Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

sta

Strašně jsem si tenhle film užíval... proto mě mrzí že si ženich nevybral právě Mrtvou nevěstu, takže 4,5*. ()

Pierre

Myslís si, že se s tvým otcem máme radí?-Alespoň trochu ano - Jistěže ne. Dneska v noci se měnil čas, byla docela brzy tma a melancholická  viktoriánská Anglie 19.století v chladných modrých barvách s upjatými postavami mi na začátku k dnešnímu podvečeru docela seděla. Také se mi líbily některé sarkastické hlášky (viz.začátek komentáře). Když jsme se ocitli v Záhrobí, přišlo mi chvíli najednou až moc barevné a rozjuchané. Ale nakonec jsem si zvykl, i v Záhrobí se mi začalo líbit a nakonec se i já cítím Burtonovou Mrtvou nevěstou okouzlen. Všechno moc hezký, ale teď jedno osobnější okénko, za které se předem omlouvám: Napadlo mě, že se to celé mohlo vydat směrem, že Viktorova nástavající z reálného světa bude omezená fúrie a mrtvá nevěsta zase nějaká emo přechytrálá zombie (tak by to zcela jistě dopadlo dnes), která působí strašně husté (Zdravíme,Wednesday), ačkoli je sympatická asi jako Václav Klaus při poslechu cizího projevu....Konec osobního frustračního okénka: Ale ne, tohle vážně celé zůstala taková hezká pohádka, která mě  na posledních deset minut navíc překvapila hned dvěma zvraty a naprosto se vyhla klišé a konci, který jsem od toho už na začátku čekal.  Tento animák s krásným příběhem nevyniká jenom humorem,  ale   má možná více citu než lecjaká hraná produkce  a může si směle říkat o vysoké hodnocení. Okouzlující. Bez problémů zařaditelné ke skvělým filmům ze začátku století. ()

numi

Další z řady typicky burtonovských filmů. Ano, sice Tim mění formu, ale tak nějak nemění obsah. Já osobně jeho vizuální cítění a styl humoru nemám zrovna dvakrát v lásce, takže opět, jelikož se opravdu v jeho filmech stále nic nemění, jdou chvalozpěvy na jeho další film úplně mimo mě. Přesto, a nebo právě proto, musím podotknout, že Mrtvá nevěsta Tima Burtona je jeho nejlepším filmem od dob Eda Wooda (toho jsem totiž zatím neviděl)... Takže tři a půl hvězdičky za nádhernou hudbu a krásně smutnou mrtvou nevěstu. A jelikož jsem u filmů Tima Burtona většinou zaokrouhloval dolů, tak tentokrát to zvednu nahoru. [duben 2006] ()

erased

Dlouho jsem se k tomuto filmu nemohl dostat, a když jsem ho nakonec s originálním dabingem sehnal, byl jsem natěšený jak malý děcko. Po prvních dvaceti minutách jsem si říkal, že má film možná slabší rozjezd, ale nemůže to přece být tak nudný celou stopáž. Po hodině jsem nevydržel pět minut bez zívání. Když film skončil, zalehl jsem a ráno si na Nevěstu ani nevzpoměl. Chápu, že ne každý animovaný film srší vtipem jako třeba Shrek, ale Timu Butonovi se povedlo stylové zpracování a u toho skončil. Vtipných scén bylo všehovšudy 5, napínavé nebo jiné momenty, které by mě u filmu chytly žádné. Velká škoda a doufám, že se The Nightmare before Christmas bude líbit víc. ()

blackrain

S černým humorem se opravdu neštřilo a to je dobře. Postavy dokonale odpovídají svým charakterům. Na první pohled je poznat, kdo jaký je. Loutky jsou jako živé. Viktorova cesta za pravou láskou nebyla jednoduchá, a kdo tvrdí,že jednoduchá je. ()

ABLABLABLA

Jo to je ono. "Pohádka" která vám místy nahání husí kůži, ale zaručeně se k ní budete často vracet. Typické vychrtlé postavičky, výborná hudba, skvělé hlasy oblíbených herců - už je snad i nudné, jak furt opakuju, ale kombinace Depp+Carter+Burton málokdy přináší zklamání. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale napoprvé se mi to líbilo více. Na podruhé už je to prostě jen dobrý Burton, který nemá tak dobrou hudbu jako v případě "Noční můry", i když ji dělal stejný člověk, a nakonec nemá ani tak silný nosný příběh. Ten jeho svět ale pořád funguje, stejně jako krásné kontrasty našeho světa a říše mrtvých. ()

jajinka

Velmi povedená animačka.. Písničky, hudba, lehká zápletka.. Barevné prolínání světa živých a mrtvých.. Kdo říkal, že po smrti je nuda? :-) ()

Remedy

Očekávat rádoby "normální a obyčejný animák" od Tima Burtona je takřka nemožné. Ale to je právě to, co dělá Burtonovy filmy takové, jaké jsou. Přiměřená dávka vtipu, kouzelný svět, magická atmosféra a Burtonovi dvorní herci, jež propůjčili své hlasy hlavním hrdinům. Něco tak krásného a magického jsem již dlouho neviděl. ()

René.girl

Typicky "Burtonovské" dílko, které mě bavilo svou originalitou. Nemůžu si ale odpustit větu: "Tim Burton to umí i líp." 72% ()

YURAyura

Zdarily kus (co by za to dali konkurenti abych jim dal 4* ;]) ale preci jenom mi tam neco ze stareho Burtona chybelo - asi tim, jak se z toho snazil udelat film pro celou rodinu a tim padem musel slevit z nechutnosti a ftipku, na ktere jsem se velice tesil. Pravda, padajici ocko, verny pritel cloveka nebo modra co je dobra. ()

Damiel

91 % - Nezbývá než srovnávat s Předvánoční noční můrou (aka Ukradené Vánoce), které sice Burton nerežíroval, ale jinak je všechno "jeho". Oba příběhy si morbidní téma podávají s jiným podtónem, zatímco Můra je černohumorná jako pravé kafe, Nevěsta rozehrává spíše tóny romantiky. Proto je také smutnější a dojemnější, zejména ten závěr. I z toho důvodu vezme za srdce trochu víc. Jinak je jasně vidět, že Nevěsta po stránce animační z Můry vychází (těch 12 let navíc je ovšem znát), dokonce i kostlivý pejsek je opět tady :) Po zhlédnutí Můry jsem Nevěstě nasadil laťku hodně vysoko - a ona ji dokázala vyrovnat. Snad jen hudba je mi v Můře líbila víc... Ale pro oba filmy 5* :) ()

swed

Srovnání s "The Nightmare Before Christmas" se nevyhnu. "Mrtvá nevěsta" je více komerční (čitelná) a hudebně chudší, ale to je asi tak všechno, v čem za svým starším bratříčkem zaostává. Další konfrontace - tentokrát uvnitř samotného filmu - se nabízí v podobě dvou rozdílných světů, viktoriánského a záhrobního. Tady není co řešit, umrlci mají jasně navrch, ať už si vezmeme různé verbální hříčky (např. cold feet) nebo morbidní gagy polorozpadlých těl, jejich živé protiklady mají co dělat, aby nezůstaly na okraji pozornosti (uznávám, kontrast těchto prostředí byl asi záměr). Takže ano, "Mrtvá nevěsta" je povedený film, ale je až druhý v pořadí. 7/10 ()

Herr_Flick

Nádherná věcička vzešlá z rukou Tima Burtona. Corpse bride v sobě třímá slušnou dávku humoru, originální příběh a především je celé dílko je překrásně zpracované, ta animace je hypnotizující. Burtonovi zde stačí málo, nepotřebuje žádnou tříhodinovou stopáž, aby vytvořil něco, co ve mně zůstane hodně, hodně dlouho. ()

Mr.Pumpkin

Musím říct, že tento film pro mě byl trochu zklamáním. Postrádal šmrnc a v některých fázích mě i docela nudil. Přišlo mi to takové lehce okoukané. Hudba se opět povedla. Nightmare before Christmas je bezesporu lepší a zábavnější. 70% ()

reqiuem

že není možný, aby ženich umřel, aby mohl naplno vstoupit do svazku manželskýho s už tak mrtvou nevěstou?..výborný animovany počin Tima Burtona, jehož genialita je dovedena k dokonalosti ve ztvárnění "říše mrtvých", která je mimochodem mnohem zábavnější a upřímnější než "říše živých", kde jde všechno podle plánu .. ()

CageDepp

Jinak než 5 hvězd nejde hodnotit. Děj byl sice předvídatelný, ale to zpracování a hudba dokonalý. Tim burton je fakt frajer. Kostry mě dokázaly udělat úsměv na tváři i ten kočí, který tam byl jenom chvilkama. Kolikrát mi vadí zpivání v animovaných filmech, ale tady ani trochu. A konec pěkně dojemný. Doporučuju každému. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia