Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

optimus0s

Na začátku filmu jsem si myslel, že jsem si spletl sál. Poté se tam objevil (nejeden) Jack a už sem si byl jistý. Johny Depp byl hrál nejlp za celou trilogii. Ovšem nedokázal zachránit moc překombinovaný děj. Je zde spousta zvratů a když čekáte efektní konec zvratu (například vypuštění Kalipso), tak vás tvůrci překvapí chabotou. To před čím musim sklopit je soundtrack. Ten je též nejlepší z celé trilogie. Ze závěrečnému dílo se určitě zklamaný nebyl. Dokonce sem si ani nepřál aby skončil. Ale věděl jsem, že už je to prostě jen magnet na prachy. ()

Toka

Tady prostě není o čem diskutovat. Stejně dobrá jako předešlé dva díly a to samé si myslim už teď o 4. dílu Vtipný, supr nepřekonatelnej instrumentální soundtrack (!!!), bezvadnej Johny Depp, krásnej scénář... Prostě nevidím jedinej kvalitativní rozdíl od předešlích dvou dílů. Vtipný scénky neupadaj, ba naopak. A ten scénář... Skvělej prostě! Nestydím se za své hodnocení ani trochu. Tenhle film by prostě měl bejt mezi červenými čísly a naopak je ostuda, že není. ()

merigieren

4 povedené vtipy a jeden z nich ještě hloupě pokažen nástupem armády, hudba po 2 hodinách začne lézt pořádně na nervy. Jediné, co nelze vytknout, je grafické zpracování, to muselo dát hodně práce, dokonce i ten vykonstruovaný příběh natažený na 3h bylo určitě hodně těžké stvořit, tak aby se scény při soubojích prolínaly. Má to jen jednu drobnou mušku, souboje jsou dlouhé, monstrózní a nezáživné, je v nich vidět jen umně odvedená práce grafiků nic víc. Promluvy postav působí stroze, neosobně, jako by to někdo předčítal místo nich z knihy. Navíc mi tam utíkal smysl chování postav, chtěl jsem to dokoukat a stejně sem 10 minut před koncem začal psát tento komentář... Dokonce tam je i několik odkazů na první díl, což jen dokazuje jak moc je to promyšlené dílo, jen se trochu zapomnělo na diváka. - po 5ti letech sem jednu hvězdu přidal :-) ale s komentářem souhlasím ()

DHDV

Měním své hodnocení a komentář! Moc často se mi to nestává ale po více zhlédnutí v dlouhém časovém období, musím uznat, že je to rozloučení s trilogií zcela plnohodnotné. Tvůrci zodpověděli jen to co bylo nutné a nechali si další „tajemství“ pro dnes už oficiálně připravované 4 pokračování. Přemýšlel sem co se mi tom to závěrečném díle tak líbilo. Nejvíce mě nadchlo to temno, na takovou komerční „pohádku“ sou některé prvky docela temné a jde vidět v některých scénách i propracovaná psychologie postav, bohužel nevyniknou tak jak by sem si přál. Věřím tomu, že Verbinski byl hodně omezený vedením a ty mu nedaly větší prostor pro jeho záměr tento díl směřovat ještě více do „hloubky“. Musíte uznat sami, že některé prvky ve filmu sou docela zvláštní/netypické, když se poohlédnete na předešlé 2 díly. Film splnil mé očekávání až sem si pustil všechny 3 díly za sebou a to několikrát v průběhu delšího časového období. Jak to nějak tak dát toto hodnocení dohromady, film to není špatný ale byl by lepší kdyby dostal více prostoru režisér než producenti, kteří to směřovaly pro mladší publikum… Další věcí je proč se těším na 4 pokračování, je zodpovězení některých „skrytých“ otázek ve filmu…. ()

FilmWave

Velmi "halucinogenní" díl. Při delší pauze (což je můj případ) mezi dvojkou a trojkou je navíc neustálé "kujeme pikle, kujeme pikle" naprosto nepřehledné po chvilce i neskutečně nudné. ()

Eluin

Ano, je tu několik podařených scén, ale ty nemohou vyvážit tu tuny zmatečného putování sem a tam, narychlo uzavřených aliancí a vzájemných vztahů, které se mění s větší frekvencí než bylo zvykem třeba i u takové Esmeraldy. Nudil jsem se, ale když jsem si říkal, že horší to už být nemůže, tak se vždy stalo NĚCO, co mě vrátilo zpět do děje. ()

montongery

Nejhorší ze všech 4 filmů, vtipů je tu minimum a příběh zamotaný a zbytečný. Ale efekty, hudba a samozřejmě Johny Depp jsou dobré.. ()

John8

Po rozjeté dvojce to třetí piráti poslaly do kytek (nebo do řas? teď nevím) Souboje se nekonají páč jsou všichni mrtví, trocha politiky, látání děr v příběhu a neustálé přebíhání ze strany na stranu. Ostuda série. ()

figliar

Najhorší film z celej ságy, ale ako fanúšik Deppa a Bruckheimera je to aj tak lepší priemer. Pridlhá stopáž, neskutočne zamotaný dej a otravný Orlando Bloom. Otvorený koniec dáva príležitosť na snáď úspešnejšie pokračovanie. ()

Wargoo

Zo začiatku trošku dlhé, ukecané, a Yun-Fan Chow sa mi hodí skôr do Bčkových akčných filmov, než do takýchto megalomanských kasových trhákov. Ale to je len taký malý tŕnik, ktorý sa dá zniesť. Priznám sa, najprv som čakal od tohto (v tej dobe posledného) dielu maximálnu nudu, čo bol vlastne dôvod, prečo som to v minulosti prestal pozerať už počas návštevy v Singapúre, ale stiahol som si (ehm, teda zakúpil :P) Zimmerovskú hudbu k štvorke, a tak ma to navnadilo, až som si pozrel všetky 3 diely za sebou. Síce mi príde At World´s End ako najslabšia, nemôžem dať tomu nízke hodnotenie. Ano, bolo to strašne dlhé, bolo tam menej akcie a aj niektoré zbytočnosti (vypustenie Kalypsó bolo trošku trapné), ale závernešných 30-40 ? minút bolo absolútne dokonalých. Počas celého filmu som sa strácal v deji, nevedel som, kto koho podráža, kto to na koho len hrá, kam sa má ísť, s kým sa má kto spojiť, ale na mňa dokonale zapôsobila tá záverečná bitka na mori, ktorá bola podľa môjho názoru natočená dokonale. A to vlastne ovplyvnilo aj celkové vnímanie tretieho dielu Pirátov. Viem, nemalo by to tak byť, lebo 161 minútový !!! film by sa mal hodnotiť ako celok, ale mne úplne vystačila tá záverečná bitka. Na tú som čakal, a ona prišla ! Bill Nighy opäť excelentný Davy Jones, Johny Depp starý známy a ja som spokojný dopozeral film až do záverečných titulkov. A ešte kúsok ďalej ! :) Nebolo to tak výborné, ako Čierna Perla, ani tak dobré ako Truhlica mŕtveho muža... Bolo to dobré ako Na Konci sveta ! 4**** a 76,937 ()

Jakira

Třetí piráti trpí běžným nedostatkem pokaračování, která původně nebyla v plánu a to, že se dostáváme úplně někam jinam, než původní první díl (který měl být i poslední) směřoval. Bohužel někdy se tyto nastavované díly zvrhnou do úplné absurdity (jako Shrek 3) a i tady to občas k velkému průšvihu nemá daleko. Opět je tu zbytečná překombinovanost, snaha o vtipy, které ale už přestávají být vtipné a to, že film stojí hlavně na předpokladu, že když diváka uchvátíte vizuální stránkoua skvělými efekty odpustí vám absenci děje, který by měl hlavu a patu. Na někoho to možná působí, ale mě ta překombinovanost po desáté "zradě" přišla opravdu moc. Zápletka, která se zaplétá dál a dál a kdy nevíte na čí straně je kdo mi přišla už dost přitažená za vlasy. Ale abych jen nekritizovala, tak musím opět pochválit mistrovské dílo Zimmera, počítačové efekty byly opět na výbornou a Jack je prostě Jack. Takže suma sumárum, jsem nakonec docela spokojená, i když už to není ono. ()

char_t

Opět slabší než minulé díly, začíná to být nuda. Příběh jde ke dnu (nestává se, abyste závěr filmu dokázali předpovědět už v půlce předcházejícího dílu)... Zachraňuje to zas jen a pouze Jack Sparrow, všichni Jackové Sparrowové :-) ()

BeranSon

,,Ty jedna blbá rybo!" Opět pěkné podání, pořádně vyždímané klasiky. Třetí pokračování je už hodně svižné, akčně velmi dobře zpracováno. Nejvíc mi ale vadí fakt, že to tvůrci pořád natahují, odkládají, až už potom dojde k příliš dlouhé stopáži snímku. Režijně to není žádná první liga, ba naopak, řekl bych že to Gore Verbinski přijal až příliš chaoticky. -5/10- ()

Johnny

Celá séria je aj tak postavená na Johnny Deppovi, ktorý zo zabudnutého žánru spravil mainstream. Tak o čom... Stále sa pri tom krásne dá vypnúť mozog. ()

Ydrosten

Jsou megalomanský, přeplácaní, a šílění .Piráti nemají prakticky nic, co nabídnout, kromě opakujícího se Deppa, který mě už fakt nebavil. Efekty jsou zdařilé, ale je jich moc a všude, takže v tom je zmatek. Nic co by dávalo smysl. Ale aspoň se třetí piráti mohou pochlubit nějakým dějem, který totálně scházel ve dvojce. Největší výtku mám k začátku, který mě fakt nebavil a prakticky jsem usínala. Potom se to trochu rozjede tak je to lepší. Herecké výkony standartní, nic skvělého ani překvapivého. Nejšílenější část filmu je ,,rozmnožení Jacka Sparrowa". Když tam kvákal jako slepice, to mě totálně odrovnal, ale to je sakra málo. Blbý 3 vteřiny kvákání nedělaj dobrej film. Kterej je dlouhej snad tři hodiny. Takže po originální jedničce a průměrné dvojce, přicházejí VĚTŠÍ a DRAŽŠÍ piráti, které sice už nejsou ničím zajímaví, ale vyloženě průšvih to taky neni. Méně, občas někdy znamená více... Zde to platí dvojnásob ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky