Dramatický pořad o královně Alžbětě I., který má hvězdné obsazení: držitelka Oscara Helen Mirrenová (Alžběta) a Jeremy Irons (hrabě z Leicesteru) si zahrají po boku Hugha Dancyho v roli hraběte z Essexu. Portrét Panenské královny ve zralém věku odhaluje konflikt mezi smyslem pro povinnost a nutkáními srdce, jejími neúspěšnými milostnými románky a snahou být mocnou a nezávislou ženou bojující o přežití ve světě, jemuž dominují muži. (Viasat)

Junkienka

Sice úžasný herecký výkon Helen Mirren, která si v anglických panovnicích našla nejspíš velkou zálibu, mě ovšem zcela nepřetáhl na svou stranu. Chvílemi jsem se ztrácela v ději . Ale hudba, která celý film provázela byla úžasná.... A taky Jeremy Irons....:-*. jeho role sjou vždycky tak autentické....Ostatně 4* jsou toho výsledkem ;). ()

Nyanka

Pro mě až jednotvárně zaměřený na jednu lásku Elizabethina života. Za její vlády dosáhla spoustu úžasných věcí, nejen v zahraničí, ale i doma (rozmach kultury, náboženství), což ve filmu bohužel nějako vůbec není zmíněno. Takže za to mínusové body, plusové za herecké výkony, zvláště Helen Mirren, a kostýmy. ()

black8

Pre mňa 2 hviezdičky z 3 už len kvôli vynikajúcej Helen Mirren. Škoda, že príbeh sa sústredil viac na zobrazenie ješitnosti kráľovnej a jej vzťah k mužom ako na jej iné stránky a prípadne aj iné vzťahy. Chápem, že ako to už v histórii býva, zohrávajú muži dôležité úlohy v mocenských štruktúrach, ale predsa by potešil aspoň náznak niečoho iného. Čo oceňujem, je sila, ktorá z Helen Mirren v úlohe kráľovnej sála. Aj napriek tomu, že je často bábkou v rukách druhých (jej radcov) alebo sa riadi vôľou "národa", jej myseľ nie je pasívna, jej charakter je komplikovaný a nevypočítateľný. Ďalšie plus sú kostýmy a make-up. A páčila sa mi aj úloha radcu (trpaslíka Cecila) stvárnená Toby Jonesom. Určite nadpriemerný televízny film. ()

marien1039

Jeden z nejlepších Hooperových počinů. Úžasná Helen Mirren, rovněž Jeremy Irons. Oproti slabé, barevně přeplácané, historicky špatné a extrémně přeceňované verzi s Blanchetovou je tahle Elizabeth stejně důstojná a silná jako citlivá a inteligentní. Nemohu se rozhodnout, zda více oceňuji tuto verzi nebo Panenskou královnu z téhož roku se skvělou Anne-Marie Duff. Obě jsou skvělé, každá jinak a každá mimořádně. ()

Mischak

Helen Mirren hraje výborně snad ve všem. Pohled na život královny Alžběty trochu jinak. Tato verze se mi líbila více, než ta s Kačenou od Blanchettů. Ale zpět k Helen Miren: její Alžběta ukazuje různé ženské tváře od naivity až po tvrdost. Prostě výborně zahraný part a to i v případě Dancyho a Ironse. Irons, jak už to tady někdo psal dokáže v divákovi vzbudit různé emoce a je jasný proč: je stejně výborný herec jako Mirren. Výborné zpracování! ()