Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Hellboy

Neskutečná pakárna, to se ani nedá popsat. Prostě kreace Johnnyho Deppa byly na zabití, copak ztratil soudnost? Příběh byl zamotanej až hanba a hlavně to byla nuuuuda. Už nikdy více (což naštěstí není moje prosba, ale vděčné konstatování). Ani první díl nebyl nic moc, natožpak tahle natahovaná kaše. ()

3DD!3

Hodně upovídáné a zbytečně dlouhé jistě, ale ty nádherné obrazy, ty úchvatné obrazy. Jerry to prostě má v ruce. Navíc Keira tady vypadala snad nejúžastněji za celou svoji kariéru. ()

berg.12

Třetí stadium rakoviny. To, co se v první části zdálo jako čirá dobrodružná romantika, ve druhé části přerostlo v nesmyslné spřádání legend a demýtizací, které nad vodou drží jen kinematografie atrakcí, aby v té třetí definitivně nabobtnalo ve filmový nádor, který hubí sám sebe. Film má jedinou výhodu, dá se na něj jednoduše dobře dívat. Ovšem úplně jedno odkud a v jaké souvislosti. ()

Le_Chuck

Omáčka, omáčka, guláš. Mdlý, nedochutený a je ho neznesiteľne veľa. A keď už sa človek úmorne dopracuje ku delikátnemu finále, stále má v ústach jeho pachuť. Neviem si predstaviť, že by som toto zvládol znova. 50% ()

hellstruck

Tenhle díl spoustů lidí zklamal,ale já pořád zůstávám u plného počtu.Pamatuju se,jak jsem seděla přes dvě hodiny v kině,bolel mě zadek z nepohodlných sedadel..ale i tak jsem byla spokojená.Will a Liz nedostali úplně zasloužený happy end,jaký jsem čekala,ale zůstali spolu a to mne potěšilo.Hlavní chybičkou třetího dílu je nejspíš ta překombinovanost a spletitost,při které se člověk chvilkama ztrácel.Když to navíc porovnám s jedničkou-no,je to o dost slabší.Ale pro mě pořád vtipné a zábavné.Možná bych ubrala na té ukecanosti a bylo by to hned o něco lepší.Ale co mě vážně zaujalo byl začátek v Singaporu,který mě neskonale pobavil. ()

kitano

V scenaristickom pekle utopene vyvrcholenie, ktore pochovalo hadam vsetko, co som na prvych piratoch mal rad. K sequelom piratov sa uz nikdy nevratim. Prvy diel si vsak s radostou pustim znova. (4/10) ()

NinadeL

Krátce před nástupem MCU jsme tu měli super akční pirátskou šou pod taktovkou Jacka Sparrowa. Navíc s tou největší porcí romantiky pod sluncem. A pak už štafetu nejoblíbenější rodinné zábavy převzal Tony Stark. ()

Kaka

Sestupná tendence kvality celé této monstrózní trilogie se ve třetím a doufám že posledním pokračování stává věru neúnosnou. Oproti prvnímu dílu jsou všechny akční momenty zbytečně napuchlé a počítačové (výtečně nasnímané jsou akorát výstřely z děl). Oproti dílu druhému ubyla zase zdrcující nadsázka a hlavní protagonisté sršící vtipem. Ne vždy opravdu vtipní byli, ale vesměs se divák bavil. O třetím dílu se to však zdaleka řící nedá. Až na dvě tři scény je většina situací vyloženě blbých a okoukaných, nemluvě o naprosto debilním scénáři a neuvěřitělně zmateném střihu/sledu scén. Nemyslím si, že by měl člověk nevěřícně kroutit hlavou a říkat si v duchu něco o tom, jestli to režisér myslí vážně. Ani v případě Pirátů z Karibiku ne. A že tady je uzda hodně povolena. ()

Spiker01

Žádné veledílo pro intelektuální fanoušky to není, ale je to velmi zábavné, velkolepé a epické na všech frontách. K postavám mám od jedničky velmi vřelý vztah a proto pro mě bylo završení trilogie velká věc, kterou jsem si náležitě užil. Kromě Johnnyho Deppa, pro kterého se tato role stala prokletím a ikonou zároveň je to navíc rozloučení s mnoha postavami, které se už v sérii zřejmě neobjeví a mám tedy potřebu si jejich působení v uzavřené trilogii jednou za čas připomínat, protože mě to i po mnohonásobném shlédnutí baví. Verbinski v těchto dvou dílech dokázal, že epickou podívanou točit umí, což je samozřejmě také zásluha nedotknutelného Zimmera...85% ()

Eddard

Vtipné. (např. blouznící Jack) Velkolepé digitální scény. (např. přestřelka dvou korábů křižujících rozběsněný maelstorm) Vyšperkované šermířské souboje. (např. asi dvacetiminutová šermířská orgie na Bludném Holanďanovi) Velmi pofiderní scény. (např. Lord Beckett kráčí po in-slow-motion explodujícím poschodí za doprovodu osudově tragické hudby) Velice dlouhá stopáž. To je jen zlomek postřehů, které jsem si z kina odnesl. Psát o Pirátech je svízelné. Mnoha lidem se jistě budou bezezbytku líbit a tak bych jim nechtěl kazit zážitek ne zrovna nadšeným komentářem... ale nemůžu jinak. Konec světa mě pobavil, ale nikterak nepřekvapil a některými scénami dokonce trošku naštval. Jo a abych nezapomněl, už dlouho jsem neviděl takhle zmatený scénář (tj. v hollywoodské produkci) - v přehršli více či méně důležitých postav a zápletek jsem se postupně docela ztrácel ve sledování jejich motivací. Za Keitha Richardse, Geoffreyho Rushe, Johnnyho Deppa, za vizuální a komediální stránku dám Pirátům poctivých 60% ()

castor

Trojkám se skutečně žalostně nedaří. Studená sprcha přišla nejen od X-Menů, Shreka nebo Matrixu, ani třetí Piráti nejsou výjimkou a chladné přijetí to celé jenom podtrhuje. Samozřejmě, akce je dostatek, má spád (bohužel je v drtivé většině opanována digitálně), jsou z ní cítit neuvěřitelné prachy, ale to je tak všechno. Jednička Pirátů byla typickým letním popcornem (ano, s neskonale dokonalým humorem ústředního hrdiny JS), druhý útok na divácké peněženky už vyzněl o něco hůř (větší rachot, nejednolitý příběh, zbytečná přeplácanost, podstatně větší nuda) a ve trojce je nadbytek VŠEHO. Stejně jako dvojka působí, řekl bych, neupřímně!! Zorientovat se ve změti postav a úmyslů dá zabrat. Verbinski s Bruckheimerem natočili megalomanský karneval nelogických dějových zvratů, přičemž hlavní špínu je třeba házet na scénář. At World's End se totiž velmi rychle mění v soutěž o to, kdo a jak efektně koho napálí, přičemž smysl si to brouzdá jinou pěšinou a právě zvraty to divákovi ani trochu neusnadňují. Navíc každý přichází do třetího dějství s jinou motivací (a vzpomenout si, jakou motivaci měl v díle předchozím, je bez nadsázky sisyfovský boj). Ale vždyť právě letní blockbuster má být především oddychovou zábavou, za což například improvizovanou svatbu mezi stále krásnou Keirou a stále toporným Bloomem zdaleka nepovažuju. I když jemu rozhodně pomohlo, že jednoznačnost jeho hrdiny utrpěla viditelné trhliny. Groteskní situace vystřídaly temné momenty. Všechny příběhové zvraty vyznívají zbytečně, až marně. Žvanění, zvrat, buch bác, žvanění, šermířský souboj, bum bum bác, podraz, další otravné žvanění, u kterého po další akci nevíte, o čem přesně se tu povídalo. Na vině je i samotný režisér Gore Verbinski, který ani po třech megaúspěšných blockbusterech, není tou oslavovanou režisérskou osobností, jak by se mohlo očekávat. Osobitě natočených scén tu totiž příliš není. Kdo ví, třeba všechno dobře zamýšlené válcují dolary producentského krále. Herci nejsou špatní, ale tak nějak furt stejní. Ty hlášky, které Johnny Depp chrlil kadencí dalekonosných děl, jsou nenávratně pryč (navíc prostoru dostal podstatně méně). Když oslavovat, tak impozantní kompozice Hanse Zimmera. Jeho heroické motivy náležitě duní celých 168 minut a leccos nepovedeného na plátně dokáží zastřít. Nejít o završení trilogie, šel bych s hodnocením nahoru. Holt, koráb se potopil!! Důstojné zakončení se nekoná!! Do třetice všeho zlého aneb jednou a dost!! ()

Rex Mundi

Tešila som sa na tretích Pirátov, na prvé dve časti mám veľmi dobré spomienky. Záver trilógie však akoby vyšumel... Ešte je to zábavné, ale šampión, čo mal na začiatku pľúca hĺbkového potápača, teraz už len sípe. Kvalita, zaujímavosť, atraktivita a v neposlednom rade i zmysluplnosť deja divoko kolíše. Jack Sparrow je slabý odvar seba samého (alebo je ho len nedostatok?), hlodov je príliš málo, tie opakované nemienim počítať. Príbeh sa mi už zdá prekomplikovaný, chaotický. Chvíľami som netušila čo a prečo sa deje, hlavne keď sa mi zdalo, že by sa to diať vôbec nemuselo, alebo by sa to mohlo diať i zaujímavejšie. Silnejúce rozčarovanie oslabilo moju pozornosť. A najsmutnejšie na tom je, že mi to bolo jedno. Koniec je taký príjemne romantický a trochu zlepší chuť po filme, ale pirátsku česť už nezachráni. Ešteže ma trochu potešil Keith Richards - jeho ksicht s pirátskym mejkapom a cingrlátkami na dredoch stojí za všetky drobné. ()

Véča

Třetí díl Pirátů se značně svým duchem odlišuje od svých předchůdců. Chybí zde ty nekonečné přihlouplé vtípky, které mě u obou předešlých filmů celou dobu solidně šly na nervy, přesto se tvůrci vtípkům nevyhnuli zcela a nedokázali si odpustit třeba taková přední děla na Bludném Holanďanovi. Co film pro mne získal ztrátou těch mnoha dotěrných vtipů,zase ztratil přílišným rozvětvením,rozšířením a hlavně nepřehledností dějové linie. Po chvíli začíná být opravdu těžké zorientovat se, kdo se spojil proti komu s kým, obzvlášť když se všichni jako správní piráti řídili heslem všichni proti všem. Film oplývá řadou přebytečných dialogů, jež působí jako kdyby násilně zdržovaly vývoj děje a uměle natahují stopáž filmu. Jakákoliv zdlouhavost se ale vyhnula závěrečně námořní bitvě, plně efektních zpomalovaček zdůrazňujících části lodí rozpadající se na malé třísky. Herecky nejvíc zajímavě působil Geoffrey Rush jako kapitán Barbossa,Jack Sparrow zase občas aspoň vypadal bez svých srandiček jako střízlivý(asi došel rum). Když jsem viděl,že ve filmu má hrát i Chow Yun-Fat upřímně sem očekával,že dostane pro svoji roli trochu prostor, jeho ztvárnění pirátského vládce Sao Fenga by si to určitě zasloužilo. Orlando Bloom konečně opustil svoji pózu přihlouplého mladíka, jež se do všeho hrne a všechny se snaží zachránit přihlašováním se do pomalu sebevražedných úkolů. Bohužel se svojí pózou ztratil i jakoukoliv výraznost svého hereckého projevu. Keiru Knightley nezachránil ani roztomilý obličejík, ze kterého se po většinu filmu udiveně dívali dvě přihlouplé oči. Tvůrci si měli odpustit kýčovitý potitulkový závěr, který do filmu jako celku vůbec nepasuje a působí naprosto zbytečně. Vcelku solidní podívaná se svojí zábavností pohybuje někde v hranicích průměru a bude podle mě patrně těžko stravitelná pro lidi,kterým se líbily předchozí dva díly,ale podle mě jsou 3* pro tento snímek šité jako na míru. ()

D.Moore

Nevadila mi délka filmu, ale spíš jeho chvilková nepřehlednost. Nicméně celou dobu jsem zíral s otevřenými ústy, čekal, co přijde dál, a bavil se. Završení trilogie je důstojné i když zbytečně dlouhé. A v ději jsem se pořádně zorientoval až napodruhé.__P.S. Orlando Bloom je blb.__P.P.S. Kvůli závěrečné bombastické třičtvrtěhodině mě nikdy nepřestane štvát, že jsem třetí Piráty neviděl v kině. ()

MM_Ramone

Znova sú tu "Piráti z Karibiku", tento krát sa ocitli "Na konci sveta". Znova v réžii Gore Verbinskiho. Znova v tom istom hviezdnom hereckom obsadení: Krásna Keira Knightley, otravný Orlando Bloom a charizmatický Johnny Depp ako šialene extravagantný kapitán Jack Sparrow. Znova je tam mnoho skvelých filmových trikov a efektov. Znova sú v tom milióny dolárov štedrých producentov. Už po tretí krát a stále si to drží svoj štandart. *** ()

Niktorius

Není to exkluzivní a jakž takž chytlavá jednička, ani pěkná a výpravná dvojka, je to nudná a šedivá trojka vytleskaná diváky jako přídavek. V třetím pirátském dobrodružství se deje přesně stejné nic jako v tom druhém, ale bohužel, tentokrát tomu ještě navíc chybí akce a vtip. Naopak přibylo dějových zvratů, zrad, intrik až celý ten propletenec zamotává i divákovu hlavu bez toho, aby jí vysvětlil důvody a motivace. O logice raději pomlčet.... No proč to natahovat, komentovali už mnohem větší fanoušci pirátů než jsem já a svá zklamaná srdce si již vylili dostečně, tak nač se opakovat, že....Ale do truhly by si fanoušci svá srdce věnovaná mořským vlkům z Disneyho přistávu schovávat neměli, vždyť tak zlé to přeci nebylo - i když asi jen díky extra naditému měšci s nápisem 'rozpočet' a přitomnosti oblíbených postav. Btw. taky jste si všimili, že kapitán Barobssa (a vlastně i další kapitán, Davy Jones) opravdu na všech frontách překonává samotného Jacka Sparrowa? A to nejen co do velikosti dalekohledu, ale i charizmatu a hereckého výkonu. ()

Hild

Tohle bylo pro mě utrpení. První díl pirátů se mi líbil, druhý už byl horší, ale pořád se dal, ale tohle? Film nezachránil ani Johnny Depp, těm rádoby vtípkům se nedalo smát, připadalo mi to hrozně utahané a hlavně celé nějak trapné. Celý film v kině jsem se dívala na hodinky a doufala, že už se blíží konec. Film jsem viděla jednou a už nikdy více prosím. Teď mě bude muset někdo hodně přemlouvat, aby mě dostal na čtvrtý díl do kina. ()

Spooner

Tak ty pokračování budou letos asi nějaká prokletá, protože po Spideym to odskákali i Piráti, a to ještě hůř. Film má neuvěřitelné 3 hodky a z toho ty první 2 hodiny jsou k uzoufání nudné a furt se tam jenom kecá a kecá. Scénáristé chtěli jít co se týče postav do hloubky,což se zde projevuje tak, že měněj názory a strany častěji než ponožky(který vlastně ani nenosej).Já chci ale akci a humor a ne žádné pokusy o emoce!!! Humoru je zde ale málo, teda ono je ho zde docela dost, ale většinou vůbec nefunguje.Většina rádoby vtipných scén je skoro až trapná a v každé z nich je Johny Depp. Ano, bohužel je to tak a i toho stačil tento díl úplně pohřbít. Z hereckého obsazení tak lze zmínit tradičně famózního Rushe a Nighyho a také Keiru, které je zde opravdu very hot. Tento film ale hodně zachraňuje poslední hodinka, kdy konečně dojde na pořádnou akci a dostane se sem i ten nadhled a humor známý z předchozích dílů. Aspoň že tak, jinak by to byly mizerný 2*. Takhle aspoň mizerný 3*. PS: Hans Zimmer je velké formě a ukuchtil pro nás jeden z nejlepších soundtracků poslední doby. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky