Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

matoon97

Mne sa to dokonca páčilo viac ako jednotka. A to hlavne pre ešte lepšie príšery, tentokrát namiesto kostier morský ľudia krížený s rybami. Namiesto Barbarossu sa tu objavil diabolský chobotničí muž Davy Jones. A diabolsky sa mi páčil Krakeň, obrovská morská príšera s chapadlami, ktorá loďe sťahuje pod vodu. A aj Kiera bola znova krásna. ()

sirrgulo

Druhý díl pirátů mám ze všech nejradši. Na scéně se objevuje Davy Jones, Tkanička, lord Backet a Tia Dalma. Vše skvěle klape a Orlando už není tak nudný. O jeho filmové životní lásce se to však říct rozhodně nedá. Celé zvážnění filmu mi opravdu sedělo. Stejně tak přítomnost neviděného, ale smrtelně nebezpečného Krakena. Johnny se opět postaral o několik vtipných situací, ukázalo se, že je skutečným pirátem, kterému jde jen o sebe a v závěru, i když trošku proti své vůli se zachová jako opravdový hrdina ve velkolepém finále. Škoda jen, že trojku nekráčela ve stejných stopách. ()

Toumyk

Oproti jedničce je toto už poměrně slabá limonáda...i když na druhou stranu scéna Depp a ty domorodci to mě fakt pobavilo..:D ()

moviepill

Miestami zdĺhavé (nechcem povedať, že nudné...), ale za scénu, ktorú ja familiárne nazývam "Jack sa hrá na ovocný špíz", dávam štvrtú *. Lebo sa pri nej proste kosím a to až do konca filmu... ()

Saros

Pokračování PzK s dalšími novými obludkami.Překvapení z něčeho nového jako u prvního dílu se už nekonalo,proto jen 4 *. ()

adamcikv

Začátku jsem se upřímně zalekl. Po skvělém finishi jedničky bych čekal razantnější nástup. Místo toho sledujeme ožralého Deppa, který se vklidu vybavuje v podpalubí s nějakou obludou. :-D Naštěstí Verbinski si po velmi zdlouhavých dialozích na začátku řekl, že to asi není to pravé ořechové. A od ostrovních scén jde vše opět po "Pirátovsku". A jsme u dalšího problému. Tady to zase Verbinski přehnal. Akce je až moc, takže člověk nestačí sledovat dějovou podstatu. Naštěstí Depp všechno zachrání svým "paprikovým parfémem" a pokračujeme ve vynikajícím stylu. No a části od nalezení Truhly - není co dodat. Opět bombastický konec. ()

Ltblue

Prvá čast bola na začiatok dobrá(3,5*?!) druhou častou sa to už len vlieklo.Gore nevedel čo od úspechu prvej časti vymyslieť a bum bola tu "truhlica mŕtveho muža".Po vizuálnej stránke to bolo priam skvelé ak.Veľa hnusných ozrúd slizké,mazľavé,odporne hávede! Ale to sa mu podarilo,lebo to k Fantasy patrí.150min je až priveľa ked sa máte pozerať celý film na Depp ako sa hrá zo svojimi myšlienkami aby prekvapil diváka.Uvažoval som nad 3* alebo 4*,ale ked som sa dozvedel že premýšla nad 3 častou,je úctihodné 3-hvezdy. ()

x_ander

Trošku překombinované pokračování perfektní jedničky, které se řídí heslem "čím víc, tím líp". Proto tu máme víc postav, víc akce, víc hlášek atd., což není úplně nejlepší cesta, ale dobrodružství je stále zábavné a má to ten správný pirátský feeling, takže na ty 4* u mě dosáhne. ()

lobo87

Opäť skvelá dobrodružná jazda v podaní Gore Verbinskeho. Pokračovanie trošku stratilo na originalite, ale v tom je jednotka neprekonateľná. Výborné herecké výkony, uletený Depp, ktorému napriek jeho úskokom jednoducho nemôžete prestať fandiť, opäť dostal dôstojného protivníka v podaní Billa Nighyho. Vzťah Willa a Elizabeth ustupuje do úzadia a Piráti sa tu menia v divokú morskú naháňačku, v ktorej je každý proti každému a nikomu nemôžete veriť. Gejzír nápadov, skvelá!!! akcia a neopakovateľné dobrodružstvo... 75% ()

nikkittka

Ona omšelá sequelová vějička všeho víc mě před lety u druhých Pirátů z Karibiku až překvapivě dostala.Protože jestli je nějaký díl této série skutečně věrný svým pouťovým kořenům,jestli některý opravdu nabízí nepřetržitou zábavu plnou atrakcí,u které může člověk skvěle relaxovat a bavit se,pak je to Truhla mrtvého muže.Přes mimořádnou stopáž nemá film z většiny slabé momenty,je natřískaný akcí až k prasknutí a přitom překvapivě nezačne být monotónní,ale chrlí ze sebe další a další nápady,až se člověk nestačí otáčet po všech těch krásných lidech,scenériích a tricích,protože na kochání se opravdu není čas.Čirá kinematografie atrakcí v celé své kráse.A svou zábavností ční nad ostatními díly série,které jsou oproti ní vyloženě chudé,tak vysoko,že si nakonec nemůžu odpustit tu pátou hvězdu,která tomu dodá punc výjimečnosti.Viděla jsem to už totiž mockrát. ()

g3rtrud

Podľa mňa lepšie ako jednotka. Johnny Depp chrlí jednu hlášku za druhou. Je to však strašne naťahané a zbytočne komplikované. ()

Elis009

Toto je můj nejoblíbenější díl z Pirátů. Ta temnota v podobě Davyho a Bludného Holanďana je fakt super! Moc se mi to líbilo a můžu se na to dívat pořád. 5* ()

swinevenca

Po jedničce, kterou Depp ovládnul, už tady strašně přehrává a jeho pohyby a grimasy se časem omrzej. Na to, že je to jen intro ke třetímu dílu, tak je to moc dlouhý, celá zbytečná a vyloženě komerční podívaná na ostrově s lidojedama mohla jít rovnou do archivu,i když je to fantasy, tak přežít 40 metrojvej pád, to už je jak Sám doma. Ale nic naplat, efektově a akčně je to zvládnutý dobře, děj je hold jen přechod k výdělečnějším zítřkům. ()

DR.SZ

Další volné pokračování pirátské ságy už není tak plnohodnotné. Plaba se pořád prodlužuje a pouze jakousi pozdní intrikou se dostáváme k zajímavé pirátské legendě obohacené a ještě bizárnějším a kreativnějším postavám záporáků. Přeci jenom vtip všech aktérů a dobré výkony zůstávají a nemyslím si, že bych nebyl zaujat! 74% ()

Nikitoss95

Davy Jones suprovej! oblíbená scéna: šermiřská šarvátka na tropickým ostrově mezi Norringtonem, Willem a Jackem! hudba ve všech dílech fajnová rovněž ()

martins

Slabší než jednička, ale zase o třídu lepší než trojka. Davy Jones vskutku nejstrašnější ze všech pirátů. Na konci filmu navíc zmrtvýchvstání kapitána Barbarossy, velmi dobrá scéna útěku před kanibaly a souboje s posádkou Bludného Holanďana. Jinak snad nejhorší výkon herečky Keiry Knightley, která se chová jako totální slepice. ()

AndrewNewman

Síce to prekombinovali, no aj tak to má potrebné grády a samozrejme skvelého Deppa, ktorý v nudných momentoch mizerného scenára zachraňuje čo sa dá. Hlavným lákadlom tentokrát však nie je ani on, ani Orladno Bloom či Keira Knightley, ale slizký záporák Davy Jones, ktorý už viac desivejší zrejme ani byť nemohol. Aj vďaka jeho kúzlu magického zdesenia ma odo mňa Truhlica mŕtveho muža **** ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky