Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

Šimpy

Fakt jsem čekal, až se někde vynoří bratránek Eddie ;-). Ale pár nápadů tam bylo, i když, koukám, režie Sonnenfeld, tak to mohlo bejt lepší.... ()

baruss

Klasická rodinná komédia, ničím neprekvapí. Dá sa povedať 100krát videný príbeh. Čo robí tento film výnimočným (aspoň v mojich očiach) sú hlášky. Trefné, miestami vtipné hlášky. Určite jedna z podarenejších rodinných komédii. ()

Jizni Tlapa

Stupído filmový blivajz, který je umixovaný z hloupého scénáře, tragicky špatného obsazení v čele s Robinem a jeho laciným výrazem, z nablblého příběhu a naprosto klišovité myšlenky, otevírající kudlu v kapse nejednomu náročnějšímu divákovi...............jedna za pár "normálních" momentů... ()

Lachtaan

Ničím neurážející, ale také žádná světlobody překypující nevinná rodinná road movie, co si tak vzpomínám, pravděpodobně i můj první filmový zářez s Robinem Williamsem. Tenhle člověk dokázal utáhnout ke koukatelnosti i ty nejlacinější komedie a za to mu budu navždy milionově vděčný. ()

TO

Přes některé slabiny se odvážím tvrdit, že je to komedie celkem zábavná, plná situací postavených na hlavu, kráčející ve stopách Bláznivých dovolených Chevyho Chase. Nenáročná zábava, která se poctivě drží v daném žánru. Mimořádně nadšený z ní nejsem, ale dvouhvězdičkovému hodnocení utekla. ()

July

Jedna ze slabších Williamsovek, ale není to tak špatné. Poprvé jsem se ovšem zasmála až u cesty pro vozidla s pohonem čtyř kol = asi v polovině filmu. Pak nastalo ještě několik vtipných situací. No, je to průměr mezi americkými rodinnými "karavanovými" komediemi. ()

T-pack

Jééé, zase nimralové. Tak jo, byla to pitomost, ale já do toho šel právě s tim, že to bude pitomost! Sem tam sem se i zasmál a je to lepší než projíždět kanály a hledat na co koukat. No a až na morálně správný konec, na který už si ale jeden musí zvyknout, to byla docela koukatelná hovadina. ()

oveckaoa odpad!

Otec rodiny se rozhodne že pojede s svou rodinou na výlet. Pronajme karavan a jede (všichni chcou jet jinam ale to jim jaksi nevadí:-)). Po cestě narazí na neskutečně vtipnou (čti vypatlanou) rodinu která jich pronásleduje celý film aby to mělo nějaký děj. Robbin Williams, kterého jsem neměl nikdy rád klesl na úroveň herců ze Scary Movie kteří padají a myslí si jak je to vtipné (u nich jo u něj ne) akorát on se pořád ksichtí jak debil a myslí si jak je vtipný ale není. K složení té rodiny ten kluk je takový debil že toho potkat v reálu tak mu rozbiju hubu ta holka se chová jak děvka a ta jeho manželka za nic též nestojí. Už delší dobu jsem nedal rodinné komedii odpad ale tohle si to zaslouží. ()

BoncheR

Neviem čo to malo byť vtipné alebo to len nejaká paródia. Vôbec to nebolo vtipné ani zaujímavé ani nijaké. Horšie ako zlé. 20% ()

demented

Doporučujem vypnúť tak 20 minút pred koncom, aby sme sa vyhli brutálnemu moralizovaniu na tému rodina, práca, čo je správne atď. Inak je film celkom v pohode. ()

Tereza666

Williamse mám moc ráda, v jakémkoliv filmu. RV možná není nejlepší film na světě, ale rozhodně má své kouzlo, jako ho pro mne má pořád paní Doubtfireová :) .. Na leháro k televizi nejlepší volba. ()

Jaro.Krafcik

Mám rad komédie na podobný typ, divím sa ze som toto ešte nevidel. Vtipy sú viac menej trapne ale ako celok to bolo fajn, veľa určite pridal uz nebohý Robbie Williams ktorý od otca v sukni opäť v komédii pobavil. Porovnávať tie 2 filmy sa nedajú, ale aj tak rodinná dovolenka pobavila. 4* ()

jenik71

Jeden ze slabších filmů s Robinem Williamsem. Kdyby tak ve scénáři nebylo to věčné rozhodování, zda je důležitější práce nebo rodina... Bylo by to zábavnější, kdyby filmaři prostě nechali vyrazit rodinku na dovolenou a přimíchali tam více vtipu. S přimhouřením oka ještě za tři hvězdy. Už jenom za pěknou přírodu a scénku s vypouštěním fekálií z karavanu. ()

tommy187

Robin Williams je perfektný herec, ktorého mám veľmi rád. V tejto úlohe ma tiež výrazne nesklamal... Spracovanie filmu bolo "v pohodičke", a film je sám o sebe ako uliaty na sobotňajší večer. Alebo niekedy keď máte skvelú náladu. Inak veľmi tento film neodporúčam, pretože by vás mohol veľmi sklamať. Ale ja som pomerne spokojný, 45%. ** ()

Mr.Nigga

Podle hodnocení by to mohlo vypadat, že jsem se díval na úplně jiný R.V. než všichni ostatní... ale opravdu jsem se bavil a rád se někdy podívám znovu ()