Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

Dannysek4U

Ale dejte pokoj, takova hruza to zase neni, byt s originalem si to co do kvality vazne moc netyka. Takovy obycejny becko s prilis dlouhym uvodem a prilis rychlym zaverem, ktery by - pokud by neslo o remake - zapadlo bez vetsiho zajmu. Pravda, s Albou jsem mel chvili dost velkou potiz, ale i ji jsem nakonec skousnul (pravda, z casti proto, ze jsem ji porad koukal na zadek) i s tema houslema, co drzela jak pusku. Kdyz nebudete prihlizet k puvodni verzi, mozna se i trochu pobavite... ()

Juto

Toto úhľadné úsilie je skutočne strašidelné, kým sa trochu nezachytí pri vysvetľovaní zápletky. 5/10 ()

Maty85

Nejhorší to sice nebylo, ale je pravda že tomudle filmu chybí jinak spousty věcí a za horor bych todle dílo rozhodně nepovažoval. Jde vidět, že J. Alba se hodně snažila, ale málo akce, málo temných míst, málo krve, málo lekání a překvapivých okamžiků atd atd uvrhnou todle "Oko" definitivně mezi filmy zapomění... slabší 2 hvězdy ()

Radiq

Už dlouho se mi nestalo, že bych měl husu až za krkem. Tady mi tam vlítla hned několikrát, mrcha. Pojmenoval jsem ji Husa Zježená a ta sviňa dotáhla celý hejno. Asi tak po půl hodince se z nich ale začly stávat housata a blány mezi prstama se pomalu přesouvaly před moje oči ve formě očních víček. Hodně brzo se okoukaly optické halucinace a když už to bylo asi po páté, co zmizela osoba, se kterou se zrovna bavila, tak mi to usmažilo centrum husení a oživilo to centrum nudy. Konec se rozpumpoval zajímavou koláží stínů a ohně, ale ani to mě neodkrvilo zdravou mysl a pochyby bezpochyby přetrvaly. No, ale horší by bylo, kdyby natočili horor Ucho nebo Pysk... ()

bk81

Stále se mi vyhýbá originál, takže jsem si tento remake docela užil. Navíc na Jessicu se musí vždy dobře koukat. ()

tom88

Ďalší veľmi nepodarený americký remake ne-úplne vydareného japonského originálu. Herecky chabé, atmosféra vlažná. Pár trápnych ľakačiek nerobí tento horor hororom. Kratšia stopáž je síce fajn, ale bohužiaľ sa stihla dostaviť ,,pani nuda,, Zopár lepších momentov sa síce vyskytlo, záver tiež nebol zlý, no nestačí to ani na priemer. 38% ()

HorrFi

Originál jsem neviděl a v nejbližší době se na něj nechystam, ale jít na tuhle verzi do kina tak bych asi tvůrcům vylil chilli omáčku do Oka.. občas nějaká lekačka ale jinak průměr.. ()

ecceHOMMO

Bol som zvedavý, či sa američania budú držať pôvodnej snímky, alebo či to niejak zhollywoodujú....a tak som si to pozrel.....vzhľadom nato, že výraznejšie nevybočili od originálu...ma to až tak nebavilo.....Američania tiež niektoré momenty nedotiahli, poprípade vynechali.....čo je škoda lebo v origináli tieto momenty dokreslovali celkový obraz.....Čo je ale horšie postrádal som zimomriavky, ktoré mnou pobehovali v pôvodnej snímke.......plusom USA-snímky je akurát Jessica na ktorú sa pozerá veľmi dobre.........v každom prípade ale odporúčam originál......a ešte dačo .....:záver američania vôbec nezvládli ...ale vôbec..... ()

Ryuuhei

» Předmluva: Již chvíli jsem se nepodíval na nějaký horor, tak jsem pro tentokrát zvolil jeden, který mě delší dobu zajímal. » Pozitiva: Zajímavý a ne zase tolik nerealistický námět. Ze začátku opravdu parádně navozený pocit hrůzy a nepříjemné lekačky. » Negativa: Opravdové napětí a hororovitost se vytratila už s druhou polovinou, kde šlo už o dost průměrnou thrillerovku. » Celkově: Rozhodně ne až tak špatně ohodnotitelný horor, který fungoval v rámci děsivosti jen na polovinu. » Subjektivně: Na Jessicu Albu se pokaždé pěkně kouká. » Mé hodnocení: 60% - Hororová, vysokorozpočtová jednohubka, působící místy asijským dojmem, která nenadchne, ale ani zvlášť neurazí. » Viděno: Na Film+. ()

lennyd

Po mnoha letech v temnotě se lékařům Sydney Wellsové (Jessica Alba) podaří najít vhodného dárce, jehož oči by mohli Sydney transplantovat. Vše dopadne výborně, a Sydney si začíná za pomoci psychologa Paula Faulknera (Alessandro Nivola) zvykat na svět, který již dávno zapomněla. Ale také na obrazy, které by asi vidět neměla - umírající či dávno mrtvé lidi, jak je duchové ze záhrobí odvádějí pryč ze země živých. Zdá se ale, že to všechno má jediný cíl - společně s Paulem musí zjistit, co se stalo dárkyni očí, a pak se možná vše vysvětlí ... Ač jsem měl ze začátku obavy s obsazení Jessicy Alby do hlavní role, nakonec se mé obavy ukázaly jako liché, a svoji roli zvládla na výbornou. Samotný film se mi ale zdál zoufale neoriginální, i když si odmyslím to, že je kopií původního Hongkongského filmu (který jsem naštěstí zatím neviděl, jinak by mé hodnocení bylo ještě o chlup horší). Ale i přesto je zpracování dost slušné, když jsem se měl bát, tak jsem se bál, když jsem se měl leknout, tak jsem se i lekl - tohle autorům docela vycházelo. Takže dávám průměr, film určitě nezklame, ale nejlepší film všech dob to taky nebude ... ()

Javad

< Tuctový americký lakačkový „ľahký horor“ > Ak je niečo nemastné a neslané, neosladí to ani Jessica Alba (aj keď podala slušný herecký výkon). Nuda to ale rozhodne nie je a je to dokonca dobre natočené (kamera, strih). 2* a ½* presne vystihuje THE EYE. ()

majxik

Poměrně zajimavý příběh pro horor, s né nějak ůžasným koncem. I když se jedna o remake, myslím že to chtělo dát tomuto filmu trošku více vlastní duše, a udělat to více napínavé aby byl hlubší zažítek. Takže spíše slabší průměr. ()

Aven

To teda byla hovadina až hrůza. Některé lekačky vůbec nebyly špatné, ale postupem času se to celé ohraje a začne nudit. Navíc konec filmu je vážně hodně dementní. ()

Mihail123

Pôvodný film nepoznám, takže porovnávať nebudem. Jessica Alba ako slepé mladé dievča je síce pekná, ale nepresvedčivá. Hneď traja režiséri, no nedopadlo to moc dobre. Film jednoducho nedokáže vystrašiť, atmosféra je takmer nulová. ()

VanTom

Skvělý hororový námět se v Americe nepotkal s vydařeným zpracováním, jelikož neschopná režie nezvládla základní (zároveň strašně samoúčelné) strašení a nepřesvědčivý (velmi mírně řečeno) výkon Jessicy Albaové jako slepé houslistky ho poslal úplně do kytek. Snad až závěrečné pátrání po osudu neznámé dárkyně jej trochu nakoplo. ()

JohnSmith

Slabší horor s několika zajímavými momenty a dobrým koncem. Je to hrozně předvídatelné a upřímně Jessica moc dobrá herečka není ()

Guzo

Přišlo mi, že v tomhle filmu neni vůbec nic originálního. Jistě, je to remake, ale proč se tedy točilo? Snad kvůli tomu, že si někdo myslel, že J.Alba vydělá hodně peněz tím, že se na ni půjde kouknout hodně lidí do kina.. No, ve finále to není určitě nejhorší horor všech dob, dá se na to koukat. Ale jednou a dost.. 50% ()