Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Jacinda

Jack tady ukazuje svoji temnější stránku, když by byl ochoten za svůj život obětovat jiný. a nejenom jeden. Elizabeth se převlékla a začala dokonce i bojovat... Vypadá při tom spíš směšně. A šílené kousky Jacka z prvního dílu jsou ještě extrémnější a nereálnější. ()

Big Bear

Tak včera jsem zase po nějaké době koukl na tento filmeček a nejen, že se mi líbil asi více než poprvé, ale dokonce možná více než jednička. Posádka Bludného Holanďana mně neskutečně bavila a nejvíce její kapitán. Správný mořský vlk má po vzoru kapitána Nema na palubě varhany, kde zadumaně vyhrává kdy žrovna loď nebojuje... Ovšem mít osm končetin, to se to pak preluduje !!! :-). Je tu i mnohem více vtipu a i šílených, ale skvěle fungujících nápadů viz zápletka s lidožrouty, nebo mlýnské kolo ! Krásná Kiera mi tu přišla nějaká jinačí a nebylo to tím námořnickým ohozem. Je to žena mnoha tváří ! Druhý díl končí otevřeně a z jeho závěru bylo jasné, že se diváctvo chtivé pirátů může těšit na trojku. Já se pobavil a navíc se mi samozřejmě líbily všechny ty lokace pro našince obzvláště voňavé dálkami a exotikou. Takže já za 4 duše do posádky kalamára ! :-) * * * * ()

JohnnyD

Jednotku beriem. Nie je geniálna, ale Johnny je god a stačí to na 80. Dvojka mohla byť dokonalá. Skvelé efekty, kvalitný príbeh, prachy, prachy, Johnny, prachy ... Ale nie - nezmyselne dlhá stopáž kazí toho dosť. Nie žeby to bolo vyslovene nudné, ale na hodinky som sa pozeral často. Nakonci to už stráca aj napätie! A to ani nehovorím o katastrofalne debilnom konci, ktorý je len bohapustou reklamou na trojku. Áno, posledný záber potešil, ale celé vyznenie scény je zlé. A vadila mi ešte jedna vec - priveľká korektnosť. Nie žeby som chcel krvavé orgie, ale ak to porovnám s Jacksonovým Kongom, Piráti sú niekde inde. Na začiatku to vyzerá nádejne (vyďobnuté oko), ale potom to ide dole kopcom a pri scéne s kanibalmi Jack Sparrow nezabije ani jedného! A tak to ide počas celého filmu! Ale má to aj svoje klady ;) - hlavne skvelé efekty, výpravu, réžiu (svadba) a Johnnyho Deppa, ktorý nie je trápny, ale skvelý! :) Narozdiel od Blooma, ktorého Will Turner by už mohol chcípnuť. ()

Silas

Pokračováním postavy po zásluze ztrácejí svou původní nejednoznačnost a zůstavají jen jejich pevné kořínky, děj se příliš komplikuje a nové postavy se tradičně cpou, kde je místo. Ve snaze zatraktivnit příběh se objevují "dávno mrtví" rodinní příslušníci a z mnoha stran slyšíme repliky odkazující k jedničce, které by nás měly rozesmát nebo alespoň vyvolat úsměv ("Kde je ten pes s klíči?"; věty o Singapuru - ve trojce se tam zřejmě i podíváme;...). Líbí se mi, že je film pro celé spektrum diváctva, tudíž jsem se v přeplněném sále smál na úplně jiných místech než zbytek mrňousů. Zdatné mixování různých žánrů v rámci snesitelnosti a líbivosti jedničky už taky poněkud nevychází, autoři chtějí říct mnoho, zavděčit se všem, ale na rybaření si vzali děravé sítě, navíc je děj plný klišé scén a prakticky vše se podřizuje Deppovi, protože on je tím hlavním lákadlem diváků. Ten se sice snaží, ovšem to herecké překvapení, se kterým před 3 roky přišel, se už nekoná, a tak ve dvojce zůstává skryt svým vlastním stínem jedničky. Truhla mrtvého muže splňuje snad všechny požadavky odpočinkového letního blockbusteru, mainstreamovým divákům se bude líbit, ostatní uraženi nebudou, já jsem zvědav na třetí Verbinského pecku přeplácanou digitálními efekty. ()

salahadin

Jde z pirátů na Černé perle strach? Tohle mají být piráti? Tahle parta s dementním kapitánem a travesty pohyby? Moje hodnocení kolísá. Piráti z Karibiku byli odpočátku určeni jen jako odlehčující zábava, jako pouťová atrakce pro ty, co se nudí v nákupním středisku o rozloze středně velké obce ČR. Truhla mrtvého muže je ze všech tří dílů nejzábavnější a splňuje "karibský" typ zábavy (tedy zábavy bez nápadu a nedejbože záblesku skutečně inteligentního vtipu). Až dětsky pitoreskní akční scény jsou citlivě smíchány s "vážnějšími" chvílemi a vyloženě komediálními čísly. Možná proto je dvojka nejlépe fungující část trilogie. Navrch je přidán záporák par exelence Davy Jones s výborným hudebním motivem Hanse Zimmera, který až dojímá. Vše je přehledné, jasné, až na košatě se rozvíjející děj a revenantské možnosti (např. kontroverzní vstávání mrtvých z hrobů - ti přece nemohou chybět v žádném díle ne? Hehee). Čili jako zábava je tenhle film trefa do černého a představuje pomylsný vrchol celé trilogie. Ačkoli nejsem v žádném případě milovník těchto filmů, za Davyho 3* dám. Jinak to jsou dvě jasné. A to ještě s odřenými lalůčky. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +film vyhrává v akčních sekvencích, herecká kreace Johnnyho Deppa, fešák Orli a statečná Keira doplněni o další herce, hudba Hanze Zimmera je sázka na jistotu, spousta vtipných hlášek, dialogů a situací, scény na ostrově lidojedů, příběh -některé dialogy, film je složitější na pochopení děje, některá hluchá místa, film rozhodně není rodinný a rozhodně není pro děti./// Tak a máme tu pokračování, které je o něco slabší, přesto je poznat, že se nejedená jen o nastavovanou kaši v podobě dojné krávy na diváky. I když je stopáž až příliš dlouhá, lepší než kdyby nám filmaři naservírovali jeden film rozdělen na 2x90 min, takto působí uceleně a nemáte hned potřebu vidět pokračování. Jen škoda, že děj či snad dialogy jsou složitější a ten kdo neviděl první díl, bude se zmateně orientovat nejen v příběhu, ale i v postavách. Naštěstí to vše vynahrazuje film svými akčními sekvencemi, kde není nouze o pořádnou akci, souboje, velkou nadsázku a již zmíněnou kreaci J.D., občas sice vyzní do prázdna, ale většinou se mu daří. Skoro one man show. Jiná věc je v podobě záporáků, tedy dost hnusnejch příšer a když k tomu přičteme nevábné prostředí (hlavně na lodích) tak bych se nedivil, kdyby z tohoto filmu měli děti noční můry. Nebo že by byly dnešní děti už tak otupělé? No pravda, já taky viděl jako malej Terminátora :-ú a přežil jsem to. Teda asi. Jinak mě potěšila samozřejmě hudba a soundtrack tohoto filmu se přiřadí k těm dalším (Gladiátor, Poslední samuraj...) do sbírky. Na závěr jen dodám: přestože je ke konci hodně dějových linií uzavřeno a příběh částečně vysvětlen, mnoho nových se otvírá (hlavně pro pokračování), tak bych klidně nějaké oželil aby z filmu byla jedna dlouhá akce, ale kdo ví, třebas trojka bude natočená v jiné rovině a dočkáme se velkého finále/// Celkem 85%/// viděno podruhé 8.4.2007 na DVD ()

Rosaviva

Bylo to o něco horší než první díl, poprvé jsem se moc neorientovala a všechno jsem byla schopná pochopit až po několika zhlédnutí. Ale to na výsledku nic nemění. Jack Sparrow je zpátky se vším co na něm miluju. Ze začátku trochu váhavější rozjezd, ale pak to nabralo ty správné grády. A závěrečnou scénu na ostrově s Ukrytým srdcem Davyho Jonese miluju i po tisícáté. 4* a stále si stojím za tím, že Piráti prostě mají ten nejlepší soundtrack ze všech filmů. ()

666teen

To by mě zajímalo, jak chce Depp vystoupit z chobotnice, aniž by třetí díl nevyzněl jako totální stupidita... ()

GilEstel

Série pirátů už mě začíná poněkud lézt krkem. Stále ty stejné vtípky, kaskadérské kousky a stále je to o ničem. 150min krát 0, je pořád nula, pouze si na výsledek dýl počkáme. Pár pěkných efektů, aby divák věděl, za co si platí, pár pěkných tvářiček známých herců do hlavních rolí, pár zrůdiček do komparzu. Řekneme Honzíkovi Zimmerovi o hudební doprovod a máme další kasovní trhák se zaručeným ziskem. Nesmíme ale zapomenout na otevřený konec pro další díly. Tohle je dárek pro stejnou masu publika, které tak napjatě očekává každý nový díl Harryho Pottera. 39% ()

Ruut

Dobrodružný rodinný film, který je v cajku. Najzajímavější scény byly ale ty bez načančaných triků na ostrově, kdy Jack prchal "naložený na rožni." Celkově to až tolik nedrželo pohromadě, ale ty chobotničky z Bludného Holanďana krásně zaujmou a člověk se díky ním nenudí ani když se nic pořádného neděje. Keira příjemná, Orlando nehezký a nesympatický, Johnny prostě figurka. ()

-OverLord-

Málokdy se stane, aby se natočilo takhle dobrý pokračování. I když sice o chlup, tak nedosahuje takovejch kvalit, jako první díl. Ale pořád je to vynikající podívaná, která i tak neztratila nic z toho, co mohla nabídnout jednička. [v rámci série 90%] ()

Allien.9

Oproti "skromné" jedničce místy až zbytečně megalomanské, nemluvě o přeprsklosti některých scén a znásobení všeho, co se na prvních "Pirátech" líbilo. Ne vždy je však ono přidávání správnou volbou (viz. více akce, více fyzice odporujících scén, více vtipů, více Jacka atd.), ale to už bych odbíhala od tématu. Pravdou nicméně je, že zatímco po prvním kino-zhlédnutí jsem byla ze všech výše zmiňovaných věcí zklamaná a naštvaná, tak teď, s odstupem času, začínám "Truhlu mrtvého muže" vnímat skutečně (jen) jako nenáročnou akční jízdu, kterou bezesporu je, a tudíž svůj úkol vlastně splnila... 4*. ()

Mi Nü-Chai

Dvě věci: Davy Jones + jeho příšerkoidní posádka a Kraken jsou důvod, proč se druhý díl Pirátů nakonec doplazil ke třetí hvězdě. Film jako takový je vlastně hezky natočený a mile barevný sled série tu vtipných, tu nevtipných scének a zejména v první části je těch druhých zbytečně mnoho; jakoukoliv dynamiku zase úspěšně brzdí neúměrně přepálená stopáž. Leč Davy je opravdu povedená chobotnička a vidět někdy alespoň ve filmu Krakena, an stahuje loď ke dnu, toť můj dlouholetý sen. ()

HAL

První díl Pirátů z Karibiku přišel takříkajíc nečekán a nezván, a všem z něj spadla čelist - jak může film z dávno mrtvého žánru a natočený podle atrakce z Disneylandu, ve kterém se jedna z hlavních postav permanentně chová jako sjetá a hraje ji Johnny Depp, král nezávislých a "divných" filmů, být tak zábavný a megaúspěšný? Teď přichází jeho pokračování a jeho situace je přesně opačná - všichni na něj čekají jako na spasení v letošní mizérii. Autoři ale všechno tohle vědí a tak se bohužel nepouští do žádných experimentů, pokračování je klasického ražení - větší, rychlejší a dražší. Logika děje nikoho moc nezajímá, tady jde hlavně o gagy a akci, cílem filmu je rychle pobavit a nezanechat ve vás hloubější stopy. A tohle se filmu daří na výbornou: přijdete, budete se dvě hodiny bavit a půjdete domů, nebo na pivko s kamarády. Děj přitom zapomenete už při cestě domů, zapamatujete si jen pár dobrých gagů - zkrátka standartně dobrý letní blockbuster... který ovšem postrádá dokonalou atmosféru a nepřekonatelný drajv jedničky. Vyloženě zajímavé na filmu je snad jen to že naplno ukazuje tendenci hollywoodských akčních komedií vracet se stylem ke starým animovaným groteskám. 7/10 ()

ChewieDC

Komu se líbila jednička, měla by se mu líbit i dvojka. Jack Sparrow je boží (při jedné sérii scén jsem se smál jako už dlouho ne), scény jsou bombastičtější. Bohužel, film postrádá konec a to mu poněkud ubližuje. A častokrát si všimnete, že obsahuje celé pasáže, které kdyby se vynechaly, vůbec nic se nestane. Jenže v těch pasážích se stane hodně legrace, takže to autorům zase odpustíte (tím myslím například návštěvu ostrova s domorodci). Jako odpočinkový letní blockbuster naprosto dokonalé! ()

Satan

Slušná zábava se skvělým Johnny Deppem (který ještě pořád je na hraně mezi vtipným a trapným pirátem) a tradičně nevýrazným Bloomem. Tak by se dala charakterizovat druhá velká výprava Jacka Sparrowa a jeho přátel i nepřátel. První půlhodinka možná bude nudit, ale jak se na scéně objeví Bill Nighy a jeho "vousy", vše je zapomenuto. Akce střídá akci, humor střídá humor a film vás stále tlačí do té nejpohodovější atmosféry a scény s Krakenem a mlýnským kolem řadím mezi ty nejlepší. [Přesná stopáž: 144 min] ()

Aidan

Dobrodružná akční smršť, jež se člověka snaží ubavit až k smrti. Ony potřebné ingredience, po nichž volá chlapecké srdce, jsou tu přinejmenším všechny - tropické ostrovy, pirátské lodě, lidojedi, odvážné snoubenky, nemrtvé opice, antropoidi s chobotničí tváří, lepé voodoo vědmy, šarvátky, azurové moře, dálky, výpravy za obzor a taky kraken. Jen je toho prostě moc a je to příliš divoce namícháno. Trochu jako když pejsek s kočičkou vařili dort - ne snad, že by mi z toho bylo špatně, ale nijak zvlášť dobré to nebylo. Dávám přednost "Masteru and Commanderu", kde je z méně přísad uvařen chutnější celek. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky