Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Timak

Ano ano, podařilo se to, co se ve dvojce zkazilo. Opět jsem se náramně bavil, ikdyž jsem musel ztrpět určité pasáže, které byly opravdu nudné. Očekávatelný nástupce mocného Davy Johnse se dal předvídat celkem dlouho, ikdyž pravda, čekal jsem jiného Turnera na této pozici. Jack byl vynikající, ale Richards byl neskutečně výbornej. Vzhůru za dobrodružstvím čtvrtého dílu s novými charaktery a se starými hrdiny, jako Jack a jeho otec! Mimochodem - jedničku stejně nepřekoná nic! ()

Moogwi

Ano jistě, všechno co zde bylo řečeno je víceméně pravda.. jenže ruku na srdce, všichni sme věděli o čem to bude, je to třetí díl který málokdy překonává originalitou ten první, těžko se výmýšlí něco nového, to všechno jsou minusy které shazují film a ubírají mu hodnocení, jenže.. já jsem se u toho i přesto bavil, a to je u typu filmu jako Piráti z karibiku hlavní a o to jde především-bavit se, tři hodiny jsem přežil i u horších filmů, a tak jediné čeho je mi líto že opravdu ubylo humoru, depp je už tak nějak okoukaný stejně tak jako vzájemné podrazy a kulišárny všech zúčastněných pirátů..postav je opravdu moc, a ani ty tři hodiny nestačí na to aby se s nimi divák seznámil blíže, nemají hloubku a jsou plitké jako talíř, spousta věcí je tu zbytečně natahovaných atd... ale abych jenom nekritizoval, triky jsou parádní, určitě je na co se dívat, o pirátech se dozvíme zase něco málo nového.. no a to je asi tak všechno :) oproti spajdymu 3, kdy máte víc jak polovinu filmu chuť vyskočit a roztrhat plátno, vás tohle u pirátů nepotká.. inu, já dostal to co jsem čekal, a zklamán nejsem.. parádní podívaná ()

Natabar

A ono to jako o něčem i bylo??? Nemá cenu vyjmenovávat mínusy tohoto filmu, protože to bych ho musel znovu celý převyprávět. Nejen, že jsem málem umřel nudou (pár vtípků opravdu film nezachrání), ale ačkoli jsem si myslel, že už hůř být nemůže, závěrečné zamilované výlevy a debaty uprostřed bitvy typu "Miluješ mě?" a "Oddáte nás?" mě přesvědčily, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř. Ani nevím, za co dávám tu jednu * - snad z úcty k prvnímu dílu. ()

Tomesh

Nudný hollywoodský výblitek, který nezachrání ani Depp či zimmerova hudba. Jedna hvězda z úcty ke Keithu Richardsovi. ()

Honzua

"Černá perla" byla úchvatná. Dala vzpomenout na šmrnc a krásu Belmondových romantických bojůvek z 18. století. Nádherná reminiscence jejíž přirozenost plynula z faktu, že šlo o pokus zda-li piráti na plátně definitivně nevymřeli... A "Truhla" s navazujícím "Na konci světa" piráty opět pohřbila. Depp se stal kultem a trademarkem Disneyovců, kteří ze Sparrowa udělali velký nabubřelý stroj na peníze... Smutně si tak pro sebe říkám, že ty dva snímky neměly nikdy vzniknout. Perla by tím stála sama jako jeden ze skvostů kinematografie posledních let. Místo toho za sebou táhne dvě černé železné koule... ()

Aven

Jedním slovem - nuda. A přitom to tak nadějně začalo. Bohužel pro mě byla úvodní scéna popravy tou nejlepší z celého filmu. Film má krásné vizuální efekty, kostýmy, hvězdné obsazení a poutavou hudbu (ve stručnosti: Ty prachy z rozpočtu jsou ve filmu opravdu vidět!!!!), ale těch negativ mají třetí piráti víc než dost - v prvé řadě chaotický scénář. Ne snad, že bych se v ději ztrácel, ale už od půlky mě přestávalo zajímat kdo vlastně koho zradil a kdo kope za jakou stranu. Co se týče herců, byl jsem zklamán - a dost. Připitomělá postava Willa Turnera už je mi celkem ukradená (v zájmu zachování duševního zdraví jsem se jeho replikám a Bloomově "hraní" jen lehce usmíval), víc mi vadila Keira, která na mě působila neuvěřitelně trapným dojmem (a to ji mám v oblíbených herečkách) a kupodivu mi přišel otravný i Depp (přece jen ta jeho potřeštěnost už ve třetím dílu jaksi nezabírá), Rush výborný stejně jako Nighy, Yun- Fat průměr. Abych to shrnul - lehké filmové zklamání (díky mému nevelkému očekávání) s úchvatnou vizuální podobou, které si rozhodně znovu nepustím. ()

haj

Spousta speciálních efektů, ale příběh a hlavně humor se někam vytratily. Trochu nechápu, proč tak dlouhá stopáž, protože i přes délku je ve filmu zábavnejch momentů jen pár a příběh by neutrpěl, ani kdyby byl film o hodinu kratší. ()

Mihail123

Film zabíja preblblý scenár a naťahovanosť, dokonca ani Johnny Depp nie je to čo býval. Efekty sú premakané, to treba uznať - ale to je asi všetko čo môže tento nepodarok ponúknuť. ()

demented

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Tak tomuto sa hovorí nastavovaná kaša a jeden veľký zbytočný film. Dve hodiny kecania a prekombinovaný dej nezachráni ani posledná nabúchaná a trikmi popretkaná polhodinka. O čo im akože šlo? Vystrihnúť spomínanú polhodinu a prilepiť ju na záver Truhly mŕtveho muža - nikto by nepoznal rozdiel ;) ()

Danny F.

Humorný příběh o pirátech s přídavkem akce. Jack Sparrow se nezalekne ničeho a s nadhledem vše vyřeší podle svého. Dostačující zážitek. 70% ()

yeniczek

To je tak, když se člověk moc těší a pak po dvou hodinách začne koukat na hodinky:( Přepelácaná ani ne tak jízda, jako spíše okecávání, kdy člověk neví, kde kdy jak a proč, protože se každý snaží podvést toho druhého a třetí toho prvního.. Nemůžu si pomoct, ale až teď jsem docenil bláznivou dvojku plnou elánu. Proč nejdu níž? Protože i přes to všechno to má pár výborných momentů, neskutečné triky a závěrečný souboj je prostě famózní. ()

sskrblik

Stejně jako poslední díl trilogie The Matrix i zde byl znát úpadek oproti původnímu dílu. Průměrný závěr, škoda, mohlo nás ještě všechny něco nadchnout! ()

Krustyburg odpad!

Hustě o ničem.. Pak jsem se někde dočetl že se začalo točit aniž by byl hotovej scénář, takže to tak odpovídá.. ()

hroubek

Pro mě jednoznačně nejhorší díl celé série. Verbinski jako by se utrhl ze řetězů a snaží se dohnat každou postavu k epickému finále tím, že si vytváří nové zápletky jako např: pirátskou poradu, krále všech pirátů, bohyni Kalipso. Přesto má tenhle díl nejlepší začátek z celý série, což se ale nedá říci o tom co přijde poté. Každou chvilku se objevují nové postavy, aby něco řekli a poté zemřeli nebo se ukázali v další části filmu. Pěkné, že všechny scény jsou po technické stránce bezvadné(možná až na říši Davy Jonese) ale horší je co se v nich děje. Každý každého podráží až je to překombinované a skoro nikdo neví, kdo koho podráží. Dost bylo kritiky teď nějaká pochvala, a to za suprový triky, který ze závěrečného souboje udělají scénu, která se jen tak nezapomene. Návrat Geoffrey Rusha, jako nejlepší postavy filmu(Sparrow to u mě prohrál, když si začal povídat se svým mozkem a honil se za burákem) Barbossi, který si jako jediný udržel standart. Zamrzí nevyužití Billa Nighyho jako Davy Jonese i Yun-Fat Chow, který po celou dobu co byl na platně nevěděl co tam dělál. Mohlo to být jedno z nejepičtějších finále, ale bohužel se tak nestalo. ()

Sany33

Jednu vec nechápem, ako sa vám dvojka mohla viac páčiť ako trojka. Je síce možné že prvý dojem z chobotničáka Davyho Johnesa je vskutku jedinečný ale čierna bohyňa Calypso stojaca uprostred ohromujúcej lodnej bitky to má predsa len čo de seba. Ja tretie pokračovanie Pirátov z Karibiku neodsudzujem za nič, ba priem naopak, veľmi sa mi tento diel páčil, Jackie bol skvelý ako vždy a bolo tu omnoho viac akcie a lodných bitiek ako v prvej časti a film tým nabral neopísateľné obrátky. Jednoducho pirátska trilógia sa zakončila vo veľkom štýle. 92% ()

lykan9

Určitě se jedná o nejslabší díl trilogie. Chyba byla ta, že příběh byl až moc temný a pochmurný. Zbytečně toho tam bylo nasázeno moc a Keire Knightley rozhodně postava drsné pirátky neseděla. Přesto všechno jsou Piráti z Karibiku slušnou zábavou a za shlédnutí rozhodně stojí. ()

Ichabod

Spokojenost....jedine slovo co asi vystihne muj postoj vuci tomuto dilku. Jasne ze je to uz prekombinovany...ale kdyby nebylo tak se nezasmodrcha to co se v prubehu bitvy na konci - ktera je skutecne presne v tezich Piratu - vse nerozsmodrchalo. Libi se mi ze trilogie je proste sva...a to co tady je maltou a cihlou pro zaklady filmu by jinde nefungovalo ani zdaleka tak dobre. Vzdyt si ty kvality techto piratich filmu shrnme : SKVELI HERCI - Rush je proste borec a pohled na nej mne jen tesi, Depp, krasna Knightley, uzasny Keith Richards nemusel ani nic rikat staci ho videt, ROZPOCET NESETRI - je to klad ktery nam dovoluje divat se na 20 Jacku na jedne lodi, totalne onanistickou animaci v podani krabu prenasejicich lod, megamega zaver filmu kde vse boucha a trisky litaji atp, SKVELA REZIE - nekdo to musel takto ukocirovat a nektere veci vyrazeji dech, at jde o zvraty, efekty, uzasne natocene sceny. HUDBA : Zimmer tentokrat prekrocil svuj stin oproti druhemu dilu a je opet lepsi, nekdy hudba cloveka skutecne dostane a to se tady deje casto, citace Morriconeho dila v jedne scene sedala uzasne a i pro ty co netusi je to uzasne dokreslena scena. Spokojenosti jsem zacal a tou i koncim... ()

Spock

Další piráti připlouvají na svých lodích, aby nás pobavili, rozesmáli a snad dokonce i ohromili. Ale ouvej připlouvají sice ve svých výstavních lodích naparádění a sebejistí, bohužel pro ně však s velmi nízkým zábavním potenciálem. Na začátku to byla slibně se rozjíždějící trilogie, ale teď na konci, skoro se bojím napsat slovo na konci, je to mišmaš s maximálně překombinovaným dějem, kde není nic jisté a vtipných situací valem ubývá. Pokud vám snad stačí sledovat, velkoryse pojaté kulisy a souboje, které jsou podle mě trapné, tak neváhejte. Možná se neunudíte u proklatě dlouhé stopáže, jako se to stalo mě a na konci snad budete s radostí kvitovat to, že děj filmu zůstává otevřený, dalo by se spíše říci předurčený k dalšímu bláznivému dobrodružství. Kolik lidí si ale přeje po tomhle díle další díl? Piráti se tímto dílem postavili nad propast, na jejímž dně je Kraken, který je chce všechny sprovodit ze světa, no teď trochu vtipkuji, ale další díl bych už vážně nemusel vidět, jelikož to stále ještě může být horší, tak mám obavy. A nejtrapnější scéna filmu? U mě tedy vede svatební obřad uprostřed boje. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky