Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Amarcord_1

60% - Zde platí totéž, co jsem napsal o prvním díle. Truhla mrtvého muže s ničím extra novým nepřišla. Film má dva hlavní klady: První klad je nádherná animace postav Flying Dutchmana, druhým je opět výkon Johnnyho Deppa. Zápory? Jednání postav je přihlouplé a nepřesvědčivé, Hansu Zimmerovi evidentně došly hudební nápady a konec mi vyrazil dech, protože jsem už chtěl mít ode všeho pokoj. Když jsem se snažil vysvětlit přátelům, proč jsem se za celý film usmál asi jen dvakrát, přiznal jsem, že většinu vtipných situací jsem již okoukal v dětství při velmi starých počítačových adventurách o Opičím ostrově s Gaybrushem Threepwoodem, a ve filmu jsem je předvídal... Berte proto můj názor jako zaujatý ;o) ()

Reiniš

Je to chaotické, zbytečně dlouhé, místy hloupé a naivní, scenář je přeplácaný atd....Ale během celého filmu jsem se ani jednou nenudil. Všechny ty nešvary mi byly jedno. Připadal jsem si jako desetiletý kluk, který zrovna sleduje svůj nejoblíbenější film. Fandí Jacku Sparrowovi, srdce mu poskočí když se z hlubin vynoří Kraken a u polibku milenců se cudně začervená...Když tohle dobrodružství skončí jde ven a touží být jako kapitán Sparrow...O pár let později, když film skončí sedne si k počítači a napíše na čsfd tuhle recenzi. Někdy je vážně hezké vrátit se do dětství. Od toho tu Piráti přeci jsou. ()

Xmilden

Ne zase tak špatné pokračování jak jsem mnohdy z různých stran zaslechl. Piráti z Karibiku měli vždy hlavně za úkol bavit a myslím že tento film tuto myšlenku podporuje více než solidně. Pořád se něco děje, jednotlivé postavy dostávají čím dál větší prostor a režisér se nebojí posunout jejich charaktery zase o kousek dál. Překvapuje výborně hrající Keira a hlavně opravdu velice směšný a chvílemi bláznivý Johnny. Orlando zůstává trošku nenápadně v pozadí. Celkově vzato impozantní dobrodružství se spoustou soubojů a honiček. ()

Phobia

Ač je dvojka oproti prvnímu dílu "Pirátů" jen o několik málo minut delší, subjektivně se mi jevila roztažená přinejmenším o 40 minut. Asi jsem cituprostý pařez, ale zvláště scény s hvězdicemi obrůstajícím papá Willa Turnera mi mocně roztahovaly čelisti, až by z toho pohledu nejeden stomatolog pošel hrůzou. Ani jiskření mezi Elizabeth a Jackem mě nepotěšilo, jinak se vše vezlo na vlně "Černé perly" - tedy spousta dobrodružství, vtipů obstojných i nablblých, akce a hezkých efektů. Nebylo to výrazně horší, leč chyběl efekt příjemného překvapení, tak tomu smrknu imho objektivnější 3* - 69%. ()

-bad-mad-wolf-

Akce jak z kreslených seriálů (což nemyslím hanlivě), nástup Jacka Sparrowa opět velice vtipný, triky špičkové. Ale o co tam vole vlastně šlo? Příběh se před natáčením evidentně ošklivě pohádal se slovy komplexnost a poutavost, což mě občas vedlo k nutkání dialogy prostě neposlouchat. Ono to moc nevadí, protože ať už vás příběh zajímá či ne, na obrazovce neustále někdo běhá, poskakuje, bojuje, divně vypadá či blbě žvaní = první signální tím pádem pravděpodobně neusne. I tak mě ale tahle triková akční smršť nezaujala tolik, abych jí toužil vidět znovu. Nesoudržná a nezajímavá story, která je navíc tentokrát poněkud přeSparrowovaná, vážně nedokáže dokonale vyplnit 150 minut stopáže. Bohužel i akce sem tam sáhne po až příliš prvoplánové komice, díky níž sice pořád nenudí, ale už taky není tolik svěží a sympatická. ()

darkrobyk

Při prvním zhlédnutí v kině jsem se bavil...Útěk z vězení v sobě skrývá odkazy na H.Pottera, Pána prstenů, Excalibur a Hrabě Monte Cristo...skvělé, včetně odstřelení havrana na rakvi. Deppova exhibice s rožněm, ke kterému je připoután, způsobila, že jsem v kině nekontrolovatelně vybuchl.... Horrorové ladění nočních scén mně lahodilo. Hnusné a krásné současně. O.Bloom mi sice pil krev, ale párkrát dostal přes hubu, což potěšilo. Při opakovaném sledování jsem ovšem zjistil, že polovina filmu je neuvěřitelně nudná...A kdo že inspiroval J.Deppa? Přece zpěvák Adam Ant se svým pirátským ohozem - doporučuji mrknout na youtube. Tak dobře, za první dojem 4*, za opakované sledování by byly slabé 3. ()

Gimp

Mno tak u mě druzí Piráti celkem zabodovali. První díl má ode mě dobré dvě hvězdičky a tento si vysloužil o jednu celou víc. Díky čemupak? Především je to vynalézavá akce, kterou jinde asi jen tak neuvidíte a překrásné "kostýmy" mořských příšer. Největší slabinou je jednoznačně příběh - ten je totiž "o ničem" (najdi a...?) a to že je stopáž tak krakenovsky obří a přežil jsem to celé bez jediného mrknutí na časomíru je malý zázrak. Celkově nevidím důvod proč se netěšit na Chow Yun-Fata a Rolling Stones ve trojce. ()

kinej

Ve filmu jsou absolutně úžasné efekty. Také akční scény stojí za shlédnutí. Jinak je to plytké, uměle rozvětvované, plné zbytečných postav a příběh je ultra trapný. ()

Hrabka

Musím se na to podívat znova, ale poprvé se mi to moc nelíbilo. Po senzační jedničce se tohle moc nepovedlo. Škoda. 50% ()

cheyene

Druhá pirátská plavba. Pro mě je druhý díl slabší, nedokázal mi naservírovat to, co jsem měl možnost ochutnat u prvního. Johnny Depp sice opět na plátně kraluje svým hereckým umem a Orlando Bloom s Keirou Knightley si též nekazí reputaci, ovšem u tohoto pokračování nemohu dát plné hodnocení, čímž ale neříkám, že by se mi dvojka nelíbila. Bludný Holanďan byl velmi dobrý tah (Černá perla s posádkou mrtvých-nesmrtelných z jedničky na mě působila lépe), zápletka není o mnoho horší a samotný závěr jednoznačně podněcuje ke zhlédnutí poslední části Pirátů. Dávám 4* za výbornou podívanou (byť o vous slabší) a těším se na Jacka Sparrowa potřetí! Nevím, jestli se hodí u takové podívané psát chyby, ale některé jsou opravdu do očí bijící: 1) Pamatujete si scénu, kdy se Jack propadá přes lávky (můstky)? V okamžiku, kdy je na něj záběr shora, tak si všimněte, že je pod ním voda, takže by měl spadnout do ní, že? Ovšem jaké překvapení! Jack dopadne na zem. 2) Scéna s velkým kolem. Když v něm Jack běží, tak se praští do hlavy o tyč, ovšem jakmile se do kola dostane podruhé, tyče jsou v takových místech, že se o ně nepraští, ani kdyby to chtěl. ()

nunka

Takže už vieme, o čom budú Piráti Karibiku 3:)) A takisto vieme, že jedným z motívov je skutočnosť, že keď niečo poriadne otáča peniažky, prečo to netočiť dovtedy, kým po tom ľudia dychtia. Jednotka, dvojka, ani pripravovaná trojka s pirátskou tematikou nebude mať núdzu o diváka. Tohtoročný Vebinského počin je s veľkou dávkou kritiky vydarenejší, sviežejší, vtipnejší, efektnejší. Dokonca ani 150 minútový posed v kine mi nespôsoboval kŕče v nohách. Johny Deep bol permanentne vynikajúci a bez jeho tvorivého hereckého výkonu by som sa asi nudila. Dokázal totiž vytvoriť takú atmosféru, že ani Orlando Bloom popri ňom nevyzeral ako herecký antitalent. ()

Jamal

Keira je prostě miláček. Deep společně s Bloomem se starají o zábavu, které je v tomto dílu přebytek ( není to zas až tak špatně ). Pěkné efekty a celkově příjemná atmosféra. Neznám člověka, který by se při filmu nudil. Uvidíme se na konci světa, jak to celé dopadne, i když se už mumlá o čtyřce. (kdo by se divil po takovým úspěchu ). a nezapomeňte se podívat za titulky, i když zas tak důležitého to nic není. ()

Fiftis

Peniaze do režisérovho prasiatka posielame znovu my všetci, čo nám dobre znie pirátske volanie, vôňa karibského rumu a ľahko sterilizovaný (aby sa aj decká mohli dívať) výlet do nebezpečných vôd na druhom konci sveta. ()

DJ_bart

Definice velkolepé hollywoodské zábavy, spektakulární pirátská jízda, a pro mě zároveň nejlepší díl z celé ságy. Prostě naprosto dokonalý blockbuster, který fakt geniálně vyniká svou opulentní poutavostí, vizuální nápaditostí a optimistickým komediálním nadhledem. Láska na první pohled, kterou jsem jako děcko viděl nesčetněkrát a na kterou nedám jen tak dopustit. Povinná četba v rámci hollywoodské zábavy. ()

ajuska

Mě teda pokračování Pirátů rozhodně nezklamalo. Velice příjemná a zábavná jízda, které opět vévodí skvělý Johnny Depp a opět má výborného protihráče. Je pravda, že příběh je možná až příliš přeplácaný a rozmělněný do mnoha linií, ale myslím, že to na kráse Pirátům nijak zvlášť neubírá. Zkrátka letní filmová zábava se vším všudy. (Ale první díl mám o ždibet radši kvůli jeho atmosféře, kterou už jsem tady tolik necítila..) ()

Shakers

Čierna perla bola taká viac voľnejšia, no Truhlica mŕtveho muža vás pripúta svojou temnejšou atmosférou. Dvojky bývajú väčšinou slabšie a netvrdím, že dvojka pirátov je lepšia. Podla mňa nie je tak dokonale vyvážená a zábavná ako jednotka, no znova je tu bombastická výprava, efekty a kostýmy (za tie prachy sa ani nedivím), brilantná kamera, ešte viac namakané akcie, zaujímavejší príbeh a dokonalý nepriatelia na čele s perfektným Davy Jonesom. Elliott a Rossio pirátsky svet v tomto pokračovaní ešte viac rozvíjajú, tak ako aj postavy čo je len plus. Hudba je tiež dosť dobrá, okrem zaručene dobrých melodii priniesol Hans a jeho kumpáni perfektný motív pre Krakena či Davyho Jonesa. Inak je to skratka rovnako nabití popcorňák ako prvý diel. Akurát v akciách ma navrch. P.S: nezabudnite na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: Jack Sparrow, The Kraken, Davy Jones, The Heart of Davy Jones. 95% - 5* ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky