Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

smolicek04

2* za efekty.......Nechápem tých čo hlasujú pre 5* a pod. Páči sa vám to len preto lebo je to film nároční na efekty. Inač je to kravina! Ja hodnotím filmy skôr aký majú dej, a herecké výkony. Efekty u mňa nehrajú žiadnu rolu! Je to tak aj u Matrixa a podobných filmov. Kde lietajú auta a kde jeden s malou zbraňou zabije 20 čo majú automaty a pri tom vôbec nenabíja. ()

Bagr_007

Správně namíchaný mix hloupého příběhu, humoru, romantiky a spektakulárních akčních scén. Kdyby mi bylo 10 let, tak bych asi umřel blahem. Ale 10 mi není a rok od roku mě to baví míň. ()

s.e.p.p

Po první projekci v kině jsem domů odcházel s otevřenou pusou. Doslova monstrózní zážitek, roboti, výbuchy, zábavný Shia, sexy Liška Megan. Nicméně při opakované zhlédnutí už film nudí. Jednohubka na letní večer. 75% ()

ganz

produkt s nálepkou Michael Bay mi nikdy nezachutnal a to až ne jednu výjimku, kterou ale Transformers každopádně nejsou. Film se ze začátku tváří i jako příjemná blbost s pořádnou dávkou všemožných klišé, kterou i klidně překousl, ale to co v oblasti filmu jediné michael bay umí, akční scény, mě nejvíc zklamalo. Zvláště pak v závěrečné scéně bych potřeboval rozbor situace elektickou tužkou jako při MS v hokeji. btw- pouhých 150 milionů dolarů? To mi nepřijde jako nějaká zanedbatelná částka, avšak dala by se využít jinak. Za tři dolary pohřeb michaela a zbytek poslat dětem do afriky. Alespoň by bylo o p*čovinu míň. ()

Gerret

Tak včera jsem se díval po druhý na tenhle skvělej akčňák a byl jsem naprosto spokojenej, dneska jdu do kina na Transformers: Pomsta poražených a doufám že to bude aspoň stejně tak dobrý jako jednička :). Je to asi nejlíp zpracovaný film o robotech co jem viděl, pokud tedy nepočítám Já Robot. AAle tento se mi líbí víc. Například ty skvěle udělaný přeměny z robotů na auta a ta konečná bitva na konci se fakt povedla. Bay si s tím dal fakt záležet. Nejlepší soundtrack z filmu je Arrival To Earth. Hodnocení 100%. ()

Guzo

Ale jo, nakonec ty 4 přeci jen dam, i když je to spíš tak 7/10. Čekal jsem od Transformers hroznou blbost a dočkal jsem se příjemného překvapení, které kazila jen hrozná jména a (pro mě hodně nečekaně) velká bitka na konci. Ta byla totiž až moc "přetransformovaná", přitom by stačilo o dost míň akce. Ale stejně se bylo na co koukat, to zase jo. ()

Ravi

Vizuálně i dějově kompaktní bezduchá břečka, kterou Bay dovedl k dokonalosti tím, že se z ní nesnažil udělat nic víc, než čím je. 75% = 4/5 ()

ghatos

Za tu akci hvězdu dám, ale jinak je Michael Bay chudák. Ty jeho úchylné patetické záběry a vytříbený vkus pro látku... :( :( . Co to je za hovado?! 30%. Výborný komentář: slunicko2 ()

MencaCZ

Dal bych tomu ODPAD !!! Hvězdičku dávám pouze za efekty, které musím uznat byly skvělé. Nicméně ani ty mě nepřiměly k tomu, abych u filmu vydržel až dokonce, a to je co říci ! Prostě naprostá stupidita !!! ()

strelenaL

Když jsme poprvé viděla trailer česky namluvenej, tak jsem myslela že vyletím z kůže. Bumblebee je můj oblíbenec a jak mu fušersky počeštili jmeno...blé. Ale i přesto, že nejsem zas tak velký fanoušek do transformers musím uznat, že pokračování dvojka byla jedna velká NUDA. ()

Handy8

První Transformery mám hrozně rád. S každou další projekcí si říkám, že tentokrát procitnu a líbit se mi to už nebude. A stejně se mi to zase líbí. Sice mě štve, když roboti chčijou nebo se schovávají na zahradě, ale má to bombasticky akční scény (Scorponk útočící na oázu), "Bayovskou" přehlídku vojenské techniky a zběsile to odsýpá. K tomu Jablonskyho skvělá hudba, písničkovej soundtrack a poslední scéna s What I've Done. ()

mandlova

Blbé až na půdu, zasmála jsem se jednou? a byla ohromena jen boží animací skládajících se robotů určených pro děti (kreslení Transformeři a hračkářský gigant Hasbro). Zatraceně málo na to, abych tomuto filmu dala tak vysoké hodnocení, aby se umístil na 36.!!!!! místě nejoblíbenějších filmů. Existuje spousta jiných filmů, u kterých stokrát raději vypnu mozek a nemusím nad filmem přemýšlet a jen se bavit - jak tu píše hodně uživatelů. ()

mkubalikova

Souhlasím s názorem kolegy Toma Hardyho. Bay se opakuje a dvakrát opakovaný vtip.... O patosu alá em bej ani nemluvě. Nicméně já si první Transformery občas pustím. Transformace a poslední dvacetiminutovka mi pokaždé vyrazí dech, některé vtipy pobaví, Linkin Park potěší a to žluťoučké Camarro je úžasné! :-D 80% ()

Autogram

Je to tým, že som už na to nejako starý alebo čím iným, že sa mi asi všetky komiksové filmy vyslovene protivia aj keby boli od môjho obľúbeného režiséra? Vytvoriť si k tomuto filmu vzťah mi nepomohli ani skvelé efekty ani prudko sexi Megan Fox, a len za tieto dva klady môžem dať filmu 1*. Naviac myšlienka robotov skladajúcich sa na autá ma myšlienkovo presúva do škôlky alebo prvých ročníkov základnej školy a nie k filmu riešiacemu existenciu a podstatu života vo vesmíre. ()

Henk123

Transformers 1 je dokonalým dílem Michaela Baye, jako akční sci-fi film uspěl na výbornou. Je to kombinace výborných efektů na bojišti, humorem nabitých 144 minut, solidním příběhem a moudrým poselstvím pro lidstvo. Jelikož nejsem moc velkým fanouškem akčních filmů, poněvadž jsou to většinou stupidity, tak tenhle film měl co říct a vždy si ho rád pustím znovu, protože takhle má správný akční film vypadat ! Na top 10 to asi není, ale rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

drackula

Splnený sen všetkých, ktorí sa ako malí chalani hrávali v pieskovisku s tranformujúcou sa stíhačkou, autom alebo dinosaurom a potom ako vyorané myši sledovali kreslený seriál. Absolútna bomba 100% ()

V.Silver

Když o tom pořád všichni básnili, přemohl jsem se a taky se na to podíval. Akční scény byly super a zábavné, ale přes dvě hodiny stopáže na mě bylo už moc - všechny ty logické díry a na silu tlačené vtipné hlášky tomu taky moc nepomohly. Ale jako jo, přežil jsem to a chvílemi jsem se i dobře bavil, nicméně pustit si sequely mě nikdo nedonutí :) 60% ()

orionn12

Podobně jako před 8. lety, tak i teď jsou Transformers fenomenální. . Perfektní sound design, záběry, vizual, herci... Megan fox byla sen snad pro každého, kdo film viděl. Z těch nekončících pokračování bolí hlava, ale na toto se nezapomene. Masterpiece! ()

Ementaler86

Když jsem ještě jako malý soplák poprvé viděl transformery, okamžitě jsem si je zamiloval. Proto bych se nebál označit je za moji srdcovou záležitost. I s odstupem času se k nim rád vracím a neuplyne rok, kdybych si je alespoň jednou nepustil. Samozřejmě, že se jedná o puberťáckou ultratuctovku, ale jednou za čas se to dá překonat. Také se nedá opomenout fantastický soundtrack Steva Jablonského a píseň What I've Done, která do závěrečných titulek sedla jak prdel na hrnec. Předpokládám, že nejsem jediný, kdo byl zamilovaný do Megan Foxové. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)