Východné Nemecko, rok 1984. Oddaný stúpenec režimu, kapitán Gerd Wieser v snahe o kariérny postup zbiera kompromitujúce materiály o známom divadelnom dramatikovi Georgovi Dreymanovi a jeho atraktívnej priateľke Christe-Marii, o ktorú má súčasne záujem aj minister kultúry. Postupne začína byť životmi divadelných hviezd fascinovaný a stále viac si uvedomuje obmedzenosť svojej vlastnej existencie. Film získal v roku 2007 Oscara za najlepší inojazyčný film a desiatky ďalších ocenení na festivaloch po celom svete. (RTVS)

Frenegonda

Stasi - Ministerium fur Staatssicherheit - dokonalá mašina na strach. Dokonalej systém jak cloveka zlomit Bez násilí bez prostředků... Takříkajíc zadarmo...Není mi jasný jak to lidi mohli dělat. Jak se z nich mohla stát jen ta byrokracie a získání informace bylo to jediné a podstatné. Naštěstí a nebo v tomhle případě naneštěstí pro Stasi se našel jeden ČLOVĚK... Krásný a mrazivý film! ()

d-fens

ocenenia : Oscar 2007 - Najlepší zahraničný film ◘◘◘◘ European Film Awards 2006 - Najlepší film ◘◘◘◘ BAFTA 2007 - Najlepší cudzojazyčný film ()

Bonaparte.

Zdlouhavé, avšak o to silnější. Život těch druhých je dokonale vypointované drama, které odkrývá zmanipulovanou tvář socialistické země. Né nadarmo získal tento snímek Oscara za Nejlepší zahraniční film. Pro mě silná dávka reality za krásných 75%. ()

GILLWANDER

Citlivá nemecká záležitosť, dobre zrežírovaná a so skvelými hereckými výkonmi zahraná. Sem tam stopáž naštve no dramatické chvíle som si užil naplno. Taká mini komorná zápletka, kde si špióni opäť posvieťujú na ľudí, ktorí môžu mať dočinenia so zločincom alebo samy páchajú zločin. Film ukazuje tvrdosť a brutalitu v tej dobe, kde si každy neveril a ukazoval prstom na hocikoho aby si sám zachránil kožu. Autori vystihujú vtedajší režim excelentne. Pre mňa cudzojazyčná porcia dobre zvládnutého filmu, kde všetko takmer zapadá do seba. Škoda, že iba takmer. 80% ()

maverick10

Tak to byla damy a panove "Sonata o dobrem cloveku". Spis bych rekl o napravenem cloveku, ale budiz. Ulrich Mühe zahral agenta HGW XX/7 naprosto vynikajicim zpusobem (mozna bysme mu mohli dat prizvisko " Muz s kamennou tvari") hrave by strcil do kapsy takove velikany s kamennou tvari jakymi byli napr. B.Murray ve Zlomenych kvetinach, ci B.B.Thorton v Plesu priser. Film, poodhalujici praktiky "tajnejch" za zeleznou oponou, nam poukazuje, ze i u techto lidi muze vzplanout plaminek lidskosti. ()

Carlossss

Němci se vytáhli!!! Životy těch druhých je ojedinělý film, plný silných scén a citů, které v prostředí tajné policie působí tak trochu jako světlo na konci tunelu. Ulrich Mühe a jeho přeměna v soucitného "tajného" je něco ve stylu Christiana Balea v Equillibriu, jenže tady působí ještě víc reálně díky prostředí. Ostatním hercům patří taky moje ocenění za skvělé výkony. Vynikající byla též hudba a všechny dobové reálie. Od trabanta až po úchylné nylonové hadry:) Samotný příběh je propracovaný a prošpikovaný intrikami. Jediné, co mi na snímku vadilo a kazilo celkový dojem byla rozvleklost snímku. Možná by nebylo špatné film stlačit pod dvě hodiny. Ale na kdyby se nehraje. Oscar zasloužený, vynikající podívaná! ()

berusche

Takhle má vypadat zfilmovaná práce bezpečnostních složek, ne tak, jak nám to převedli naši. V konečném důsledku se totiž ukáže, že vše je o lidech, nikoli systému. Pokud někde sedí charakter, je naděje, i kdyby se o něm primárně nevědělo, a samozřejmě naopak. Jen je s podivem, že nedošlo k žádné retribuci a pan ministr si zraje na podobném místečku dál. I když u nás tomu asi není jinak. Nicméně, považuji tento pokus o zfilmování nedávné historie za jeden z nejzdatnějších, a to je co říct, neschází tomu ani nutná dějovost, která v některých obdobných není, a nakonec: je to chytlavé. ()

easaque

Vyrovnání s komunistickou minulostí zvládají Němci asi o něco lépe než my, i když tohle drama s lidskou tváří nepůsobí tak přesvědčivě, ale když říkají, že se to stalo, tak nezbývá než věřit. Film je natočený však dobře a dívat se na to dá ;-). Prostě lepší průměr a slabší 4 rudé hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

/Pablo

Do kina jsem šel bez velkého očekávání, ale vracel jsem se mile překvapen. Kvalitní scénář doplněný o přesvědčivé herecké výkony (především pak Ulrich Mühe coby chladný kapitán Wiesler) vytváří skutečně nezapomenutelný zážitek. Už jen samotné téma příběhu, které nebývá tak často předmětem filmových zpracování, naznačuje nevšední podívanou. „Životy těch druhých“ potvrzují, že německá kinematografie je na vzestupu. ()

Lischai

Příběh smutného agenta HGW XX/7,který se jednou rozhodl udělat věci jinak, než bylo ve STASI zvykem. Pro mě dojemný a přitom nepatetický snímek. Spolu s dobře postaveným dějem a atmosférou východního Berlína, zasloužených 5*. ()

kaposlav odpad!

Strašná nuda a ani neviem za čo by som mal dať čo i len jednu hviezdičku. Celý film je založeny len na tom ako najviac očierniť socializmus aj napriek tomu, že takmer všetky praktiky na ktoré chceli poukázať sa používali i na západe a používaju sa aj dnes či tu, alebo tam viď praktiky USA a NATO. Toto nebol film, ale akási politická reklama či propaganda s jediným úmyslom, ale to je bežné, že keď sa nevedia respektíve nechcú riešiť aktuálne problémi tak sa poukazuje na problémi iných, alebo niečo take ako "veď za komančov to bolo ešte horšie", alebo "buď rád, že žiješ teraz a tu"... kakt hnus odpad! ()

Martin741

Reziser Florian Henckel von Donnersmack so svojim filmom Das leben Der Anderen priblizil posobivym sposobom divakovi situaciu v byvalej NDR pre udalostami roku 1989. Dobre je vykreslena nemilosrdna totalita v byvalej NDR a pekne su ukazane ludske charaktery v snahe o co najvyssi karierny postup. Na Nemcov je tento film vyborny, spolu s Gannselovym Die Welle. Nemecka kinematografia ma milo prekvapila : 86 % ()

vydumnica

K tomuto filmu som sa dostala tak, ze najprv som videla nedavny reziserov snimok NEVER LOOK AWAY (2018) a tak sa mi pacil, ze som si vygooglila ZIVOTY TYCH DRUHYCH...Film samozrejme nesklamal, len prvu pol hodinu som s nim trosku bojovala, ci ho dopozeram, ci je to film pre mna, ale postupne ma zacal bavit a teraz by som ho odporucila dalej. Dobry a kvalitny film s tazkou tematikou. Na celom filme sa mi najviac pacil neuveritelny herecky vykon Ulricha Muheho, wow!!! Zasluzil by si Oscara!!! Paradoxne herec zomrel kratko po Oscaroch, kde si film odniesol zlatu sosku za najlepsi cudzojazycny film a uz pocas natacania mal zdravotne problemy. Potesil aj Sebastian Koch, ale jeho postava mi nebola az tak sympaticka ako prave Wiesler. Dalsi paradox je, ze sledujeme dvojicu, ale ta ma az tak nezaujala a dokonca aj ich vztah mi bol ukradnuty ako aj to, co sa stane s pani hereckou, ALE chcela som sa dozvediet viac prave o tom zahadnom muzovi, z ktoreho sa stane dobry clovek.80%. ()

dezorz

Trocha vizualne farebne prearanzovane a obahovo mierne nakombinovane, ale kedze ide o dramu s lahkym humornym podtonom, moze (ba priam musi) byt. Stale mi vsak podobne lahkohumorne komedie zo severu europy pridu jemnejsie, presnejsie vo vyraze, napr. Kitchen stories, kde ide o podobnu premisu, pozorovatel a pozorvany sa nakoniec spiratelia ako je tomu aj v zivote tych druhych. ()

MrPierc

Agent STASI sleduje podezřelý pár. Je bez emocí, důkladný, spolehlivý a nemá výčitky. Svoji práci plní s přesvědčením, že to dělá pro blaho socialistického státu. Jenže on začne soucítit s obětmi a procitá. Sleduje jejich příběh a snaží se změnit špatný osud za každou cenu. Temná doba sledování každého, kdo se trochu vymykal. Výborná nevýrazná atmosféra = šedé oblečení, šedá auta, šedá společnost. ()

joker.george

Během necelého týdne jsem snímek viděl dvakrát a možná si ho pustím ještě jednou, a to už o něm něco vypovídá. Každou minutou se stává působivější a silnější, jenom přeměna Gerda Wieslera mi přišla urychlená, což neodpovídá pomalejšímu a poklidnému tempu vyprávění, i když díky výkonu Ulricha Müheho byla značně uvěřitelnější. Popravdě ale nemám sebemenší chuť film dále jakkoli hanit. ()

ad

Dobrý člověk... žije ještě? Trocha naděje se vždycky hodí, navíc když je tak pěkně podaná... ()

DruidKarel

822. hodnocený film: Kouzlo německých filmů jsem objevil a jsem za to moc rád. Navíc ta tématika hořkých komunismem zapáchajících let má něco do sebe a dokáže ve mě vždycky vyvolat smíšené pocity, které nelze nijak napodobit. Vynikající herecké výkony, skvělé epizodky a hlavně dokonalý závěr. 5* a tohle je film, kterej by se nemusel stydět za umístění v mém TOPu. 5* ()

laik_60

dobrý film pre divákov, čo pamätajú dobu. Mladšiu generáciu to asi bude nudiť. Trocha sa mračím nad záverom. Neverím, že jeden z 200 000 eštebákov skončil ako roznášač firemných letákov. Ba či aj v našom UPN majú kartotéku členov s osobnými fotečkami :) ()

C0r0ner

Dobrých německých filmů je jako pěkných gólů na EURO 2016 ve fotbalu. Tedy hodně málo. Životy těch druhých však pracují s extrémně silným příběhem, který se musí zažrat pod kůži snad každému, kdo měl kdy co dělat s východním blokem. Největší plus je samozřejmě to, že se jedná o skutečnou událost. 90% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky