Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Zrzavakocka

první díl je vždy o něčem novém a taky to podle toho vypadá pěkná a pohodová pohádka a i to obsazení bylo vybrano šikovně ()

mpet

Michael Bay stvořil něco dokonalého. Krásné vizuální efekty, výborný soundtrack, zajímavý nápad, poměrně slušný herci a hlavně luxusní kočka v hlavní roli. Ať si o Megan říká kdo chce co chce, tady byla dokonalá. Skvělí filmový zážitek. ()

BR23

Jednotka a štvorka najlepšia. Sprvu som bol skeptický ale je to fákt dobré, jednotka vlastne najlepšia. je to ako detský sen len na veľkom plátne, tento film bol pre mna akýmsi úvodom do tohto žánru scifi (nič z budúcnosti, žiadne genetické inžinierstvo, ani klasickí mimozemšťania len skrátka nakladačka obrovských robotov) O vysokú priečku sa u mna postaralo aj neskutočne super hudba a efekty. ()

KasinovaDon

První film Transformers ve mně probudil lásku k těmto úchvatným robotům. Tomuto filmu můžu poděkovat za to, že jsem se o Transformers začal zajímat do podrobna a mám je rád dodnes. ()

Masinfira

Hodně lidí nad tím trochu slintá. Mě to ale zdaleka tak skvělé nepřišlo... jsem fanda do komiksů (a i do jejich filmových verzí), takže jsem schopen leccos odpustit. Nicméně tohle na mě bylo trochu moc. Vždyť celý scénář je neuvěřitelně hloupý. Některé postavy jsou tam zcela nadbytečné a popravdě ani bitky obřích robotů mi nepřijdou nic extra (za mě nebyli nic moc odlišení od sebe např.) |Co mi teda ještě vadilo byl dabing (to psal snad vyloženě blb... viz Auboti? :DDD... au). Abych to jen nehaněl, úvodní scéna byla super a ta mě docela nadchla. Stejně tak některé vtipné situace (maminka: Tys tady onanoval?). Nicméně tři hvězdy jsou až dost a spíš proto, že mám rád komiksy, film za to moc nestojí... ()

Pollini

Tak přiznávám se, pro mě to byl nevídaně nudný, otřepaný, v mnoha scénách americky patetický příběh. Hezké efekty a dobrá hudba. ()

IndominusRex

Dnes je to sice jen taková hodně zábavná pohádka, ale tenkrát to byla mega pecka, která odstartovala Bayovo trans-homo-kariéru a za to si zaslouží uznání! Bože, doufám, že se Bay k Transformíkům ještě vrátí! No řekněte, kdo by po překrásné čtyřce nechtěl víc? A hlavně pamatujte: na počátku tu byla kostka! ()

bombit odpad!

Proč zbožně koukat přes oceán, my máme taky hrdinu, který miluje auta - Romana Skamene v Nahotě na prodej. ()

goodridge

Druhá, tretia a hlavne štvrtá časť už boli len silené blockbustery ktoré mali zarobiť čo najviac peňazí. Jednotka bola skutočným prelomovým filmom zo série v ktorej všetko fungovalo ako malo. Nič nebolo silené, akcia, vtipné scény, dej, herecké výkony proste všetko klapalo tak ako pri jednom originálnom "popkorňárku" má. ()

JanMarek

Příšerná teenage slátanina. Jsem mimo cílovku, takže mě to asi ani nemělo šanci oslovit. Nejnesympatičtější hlavní hrdina, nejlepší vědci jsou samozřejmě taky sotva dvacetiletí, všichni jsou strašně hustí, roboti samozřejmě taky mají swag, nebo jak se to říká, a hlavní hrdina svou "roztomilou" rozpačitostí sbalí někoho, kdo má být asi něco jako školní kráska, která chodí s někým, kdo má být asi školní supersportovec a samozřejmě blb. A všichni jsou hrozně vtipní, hlavní hrdina má třeba pod postelí umělá prsa (haha) a robot mu třeba rozšlápl květináč, přičemž hrdina hystericky poskakoval okolo (hahaha). Prostě tenhle typ humoru. Neocením to. Hrůza. ()

Mckay

Akční nářez s roboty proměnující se na nejnovější značky aut (v době kdy se film natáčí).Takže pro kluka pecka.Navíc to nevypadá levně a lacině ba naopak.Samotná transformace vypadá neskutečně komplexně.Jde úplně vidět jak se robot sestavuje s miliony digitálních kousíčku a vše do sebe velmi rychle zapadá.Člověk ani nemá šanci celý ten celek vnímat jak je to rychlé.Příběh není vůbec složitý v podstatě máme dvě soupeřící strany o jednu určitou věc a planeta země je bojová aréna. Obsazení Shia LaBeoufa se také povedlo.Jeho roli sem mu věřil každou vteřinu.Byl nervozní když balil Megan Fox a při přestřelkách vypadal vystrašeně ,spoceně ,špinavě,neustále mluvil ve spěchu.Prostě sem mu to věřil,.za to Megan mi přijde že tu je jenom proto jak vypadá.Její postava mi tu přišla nějak navíc.Ano měla smysl při komických scénách " nabalování " , ale pak když se začalo střílet tak už byla zbytečná.Také mi nepřijde , že je bůhví jaká herečka.Filmu navíc pomáhá to ,že armáda filmu propůjčila vojenskou techniku,výzbroj a kompars ,takže vše vypadá velmi reálně.Bay tedy namixoval akční sci-fi s použití velkého množství vojenské techniky kde všechno vybuchuje a ještě navíc ve městě ,kde to jde nejlépe vidět a ještě použil spoustu humoru , který není naškodu a není trapný.85% ()

adelfilm

tento film je mým děckým snem. vždy jsem si přála, aby na mě před školou stálo žluté auto s černými pruhy. bohu žel, nikdy se to nestalo. nejvíce se mi líbí příběh, je takový neobyčejný a v dalších dílech je znát i jeho hloubka. ztvárnění mimozemských návštěvníků se mi zdá velice... neobvyklé a zajímavé. super jsou taky zvuky a hudba, perfektně doplňuje až psychadelickou atmosféru.:D ()

Denzen

Keď som bol malý, Transformers boli pre mňa absolútnou bombou a jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl. Teraz sa už musím nad viacerými vecami pozastaviť. Všeobecne patrí Bay k lepším režisérom, a aj keď nie je jeden z mojich najobľúbenejších, vždy si pozriem jeho nový výtvor. Transformers sú skvelou ukážkou toho, ako sa akcia a iné prvky dajú skombinovať do príjemného akčného nárezu. Bohužiaľ, nie všetko tu má svoje miesto, a napríklad scény s mariňákmi ma skôr štvali ako bavili. Tiež zoznamovanie sa s robotmi sa dalo skrátiť a využiť inak než šialeným utekaním na parkovisku pred obrovským robotom uprostred mesta, kde to absolútne nikdo nevidí, WTF. Po takýchto zbytočných scénkach ale prichádza poriadna Bayovská akcia, ktorá neuveriteľne poteší a určite pobaví. ()

Maksim odpad!

Teď jsi vojak!Tohle byl tak strašny film plny blbych žvastu.Měl jsem co dělat abych se to vubec dodival asi to bylo tim že jsem měl kocovinu a nemohl jsem vstat z postele abych to vypnul....Takovejch peněz a prace to stalo a přitom takova blbost. ()

PanIncognito

Akční jízda, kterou si divák musí užít. Nejde o velké umění, avšak to nevadí. Žánrově film krásně zapadá, příběh je výborný a co se triků týče, jde o parádní podívanou. Přítomný humor je též příjemný. :) (viděno s 2. dabingem) ()

Duffman 97

Nemám rád Michaela Baye ale Transformers se opravdu povedly.Je to odlehčená akční komedie se sympatickým Shaiou,sexy Megan a plechovým Optimem.I když netajím se tím že mojí nejoblíbenější postavou je Bumbllebee.A taky zbožňuju Linkin Park .Jejich What i've done je fakt pecka a k filmu se hodí ()

Roman_Raida

Již od dětství jsem na satelitu sledoval kreslené příběhy robotů, co se umí změnit na auta, letadla atd. Proto bylo pro mě ohlášení snímku splněným snem + akční bůh za kamerou Michael Bay, to muselo být super. A také že bylo. Audiovizuální zážek a navíc s prvky komedie. Zde si to ještě "tatíček" Steven ohlídal. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)