Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

ELBobes

Steve Jablonsky napsal asi nejlepší soundtrack, jaký napsat mohl. Nebýt toho, hvězdičky bych dal jenom 4. Pak jsem taky samozřejmě oblíbil autoboty Optima a Bumble beeho, kterého mi bylo hrozně líto, když byl neprávem zmražen. Dále je tu pak taky skvělý Shia a krásná Megan Fox, která to celé hezky zpestří. Prostě to nemá chybu. ()

Palvinie

Nejúžasnější film s "roboty", jaký jsem kdy viděla. Bezchybné efekty, akce, napětí, příběh a romantika a to všechno doprovázeno geniální hudbou Jablonského. Já chci taky autobota!! ()

pravdovravny

Dobrá predohrávka na ďalšie časti tejto série. Doporučujem kino alebo domáce kino, iba tak sa dá vychutnať všetko čo tento film ponúka so svojimi na tú dobe dokonalými audio vizuálnymi trikmi. Je tu dokonalá rovnováha akcie a humoru. Po zhliadnutý tohto filmu budete chcieť mať chevrolet:D a možno aj Megan:D ()

Mishqo

Nech si hovorí každý čo chce, ale Transformers priniesli do sveta akčných blockbusterov veľa. Samozrejme je jednička najkomplexnejšou z celej doterajšej série a okrem toho prenádherného audiovizuálneho pôžitku ponúka aj relatívne zaujímavý príbeh, vycibrené hlášky a hercov, ktorí tam pasujú jak riť na šerbeľ (čo sa žiaľ postupne z celej ságy vytráca). S jedničkou som bol maximálne spokojný, niekedy ma až mrazilo pri tej vizuálnej dokonalosti. ()

romajz15

Monstrózní sci-fi, které má jedny z nejlepších efektů a animací v historii. Příběh je vážně zajímavý i když trochu kýčovitý (viz. osudová smutná chvilka minutku před vítězstvím) Výborně napsané postavy a nejen lidé ale i Autoboti. Co se soundtracku týče Arrival to Earth zanechává hluboký dojem a podporuje epičnost filmu. Závěrečná scéna a následné titulky s hudbou od Linkin Park jsou skvělou dohrou filmu. ()

lykan9

Zbožňuju filmy Michaela Baye, a to od Mizerů, přes Skálu, až po Armageddon. Skousl jsem i Pearl Harbor, ale co se týče Ostrova a Transformers, tak to je bída. První Transformers jsou sice asi nejkoukatelnější, ale stále je to moc málo. Nejlepší na filmu je Megan Fox a kamera, kterou jsem však viděl již stokrát v minulých filmech. Co je však příšerné je střih. V jednu chvíli se díváte jak jeden z Autobotů bojuje s Megatronem na ulici a stojí od sebe několik metrů a následně již Megatron stojí na mrakodrapu a pod nohou má výše uvedeného Autobota. A takových chyb je mnoho. Už i výběr hlavní mužské postavy byla sázka mimo. Shia LaBeouf podal příšerný výkon a co hůř s dalšími pokračováními to bylo horší a horší. Bylo by nejlepší, kdyby se Bay konečně na Transformery vykašlal a pustil se do nových Mizerů. ()

Sany33

Film je plný špeciálnych efektov. Vykreslenie Transformerov zabralo asi 38 hodín, čím prekonali rekord, ktorý držalo vykreslenie entov z Pána prsteňov. Pre verných fanúšikov Transformerov je určite potešujúce, že sa opäť vrátia ku niektorým starým prvkom z kresleného filmu. Budú tak znovu počuť Petera Cullena ako hlas vodcu Autobotov Optimusa Prima, či ten istý zvuk transformácie robotov. Nová však určite bude zbesilá naháňačka, strih o rýchlosti svetla a akcia zaberajúca väčšinu času filmu, ako aj moderná technológia a precízna počítačová grafika. Ak sú práve toto prvky, ktorým držíte palce, film je určený pre vás. 97% ()

liuk

Tak aby bylo jasno, ještě před rokem jsem hlásal, že nechápu, kdo bude ochoten za Transformers platit, a že film bude propadák jak hrom. A dneska se ženu na nejranější předpremiéru - marketing na jedničku. Bayovi se povedlo zfilmovat takřka nezfilmovatelné, a je velmi sympatické, jak k látce přistoupil. Totiž že opravdu vidí lítací roboty s nadhledem, a není to jen takový ten nadhled na oko jaký jsme mohli vidět u Wisemanovy Die Hard 4.0. A z něj se pak odvíjí všechno další: Romantická linie není přecukrovaná a neruší. Sam není žádný macho, a i když je hlavní postavou, není žádným obrovským hrdinou, a ani se jím během filmu nestane. Patos prostě k ohrožení života na Zemi patří, a musím ocenit, že snad v žádné patetické replice nezněly ódy na americký lid a prostého amerického člověka, jak to z podobných filmů známe. Když už, tak se mluvilo o lidstvu jako takovém. Snad jediným kamenem úrazu jsou vtipy, kterých je možná až příliš a některé z nich jsou opravdu až moc infantilní. Vesměs ale kovový film opravdu moc oživují a jsou asi hlavním důvodem, proč se tento nezrealizovatelný film povedl. A ač je mi to líto, musím konstatovat, že v rámci zmíněných nadhledů dává film s gigantickými mlátícími se roboty větší smysl než Die Hard 4.0. Ten terminátorský filmový vzkaz lidstvu, jak může působit nevhodně, tak na mě působil jen a pouze sympaticky. Transformers jsou opravdu hustě našlapaným filmem, ve kterém se toho děje strašně moc a pořád, že je v žádném případě nestačí vidět pouze jednou. A teď jen doufejme, že na druhý direkt (Sunshine byla jednička) předraženému Hollywoodu Bay a Spielberg nezapomenou a ze dvojky neudělají další 300-miliónový film, pak už by se Transformers 2 asi nedaly prodávat jako hraný film, ale spíše jako CGI animák. Jen je mi líto, jak jsem se těšil, až budu moci napsat, že Transformers jsou po Star Wars a T2 další revolucí v blockbusterovém žánru, zas takové terno to bohužel není, jen velmi pečlivě odvedená práce, v níž lze akce ještě hodně zlepšovat, je dosti nepřehledná, a opravdu nejde poznat, komu právě uletěla vrtule, a po jaké části robota zrovna Bumblebee s Megan střílí. ()

svobik

Brilantně vyvážený mix rodinné zábavy, letní romance a Bayova maximalismu dovedeného k dokonalosti. Zkrátka famózní prázdninový blockbuster s výbornou gradací. 9/10 ()

Ichabod

Je dost zvláštní, že po těch letech strávených sledováním filmů mne absolutně nadchne mluvící náklaďák, ale tenhle fim je tak cool a má tak senzační efekty, sympatické herce, překrásnou kameru a hudbu... Opravdu se toho dá na tomto filmu chválit mnoho. Ano, je to možná dětinské mít tento film v top 10, ale nemohu si pomoct. Michael Bay JE ďábel. ()

Blackberry

Jeden z najlepších akčných sci-fi filmov posledných rokov. Vizuálne a zvukovo na vrcholnej úrovni, slabší príbeh, skvelé autá (ja som sa snáď zamiloval do žltého Chevra), herecké obsadenie slušné (mladík ako záchranca strojov - super nápad) a dlhý bojovný záver trvajúci viac ako 30 min. je pre fajnšmekrov tým pravým orechovým. PS: odporúčam pozrieť najprv v kine, až potom na pc ci dvd :) ()

Nuach

Je to prostě šílenej film. ... Vlastně je skvělej, překvapilo mne, jak vtipnej, když se monstra ukázala poprvé v poušti a pustila se do vojáků, fakt jsem to baštil. A pak to mé nadšení postupem času jen a jen chladlo, a tu předlouhou - a myslím, že trochu nesmyslnou - bitku závěrečnou v ulicích už jsem skoro nemohl přečkat. Je to ale totálně dobře namíchaná všehochuť, ti mlaďoši hrajou super, prostě správná komerce, všechno v pořádku, ale víc jak tři hvězdy nedám. ... A na tom jistě stojí svět! ()

NoFiction

Tak já jsem právě na tohle šel do kina, abych si odpočinul. A nebyl jsem z tohodle snímku vůbec zklamán, parádně jsem si to užíval, dokonce jsem místy lapal po dechu. Už se nemůžu dočkat na další díl. Určitě si ho nepustím doma na televizi a domacím kině, na to vemte jed...... ()

-ELFKA-

Transforméri sú jedno monštrózne dielo plné americkej naivity, hlúpučkých rozhovorov medzi hlavnými hrdinami-teenagermi, veľkolepej svetozáchranárskej hudby a v neposlednom rade nadupanej akcie od začiatku dokonca, megalomaských výbuchov a neuveritelných trikov.. To všetko spolu tvorí najlepší letný blockbuster posledných x-rokov.. Tento sa narozdiel od ostatných na nič hlboké s výpoveďou pre ľudstvo nehrá. Ide predsa len o zábavu. A tej sa nám v Transforméroch dostáva neúrekom. Ja som si ich zamilovala.. ()

Spock

Po dlouhé době opět velmi dobře udělaný film, který se diváka nesnaží „opít rohlíkem“. Velkorysé provedení, které diváka nejenom pobaví, ale i potěší svým spádem, zejména na konci filmu. Z mého pohledu vidím slabiny zejména v dějové nedomyšlenosti, která mě často mírně rozladila. Zároveň si pak myslím, že celý film je zaměřen spíše pro menší diváky a to zejména vzhledem k ději. Ovšem ty vtípky stojí za to. ()

KASUGI

Ne, opravdu nechápu tak vysoké hodnocení, vždyť ten film není ničím vyjímečný. Děj je blbý, postavy divné (hacker s blondýnou). Ano, mohli bychom alibizovat a říct: "Ale vždyť to je přece Bay, on už jiný nebude, tak se na děj vykašli a kochej se trikama. Jenže ty stojí bohužel taky za prd. Nejlepší (a nutno podotknout nejpřehlednější) akce jsou vidět už v traileru. Letící tanky, zpomaleně rotující Skorpinok, přepůlení autobusu - to je pár akciček, které za něco stojí. Zbytek filmu jsou Transformeři v sobě a nevidíte pořádně co je co a kdo je kdo, což ještě podtrhuje kameraman s třesavkou. Transformace probíhají příliš rychle. Ani nepostřehnete co šlo kam a odkud vylezlo tamto a to je u Transformers docela základ, ne? Proporce nesedí, Bumblebee je kolikrát třikrát větší jak v původní sporťákové verzi. Film se nedokáže rozhodnout, jestli to bude vážným sci-fi snímkem (úvodní napadení stanice) nebo rodinnou komedií (Transformeři na zahradě). Tohle sice bývá u těchhle filmů zvykem (Den nezávislosti), ale tady to prostě nefunguje. Někde bylo až "přesrandováno". Jedno z největších zklamání posledních let a to jsem vážně milovník blockbusterů! ()

Jacob23

Mno nevim mno-byt mi 12 asi chrochtam blahem,ale takhle?btw-na to co sem se nejvic tesil-transsformace je uplne odbyta,oni totiz morfuji(Morfujeme!Zluty Mustang!)Posledni film od M.Baye co se mi vylozene libil byla Skala,je to dobre zaplaceny looser ()

L_A_D_A_S

Cože, 80% ? Absolutně nechápu, pro mě jeden z nejnadhodnocenějších filmů všech dob..Shia LaBeouf nepatří mezi moje oblíbence, a nevim čim to je..ale mě parta hraček která se honí za obří kostkou prostě nějak nepřesvědčila.. ()

davidek

Nemůžu hodnotit plnými deseti, protože občas byli tak rychlé sekvence, které lidské oko pokud si to nepustí pomaleji, nemá šanci stihnout postřehnout. Jinak podívaná se vším všudy i s tím americkým hepíkem. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)