Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

Lenulinka

Větší hovadinu jsem možná viděla, ale ještě žádná nebyla tak kýčovitá. Hlavně co to tam bylo s tou reinkarnací Klepla?! No katastrofa. ()

Cejny

Takové v uvozovkách komediální drama, které aspiruje jak na průměr, tak na odpad. V mém případě se přikloním k průměru, asi se zde najda hora odpůrců Vojty Kotka, ale v tomhle filmu zahrál celkem obstojně. To samé platí i pro Dorotu Nvotovou, takže průměrné 3. ()

skinny

Ubohé, jinak to fakt říct nejde, sem tam nějaký slabší vtípek ale jinak to je vážně o ničem! Ztráta času! ()

uzzi

Achjo - Šteindler, kluku. Co to bylo, no? Na Was is das? Těch pár dobrejch scén a toho marastu kolem? Sice tě chápu, jojo je to originální a za to ti taky dávám jednu hvězdičku navíc. Ale proč si to natočil tak ledabile, triky ty máš slušný, teda na českej biják – bacha jo. Ale proč ses víc neodvázal, sice je to ulítlý tojo, ale nějak tomu chyběj koule. Cože? Ale ne, vzpomeň si na Českou sodu tam to drželo , néé? Jo Čtvrtníček? Nojo promiň, ten to taky vede přímo do řiti. Příběh je taky nějak bez šťávy a celý ti to líta vzduchem a ničím nechytá. Ne opravdu Kevin Smith nejseš, sory Milane. Ale jo obrázky máš pěkný, tojo. No a Kotek dejme tomu, ale ta Nvotová? No já nevim, holka je to pěkná, ale když je v místnosti tma a mlčí, ale jinak... No nic, tak tohle se ti prostě nepovedlo. Jenom prosimtě neházej flintu do žita, ještě to zkus. Milane no tak, chlape! Já ti tohle prostě pochválit nemůžu, to nejde. Ty vole vždyť to bylo rozmázly jak....30% ()

Tjaden

Opravdu ztráta času. Šteindler měl radši natočit Vrať se do hrobu 2 než takovouhle sra*ku. Vtipných momentů bylo fakticky pomálu a tu 1* dávám pouze za to, že existují i horší české filmy, které si skutečně zaslouží odpad (viz Panic je na nic). ()

Kracken

Máme právo na jeden telefonát. Hele, tady nejste v americkým filmu....tady nemáte právo na nic! Tak to byla asi jediná scéna u které jsem se opravdu zasmál :) Jinak je to děsná slátanina. Což by nevadilo, kdyby byla aspoň zábavná. Příznám se že scény s Buhumilem Kleplem jsou docela vtipný, ale né zas natolik abych se u toho lámal smíchy. Ústřední dvojice Kotek a Nvotová mají své chvilky ale jsou to opravdu jen chvilky. Ve výsledku je to nevýrazná crazy-road komedie na kterou se časem zapomene. ()

NICOX odpad!

Při sledování tohoto sem si uvědomila, že nevim, jak se váže šibeniční smyčka, tak sem se jí během filmu naučila a málem sem ji použila. To mluví za vše! 10 % ()

Pollock

Až na Dorotu Nvotovou, která příliš neoplývá herectvím a to ani když nekoktá :-) Jsem se vcelku bavil. Chvílemi mi to připadalo jako namíchanej Python s Trainspotingem a ještě něco k tomu. Proč se všichni modlí k Bohu? :-) ()

Slimak

Jediná hvězda za to že jsem měl dnes při promítání ve škole důvod se rozčílit a urazit velkou masu lidí....byla to nevídaná sračka.Chýlková se slzákem je jedinej světlej okamžik. ()

lonewolf

Velmi špatný a velmi nedoladěný film. Nevšimnul jsem si ani zde probíraného dobrého hereckého výkonu a dobré režie, možná mi pod tímto nesmyslným příběhem tyhlety věci unikly. Naprosto pominuté základní logické provázanosti, například: proč by v dnešní době někdo šel pešky lesem v noci, když má každý taxikář GPS, když má u sebe dva mobily a když má u sebe peníze atp. Zmatená povídačka, která se dá sledovat tak nějak napůl a mít ji puštěnou jako kulisu, jako plnohodnotný film určitě ne. ()

1860 odpad!

Celou dobu po shlédnutí tohoto kousku jsem přemýšlel, jetsli si film zaslouží můj komentář, jestli to není plýtvání.. Nakonec jsem došel k závěru, že se svět musí dozvědět co je tohle zač a ochránit před tímto odpadem ostatní lidi.. a proč jen tak blábolím a nehodnotím tento film? protože není co hodnotit, je to naprostá nuda a snad jen sadomasochisti budou spokojeni.. ()

Roman.Caesar

Většinou trapné, nudné, až na pár určitých scén. Nechci to hodit do odpadu, protože tam jsou ještě mnohem horší filmy, a protože jsem fanoušek českého filmu, takže se zavřenýma očima 35% a nikdy více. ()

wosho

Jaksi nechápu takovou kritiku této solidní (čti průměrné) komedie. Šteindler sice natočil lepší filmy na které O život nemá, ale také to není taková prohra. Scénář je sice šílený, mixuje vše možné dohromady a dějová kostra je upocená-spíše není žádná. Ale spousta vtipů a nápadů mě doopravdy rozesmály-což třena Snowbourďáci a Expertů ne. Po technické stránce je film přímo vzorovým příkladem, dobře odvedené profesionální práce. Navíc Šteindler je velice dobrý režisér a scénáři dal dynamiku a spád, jen občas mu něco nevyšlo. Též se mě líbilo obsazení, proti kterému doopravdy nemůžu nic říci. Tady tak nenáviděný Kotek hraje uvolněně a celým filmem příjemně proplouvá a nefrajeří jako v Rafťácích (kdy byl občas fakt na rozbití huby). I Dorota Nvotová, až na to její koktání, je fajn-rozhodně má větší talent na hraní, než většina koček do podobných postav v podobných filmemech u nás natočených. Celkově je O život film na který se dá podívat i vícekrát, pobaví a na nic vážnějšího si nehraje (coý třeba u Expertů se moc řídi nedá), je jen pouze zbytečně trhán na kusy odpůrci dnešní naší filmové tvorby. ()