Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Ydrosten

Myslím, že druhý díl této série neudělal ostudu. Výborný výkon J. Deppa a ostatních, pouze Keira tam podle mého názoru byla jen kvůli kráse. Jediné chybky, které tam vidím, je délka filmu ( přes 2 hodiny byla pro mě celkem zabíračka ) a pár sekund scénky " mlýnské kolo na místě a pohyb okolní přírody " byla trošku úsměvná a amatérská. Celkově však vynikající film, který nespadl do šedi pokračování. ()

Wallis3

Jízda piráta Vrabčáka poračuje v plnotučnén ději. Zábavnost a charisma jdou klepeto v ruce v objetí chapadla mocného Krakena. Já si nestěžoval. ()

GOREGASM

A přesně tady si Gore Verbinski začal budovat reputaci režiséra, kterému když dáte volnou ruku, tak ztratí veškeré zábrany a natočí buď megalománii, nebo hodně úzkoprofilový spektákl. Na druhých pirátech je vidět každý investovaný dolar, zároveň ale také Verbinského necit pro zdravou míru všeho a pro změnu velký cit pro detail, díky kterému mu mnohdy tu natahovanou kaši rádi odpustíte. Ono by ani tak nevadilo, jaká příběhová šílenost se tady odehrává, s tím jsme do toho šli, ale některé scény jsou tady opravdu navíc a film díky nim ztrácí často tempo a divák pozornost. Vizuální stránka, a nebavím se tady jenom o CGI, je vymazlená (je vidět, že se nespoléhalo, aby vše jen vygeneroval kompjůtr) a o to dokonalejší je následná symbióza Verbinského režie, Wolskiho kamery a Zimmerovy hudby. Všichni jsme se samozřejmě těšili na chobotničku Daveyho Jonese, kterého Bill Nighy přes megatunu digitálního makeupu zahrál nezapomenutelně a jeho zlosyn přebíjí i eso Jacka Sparrowa, chci říct Johnnyho Deppa. Toho bych ale požádal, příště prosím méně zženštile. Do silného nadprůměru mohl piráty definitivně zlomit mořská bestie, Kraken, ale tady se zejména finální konfrontace Jacka s předigitalizovaným chrupem Krakenovým nevyvedla a monstrum, které nás mělo doživotně vyděsit a již nikdy nepustit na otevřené moře, se mi teď vybaví už jen jako změť chapadel (tady monster designéři zamířili hodně vedle). Větší, větší a ještě větší, hlavně ale zbytečně dlouhé a dramaturgicky nezvládnuté, i když se na to dobře kouká. 70% ()

MickeyStuma

Pirátský snímek se vyjímá až estrádní zábavou plnou úžasných efektů, skotačivých momentů, ohromnou výpravou a svou ryzostí. Jonny Depp si svoji roli užívá a dává do toho vše. Faktem je, že místy je to značně přeplácané, ale na druhou stranu, zábava je prostě zábava. Ano, zcela stejný dojem jako u předchozího snímku. Tady se tvůrci pokusili jít zase o něco dál a povedlo se jim to skromně avšak příznačně. Popkornové filmové pirátské dobrodružství přinášející převážně zábavu a v podstatě nic jiného. ()

KHkomiks

Nevím proč, ale druhý díl pirátů mám dnes možná ještě raději než první. Možná to bude jen z důvodu,že mi tehdy bylo dvanáct let a každá dobrodružná fantasy / scifi série. ( Piráti z Karibiku, Spider-man, Star Wars, Harry Potter, Pán Prstenů, Shrek) ve mně vyvolává vzpomínky na dětství a bezstarostnost. Takže možná hodnotím na základě sentimentu po starých dobrých časech. Jack Sparrow mě baví vždy, je to postava,která táhne film, protože má konflikt snad s každým a s každým nejdříve diskutuje a hledá skulinu k útěku nebo manipulaci, protože je to sobecký hajzlík. Na oko vypadající nemotorně a přihlouple, přitom geniální improvizátor, který dokáže pracovat s tím,co je zrovna po ruce. Will je klasický nudař hrdina se zajímavou dějovou linkou, proto jeho části filmu nenudí. Elizabeth je ochotnější postava,která si jde za svým a upřednostňuje svobodu. Gibbse mám taky rád,připomíná mi jednoho mého kamaráda. Dvojka přihlouplých pirátů z prvního dílu se ani v tomto díle neztratí a baví každou chvili, kdy se objeví na scéně. A výborně slizký chobotničí záporák, kterého ovládají pocity, má své bídné poslání a vyžívá se ve krutosti k ostatním, protože je zničený minulostí a láskou k nesprávné ženě. Důstojná dvojka, která nijak neublížila prvnímu dílu. To se bohužel nedá říct o dalších dílech. ()

TostTom

Druhý díl je velmi dobrým pokračováním série, dle mě dokonce o něco lepší a také můj nejoblíbenější film ze série. A budu to jak skvěle propracovaným příběhem, spoustou zvratů, klasicky skvělými hereckými výkony, tak naprosto dokonalou hudbou, kterou protentokrát napsal Hans Zimmer, takže se vlastně nedalo očekávat nic jiného než kvalita. Tento film si mě získal hlavně scénou na ostrově a to především naprosto dokonalou choreografií na mlýnském kole. A ještě vlastně také scéna na ostrově kanibalů, která byla opět a zas skvělá. A musím si přiznat, že i přesto, že jsem film viděl asi stokrát, tak dnes jsem poprvé viděl i potitulkovou scéna, ve které se sice nic nestane, ale i přesto mě opravdu pobavila. 10/10 ()

Hovado

Opravdu dooost goood!Běžte na to do kina!Naprostá bomba!Příběh se spojkama na jedničku a ještě rozehrává dějovku na trojku.Samotný záporák Davy Jones má dokonalé charisma a jeho celková animace je geniální a ani nepoznáte počítačovou animaci.Dále jsem četl jeden rozhovor s Gorem Verbinskim,který psal,že lidé si oblíbili Jacka a chtějí víc a Gore tvrdil,že ve dvojce dostane stejný prostor jako v jedničce,aby se ho lidé nepřemlsali.A ono to tak je Jack není vtěrný ani zase málo ukazatelný.Prostě tak akorát.Samotná postava Jacka se dobře vyvíjí a jeho chování ožraleckého typu je stále okouzlující.Elizabeth už není můj favorit.:)Řekl bych,že Orlando dostal méně prostoru,ale byl taky dobrý.DAlší věc film se prvních 15 minut line jako smrad ve chlívě,ale opět jak se objeví Jack tak film dostane náboj a letí to.A ten konec je hodně zajímavej.Snad jediné co bych tomu vytknul,že v kně titulky jsou opravdu hroznééé.Kdo umí dobře anglickytak si všimne,že plno věcích je nedopřeložených a taky bych řekl,že méně rozumějícímu anglickému diváku plno věcí z jazyka nedojde a tak trochu je připraven o atmosféru.Ale to je okrajově.Snad poslední věc co bych vytknul,že na trojku musim čekat táááááááák dlouho.Ale moooc se těšim a Truhla mrtvého muže je opravdu vynikající film za který se vyplatí zaplatit si lístek do kina. ()

Xatrix

Schvalne jsem se chlacholil, ze to bude jen oddechovka, ale nudil jsem se obrovsky. Depp odehral svoje, ale scenarista mu evidentne podrazil nohy - vtipy byly dost uhozene. Opravdu se nezasmeju vtipu - Jack se prasti do hlavy, Jack spadne do jamy. Tohle me nebralo ani v osmy. K tomu si pripoctu prisernou Keiru a Blooma. Prvni pirati se mi libili, protoze jsem si u toho pripadal jako malej - mohl za to hlavne Depp a dalo se tak zapomenout na ten zbytek, dvojka tohle nedokazala. Triky byly na druhou stranu perfektni, hudba se mi zamlouvala. Rezie byla prumerna - libil se mi jedinej zaber, jinak naprostej prumer. Kdyz to shrnu, 5/10. Na trojku nepujdu. ()

svobodas

Pro mne lepší než 1, protože je o něco temější a má otevřený konec. ale za kapitána langustu bych radši * strhl, vykrádačka futuramy! ()

levente

Je velká škoda, že se Piráti netočili někde v Atlantiku, tak nějak blíž Evropě. Americké zjednodušování mu dost ubírá na kvalitě, vlastně na čemkoliv, přestože ona neevropská spektakulárnost mi vyhovuje. Ve srovnání s prvním dílem vidí divák úplně jiný film. Mnohem temnější (je otázka, zda je to dobře), bez jedné ucelené linie a hlavně mnohem mnohem barevnější, což je škoda, protože když si představím, že by film byl černobílý...(zajímavé no ne?) Jako nejlepší prvek celého filmu vidím podivuhodné jiskření mezi Deppem a Knightly. Je překvapivé a uchopit ho někdo jiný, než americký producent Bob, domnívám se, že bychom sledovali o mnohem víc poutavější podívanou. Nerad bych mu křivdil, ale ačkoliv je Bloom o něco méně toporný, je stále stejně nezáživný. Ostatně nezáživný je celý scénář, který byl psán hodně do efektu, takže se vlastně nemusíte o hlavní hrdiny vůbec bát. Jediný strach, který lze pocítit, je o bezejmené námořníky ve chvílích, kdy scénář demonstruje zlo negativních hrdinů. Přesto přezevšechno jsem byl spokojený, je to film do letního kina, k pobavení a k tomu ony mávající ruce Deppa, hnědé oči Knightly a nádnerná poetika lodí a moře stačí. ()

salamandrr

Podle mého názoru o trochu slabší než jednička a to hlavně svou až přehnanou nerealističností.Scéna s kolem je opravdu moc...Jinak nemrtvá opice a jack sparow jsou super dvojka:"Kde je ta opice,potřebuju někoho zastřelit!".A taky nemoho zapomenout an slušné herecké výkony.Jen yb mě zajímalo zda Johnny Depp opravdu běhá tak jak ve filmu 8) ()

vlkzbeskyd

Konečně jsme se dočkali v pořadí druhého dílu divácky úspěšných Pirátů z Karibiku. Jde o volné pokračování, kterému opět vévodí kap. Jack Sparrow v podání Johnyho Deppa. Tento snímek je ideální pro příznivce efektních scén, které jsou odlehčovány osobitými kousky J. Deppa Vedle kterého se trošku ztrácejí ostatní postavy (Orgando Bloom, Keira Knightley). Tento film je ideální podívaná pro celou rodinu u které se zasmějí jak děti, tak i jejich rodiče. ()

Afterpoe

Tak oproti jedničce jsem se docela dost nudil. Je to příliš velkolepý a přeplácaný. To že tam dostal Depp víc místa nehraje žádnou roli, protože to je furt to samý a nic novýho (téměř - 3x jsem se za film zasmál fakt dost, ale jinak...). Nejvíc mě snad potěšilo, že se nakonci objeví Geoffrey Rush (naprosto dokonalý kapitán). Méně je někdy více. ()

yossarian-

OOOOOOOjojojoj úpím žalem, nad tímto dílem. Jedničkou jsem byl nadšen. Ale dvojka mě velmi zklamala. Po vizualni stránce sice není co vytknout, ale to je kromě tradičně dobrého Deppa (a i tomu bych vytknul některé nedostatky( změna charakteru postavy, jeho vlastností, bez zjevné příčinny-i když tohle je asi chyba scénáře....)$) jediné pozitivum. Nelíbily se mi vztahy mezi postavami. A vůbec si myslim ze scénář byl celkem spackanej(si třeba VŮBEC NEMŮŽU VZPOMENOUT PROČ JE SAKRA TA OPICE NESMRTELNÁ).... Vizuální stránka a Depp proti zbytku filmu. Mňo pokud nemáte na dovolenou v Karibiku můžete se podívat. Pokud ano, vemte si to sebou, podívejte se a doufejte se mnou, že 3 bude lepší:-) ()

bernajk

Ja se cele dve hodiny bavil. Film je z meho pohledu povedeny a navic z piratskeho prostredi neni moc filmu. Johnny Depp je sympaticky. Nektere akcni zceny byly k smichu, ale zabava prevysovala. Jednicka byla horsi. ()

Miki68

Zábavné, dobrodružné, ale nic víc. Skvělá muzika Mr. Zimmera. Možná jsem jen nebyl naladěn na tu správnou vlnu... ()

Cruchot

První díl mě nijak zvlášť nezaujal, zato ten druhý je jízda, jak má být. Je to strašný kalkul a tvůrci se snaží divákovi v jednom filmu nabídnout snad vše, co by v podobném bijáku mohl a chtěl vidět. Je toho na jeden film možná až moc, ale já se skvěle bavil, třebaže na čistých ***** to určitě není. Zvláště Orlando B. je pořád stejně toporný a místy trochu přehrávala i Keira K. Naopak skvělý je chapadlovitý digitální Bill Nighy a nezklamal ani Johnny Depp. Vizuálně je to nádherná podívaná a mnohé akční sekvence jsou vskutku originální. Já jsem byl po shlédnutí více než spokojen. ()

Barak

Určitě slabší než jednička. Už méně vtipné, avšak opět výborná hudba a dobré efekty. Celý film je dost natažený - hlavně střední část filmu; chtělo by to nějakou kratší verzi -, a občas nudný. Choreografie akčních scén je vskutku výborná - má to grády a do toho, již výše zmiňovaná, krásná hudba (těmi akčními scénami myslím hlavně tu, kterou asi všichni znají, tj. "kolo, kolo mlýnské" a vlastně celý ten závěrečný battle počínaje vykopáním truhly). Doufám, že ve trojce se vysvětlí těch pár věcí, které mi tady z toho filmu nejsou vůbec jasné (oživlý kapitán Barbossa aj.).. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky