Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

salalala

Opět ubírám hvězdu z hodnocení z důvodu předchozího filmu, tentokrát jsou jím Ukradené vánoce. Byly prostě první a geniální. Mrtvá nevěsta je ovšem taky vynikající, dokonalá animace, nadhled i muzikálový čísla, z nichž nejvíc vyniká číslo kostlivců, fakt síla. Škoda, že jsem film neviděl v originále a nevychutnal si hlas Deppa, protože ten panáček byl celej on :) Škoda jen toho konce, kdyby nebyl tak pohádkovej, tak by to bylo v pohodě...ono se to do toho filmu ani nehodilo..taková antipohádka a konec naprostý pohádkový klišé. Přesto příjemně strávená hodinka a kus, určitě se budete bavit. ()

JohnMiller

Júúj, to bola krásna stop-motion rozprávočka z ktorej Burtonov cit pre kontrastný, gotický, vizuál priam vyžaroval. Malo to krásne myšlienky, skvelé dialógy, slušné hlášky, postavy. Jednoducho Burton, tak ako ho mám rád. ()

willow666

Nechápu. Nehodlám tento film hodnotit vysoko jen proto, že ho natočil Tim Burton, a i kdyby, on stejně mezi mé oblíbence nepatří. V tomhle snímku se objevilo několik velmi povedených scén, jako např. svatební dar v podobě mrtvého pejska... Ale jinak na tom nic moc není. A všechno to navíc shodil ten příšerný happyend... ()

*Elfík*

Viktor, který je donucen vzít si Viktorii, nedokáže říci svatební slib. Uchýlí se proto do lesa, jenže omylem navlékne prsten mrtvé nevěstě, která se vynoří ze země. Výborně vymyšlené postavy ve svěrtě Mrtvých, který na rozdíl od světa Živých hýří barvami. Například červ v hlavě Emily, nebo propíchnutý generál s pisklavým hlasem. Hudbu Dannyho Elfmana jen tak někdo nepřekoná a jazzového kostlivce nazpíval on, protože si z konkurzu nikoho nevybral. Zřejmě začínám mít ráda ruské pohádky, jsou nepředělané do našich rádoby vkusných českých (o když, Jeníček s Mařenkou babici strkat do pece nemuseli). Vážně, po shrnutí všech pohádek, jak českých, tak z ostatních zemí, zjistíme, že jsou morbidní až běda. Burtonovi se podařilo zachovat ,,duši'' příběhu a proti animaci nemám žádné výhrady. Jeho smysl pro humor se mi velice líbí, možná proto jsem film viděla sedmkrát. Říkejte si , že jsem blázen, ale je přeci fajn mít nasazovací nohu!! ()

Vědma

Atmosférou mi to trochu připomíná( ani nevím proč) Střihorukého Edwarda, snad Viktor je taky tak odzbrojující. Nejvíc se mi líbí, jak je svět "nahoře" šedivý a depresivně ponurý a naopak v zemi mrtvých je stálá pařba. Asi proto všichni umírají touhou se tam dostat. ()

Dont

Pohádka je to hezká, originální námět, skvěle namluvené postavy, zábavný hudební doprovod, ale mě to zase tak nezaujalo. Zvolená loutková animace se mi moc nelíbila, konec byl příliš očekávaný, i když to určitě k pohádce patří, ale to je možná právě ten důvod, proč nejsem moc na pohádky. Na druhou stranu tahle byla hodně netradiční, to se jí nedá upřít, např. kontrast mezi světy živých a mrtvých byl ztvárněn moc pěkně. A ještě bych vyzdvihnul povedenou postavu pastora a především mrtvou nevěstu Emily, která byla výborná a parádně namluvená Helenou Bonham Carter. Mimochodem slečna Viktorie musela být asi adoptována, protože jinak muselo jablko padnout od stromu někam na druhou stranu zeměkoule. :-)) Je to někde na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale tentokrát už ty čtyři nedám, je to o fous blíž k těm třem. ()

Aleee89

Pohádka, nebo horor? Myslím, že tenhle film má od každého trochu. Je to taková strašidelná pohádka, moc se mi líbí, jakým stylem to Burton udělal, natočil. A opravdu, tak sexy mrtvolu jste ještě neviděli a ke konci filmu jsem Victorovi přála právě ji. Červíček má taky dobré gagy a je kouzelný. Celý film je kouzelný. ()

Lauri

Od Tima Burtona bych čekala více. Obzvlášť, když si k sobě (už po několikáté) přizve takové hvězdy jako je Helena nebo Johnny. Vždycky jsem jeho filmy milovala, ale tímhle kouskem se do mého osobního vkusu netrefil. Jeho díla začínají být až moc.. stejná. Mnohem raději si pustím Karlíka nebo Alenku. ()

maverick10

Uzasna podivana. Naprosto stylova a originalni a naprosto burtonovska podivana. Krasny pribeh doplneni vytribenym humorem a perfektnima pisnickama. ()

SonG

Nádhera....vtip, napětí, láska....všechno na jedničku....silný zážitek který jen tak nevyprchá! ()

Katarine

Tak, jak jsem byla z Ukradených vánoc zklamaná, stejně tak jsem byla příjemně překvapená z Mrtvé nevěsty. Ano, vůbec se nestydím dát 5*, protože tohle už bylo naprosto dokonalé. Asi nikdy nepochopím práci animátorů, kteří vytvářejí podobné věci. I když animovaným filmům příliš nakloněná nejsem, tady musím opravdu ocenit výbornou kvalitu. Ovšem nejvíc mě zase oslovila hudba Dannyho Elfmana. Ten člověk je asi vážně génius a s Timem Burtonem tvoří nenapodobitelnou dvojici. ()

Taninaca

Krásně živé loutky v mrtvém pochmurném šedivém světě. Parádní kombinace pohádky, hudby a dávky toho správného napětí. Tim Burton ukazuje podzemní záhrobní svět jako ten veselejší a nakonec vlastně i lepší než pozemský život. Stoprocentní filmový a hudební zážitek. ()

easaque

první setkání s animovaným Burtonem. Bylo to příjemné, zábavné, černé a hezky animované ... První dojem byl výborný. Časem hodnocení trochu snižuji po seznámení s jeho dalšími díly, ale myslím že těch 90% si zaslouží ()

applause

Režiséra Tima Burtona mám ráda a Mrtvá nevěsta je jeho podařeným kouskem. Ukazuje, že nemůžeme někomu brát jeho sny pro své, ale musíme ho nechat, aby byl šťastný. Lepší už to snad být ani nemohlo. ()

honajz2

Ale jo, tohle mi sedlo a rozhodně se mi to líbilo víc, jak Ukradené Vánoce. Má to sympatické a zajímavé postavy, napětí (aspoň teda já u toho byl napnutý, dlouho jsem netušil, kterou si nakonec vybere), i ta Země mrtvých je dost zajímaví. Mám dojem, že tvůrci Coco zde taky dost brali.Je to dokonce i celkem milé, překvapivě. A délka filmu je taky dostačující. I přesto to ale na 5* nevidím, na to mi tam několik věcí vadí, třeba ta naprosto zbytečná postava červa, která mi tam lezla na nervy. 4* ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia