Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

IQ Tiqe

Neznat "jedničku", žekl bych, že SAW II je geniální, ale jedná se jen o kopii. Sice ne o kopii v pravém slova smyslu, děj má zcela jiné rozuzlení (stejně geniální jako v SAW), ale už vás tolik nešokuje. Opět jsem při sledování filmu cítil velkou zlost; většina filmů je obvylke jasně vyhraněná - kladný, zápozný hrdina, sem tam nějaký ten zvrat a vždy mám tendenci někomu "fandit" (třeba i Hannibala vnímám se sympatiemi). Tady je ale situace zcela odlišná - nenávidím téměř všechny, v průběhu děje se jen mění míra zliosti a jen cítím soucit s "obětmi". ()

dzej dzej

Nekompromisní brutalitu prvního dílu zavalující diváka místy těžko snesitelnými obrazy i zvuky vystřídala poklidnost a nemohoucnost klasické dvojky. Saw 2 není ani napínavý, ani brutální (krom jediné scény s jámou plnou injekčních stříkaček), ani vynalézavý - vlastně neexistuje žádný pořádný důvod pro jeho existenci... ()

Anderton

Viac menej na tej istej kvalitatívnej úrovni, ako prvý diel. Začína byť ale jasné, že sme svedkami začínajúcej série, ktorá si vymedzuje postupne svojich ortodoxných fanúšikov a ostatných začne časom ignorovať. Buď si pamätáte čo sa stalo minule v scéne x, alebo choďte na iný film, my vám to vysvetlovať nebudeme. Ako by nám tvorcovia odkazovali. Scenár funguje, drastické scény tiež, Jigsaw je stále vo forme a New kid on the block Donnie Wahlberg je fajn herec. Moje posledné stretnutie s touto sériou. ()

Frajer42

Pokračování série. Kostra zachována. Příběh změněn. Tentokrát se v jedné budově sejde 8 lidí, které něco spojuje. Postupně jich ubývá. Pasti jsou brilantní, stejně jako závěr. ()

Kothy

Dobré pokračování mučícího hororu. Tentokrát nejde o jednotlivé oběti, ale hned o celý dům plný lidí, pastí a úkolů. Dění v domě sleduje vyšetřující detektiv pomocí videokamer rozmístěných po celém domě. Mimochodem je tam i jeho syn. Nakonec ale zjistí, že všechno nebylo, tak, jak se od počátku zdálo... Konec je kupodivu stejný jak u předchozího dílu. ()

swamp

"What is this, house arrest?" Četl jsem si diskuzi a komentáře k tomuto filmu a většina lidí, kterým se líbil druhý díl více než jednička byla ta, která si myslí, že závěr prvního dílu byl nesmyslný a nepochopitelný. Chyba lávky..Saw mi stačilo vidět jednou a věřte mi, všechno do sebe zapadá..a to včetně konce! Rozhodně si myslím, že Saw 2 je důstojné pokračování, ale o chloupek horší. Tam, kde na vás v jedničce tíživě dopadala stísněnost prostor, ve dvojce je velký dům a až moc lidí (a většina naprosto tupých). "Rozuzlení" vynikající..kdo by čekal, že opravdu stačilo dodržovat pravidla?! :) To je další z věcí, která mě nadchla u těchto dvou snímků..ani v jednom jsem opravdu neodhadl rozuzlení..Jigsaw byl vždy o krok přede mnou! :) Akorát úplný závěr (tím myslím to, že Amanda převzala řemeslo po svém prvotrýzniteli) mi připadal trochu jako přehrávání režiséra, ale co naplat?! Je to zkrátka skvělá podívaná. "Game over!" ()

Campbell

Takže po prvním skvělém dílu, jsem čekal něco podobného to jsem sice dostal, ale nebyl jsem úplně na větvi. Právě největší průser považuju konec který byl tak nějak klišoidní. Mordy celkem ušly ale nepřipadaly mi vůbec brutální. BTW: Shawnee Smith je vážně špatná herečka. ()

Arsenal83

JASON_X má pravdu. Jednotka je špička a mala aj pána režiséra, ale dvojke nič až tak nechýba. Pretože jasné, že tam chýba moment odhalenia, keď už všetci vieme, kto to celé riadi manipuluje. Ale na druhej strane bolo všetko zas výborne prešpekulované, veľmi chytré a bavili ma aj filozofie pána Skladačky. Veď on je vlastne sympaťák a mal pravdu. Škoda len, že sa dal na masové vraždenie. A kto to videl prvýkrát, toho koniec zabil. ()

klerik

KOCKA O+BIG BROTHER:) Jednotke som dal 3*, lebo to bol dobrý horor, ale ako celok zlyhával na vyšetrovacej časti. Saw II je na tom horšie. Pátraciu časť zredukovali na minimum (lebo nevedia po čom a ako pátrať), a účastníkov "hry" je tentoraz viac. Atmosféra je pekne nepríjemná a vyvoláva spomienky na Kocku, ALE... Skupinka zavretá v dome je plná tupcov a killovanie už nemá grády jedničky (až na predtitulkovú scénu). Neviem či ma osvietila genialita, ale riešenie ako sa dostať von ma napadlo hneď v prvých minútach, a potom mi dosť liezla na nervy naivita (anti)hrdinov. Vyšetrovanie zredukované na vypočúvanie však opäť celému filmu podráža nohy. Policajný postup je stupidnejší ako mierová konferencia s Georgom Bushom a celé "odhaľovanie pravdy" stojí na tom, že ujo Pílka policajtom hovorí, kam sa majú pozrieť (napr. do zásuvky stola, za ktorým sedí celá jednotka SWAT...). SAW II vie vzbudiť nepríjemný pocit, len škoda, že logika dostala nepríjemnú nakladačku... ()

Chrustyn

Větší, akčnější, brutálnější, horší. Klasické pokračování, které takřka ničím neohromý. Už zde není jedna místost ale rovnou celý dům. I na zabíjení tu je více adeptů. Musím uznat, že už mi to docela dost připomínalo Kostku (což není moc velké plus). A dokonce ani ten konec není tak propracovaný. ()

korbitch22

Vynikající pokračování,které skvěle rozvíjí příběh dál,nějaké ty otázky nám dá nové,nějaké zodpoví.Děj má rychlej a prímovej spád,pasti v domě sou geniální a JigSawův příběh se dál rozvíjí a divák baží po dalších odpovědích!Vše je propletené,vše je zmatené ale vše má svůj šokující důvod i minulost,jen škoda že vizuál působí oproti prvnímu dílu výrazně laciněji a scénka s injekční stríkačkou byla i nam mě moc :-) Ale je to parádní pokračování 85%. ()

heyda

WAU. Doopravdy, tento díl byl perfektní stejně jako jednička. Samozřejmě nalezneme zde pár klišé, hlavně co se týče těch pastí (např.: kde vzal Jigsaw milióny injekčních stříkaček atd.). Ale když tohle opomenu, tak se jedná o neskutečně krutou hororovou podívanou s perfektním závěrem, kdy jsem fakt zíral úžasem. Právě závěr je tady podle mého názoru minimálně stejně překvapivý a možná i o chlup údernější než v jedničce. Vaše hodnocení nechápu, protože tohle byla nadprůměrná hororová podívaná a rozhodně solidní pokračování, které se nemá za co stydět. A doporučuju půjčit si DVD a zhlédnout bonusy, jak si tvůrci dali práci s pastmi a jsou tam i rozhovory s herci a rejžou. Super!!! 9/10 ()

Dr.film

Tenhle film se snaží mít stejně velké "koule" jako jeho předchůdce (podotýkám, že snaží ale nemá), což je jeho hlavní slabinou. Odmyslete si Saw 1- a rázem se z tohoto snímku stane čtyř možná i pětihvězdná záležitost, bohužel celí Saw 2 stojí velmi okatě na ramenou prvního dílu, čímž jeho hodnota autorské tvořivosti rapidně klesá. ()

sharky

slušné pokračování od kterého jsem moc nečekal, ale zábava je to celkem slušná. Jen by to chtělo charizmatictejsiho představitele policisty. ()

Othello

Film má výborné gore a skutečně vás donutí cítit bolest. Tím klad končí a máme tu jen hromadu asympatického masa na porážku, které až zvráceně neuvěřitelně debilně jedná ve všech ohledech a ještě to ani neumí zahrát. První díl dostal plné hodnocení za jeho kvalitní přínos žánru navzdory směšnému rozpočtu. Další díly už budou jenom kalkul, znásilńující dobré jméno, ale pravda kvůli těm všem prasárnám se na ně podívám. Jo a naspeedovaný střihový sekvence sux. ()

HellFire

Dalsi priklad filmu, ktery dohral na diravy scenar. Uz od zacatku mi bylo jasne, ze v uvodni mistnosti je neco, co je nejdulezitejsi procely film, coz se nakonec potvrdilo. Ostatne vetsina veci byla predvidatelna. Z kamery a strihu se mi delalo spatne, cemuz nepomohli ani herci. V dobe, kdy pisu tenhle komentar uz je na svete 4 dil, coz vubec nechapu. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)