Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Ilicka

Krásná pohádka o (několika) zpackaných svatbách a jedné opravdové svatbě s nádhernou hudbou, geniálními písničkami, při kterých běhá mráz po zádech (Tears to shed, Wedding), dojemným, až smutným příběhem, vtipnými horrorovými odkazy a skvělým koncem, u kterého mi bylo do pláče, a přesto jsem se usmívala. Trochu jsem si nemohla zvyknout na postavičky v loutkovém, ale to nebyl problém. A škoda za toho Oscara. Jeden z mála filmů, který se mi neokouká - ať ho vidím podesáté nebo na HBO s českým dabingem (mimochodem velmi slušným). Btw: Stále si myslím, že si Viktor měl vzít Emily. ()

Larky

Můj nejoblíbenější Burton.Lehce hororová atmosféra podtrhuje perfektní příběh, skvělou animaci, spoustu vtipných momentů a vynikající EN dabing (i ten český se překvapivě povedl)...Výlet za hranice smrti ještě nikdy nebyl tak zábavný :) . ()

JASON_X odpad!

Celá léta jsem se tomuhle strašně slavnému a úspěšnému filmu vyhýbal jako upír česneku, protože Burtona mám sice hodně rád, ale všelijaké ty moderní animáky pro dospělé fakt nemusím. Až teprve poté, co mě znovu nadchnul Zemanův Čarodějův učeň, jsem si myslel, že mám tu správnou náladu a zkusil to. A vydržel asi čtvrt hodiny. Nejen že je to příšerně infantilní a přeslazené (ačkoliv prý/rádoby temné), nejen že se mi nijak zvlášť nelíbila animace a odpuzovala mě afektovaná dikce loutek, ale hlavně - ono se tam většinou nemluví ale zpívá, o čemž jsem dosud neměl ani tušení. A tenhle filmový styl fakt nedávám... Ne, jinak: já ho popravdě z duše nesnáším! ()

becki_tu

Překrásná Burtonovská pohádka ze záhrobí, která si zakládá především na morbidním humoru, ale i na své výborné muzikálnosti díky Dannymu Elfmanovi, jehož gothické symfonie, klavírní variace i swingové motivy do celé té parády skvěle zapadají. Výtvarná stránka filmu patří určitě k tomu nejlepšímu za poslední léta a já jen doufám, že Tim Burton s podobnými kousky ještě skončit nehodlá. Victor jakoby z oka vypadl (ehm) Johnnymu Deppovi a Emily je docela kost (ehm). Burton nepřestává překvapovat. ()

duklak2

Přesně jak vystihl POMO. Je to nejkrásnější rozprávka od dob Střihorukého Edwarda. Tenhle neobyčejný film se Burtonovi hodně povedl a dlouho na něj nezapomenu. A to jsem čekal, že to budou nějaké loutky, jako ve filmu Strings, který mě velmi zklamal. Tady Burton dokazuje, že je režisérem na svém místě. Neobyčejná, dechberoucí hudba, spolu s napjatou, trochu strašidelnou atmosférou, navazují pocit, jestli jste se neocitli v jiném světě. Postavy Viktora, jeho živé a mrtvé nevěsty, vám přiblíží děsuplný a tajuplný děj, který vás bude bavit od začátku až do úplného konce. Já jsem se trochu bál při scéně, jak Viktor nasazuje mrtvé nevěstě snubní prsten. No nic přátelé, jdu zkouknout Ukradené Vánoce. Tenhle film má ode mě čtyři hvězdičky, které se dotýkají pěti. ()

MáŠa

Ten Timík je na tvorbu těhle všech možná fantastických světů, který klidně uvěříte, fakt machr. Vždycky se v souvislosti s ním sice rozpovídám, že všechny filmy už začínají být na jedno brďo, ale tentokrát mi to ani nějak nepřišlo, i když podobnosti s předešlou a následnou tvorbou tu budou. Tentokrát je ale všechno animované a sem tam se tu zpívá (což už tu ale taky bylo :-D )... ()

Sawy

Zrcadlový opak Noční můry před Vánoci.Zatímco ta u mě s každým dalším zhlédnutím klesá v ceně,Mrtvou nevěstu si pokaždé užívám víc a víc.Napřed jsem si říkal,že to není vůbec taková bomba jak se všude říká.Pak jsem uznal,že je to dobré,ale Burton natočil i lepší filmy.A teď jsem konečně prozřel.Protože tohle není jen hravě morbidní komediální muzikál se spoustou rozkošných postaviček a špičkovou stylizací,ale především nádherný romantický příběh,který umí dojmout stejně dobře jako rozesmát a má v sobě tolik citu,že si o tom může drtivá většina hrané produkce nechat jen zdát.Tim Burton si prostě zase jednou hrál a zavedl nás do svého kouzelného světa,který není pro každého a proniknout do něj chce trochu snahy,ale když se vám to jednou podaří,chcete víc a moc rádi byste se tam okamžitě vrátili.Já nejsem žádná výjimka,takže: "Hopskoč!" 90 % ()

Lucasion

Na Mrtvé nevěstě je značně patrný styl Tima Burtona. Křiklavé výtvarné umění a groteskní atmosféra. Výtvarný styl, kde je šedivé prostředí a jedna výrazná barva. Příběh se točí okolo mladíka Viktora (Johnny Depp), který při nácviku svatebního slibu omylem požádá o ruku Mrtvou nevěstu (Helena Bonham Carter). Ovšem na Viktora čeká na světě i druhá nevěsta (Emily Watson), tentokrát ale živá. Viktor se tak dostává do značně veselého světa mrtvých a dozvídá se, proč vlastně ona Mrtvá nevěsta umřela. Fakt je, že film dokáže učarovat nejen skvělou hudbou a výborným vizuálem, ale taky i nápaditým scénářem. Velmi čitelný Burton, který ukazuje jak svět živých je nudný a naopak ve světě mrtvých to "žije". Tim Burtons Corpse Bride je výborným animákem a jedním z nejlepších co může animace stop-motion nabídnout a zaručeně nezklamal. (86 %) ()

Kamca_

Jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem kdy viděla. Výkon Johnyho Deppa je vynikající a soundtrack taky. Když se spojí Burton s Elfmanem, tak to nemůže dopadnout jinak. Kvalitu a nápad tenhle film rozhodně nepostrádá. Dávám 100%. ()

ScarPoul

Mrtvá nevesta Tima Burtona je zvrátene roztomilá. Predvázda nám úplne nový, pestrý svet mŕtvych s najbizarnejšími postavičkami, ktoré si okamžite zamilujete. Hlavne Trio hlavných predstaviteľov. Film má krásnu atmosféru, krásnu hudbu a samozrejme je technicky pokročilejší ako Nočná mora. Lenže hlavne v strednej časti mu až príliš okato dochádza dych. Tých 20 minút v strede je len zbytočne naťahovaných, bez nejakej väčšej pamätnej scény. Netvrdím, že to je nejaká výrazná chyba. Veľa ľudí očarených atmosférov si to ani nevšimne. Dokonca sa mi páčili drobné fóriky na smrť, ktoré ma počas filmu bavili. Len som čakal nejaký živelnejší vzťah medzi Emily a Viktorom, ktorý sa mi nedostalo. Inak veľmi seriózna rozprávka, ktorá má to zvláštne osobité čaro, ktoré ju vyzdvihuje na niečo viac ako len rozprávku. ()

Genero

Pohádka o veselém životě záhrobním je pro mě mementem, jaké filmy pouštět svému potomkovi. Pokud se chcete vyhnout dotazům typu Proč paní upadla ruka? Proč paní vypadlo oko? nebo vyloženě všetečnému Kde má bubák pindíka?, raději podumejte, zda není vhodnějším materiálem pro rodinné večery Saw 26 nebo Nezvratný osud 48. Jinak je to ale příběh půvabný, postavičky roztomilé a mrtvá nevěsta naplněním mokrých snů každého nekrofila s dětskou duší. Bavilo mě to a nudilo zároveň, zejména u hudebních čísel jsem zvažoval, jestli raději na chvíli nemrknout za dědečkem na druhou stranu, takže zdejší hodnocení považuju za úmyslně přestřelené, protože Burton. Pěkně si tu zaslintejte a já zatím zajedu do Blatné vykopat Adinu Mandlovou, aby kamarádi záviděli, jaké mám hezké děvče. ()

rawen

jak mám Burtona rád, byl jsem trochu zklamaný, ale musím uznat, že film je to příjemný, vtipný, vizuálně vychytaný a hudebně excelentní. jen je to moc krátké a chtěl jsem ještě něco navíc... 8/10 ()

maseer2

mně osobně se to líbilo víc než The Nightmare Before Christmas.. je v tom víc vtipu, má to lepší příběh.. krásný film.. určitě si ho někdy pustím znovu :) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia