Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Ukubumbahoo

Pro mě zatím rozhodně TOP, co se týče filmů od Tima Burtona. Především morbidní humor je vyzdvihován s takovou lehkostí, že ho přijmete za svůj. Dokonce i hudební doprovod je velmi chytlavý a to i přesto, že v tomto ohledu bývám často skeptický. To vše nemění nic na tom, že Burton zůstává stále tím stejným temným filmařem, který přistupuje k filmům trochu jinak než ostatní. Tentokrát se mi to ovšem líbilo. ()

*Colorado

Nevěsta se mi určitě hodně líbila, ale... ale vždycky bude ve stínu Nightmare Before Christmas, kde byl skvělý námět a i písničky byly daleko chytlavější. Musím také říci, že závěr Nevěsty mi přišel slabý, tam jsem čekal určitě víc. ()

DannyBoon

Bude to v záhrobí taky takhle cool? Doufejme, že jo. Francouz na baru, excelentní klavírista a především nádherná Mrtvá Nevěsta. Šťabajzna....nechceš si to ještě rozmyslet, Viktore? ()

fisikk

Nad otázkou, co je po smrti, jsem strávila spoustu času a toto vyobrazení mě velice přitahuje a líbí se mi mnohem více, než v křesťanské podobě. ()

Iwiiik

Učebnicová "Burtonovina" v animované podobě je ponuře komickým příběhem o lásce, světě zombíků a všemožných záhrobních příšerek. Protože bizardnost postav, trochu připomínajících vytlemenou lakomou Barku, je extrémně kreativní, těšil jsem se na každého nově příchozího. Samotná pointa je dosti mělká a ohraná, ale to člověk díky zajímavému ztvárnění tak nějak přejde. Všechny tři hvězdičky patří tedy výtvarnému zpracování snímku. ()

drankeryth

Nightmare before Christmas bol jednoznacne lepsi, ale ani tento film neni zly. V tomto filme ma potesilo, ze tu zas nebolo prilis mnoho pesniciek, ako v starsom animaku Nightmare before Christmas. Film bol v skvelych temnych farbach co ja mam rad na Timovi Burtonovi. Cele to malo svoje specificke kuzlo, kde to fungovalo skoro vo vsetkych smeroch. K dokonalosti mu este nieco chyba, aby to vyzeralo na lepsie hodnotenie odo mna. ()

Fawkes

Nápadité, originální a vcelku jednoduché dílko z dílny Tima Burtona. Podle mě povedené, což je zřejmé ze zdejšího hodnocení. Není to ani dlouhé, takže člověk se naštěstí nemá čas vůbec nudit. Kvalitou děje tento film na 5 hvězdiček u mě nemá, ale krásné čtyři mu dám velmi rád. (82%) ()

char_t

Když Burton udrží fantazii na uzdě, dokáže natočit pěknou pohádku. Tahle je o třídu lepší než pozdější (a šílenější) Alenka. Filmu prospěla taky hodně krátká stopáž. ()

canucks333

,,Načo sa vracať do sveta živých, keď tam všetci umierajú túžbou sa sem dostať?" Tajomné, bláznivé a dojímavé. Tim Burton je jednoducho génius. Tak ako perfektne dokáže spracovávať atmosféru city, prepájať myšlienky, to je jedna nádhera. Hudba Dannyho Elfmana dokonalá ako vždy. Podobne ako pri Nožnicorukom Edwardovi aj tu sa scenár Caroline Thompsonovej perfektne dopĺňa so spracovaním. Pochváliť musím aj český dabing, ktorý mal výborný casting kedy sa herci výborne vžívajú s postavami. Film je vlastne trochu satirou, trochu filozofiou a najmä veľmi dojemný. Ako zvyčajne Burton vykresľuje hororové prvky ako niečo veselé, správne a veci prirodzené ako fádne a nudné. Kontrastnosť, čistota rozprávania a cit na správnom mieste, kombinovaný so stopami humoru a hraním sa so slovíčkami. Divák je tu dokonca sám na pochybách, ktorú nevestu si má Viktor vybrať. Otázky film kladie jednoduché, nenáročné, a aj tak správne pochopenie vyžaduje pozornosť a veľmi pečlivé uvažovanie. Odkazy tu máme vo forme nezmyselnej Burtonovskej logiky ako sluha, ktorý umiera od kašľu a aj napriek tomu fajčí ďalej a podobné detaily. Úžasný film, presne taký ako si dobrý film predstavujem... Videl som 1x v českom dabingu ------------- 100% ()

figliar

Pojem ,,klasická Burtonovka,, je niečo ako značka kvality a práve k tejto rozprávke sa úplne hodí. Jemná hrôzostrašná atmosféra, smrteľná romantika a láska až za hrob. Navyše postavy nahovorili Timovi obľúbenci, čo ma v prípade Johnnyho Deppa veľmi potešilo. K tomuto všetkémutemný tajomný a pritom romantický hudobný podmaz od Elfmana a bezchybná animácia dodávajú rozprávke tú správnu farbu. ()

Person

Výborná animace a milý příběh. Do nové dimenze to dostávaly perfektně volené odstíny barev a scény jako ty u klavíru. Vše, naštěstí pro děti, nadneseno písněmi, vtipy a šťastným koncem. Co víc od podobných filmů žádat? ()

panvasik

Totálně žeru Burtonův gothický styl, který je naprosto boží. Miluji jeho styl a tvoření temné atmosféry s dovršením úžasné animace. Příběhově bohatý film se stylovou hudbou. Jednoduše řečeno krása 9/10 ()

Redbee

Když tak přemýšlím, tak letos jsem nic lepšího v kině neviděl (pardon zapomněl jsem na WaG). Film je svižný, geniální hudba, neskutečně propracované loutky, krásně černý humor a scény při kterých se prostě budete muset smát! ()

valheru

krásný film. je videt ze loutkova animace v dnesnim svete pocitacu ma stale sve misto. nevesta je film pri kterem se pobavite, pokochate se krasnymi filmovymi prostredky a poslechnete si krasnou hudbu. jen kdyby to nebylo tak moc muzikalove... ()

guri

Mily pan Burton. Obdivujem Vasu fantaziu. Paci sa mi uzasny kontrast medzi "mrtvym" (tmavym, smutnym a nudnym) svetom zivych a "zivym" (farebny a vesely) svetom mrtvych, ktory ste vytvorili. Velmi som sa bavil na Vasom ciernom humore. Vobec mi nevadi, ze sa niektore postavy podobali tym z Predvianocnej nocnej mory. Ich podoba so skutocnymi hercami bola velmi mila. Jedine som nevedel, ci viac drzim palce Victorii alebo Mrtvej neveste... A podakujte panu Elfmanovi za skvele piesne a nadhernu hudbu (Piano Duet). Pan Burton, toto je Vas najlepsi film! ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia