Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Tom Riddle

Mno, vzato kolem a kolem jsou třetí Piráti docela zklamáním. Děj je roztříštěný, akce nepřehledná a vtípky převážně trapné. Přesto jsou tu i nějaká ta pozivita. Příběh jako takový je vymyšlen vcelku chytře, obzvlášť potěšil vývoj postavy Elizabeth (jo, mám pro Keiru slabost...), pár scének je vydařených fakt extrémně (malý spoiler!!!! - svatba - konec spoileru!!!), počítačové triky jsou na skvělé úrovni (až na výjimky), stejně jako přesný hudební doprovod, no a ta opička je fakt zatraceně cute. Takže, ač výsledek je rozpačitý, na 4. Piráty se těším. ()

Bluntman

Víte, co je nejhorší na těchhle letních blockbusterech, které vůbec nejsou chytré? Že si při nich uvědomíte, že jediná scéna, která ve vás dokázala vzbudit emoci, byla okázalá pocta Leonemu a Morriconemu,... abyste si pak uvědomili, že jsou vám postavy filmu ukradené, protože svoji motivaci mění z minuty na minutu a je jich tolik (jak hlavních, tak vedlejších), že se mezi nimi nedá pořádně orientovat a sympatizovat či je aspoň chápat. Zatímco Truhla mrtvého mužel neschopnost stvořit funkční filmový fikční svět zakrývala za tématizování druhých částí v rámci konceptu trilogie, Na konci světa se projevuje ve své bezradnosti už celý. Spousta scén, které by se daly bez problémů vypustit, nadbytečných postav a protahovaných konců, až to není hezké. Pokud se tvůrci v druhém díle báli diváků až tolik, že jim museli jít za každou cenu na ruku, ale pořád to bylo vtipné, i když cílené na děti, zde je to už vrchol trapnosti (kolikrát Depp?) a ještě větším potomněním a zvážněním ten film přišel i o svůj nadhled. Hoši z ILM a zvlášť Hans Zimmer si sice zaslouží snad jako jediní pochvalu, ale to je na očekávaný letní blockbuster setsakramentsky málo. Mimochodem, v celém tříhodinovém filmu je jedna jediná rytmicky dobře zvládnutá sekvence (závěrečná bitva lodí)! ()

Fr

Na moři řádí zlo, kterého se bojí i ti nejhorší piráti….“. Vtípky, souboje, dobrodružství. A výborná hudba. Už to není taková pohádka pro děti, ale dobrodružná podívaná, ve které je stejně mrtvých jako pirátů. Také příběh už tolik nepotěší ty menší, některé pasáže je budou spíš nudit. Přesto budou za pár dní neustále sledovat obzor. Třeba se znovu objeví… ()

