Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

blondboss

Druhé vizuálne pirátske šialenstvo nesklamalo. Skvelý záporák a ešte lepšie masky robia z tohto filmu naozaj úctyhodný kúsok. Čaro jedničky tu fungovalo naplno a k tomu sa pripojili aj lepšie vizuálne efekty. Keira Kneightley nádherná, Johny Depp klasicky skvelý s odrovnávajúcim a mam na haku humorom, ostatné postavy fajn. Celkovo hodnotím veľmi pozitívne a podobne ako jednotku hlavne kvôli dlhej stopáži. 80 % ()

K1NGSLAYER

Nemám snad žádné námitky. Opět vizuální efekty vynikající, nějaký ten příběh také, soundtracky které vám v hlavě budou znít velmi dlouho, všelijaké vtípky a další a další věci. Porovnat s jedničkou se to sice nedá, protože jednička vždy každé pokračování odstartuje a je nejlepší, ale opravdu mě mile překvapil tento díl. Nemůžu zde dat méně než 5 hvězd, to prostě nejde. ()

maverick080

Prvý diel Pirates of the Caribbean bol fajn, no druhý je o dosť slabší. Herci sa tu totíž nesnažia tak, ako práve v jedničke, scénar nie je veľmi prepracovaný a humor sa veľmi nevydaril. Pre mňa to je celkom veľké sklamanie, pretože prvý diel som mal veľmi rád. ()

Mikecat

Jackovi moc nejde, skončí ako náčelník ľudožrútov,(chudák pes), príde mu na pomoc aj Will Turner a Elizabeth Swan a jeho posádka. Má totižto obavy z dlhu u Daveyho Jonesa kapitána Bludného Holanďana, ktorý preváža duše na druhú stranu a Jack pre svoju záchranu potrebuje získať jeho srdce ukryté v truhlici. Srdce však nechce získať iba on a tak nasleduje honička za srdcom na mori i na súši prekrásnych karibských ostrovov. Ak chcete vidieť čo sa stalo s chudákom psom, pozrite si záverečné titulky do konca. ()

Drtikol9

Velice povedené pokračování, který přímo navazuje na události z Prokletí ČP. Tentokrát hlavní postavy čelí svým "hříchům z minulosti". Na Jacka má spadeno Davy Jones, Willovi a Elizabeth kvůli osvobození Sparrowa hrozí oprátka z rukou po moci lačnícím Beckettovi. Pokračují úžasné herecké výkony, pirátská parta se rozrostla o opičku Jacka, dvojici bývalých záporáku Pintela s Ragettim,vědmu Tiu Dalmu či Willova otce - tkaničku Billa. Prostředí a hudba jsou stále dechberoucí a závěrečná bitva na pláži či s Krakenem jsou řemeslnými vrcholy této ságy. Hodnocení 5/5. ()

The_soloist

První díl byl možná nejlepší, ale druhý jednoznačně nejvtipnější. Kanibalismus a Kraken, co víc si může fanoušek dobrodružných snímků přát? ()

Daniel2003

Já tenhle film prostě žeru. Jasně, jednička je nepřekonatelná, ale prostě bych nikdy nechtěl, aby dvojka vypadala jinak. Nejde to, protože tak úžasný scény, jako jsou tady, už by se zlepšit nemohly. Řeč je třeba o souboji na mlýnském kole. Kdo tohle sakra vymyslel, to je tak geniálně vymyšlený, natočený, zpracovaný a hudebně naboostovaný, že mě to přibije do sedačky pokaždé, když to vidím. Deppovo hraní je fantazie, ale ano, tady se mi taky posun od jedničky, kdy byl Jack v první řadě chytrý, k dvojce, kdy je Sparrow prostě hodně improvizující, taky tolik nelíbí. Co se mi ale líbí moc, je zbytek hereckého ansámblu. Knightley-Bloom jsou neskutečně bombový pár, Davenport jako komodor neskutečně charismatický, Hollanderův Beckett výborný slizoun s mnoha stránkami a Davy Jones v podání Billa Nighyho je absolutně pompézní záporák desetiletí. Děj je velice nosný a délku utáhne úplně v pohodě, výprava je ohromující a přesně proto ty scény vypadají tak, jak by je žádné jiné studio neudělalo, protože by škrtilo rozpočet. Nejluxusnější je tady ale hudba. Hans Zimmer nahradil Clause Badelta a s citem upgradoval jeho dílo o třídu výš. Tak neuvěřitelná invence ve starých známých tématech mě nepřestane bavit asi nikdy. Klobouk dole, takhle se dělají dvojky. Škoda, že trojka už tak nevyšla, protože jinak by to bylo za plnou palbu! ()

Frca

Můj druhý nejoblíbenější díl. Objevují se nám další prokletí piráti a Jack Sparrow musí udělat cokoliv, aby zabránil své smrti. Záporák v podání Billa Nighyho je opravdu povedený. První tři díly byly v pohodě, čtvrtý jakž takž ušel, další ale asi neměly vzniknout. ()

Nikolas__

Absolutně přehlížený a úžasný díl. Dvojka pirátů je jeden z mých nejoblíbenějších fantasy, se skvělou hudbou a perfektními vizuály a efekty. Mám chuť dát klidně i pět hvězd:3 ()

IZFNP

Priznám sa, že dvojku som mala vždy radšej, prišla mi zábavnejšia po stránke príbehu a mnohé scény z nej mám dodnes v pamäti ako to najzábavnejšie, čo nám blockbustery po roku 2000 priniesli. A to je presne ono - tento film je klasický blockbuster, ktorý má byť už z povahy žánru energický a hravý a over-the-top - a druhý Piráti presne takým filmom sú. Prosto majú charizmu, ktorú dnešné popcornovky už moc nemajú. ()

wir2k

Je to zábava se vším všudy, komu se líbil první díl ten neodejde z kina zklamán ani po druhém díle. Zkrátka JACK IS BACK ()

Little

"Perla" pluje po moři mnohem jistěji než "Truhla". Zatímco první film mě bavil po celou dobu skvělými hláškami, vtipnými momenty a dobrou akcí, u pokračování moji pozornost držela hlavně hudba. Samozřejmě i u druhého snímku jsou velmi podařené momenty, ať už jde o Jackův útěk z opékacího roštu nebo velmi dobře natočený souboj na a v mlýnském kole. (Přiznávám, že mi v jednu chvíli bylo až špatně. :-) Ale pokud hodnotím Truhlu mrtvého muže jako celek, je příliš dlouhá a málo vtipná. Abych ale nekončil kritikou, chválím efekty. "Kraken" mě vážně příjemně překvapil stejně jako masky Davy Jonese a jeho party na Bludném Holanďanovi. ()

Skeevee

Pro me osobne velke zklamani...byla to zabava, to ano, ale melo to megahlucha mista, nebyla jsem prikovana, ani jsem se celou dobu nebavila, ani nic jineho...cekala jsem asi moc =/ A hlavne me stve, ze ten konec neni ani malicko konec, ani drobet =( nj, ale scena s kolem byla vtipna =))) ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky