Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jay.lee

Druhé PILA má stále ještě dostatečně ostré zuby na to, aby Vás udržela v napětí po celý film. Více očekávané, více pastí, více brutality, více hráčů, více vrahů? Se7en+Cube=Saw II ()

aR3Zz

Oproti prvnimu dilu o poznani slabsi, nastesti si ale stale udrzuje onu "kouzelnou" atmosferu. Fanousci prvniho dilu si rozhodne prijdou na sve a zklamani nebudou, ale toto pokracovani jim na druhou stranu nic noveho neprinese. ()

ex.it

Dvě hvězdičky za všechno - bohužel víc si film nezaslouží, oproti jedničce trochu zklamání. Ta třetí je za ten konec, který jsem rozhodně nečekala a překvapil mě :) ()

Pekisan

Ouu yeah...there will be blood. Ak som dal jednotke 4 hviezdy (skvely zaver) tak druhemu dielu proste nemozem dat viac ako 2. Na jednu stranu sa vybrala cestou brutality, na druhu sa nam snazi davat radoby rady do zivota. Poucny horor? To by som sa musel najprv bat. A to sa nataca uz 7. diel. Boh a "X spot" nam pomahaj. ()

Biopler

Krvavejšie, hnusnejšie, temnejšie. Jednotka priniesla originálnu myšlienku a ďalšia časť už nič nové neprináša, ba naopak začína vykrádať samú seba. Cítim, že to bude pokračovať. ()

Al44...

Nový režisér se snaží navázat na výborný první díl, ale daří se mu to jen z části. Pasti jsou tu snad ještě záludnější a asi je tu i více krve. Tou hlavní změnou je ale to, že nyní jsou mnohé pasti koncipovány tak, že i při jejich překonání testovaný subjekt zemře. Na konci snímku je znovu vidět evidentní snaha diváka šokovat - tentokrát to už však není taková bomba jako u jedničky. Přesto to jako celek docela funguje a co je třeba říci je to, že právě až tento druhý díl dokázal na tuto filmovou sérii nalákat většinu dnešních SAW fanoušků. ()

Ondr@932

Luxusnější, napínavější a trochu méně nechutnější a měně brutálnější než jednička a jsem zato rád... Perfektní podívaná! Dávám 8,5/10 ()

goni

Nebyt Saw 1 asi by som este jednu hviezdicku pridal, pretoze sa jedna o vcelku priemerny horor. Ale fakt nemam rad pokracovania filmov, ktore neprinasaju nic nove a ak aj ano, tak je to vacsinou nepodarene. Este ta "hra" samotna ujde, ale ti policajti okolo mi tam vobec nesedeli a podla mna uberali filmu velky kus z tajomna, ktore v predchadzajucej casti tak drzalo divaka v napati [38/2013]. ()

Whannell

Je jasné, že série Saw si potrpí na dokonalém scénáři, což tady vyšlo, koneckonců si pokračování napsal sám Whanell. Na druhou stranu ale dvojka totálně těží z předností a střihu Hry o přežití, což by mohlo možná mohlo být fajn, kdyby jí nenatočil jiný režisér. I tak je to ale na pokračování celosvětového trháku slušný film, který by ale potřeboval trochu přidat na atmosféře a přeobsadit. 65%. ()

Kejt

Nerozumím o tolik nižšímu hodnocení oproti prvnímu dílu. Uznávám,že první díl byl lepší,ale ne o moc! Konec mě velmi překvapil a i celý průběh neměl chybu, 85% ()

FeriusParfax

Tak si jedu všechny díly od začátku, abych to potom mohla zakončit prý skvělou desítkou. Dvojka se mi líbí o drobínko méně než první díl. Nic to ale nemění na tom, že je to stále promyšlený, naturalistický horor, který dává smysl. Nikdo, až na nabušeného idiota s dutou hlavou se nechová úplně stupidně a všechno je krásně promyšlené. Asi bych uvítala víc „nechutných“ scén, ale to je jen moje úchylka. John drží, jako vždy, všechno pěvně v jeho stařeckých rukách a baví se nad novou hrou, kterou vymyslel, kdy zavřel několik lidí, kteří mají jednu společnou věc do jednoho domu. Už to samo o sobě zní dost hororově. Jak je známo, skupinka různých lidí s různými vlastnostmi nedělá nikdy dobrotu, protože se tam vždy najde minimálně jeden idiot, který má tendence všechno kazit. Tady si pro ně John vymyslel i společenské aktivity. Konec dopadá opět skvěle a nechává vás se těšit na další díly. ()

Gardenboy

Je slabší ako jednička. Ak bolo sieľom ukázať, čo dokáže strihový program, prípadne strihač sám, tak to splnilo účel. Strih bol viac klipovejší ako v jednotke, čo vôbec na atmoške nepridalo. Vyšetrovacia časť je kratšia, super premakané je vypočúvanie samotného Jigsawa. Ale .... ale vo Vile to je už trochu horšie. Dej má síce grády, má napätie, rýchly strih, ale nemôžem si pomôcť, celkový dojem je slabší ako z jedničky. Jednoducho pribudlo krvy, ale ubudlo toho tiesnivého pocitu, ktorý bol pre jedničku tak charakteristcký. Ináč povedané priblížilo sa to viac ku obyčajnej klasickej vyvražďovačke. Záver je prekvapujúci, možno trochu prekombinovaný. Filmu by neuškodila dlhšia stopáž v rámci ktorej sa mohlo trochu popracovať na charakteroch hrdinov. Na jedničke boli super napríklad kvantá retrospektívy, ktorá tu bola len v minimálnom množstve. Herci s výnimkou hlavného hrdinu nejak moc neohúrili. Kladne hodnotím obsadenie úloh z jednotky tými istými hercami. Na to, že ide o druhé pokračovanie si to drží veľmi solídnú úroveň. Aj napriek všetkým záporným stránkam je to ešte stále za 4* (jednotke som dal 5*) a to znamená len jedno - teším sa na ďalší diel ak bude.... Before die make your choice ()

ninho

Skvělé pokračování, které překonalo mé očekávání. Kdyby neexistoval 1. díl, tak by se nejspíš celkové hodnocení filmu pohybovalo ještě výš. Tobin Bell jednoznačně vyčnívá mezi zbylými herci.Změna režiséra taky nezklamala a scénarista se opět předvedl v dobrém světle- ve scénaři jsou sice stejně jako v jedničce slabší místa, ale to mi při skvělé atmosféře vůbec nevadilo. Závěr nebyla taková bomba (byl "pouze" hodně dobrý), ale zase mi přišel o něco víc logičtější a asi i pravděpodobnější. Porovnání s 1. dílem je logické a pro mě je dvojka oproti 5* jedničce někde mezi 4 a 5*. Nakonec jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení a doufám, že trojce( která asi bude) dám minimálně ty 4*. ()

Lenka0064

Pěkné nové pastičky Skládačkového vraha, originalitu ztrácí charaktery z Kostky a závěr je překombinovaný - trochu se nám pan režisér do toho rychlovýdělku zamotal ()

Lord Fuck

Jedinej horor ve kterym je ukrytej smysl. V jedničce to bylo prvoplánově naznačený, ale tady to bylo dotažený do poslední nitky. Bravůrní scénář. Po velikym zklamání z jedničky sem tenhle film chtěl ignorovat, ale jsem rád že sem tak neučinil. V mim případě nejlepší horor co jsem kdy viděl. Zamyšlení nad životem v nezvyklim balení. Bravo! ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)