Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

Keytt

Bylo moc fajn vidět Caseyho v takové roli. Myslím, že poprvé dostal šanci ukázat, že může konkurovat svému známějšímu bratrovi se vší parádou. Asi není lehké hrát poseru, kterého ve finále všichni nenávidí, ale zhostil se toho na výbornou. Brad Pitt byl jako vždy skvělý. Zajímavý western tentokrát trochu jinak a s vynikající hudbou. 80%. ()

jaqubko

V oficiálnom texte distribútora sa o tomto filme píše ako o umeleckom westerne. Ja by som to rád upresnil. Viac by pasovalo Óda na obilninovú úrodu. Myslel som si, že nikdy nemôžem mať rád westerny, až kým neprišiel minulý rok Tarantino s Nespútaným Djangom a neodpálil všetkým palice. To Andrew Dominik naopak natočil kovbojku bez poriadnej prestrelky postavenú na mdlých konverzáciách a nejakom morálnom zdelení na koniec. A keď už predsa len dojde na strelu z revolveru, tak je naznačená 5 minút dopredu a smeruje do chrbta. Tým sa režisérovi podarilo zbúrať i akékoľvek napätie. Ostatne i sám názov je jeden masívny spoiler, ktorý nie je vôbec využitý k prekvapeniu diváka. Navyše ak by sa čo i len jeden z charakterov správal aspoň trochu logicky film by skončil o 90 minút skôr a ešte stále by som si žiadal naspäť tú hodinu života (áno, film ma šialených 2 a pol hodiny). No a Bradovi Pittovi postavu legendárneho banditu neveríte ani na sekundu. ()

MorraEddie

Hodně silné 4*. Možná to bylo zbytečně dlouhé,ale mě to nevadí. Vše to tak krásně pomalu plyne a vy se necháte jen unášet. Velkou zásluhu na mém hodnocení má také hudební podklad o který se postaral skvělý Nick Cave. ()

Ironhead

Ma to svy pomaly a smutny kouzlo konce jednoho divokyho veku pri rozbresku nastupu veku nasi zacinajici konzumni civilizace. Clovek na tenhle film musi mit naladu a hlavne necekat od toho klasicky western. Rozhdone jde ale o povedene dilo se skvelym obsazenim. ()

BarGoldstein

Já osobně bych oba ty dementy voddělal hned na začátku a tuhle nanicovatou pohádku pro teplouše ze Západu, Středu i Východu by vůbec nebylo potřeba točit. Chápu, že americká historie je krátká, tudíž obsahuje poměrně málo lidí velkého formátu a je tedy potřeba oslavovat a mýtizovat každého obvodního buzeranta, vraha, hochštaplera a obecního blba, ale kurva naučte se to aspoň dělat nějak záživně! ()

Merenre

Vizuál a komentář dost často připomíná laciné televizní dokudrama z produkce BBC. Je to hrozně utahané a místy vyloženě nudné. Dodíval jsem se jenom proto, že jsem byl zvědavý, jestli druhá půlka bude stejně slabá jako první - a ejhle...byla ještě mnohem a mnohem horší. Ukončení hlavní zápletky bylo vyloženě ubohé a pak ještě následuje absolutně zbytečný (nicméně opět velmi dlouhý) dovětek. Tři hvězdy jsou za první půlku a za některé herce (ne, za pitta rozhodně ne, i pita chleba má víc hereckého talentu). ()

buchannon

Mělo mě varovat, že je to rádoby "umělecký" western... ...jehož "děj" se vleče pomaleji než stavba dálnice D11. Když je celý "umělecký" film plný žvástů naprosto o ničem, tak se může líbit jen přemoudřelým kvazierudovaným "kritikům". Pohled na Kejsyho Afleka, kterému teklo mlíko po bradě, mě nijak zvlášť netěšil. Jediný western, který lze nazvat opravdovým uměním, je ten nej ze všech - Tenkrát na západě, žádný western se jeho stylu ani nepřiblížil. Zkrátka není UMĚNÍ jako "umění". "Zabití J.J...." je onanie, která předstírá, že má nějakou kvalitu, jednu * za to, že mi vyplnila čas před obědem, aspoň jsem se na něj víc těšil... ()

Ronkar

Silné vztahové drama v kulisách významného období Amerických dějin. Film s neobyčejně pohlcující atmosférou (místy až meditativní), nádhernou hudbou od Nicka Cavea a skvělými herci před kamerou. Pitt je tu dobrej, ale Affleck ho tady totálně přehrává. Je to pochopitelné. Jak napovídá název, tohle není film o Jesse Jamesově divokém období. Je o jeho konci a A. Dominik si dost chytře vybral za protagonistu ulísného zbabělého hajzlíka Forda, kterýho sice budete nesnášet, ale současně vám ho bude fakt líto. Co se psychologické sondy týče, je snímek perfektní. Také to značí, že není pro každého. Externí dramatizace je až na druhém místě; primárně se tu jede ta pocitová, niterní a velmi intimní. Ale sakra... ta teda je! Než naskočily tituly, měl jsem v krku knedlík velkej jako tenisák, takže režisérovi tleskám. Chytil mě do svých sítí na jedničku. Ale dávám o jednu hvězdu méně, než plný počet, kvůli místy natáhnutým pasážím. Rozjímaní a lidské nitro jsou fajn materiály na hraní, ale nic se nemá přehánět, že jo :D ()

casyy

Fantastickými záběry vymalovanej film, kde pod mnohdy úspornými dialogy probublává až tíživá tenze. Držet takhle intenzivně existenciálně-kontemplativní atmosféru bez jedinýho zaváhání přes dvě a půl hodiny, je vpravdě mistrovská práce. Casey Affleck tu do Manchester by the Sea podal svůj životní výkon, Brad Pitt zase dost možná svůj nejvyzrálejší. Miluju tenhle film. ()

Kosi..

Netradiční temnej western, skvělí herci a skutečná předloha! Nick Cave a Warren Ellis vyplodili neuvěřitelně silnej materiál ("Falling" ♥♥♥), kterej na sebe celej film strhává zaslouženou pozornost. Kdyby se film jmenoval neutrálně třeba "Jasse James" bylo by to za plnej počet - takhle jsem (i jako neznalec americké historie) od první minuty filmu věděl, jak to dopadne, což není asi úplně dobře... :( ()

souhlasic

Masterpiece. Hudba od Nicka Cavea a  Warrena Ellise... je nutné něco dodávat? Žádná westernová klišé, žádný kovbojský kýč. Pouze strohý, leč vizuálně strhující, syrově poetický příběh. ()

Pitipitipa

Uff. Tento film jsem musel zhlídnout na 4x a to jsem se musel přemáhat. Kdo čekal western v pravém slova smyslu a byl slabší povahy, v polovině už musel mít smyčku na krku a s úsměvem na rtech se zvesela houpat. Já měl na mále. Nehorázná nuda! Zabité 2 hodiny. Je to spíš psychologické takže bacha na to! Jedna hvězda s odřenýma ušima ()

KBelick

Je pravda, že je to hooooodně zdlouhavá podívaná a už název řekne víc, než by bylo zdrávo - jenže to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Na tenhle film musíte mít hlavně správnou náladu - je nesmysl se na něj dívat s bandou x lidí, očekávajíc nějakou akci. Tohle se zkrátka musí procítit.. Už scénou nočního přepadení vlaku (TA HUDBA!!) si mě naprosto získal, a (i když nepopírám, že jsem se místy nudil) dal mi jeden z nejhezčích filmových zážitků za poslední dobu. Samozřejmě je to krom té hudby a kamery hlavně zásluha ústřední herecké dvojice - SPECTACULARRRRR..! 85% ()

lachesis83

Úžasný film, byl jsem z něj tak nějak nadšený. Sice to všechno trvalo někonečnou věčnost, ale ani jednou jsem se prostě nenudil. Pitt je prostě borec. ()

kpt.Marťas

Paralyzující. A ne svojí délkou, ale atmosférou. Dlouhé, výtvarně naprosto úchvatné scény. Je to pomalé a ničivé. Jak se blíží k finále, naprosto strhující a nervydrásající. A pak ještě epilog... Hlavní dvojka (Pitt, Affleck) si role naprosto užívá. Já nemám slov, nemám námitek. Psychologický western jako sviňa. ()

Mangus

Pomalý film s krásnou hudbou a výborným Bradom Pittom, na ktorom dosť stavia. Asi by ma to bavilo oveľa menej, keby v hlavnej úlohe bol nejaký neznámy herec, ale Brad to drží na vysokej laťke. Stopáž 160 min. mnohých asi odradí a mnohých tiež odradí pomalý rozjazd, ktorý vlastne nie je rozjazdom, lebo film veľmi nezrýchli, ale ak máte zmysel pre detail a máte radi pokojné atmosferické filmy, Jesse James je pre Vás. ()

wojciech

Člověk by řekl, že dlouhá stopáž a pomalé tempo vyprávění by mohla být ideální možnost k detailnímu psychologickému vyprofilování jednotlivých postav - žel, nestalo se tak :) A tak je "Zabití Jesseho Jamese" bohužel pouze filmem hezkých záběrů (i když v pasážích, kdy mluví vypravěč, se mi rozostřená kamera moc nelíbila), vynikajících hereckých výkonů (Casey Affleck, Sam Rockwell, Brad Pitt) a kouzelné hudby (Nick Cave & Warren Ellis). Tento nedostatek pak zamrzí obzvlášť při tak zajímavém námětu, jakým film disponuje. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008