Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

Teabag

Ne všechny remaky asijských filmů jsou špatné. Takový Kruh se mi například mnohem víc líbil v americké verzi, protože ta japonská trpěla přílišnou popisností a snahou vysvětlit z gruntu vše. Ovšem to není případ filmu The Eye. Bylo to trochu předvídatelné, trochu mdlé a někdy hloupé. Jessica Alba podle mě je moc pěkné děvče, ale velmi špatná herečka. A mimo ní tam nebyl nikdo, kdo by to zachránil. Film, který se snaží být hororem, by měl obsahovat sakra víc napětí a ne, abych musel dlouho a marně přemýšlet alespoň nad jednou dobrou scénou. Z takového námětu by se dalo vytěžit mnohem víc. Škoda. ()

cmenda

Jessica se docela dost předvedla nebyla tam tentokrát jen na okrasu ale vážně hrála a celkem se i dařilo . ()

Klay

Špatné, přesto výrazně lepší než originál. Sice to je stejně pitomé, ale zas ne tak nudné a komické plus sem tam se člověk pořádně lekne. A Jessica Alba, co ztrácí na hereckém talentu, to dohání svým roztomile dutým výrazem. 50% ()

Shogin

Jessicu Albu mám sice rád, ale od jejího výkonu jsem čekal teda víc. Co se filmu týče vizuální efekty a hudba byla rozhodně lepší než v originálu, ale kromě toho snímek nepřináší nic jiného než jeho orignál a klíčonové scény jsou doslova okopírované. ()

Pájusha

Možná tu budu lehce za exota, ale co... Mě se tenhle horor líbil. Jakkoli tomuto žánru neholduju a předloha mi naprosto nic neříká. Duchařiny mám ráda a u tohohle dílka jsem se kolikrát pořádně lekla, což se mi u hororů moc často nestává. Takže nemůžu jinak...za 4*. ()

Angie91

Trapný, nepovedený a navíc obšlehnutý... příště si lidi ušetřete práce a hlavně nás a takový filmy už netočte. ()

krusty2

Keby v tom hrali lepsi herci a herecky bolo by to vyssie,ale urcite by som tym dvom chlapcom francuzkym dal este sancu.A vobec uz OKO orginal bola obcas riadna nuda. Ved Ils je pecka film. ()

Dzarule

Dlouho sem neviděl dobrej horor a musim říct, že Oko je dobrej film a hororu se hodně přibližuje, a má aji docela zajímavej příběh. Když vezmu v úvahu horory co se poslední dobou stále natáčejí, tak v téhle kategorii Oko obstálo na 4* mno. ()

hell_boy

Oproti většině ostatních amerických hororů mi tady nebili do očí žádné díry ve scénáři a postavy se vesměs chovali tak, jak bych očekával (asi dobrá asijská předloha). Navíc mi ani Jessica Alba nijak nevadila a přišlo mi, že jí role docela sedí (dobrá herečka z ní nikdy nebude, ale zrovna tady mi to bylo jedno). Pro mě jeden z těch koukatelnějších moderních amerických hororů. ()

majo_svk

Film The Eye vznikol podľa rovnomenného čínskeho filmu z roku 2002. Hoci nedosahuje kvalít pôvodného snímku, určite stojí za zhliadnutie. Už len preto, že v ňom hrá krásna Jessica Alba. Predstavte si, že by ste prišli o zrak. Neskôr sa vám však naskytne možnosť transplantácie očí. Čo si vyberiete? Ostanete naďalej slepý alebo budete vidieť, avšak aj veci, ktoré druhí nevidia? Zrejme by ste sa rozhodli pre druhú možnosť. Po zhliadnutí tohto filmu to platiť nebude. ()

Flopik

Prvé oko som nevidel a Jessicu mám rád tak som si rovno pustil toto.No celkom nuda.Až na jednu lakačku pri ktorej som sa fakt trhol to bolo nudné.Nevravím veci sa tam diali ale nebolo to proste ono neboli tak výrazné ako by som bol čakal.Pre mňa slabší priemer 3* a 50% tomu presne odpovedá. ()

Judas

A máme tu zase remake, to je ale neštěstí, nejenže je nepovedený, ale když někde vidím Jessicu Albu mám strašlivou touhu prostrčit si prst okem až do mozkových závitů a vyškrábat si jí tam odtaď. Tak je hrozná. Jako milovníku horroru mi tohle hodně dlouho bude ležet v žaludku. ()

Puol

Porovnaniu s Pangovcami sa nedá vyhňúť, takže americká verzia je len slabším odvarom originálu, je tu všetko po lopate vysvetlené a žiadnej nejednoznačnosti sa divák nedočká. Aby som len nehanil, Jessica Alba má príjemný kukuč(pre tento film zvlášť dôležitý) aj postavu, ako herečku si ju hodnotiť radšej netrúfem. Hudba, triky, atmosféra sú celkom slušné len zúfalo neoriginálne. Tie 3* skôr pre tých či nevideli originál, spravodlivejšie by bolo ísť s hodnotením nižšie, ale kritiky som už na tento film čítal až priveľa. ()

Deratizer

Toto americký remake je oproti asijskýmu originálu odvar. Chybí tomu ta jedinečná atmosféra, kterou disponuje silná původní verze. Navíc je toto remake natočeno za velmi krátkou dobu po vzniku té originání verze Oka, čili za pouhých 6 let, což je velmi krátká doba a o to více to shazuje na kouzlu. Vlastně se na to člověk podívá jen ze zvědavosti, aby si ty dvě verze porovnal, ale jinak je to popravdě ztráta času, pač tam člověk nenajde nic novýho. Remake má skutečný smysl v případě, kdy původní verzi už odzvonilo a je vhodné film po řadě let oprášit, ale to není případ Oka z roku 2002. Kdyby toto remake nebylo remakem ale originálem, tak by to byl docela ucházející hurůrek, jelikož odpad to rozhodně není, ale protože už je na světě nepřekonatelný originál, tak je zřejmé, že hodnocení zde bude o to horší. Alespoň je vidět kvalitativní rozdíl dvou tématově naprosto stejných příběhů natočených dvěma různými filmovými stranami. A v tomto případě asiati vedou na plné čáře. ()

Rathalos

Celkom slusny hororik s nadhernou Jessicou Albou,cakal som,ze to bude total sracka,ale nestalo sa tak,aj ked je to len taky priemer...:-) ()

littlesatan

Nechápu hodnocení. Byl to skvělý nápad na film, ale rozhodně to nebyl nějakej úžasnej masterpiece ze kterého by se každej posral. Příběhově to bylo jiné než klasické horrory, i když bych tohle ani do kategorie horror moc neřadila. Většina scének byla udělaná skvěle, ale konec už byl tak nějak slabej. Asi se na to klidně podívejte a udělejte si názor, mam vpici. ()

emdvojka

(Dobré)... Nieje to film ktorý by som nechal zaprášený za postelou...Je to film, ktorý nieje absolutne ničím výnimočný a neponúka ani malú štipku nápadu, ale pobaví,postraší, popasie mužské "oko"... :-) (Zlé).. a urazí ženský intelekt. Jessica Alba je síce krásna herečka, ale hrať vyplašenú a vačšinou zmätenú postavu vie snaď hrať každý aj bez pekných oči... Klasický príbeh o žene ktorá vidí čo iní nevidia, čo počuje čo iný nepočujú a čo tomu všetkému chce prísť na kĺb... a ako sa správna televízna uputávka pýta..."podarí sa jej to"??? čo poviete? ;-) ()