Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Borecz

Nevím proč, ale dlouho jsem zhlédnutí tohotu filmu odkládal s tím, že se na něj podívám "až budu mít chuť". Až nyní však vím, o co jsem se tak dlouho ochuzoval. Skvělý film s povedenou animací, pohádkovým příběhem, osobitým humorem a klasicky ponurou atmosférou. Tento film se mi tedy moc líbil. Obzválště pěkné je pak zpracování, se kterým si tvůrci evidentně vyhráli, a příběh, jež sice není příliš komplexní, zato však nápaditý a dojemný. Těch 5* je podle mého názoru zasloužené hodnocení. ()

Dinsberg

Morbidní divadlo o lásce a pomstě až za hrob. Pohádkový příběh (jak už to tak u Burtona bývá) s fantaskními postavami, který zde všechny mají svoje místo a nehodlají nijak narušovat plynulost dějové linky. Tim Burton exceluje právě na své parketové doméně, hranici mezi životem a smrtí, přičemž dává tušit, že i po smrti může být sranda. Smrt patří k životu, ať se nám to líbí nebo ne, tak proč neumírat s úsměvem a s vědomím, že i po smrti čeká něco, co stojí za to. ()

princesofpersia

Krásný příběh a skvělý humor. Jenom tenhle typ animace mi moc nesedí, nicméně i tak je Burton prostě mistr šera, tajemna a taky "divna" :) ()

Alex007

Podprůměrná ztráta času. Absolutně jednoduchý až nudný děj jediné povzbuzení v této parodii na film byl ten červ jinak nic. No jo no i mistr tesař se někdy utne, kdybych neviděl Karlíka a továrnu na čokoládu nebo Alenka v říši divů tak bych si myslel ze reziser je uplny retard. No co dvě hvezdy z milosti musi stacit. ()

Joe16210

Klasika Tima Burtona, s atraktivím příběhem, skvělou hudbou Dannyho Elfmana a propracovaným českým dabingem včetně přezpívaných písní. :-) ()

darthvader77

"Ale ty jsi přece už patnáct let mrtev. Ale mě je to úplně šumák" Skvělé originální a bezva humor. Přiznám, že den předtím než jsem si pustil Mrtvou nevěstu byl v kině na Frankweeniem, takže tohle byl můj druhý animovaný film od Burtona. Oba filmy mají kouzlo poťouchlý humor a perfektní atmosféru. Animace, které je zde použita je vynikající a je hlavně osobitou doménou velkého pana pohádkáře. Nejvíc se mi líbily hlášky kostlivců a pochvalu si zasluhuje překvapivě i český dabing. Davám 100% A těším se na Pinocia ()

anyonecek

Jeden z nejlepších animáku co jsem kdy viděl. Dokázal bych ho srovnat i s Toy Story. Krásná zápletka a ještě krásnější zpracování. Postavy jsou udělány jako živé a rozhodně jsem se nenudil, prostě jedna z těch krásných animací co vtáhne diváka do toho temného lesa. ()

Ferenzo

Nádherná Burtonovka se vším všudy. Šed, temnota, Depp, Carterová, loutky a všechno co tam patří. Myslím si že divák neseznámený s Burtonovým styldem může mít problém film dokoukat, ale pro nás, kteří od Edwarda Burtona sledujeme není jiné volby než 90%. ()

Nayl

Mŕtva nevesta je nádherná rozprávka s gotickým štýlom, ktorý ja môžem. Je to typická burtonovka a ja som sa do nej zamilovala. Nemám čo vytknúť, iba jedno... príliš krátke. :) ()

RigorMortis

Mám dosť :D Rozprávkovo-muzikálová gotická animácia, sympatické hlavné postavy a momenty, pri ktorých som sa od smiechu ledva stíhal nadýchnuť. Dokonca aj český dabing sa podaril. Nuž, nastal čas rozpozerať si Burtonovu tvorbu, toto bol slušný začiatok. ()

kubilov

Docela vyvedená pohádka s obvyklým Burtonovým smrtelným nádechem. Nečekal jsem příliš a příliš jsem taky nedostal, zřejmě se tady hodnotí za zásluhy, jinak fakt nevím. ()

Pitryx

Podruhé mne tento filmík odchytil v jiné náladě, takže když jsem ho napoprvé ani nedokoukal, napodruhé už tedy jo a sem tam jsem se i bavil. Velká škoda, že se tohle nenatočilo normálně s lidmi. V každém případě tedy odvolávám tvrzení o braku a přece jen něco málo filmu za těch pár srandiček dám. No a za hudbu. ()

Hawaj

Skvělá animace. Původně jsem si myslel, že je to ve 3D ale vono šlo jen o použití digitálních zrcadlovek. No řekněte sami o kolik je ten obraz dokonalejší než při snímáni na krokovanou 35 mm filmovou kameru? Dost propastnej rozdíl. ()

SAINTS

Neobyčajna film ktory prepaja svet živych a mrtvych.Samozrejme nechyba ani čierny humor .Burton v tomto filme velmi dobre ovlada hru so žanrami-chvilu je zabavna ale miestami aj strašidelna.Tradične na vysokej urovni je aj hudba Dannyho Elfmana.Mrtva nevesta ma aj vybornu atmosferu viktorianskeho vidieka.Animacia je tiež skvela.Zaujimavy je farebny kontrast zo sveta živych-ladeny do sivej pochmurnej farby a pestrostou zo sveta mrtvych.Burton nas vtiahol do svôjho sveta a bola to obohacujuca navšteva. ()

PlayEasy

Burton opět nezklamal! Jak už to u něj bývá vizuálně to je bezchybné, ale zde je to i dějove úchvatné! Tahle animovaná pohádka s krásným šťastným koncem nám naprosto učarovala a ten kouzelný pocit při sledování tohoto filmu se jen těžko popisuje. Prostě bylo to krásně Burtonovsky strašidelné, kýčovité a pohádkové, jak to má vetšina z nás ráda a nebýt pár zbytečných scén a vyrůstat na tom, to by bylo určitě 5*. Ale i tak úžasný film vhodný pro všechny věkové kategorie a ten, kdo ho nedocení, tak nemá pro filmy tohoto typu cit! 80% ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia