Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

barlow

Pár lepších vtipů, které byly slepeny ladem skladem, a diskuze křesťanského demokrata s budhou. Přirovnat Bibli k "pěkné básničce" si opravdu může ateistický český člověk dovolit. ()

Kovaja odpad!

Ty krávo moc odpadu nedávám ale tohle byla tak ubohá ztráta času že kdybych potkal Šteidlera tak po něm budu chtít finanční vyrovnání.Po shlédnutí semse jen utvrdil v averzi vůči Kleplovi a Kotek a Nvotovou u mě též v ceně nestoupli.Hrůza,trapné!!!!!! ()

Bohemák

Robert Nebřenský mi oživí jakoukoliv srágoru. Jednou se to dalo vidět v naději, že se ještě pár hezkých fórů (jako radiátor ukradený na policejní stanici) objeví. Dalo by se z toho sestříhat 15 minut velmi obstojné zábavy a pár hanbatých záběrů... ()

Paity

Vtipné je na tom filmu snad jen ta scéna, kdy jsou připotaní k radiátoru, což tvůrci použili i do traileru. ()

EKLEKTIK

"Každý to vydrží, no a pak to zase zapomeneš." Na úvod mého komentáře bych rád uvedl, že mě děj tohoto "feel-good" filmu celkem zabavil a že byl takřka beze zbytku zaplněn různými dějovými zvraty, které na mě však působily dost rozporuplně. V jeho příběhu, přeskakujícím na samém začátku z jednoho časového úseku, do druhého a doplněném snovými sekvencemi, totiž dochází k příliš neuvěřitelným náhodám, jako je třeba záměna hlasu hlavního hrdiny, s hlasem vycházejícího z televizního přijímače a iracionálním situacím, mezi kterými je určitě nejnemožnější, ta s pochodujícím ježkem a dekapitovanou hlavou, na jeho zádech. Další rozpaky, pak ve mě vyvolala i samotná myšlenka této komedie, která na jednu stranu obhajuje možnosti zabraňující nechtěnému početí a umělého přerušení těhotenství a na druhou stranu, je dost alibisticky kritizuje, zjevně pod strachem z veřejného mínění. Rozporuplný pocit, se mě také zmocnil, hned při jedné z prvních scén, v nichž došlo k výměně partnerek, kdy se původní Michalova dívka Jana, vyspala s Jiřím a Michal se vyspal s Jiřího původní milenkou, modelkou Zitou, kterou tak skvěle ztvárnila Dorota Nvotová, jejíž koktání její roli ohromně zlidštilo a bylo to to první, co mě na tomto snímku zaujalo, stejně jako docela brutální dekapitace, záběry připomínající film "Kdopak to mluví", scény, jakoby vystřižené z dokumentů o pohlavním rozmnožování, televizní studio s bránou, ve tvaru kosočtverce a herecký výkon, bývalé dětské hvězdy Moniky Kvasničkové, v roli Zitiny matky. Na závěr bych ještě rád napsal, že i když je podle tohoto snímku největším zločinem neplodit, tak největším zločinem, bývá plození zla. ()

Zik2

Mám dojem, že je Milan Šteindler opět mírně nepochopen...natočil docela vtipnou parodii...vlastně na život. A pokud ji vezmte s nadhledem, celkem se pobavíte. ()

L@cy

Ač mám Milana Šteindlera rád, tak todle dílo O život (nebo spíš "O nervy" ) se opravdu nevyvedlo.... Možná si pár příznivců získá, ale mě určitě ne. Je to vlastně první film, kdy sem chtěl asi po 40 minutách projekce opustit sál kina. Humor mi zde přijde spíš trapný než zábavný... No pořád by se na to nechalo koukat, ovšem když se začaly objevovat scény s jakýmsi budhou, nebo co to bylo, a s panem Kleplem... začala to být katastrofa... Ovšem po skončení filmu jsme se celkem dobře pobavili v baru, kde jsme tento snímek zkritizovali.... 15%... toď vše. ()

Foxhound#1

Nevtipné, nudné, chvílemi otravé a Nvotová je stejně sympatická asi jako vyrážka na zadku. Zkrátka děkuji ale víckrát už ne. ()

blues odpad!

Že je Kotek debil, mi bylo jasné dávno. Že Šteindler není dobrý režisér, to se taky ví. Klepl není žádná holywoodská star. Ale jak se tohle dílko opovažují nazvat filmem a dávat to v TV? Humus nejvyššho zrna a Nova se ještě chlubí, že to spoluprodukovala! Už nikdy! A Kotka zastřelit! ()

Haymar

Nemám nic proti Kotkovi, dokonce (svým způsobem) uznávám i pány Klepla s Nebřenským, ale především mám rád Šteindlera... Ovšem to, co tento tandem předvedl zde, o tom se mi nezdálo ani v nejhorší noční můře! Hromada (ne)účelových scén nahodile vrstvená na sebe, bez smylu, bez chuti, vůně a zápachu! Byla to komedie? Byl to horor? Byl to thriller? Bylo to roadmovie? Nebo přírodopisně-cestopisná moralita? Netuším! A netuší to pravděpodobně ani sám scénárista... ()

Mantis

Musím říci že mne to nevzalo. Marně hledám čemu bych se zasmál či co by mne obohatilo. Jediné pozitivum je snad dobrý výkon Bořivoje Navrátila. ()

Frecklie odpad!

Sobota večer, nebylo mi dobře a chtěla jsem u něčeho v klidu usnout a na Nově dávali v rámci 18tých narozenin televize tuhle věc. Jak trefný. Po tomhle zážitku mi je teď fyzicky snad ještě hůř a stejně neusnu... Tohle jsem fakt nikdy vidět nemusela. ()

1945

Nejlepší částí je určitě scéna, ve které přijde poslanec Palcát o hlavu a ke konci také pobaví Šteindler, jako pornorežisér. Neříkám, že jde o něco, co by vyráželo dech , ale průměrná komedie to rozhodně je! Hodnocení Odpad! si tento film nezaslouží ()

Phorbo

standartní česká komedie... pěkne podaná mi přijde... kotek zahrál +- solidně proti svým bývalým teenage komediím... jak jsem rikal... solidní komedie i když ten error ke konci s vzteklinou spojenou se srnkou která se vzala nekde kdesi pri natačení porna s českým rosenbergem... no to už je trosku ulet za ktery si ten film ode me tu hvezdu nezaslozi... ta druha je za celkovy error... štaindler se snazi ale ted už to neni ono... ()

Zombi

Větší hovadinu jsem dlouho neviděl, navíc je to z českých luhů a hájů. No, nemůžu popřít, že jsem se občas zvráceně bavil a nevěřícně čekal jaký WTF na mě ještě tvůrci vybalí. ()