Nathalie

S.O.S. Zachraň se, kdo můžeš. Piráti z Karibiku 3: U KONCE S DECHEM ČAS: bolestná věčnost na ploše 168 minut. MÍSTO: oceán jménem Bezbřehá nuda. Třetí koráb Gora Verbinského se potápí v klidných i bouřlivých, akčních i milostných vodách. U popcornu s instantně lacinou mytologií made in Disneyland neočekávám psychologický ponor, ale hrdinové jednají jako po kompletní lobotomii. Davy Jones má vyříznuté srdce. Ostatní postavy mozek. A po první půlhodince jsem proklínala tvůrce, že nevyřízli pirátskému ansáblu jazyk. Copak nestačí, že mění lodě a bojové strany podle aktuálního tlaku vzduchu? Že se pohybujeme v panoptiku schizofreniků s rozštěpem osobnosti, psychopatů a podrázáckých krys? Inferno míří na vyšší level, charaktery mají nutkavou potřebu vysvětlovat a blábolí ostošest... Nejtěžší zločin proti pirátskému kodexu? Zmizela legrace, vytratila se hravost, nadsázka pozbyla svou nenucenost. V jedničce a dvojce jsem si náramně užila i velmi dětinský humor, ale tady se mihne pár záblesků, jinak se vtípky pohybují v pásmu pokročilé demence. Zatímco Spiderman 3 má pár vrcholů trapnosti, Piráti obsadili celé Himaláje, zvlášť ubohý Johny Depp to schytal přímo na solar. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Už od druhého dílu je pro mne synonymem utrpení TIA DALMA. Čiré zlo, otravný hmyz, ve všech polohách nesnesitelný, neustále žvanící vražedným přízvukem o nesmyslných poselstvích. PŘÍBĚH: Snažila jsem se vyplnit logické díry v ději plném odboček, slepých uliček a tunelů hledáním odkazů (vykrádačky stokrát jinak) a složitých teorií, abych vyžehlila největší průšvihy scénáře, který sesmolili nějací břídilové během plavby. Marně. Romantická linie postrádá smysl i kouzlo, epičnost nutí ke smíchu, děj je košatý jako chapadla Davyho Jonese a bezradně přeplácaný. Uměle naroubovaná náboženská symbolika se snaží o jakýsi rádobypřesah, ale vyšumí. Metafora zmenšující se Země je tam jen na okrasu, válka světů se nekoná. Tradiční záchranný člun-hudba- nezachrání film před ztroskotáním, soundtrack je nevýrazný. OSTRŮVKY POZITIVNÍ DEVIACE : Keira Knightley pojala svou bojovnou Elizabeth jako vystřiženou z Dívčí války se zrádným půvabem, dřevo jménem Orlando Bloom hořelo o poznání lépe než v minulých dílech, Tom Hollander exceloval coby lord Beckett, neztratil se fešácký admirál Norrington ani kapitán Barbossa. Několik vtipných momentů-Larry, klobouk, odzbrojování v Singapuru. Jedna bombastická akční žranice. Hláška jak od Machiavelliho: This is madness.This is politics. Scéna Elizabeth-Will v šermířské variaci na Mr. And Mrs. Smith. Cameo Keithe Richardse. Písková odyssea s poctou Leonemu. NÁVRH NA DIRECTOR´S CUT : Odstranit pár lodí, hodit polovinu postav přes palubu žralokům, stopáž obrousit o hodinu, uříznout pár větví příběhu a přidat monumentální hudbu, mohl by to být slušný film.... Resumé : Jde jen o dobrý obchod, říká lord Beckett. Piráti mi uloupili tři hodiny času, sto korun českých a pár iluzí. A to je prachobyčejná zlodějna, pane Verbinski ! (etymologicky jeho jméno rozkládám na složeninu slov verbež a Babinský. Nothing personal:) 30% () (méně) (více)

Dever

Tretí diel je dejovo slabší, ale zato bezpochyby najakčnejší, omnoho viac audio-vizuálne efektývnejší ako predchádzajúce časti...............Soundtrack Hans Zimmer: 1. Hoist the Colours [1:31] ,2. Singapore [3:40] ,3. At Wit's End [8:05] ,4. Multiple Jack [3:51] ,5. Up Is Down [2:42] ,6. I See Dead People in Boats [7:09] ,7. The Brethren Court [2:21] ,8. Parlay [2:10] ,9. Calypso [3:02] ,10. What Shall We Die For [2:02] ,11. I Don't Think Now Is the Best Time [10:45] ,12. One Day [4:01] ,13. Drink Up Me Hearties [4:31], ()

Viktooorka

Moje největší sympatie patří nejstaršímu synovi, mladší bratřík je skvělý a nejmladší sestřička není jen krásná.. I když je sestřička stvořena vážněji než její bratříčkově, stejně se s ní velice nasmějeme :o) Miluju tuhle rodinu!! I ()

novoten

Jeden z nejočekávanějších filmů našlapaného léta 2007, ve kterém jsem dostal hodně Deppa, bojovnou Keiru, dopředu proklamovaného Chow Yun-Fata a nakonec po jasně daném happyendu jdeme domů. Nebo ne? Piráti se ukázali jako nečekaně nevyzpytatelný kousek. Věci, které se zdály jasné a předem dané, skončí přece jen trochu jinak a tvůrci se i po několikanásobném zaseknutí v úvodu nakonec vytasili s nezapomenutelným finále. Přiznávám, v první polovině jsem byl zklamaný a několikrát jsem se sám přistihl s myšlenkou, že jestli v podobném duchu skončí celý film, budu považovat třetí díl série za zpackanou šanci. Dialogy byly občas silně úsměvné a polopatické, chování Sao Fenga nelogické a všechno zachraňoval Depp, který potvrdil, že nezklame nikdy. Jenže Verbinski točit nezapomněl a navíc si ke spolupráci přizval poloboha Hanse Zimmera, který svou variací na Morriconeho soubojové skladby rozpoutal peklo, které pak trvalo skoro hodinu. Finální bitva ve víru je neskutečnou podívanou, která bere dech a vůbec veškeré události, které ji rámcují, drží Verbinski na uzdě i tam, kde by si jiní režiséři snadno vylámali zuby (Elizabethin projev k pirátům). A že mě zrovna konec téhle trilogie dojme k slzám, tomu bych před projekcí nevěřil. Bludný Holanďan tak stále pluje a Piráti z Karibiku se nestanou trilogií, která změní kinematografii. Málokdo ale napodobí její zábavnost. ()

Kordus

Možná dost pomohlo, že jsme "trilogii" Pirátů viděli naráz během jednoho víkendu a tak můžu ocenit, jak hezky fungují odkazy na starší scény z předchozích dílů a všechno se uspokojivě proplétá. Protože se mi to fakt hodně líbilo. Jasně - některé věci byly přehnané, na efekt a celá jedna dělová linie s Davym & Kalypso na konci prostě úplně vyšuměla a bez ní by mohl být film o půl hodiny kratší a míň roztěkaný, ale čert to vem. ()

tron

"My piráti máme vôbec príšerný talent na vymýšľanie prezývok. Raz sme mali na palube hnusného chlapa, ktorý mal jednu ruku, drevenú nohu a jedno oko." - "Ako ste ho volali?" - "...Larry." Veľkolepé uzavretie monumentálnej pirátskej trilógie nadchne len divákov, ktorým sa páčili predchádzajúce časti. Pokiaľ medzi nich nepatríte (alebo ste prvé dve časti ani nevideli) a NAPRIEK TOMU si myslíte, že to „nejako vychytáte“... nevychytáte. Scenáristi šikovne rozpletajú v minulých častiach RIADNE zapletené klbko, takže zrazu i zdanlivé blbosti dávajú zmysel (pes s kľúčmi). Potešilo ma, že finálna akcia má 50% bežnej minutáže priemerne dlhého celovečerného filmu (wow!) a že sú doriešené všetky minule naznačené dejové línie (palec hore za odvahu pomerne temne zakončiť milostný motív). Plus skvelé hlášky („Nikam s vami nejdem. Štyria z vás sa ma pokúsili zabiť a jednému sa to podarilo.“), detailná vizuálna stránka (výprava, lode, kostýmy, dekorácie), vtipné dialógy („Si šialený!“ – „Inak by mi nevyšlo to, čo sa práve chystám urobiť.“) a veľkolepý kasting. Depp získal dôstojného partnera v podobe Geoffreyho Rusha. Ten mu bol už v „jednotke“ vyrovnaným súperom, ale v trojke predvádza tento svojrázne ošarpaný Austrálčan TAKÝ koncert, až tlačí slávnejšieho kolegu do úzadia (za čo môže i fakt, že nebol v dvojke a trojku si kradne pre seba, keďže diváci boli Deppa predsa len už troška prejedení v jednotke a dvojke). Miestami som bol dokonca dojatý („odchod slobodnej pirátskej doby“). Nikdy som nechápal, ako sa trojka nemôže páčiť ľuďom, ktorým sa páčili prvé dve časti. ()

B!shop

Moh to bejt naprostej mega masakr a nejlepsi dil serie, ale bohuzel neni. Tenhle film totiz zustal na puli cesty. Prvni problem jsou bitvy. Respektive jejich pocet. Jsou tu v podstate dve mensi a jedna zaverecna ohromna. S cimz by si spousta filmu vystacila, ale v Piratech a pri stopazi 170 minut bych toho cekal krapet vic. Navic skutecne kulervouci (nerikam, ze nemohla bejt jeste lepsi) je jen zaverecna ultra bitva, ale treba takova Kalypso je tu zoufale nevyuzita a ostatni hlavni pirati jsou videt prakticky jen pred a po bitve. A Kraken se tu nepredvede vubec. Co se tyce hercu, k tradicni sestave se pridal Geoffrey Rush, kterej je stejnej jako v prvnim dile, tudiz skvelej. Johnny Depp je tradicne skvelej, akorat obcas to uz bylo krapet prehnany, ty jeho rozhovory s dalsima Deppama. Ale je fajn, ze uz se nechova tak infantilne. Ono celkove je tu videt urcity zdrsneni, takze sem tam uvidime i nakou tu lehce krvavou mrtvolu a podobne, ale mohlo to bejt klidne drsnejsi. Hudba se taky snazi bejt hruzostrasnejsi a nerikam, ze neni dobra, ale ja mam stejne nejradsi tu hlavni pisnicku, ktera tu zazni bohuzel jen tusim dvakrat. Co se tyce ostatnich hercu, tak Keira je v pohode, i kdyz se zatvari krapet drsnejc, ale jakmile zacne rvat a rozdavat rozkazy, tak uz ji to clovek moc neveri. Co se tyce Blooma, ten se moc neprojevuje, takze v klidu, ale na konci taky nevypada dvakrat drsne. Z ostatnich uz stoji za zminku jen Nighy, kterej je jako "chobotnice" super, ale jakmile mu zmizi tenhle "oblek", tak vypada k smichu. Keith Richards se tu sice ohreje jen neco malo minut, ale je fakt krutej, hlavne ma hustej hlas. A ten, na koho jsme se tesil nejvic, nakonec. Chow. Jiste, vypada krute, je charismatickej a hraje skvele, problem je ale v tom, ze jen keca a neudela ani jednu akci. Co se tyce triku, tak ty jsou tradicne dokonaly, tady je narozdil od tretiho Spideyho fakt videt, kam sli prachy. K tomu opet skvela kamera. Co se tyce pribehu, nenavazuje sice presne tam, kde druhej dil skoncil, ale clovek se za moment zorientuje a to uz je to nakej tejden, co sem videl druhej dil. A pribeh trojky se mi zdal vcelku v pohode, par dobrejch napadu, jen skoda toho mala souboju a misty lehky predvidatelnosti a misty uz je to krapet prehnany, zpomalenej zaber na schody a vybuchujici lod, padak z plachty atd. V prostredni casti filmu dojde k prebihani postav z jedne strany na druhou, zrazovani a podobne, jenze je toho tu za chvilku tolik, ze uz clovek nevi, kdo je zrovna s kym, coz by nevadilo, problem je v tom, ze to je k nicemu, pribeh to nijak neovlivnuje a za chvily jsou postavy zase s nekym jinym. Nemuzu rict, ze bych se nudil, coz me az prekvapilo u takle dlouhy stopaze a pri minimu akce, vtipy me rozesmaly a zaverecna bitva dojem z filmu dost vylepsuje. Navic tu je i takovej malej naznak, ze by moh bejt dalsi dil. Sice jsem myslel, ze film zkritizuju vic, ale po ty zaverecny bitve uz si moc nevybavuju ty dohady v prostredni casti (to je videt, jak jsou zbytecny) a jelikoz je zaver fakt skvelej, tak dam nakonec slabsich 5*, ale mohlo to bejt daleko lepsi, na druhou stranu to ale neni takove zklamani jako trapnej Spidey 3. No a po druhym skouknuti je to na jasnejch 5*, protoze to byl zkratka masakr. () (méně) (více)

Gimli

Souhlasím s tím, že jsou Piráti na konci světa překombinovaní, že jsou jiní než Truhla a úplně jiní než Perla, že by asi potřebovali zkrátit, že Chow Yun-Fat nebyl úplně využit a že Depp už není tak zábavný jako v předchozích dvou filmech. Ale přesto se mi trojka až překvapivě líbila. Snad je to tou zvláštní atmosférou, vtípky, které se objevovaly vždy, když to vypadalo, že se začnu nudit, úžasnou Zimmerovou hudbou nebo parádními triky. Jediné, co mi skutečně vadilo, byla Calypsó, zejména její rozměry před tím, než začala bitva. A Tia Dalma se svým neustálým tajemným mentorováním taky nebyla to pravé ořechové. Pokud se vám Piráti na konci světa mají líbit, je potřeba k nim skutečně přistoupuvat pouze jako k zábavě, zkusit si užít hračičkování, představit si, jak bychom na takovém filmu ulítávali v deseti nebo dvanácti letech. Truhla mrtvého muže mě k tomu nakopla. U trojky jsem se k tomu musel nakopnout já sám. Ale vyplatilo se. Pokud toto nedokážete nebo nechcete dokázat, nemá smysl na ten film chodit. Budete zklamáni. ()

monolog

Překombinované, přehnané, zbytečně extravagantní, přesto konstantnější a zábavnější, než dvojka. I tak je to ale nuda k uzoufání. Příliš mnoho trikových sekvencí a zdlouhavý příběh prakticky o ničem. Je to prostě guláš pejska a kočičky. Všechno naházený dohromady a výsledkem je jen bolení břicha. Příliš mnoho jednoduchých a nepropracovaných postav (a většinou i oproti neskonale dlouhé stopáži dokonale nevyužitých), hloupý příběh prakticky o ničem, zaměření na zdlouhavé akčnědigitální scény, závěrečný láskyplný happyend, nevtipný humor a trapné hlášky. Je mi jasné, že vložené peníze to určitě několikanásobně vydělá, ostatně je to dnešní móda chodit do kina na tyhle kraviny, ale upřímně řečeno, Verbinski by měl přestat masturbovat a radši si přečíst nějakou knížku. Jinak k těm různě tu zmiňovaným překombinovaným změnám stran postav. Vyznat se v nich dá snadno, jejich potíží je, že jsou prvoplánové, jen aby se něco dělo a tak bezsmyslné. Jo a k hudbě, taky vám přišlo, že občasné motivy zněly jako ze Xeny? ()

Lateef

Velkolepé?? Jistě. Zábavné?? Občas. Film roku?? Ale kdeže. Gore Verbinski upletl tu největší intrikánskou síť pod Sluncem a hodil ji na bedra nejméně šesti hlavním postavám, kteří se tak převážnou část monstrózní stopáže handrkují, zrazují a vedou sáhodlouhé, mnohdy nic neříkající dialogy. To, že se ve třetím pirátském dobrodružství dost přitvrdilo, dokazuje hned úvodní scéna a i do závěrečné kolosální bitvy jde počet cíleně sledovaných postav ochuzen o několik kousků. Akce je tu vlastně docela poskrovnu, s výjimkou posledních 40-ti minut, kde se řeže všechno, co má ruce, nohy a chapadla, kde vzduchem létají v impozantních zpomalovačkách lidská těla a zdemolované části lodních trupů často rozebrané do nejdrobnějších třísek. Johnny Depp je pořád stejně zábavný, v okamžiku, kdy se zjeví stojíce vysoko na stěžni své lodi, která pluje pouštní krajinou nadnášena tělíčky tísíců mořkých krabů, jsem na pár vteřin ztuhnul. První housle hraje rovněž Geoffrey Rush, jenž má zde moře prostoru a v tu chvíli se Deppovi zcela vyrovná. Chow Yun-Fat je správně ďábelský, Bill Nighy s charizmatickým hlasem nepřehlédnutelný, Keira Knightley sice hezká, ale nudná a trapná, Orlando Bloom ubohý. Výpravně ohromující, triky jsou zase vymakané a vybroušené a je to až k nevíře, jak je možné něco tak fascinujícího vytvořit. Kapitolou sama o sobě je hudba Hanse Zimmera, jehož chorály a krásný odkaz na Ennia Morriconeho pozdvihávají celý film o patro výš. Celkově se mi snímek jeví jako přemotivovaná a povětšinou nepřehledná změť řečí, činů a skutků mnoha postav, kterou drží před pádem do hlubiny průměrnosti charizmatické výkony několika (né všech!) hlavních postav, šťavnaté efekty a slastná hudba. 70%. Potitulková scéna je něco, co se opravdu nepovedlo. 300 miliónů dolarů(rozpočet)/951 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Hodně nevydařené pokračování dvou výborných předchozích filmů. Johnny Depp sice podal jako vždy skvělý výkon, ale tohle bohužel zachránit nemohl. 170 minutová stopáž je hodně přestřelená, příběh nezajímavý, chybí více forků a akce. Gore Verbisnki tentokrát přestřelil, slyšel jsem, že má být ještě další pokračování, tak doufejme v rapidní zlepšení..... ()

Jossie

Bylo to temnější a proto pro mě i zajímavější, než dvojka, ale dost rušivě na mě působily scény s Jackovými klony, humor se mi tu dost vytratil a působil jen snaživým dojmem a především tu byly dost nevyužité scény- Kraken a Calypso. Velmi milým překvapením byl konec filmu. ()

Kulmon

Jestliže byl první díl originální, vtipný a velmi zajímavě zpracovaný, a druhý díl z prvního těžil, ale stále měl šťávu, tak třetí díl je vyprahlý, suchý a ničím nezajímavý. Přestože je ze všech nejdelší a skoro tříhodinový, nenašel jsem jediný silnější moment, dá se říci, že to jsou tři hodiny nudy. Jen konec je trochu lepší, ale předchozí velké nic nezachrání. Snad se tvůrci nepustí do čtvrtého pokračování, skončilo by to nejspíše katastrofou. ()

EdaS

At Shit´s End: Třetí díl definitivně zdegeneroval do námořnické telenovely - dvě a půl hodiny (podle otlačenin bych tipoval víc) zběsile překombinovaného děje připraví hlavní postavy (a že jich je!) o jakékoliv divácké sympatie, na konci mi byli ukradení prostě úplně všichni. Není tu žádná výjimečná scéna ve stylu kola ze dvojky, není tu skoro žádný humor, není tu vlastně zajímavého zhola nic. Ani to tolik profláklé cameo Keithe Ritchardse nestojí za zmínku. Zatraceně vyčerpávající nuda. ()

xxmartinxx

Čekal jsem, že to nebude nic moc, ale výsledek byl ještě horší. Ve filmu není NIC vtipné, a přece od toho tu piráti byli - aby pobavili. Kdo chtěl rádoby složitý a promyšlený scénář? Pokusy o funkční mytologii a složitou změť motivací zoufale nevychází, navíc zazdívají i to, v čem Piráti mohli uspět. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky