V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

HappySmile

Když opomenete to, že to je film o tom, jak amíci přijeli vyšetřovat teroristy do Saudské Arábie, protože tamní policisté jsou úplně blbí a neznají ani základní vyšetřovací postupy a bez pomoci USA by byli úplně v háji, tak je to opravdu solidně natočený válečný akčňák, který uběhne divákovi hodně rychle. Opravdu se mi na to hodně dobře dívalo a potěšil mě i výběr hlavních herců, akorát mi celou dobu bila do očí ta okatá neschopnost arabů. Přesto doporučuji. :-) ()

Wiikii

Začnu tím nejhorším, kamera byla strašná, hudba mě také moc neoslovila, herecké výkony byly konečně něco lepšího, jinak děj už v této době spíše klišé, ale pěkně zpracované a ke konci silně nadprůměrné, kde i ta strašná kamera byla dobrá. .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Lischai

První dvě třetiny filmu jezdí agenti FBI autem tam a zpátky po Saudské Arábii a nic moc se neděje, pak ale někdo přihodí lopatu pod kotel a následuje naopak úplný Black Hawk Down, kde čtyři FBI úředníci vystřílí polovinu čtvrti včetně několika týpků s raketomety. Huh. Film pro mě zachránila poslední scéna, která je vážně super. ()

shyster

Film, které se točí kolem terorismu, je v dnešní době velmi těžké natočit. Nedokážeme se odprostit od denní reality a být nestranní v pohledu na danou problematiku. Proto se Království zařazuje vedle Království nebeské, když jen sklouzává po povrchu a nedokáže nám nabídnout nový pohled, závěr, otázku. Tam, kde alespoň částečně uspěl Mnichov či Syriana, selhává Království (ikdyž mu nemůžu upřít hutnost závěrečné pointy - cca poslední 3-4 věty). Nevím, do jaké míry měl režisér P.Berg volnost (nejspíš jen u úvodních titulků, které jsou nápadité), ale vliv Michaela Manna na podobu filmu je nesmírný. Akční scény jsou až nepřiměřeně podobné těm z Miami Vice. Snaha o co největší reálnost se ale i zde nevyplácí a závěrečná střílečka mě nechala chladným. ()

dezorz

Obcas to chce byt viac, nez je, obcas vie presne, cim to je. Clovek ma chut nehnevat sa, potom odposutit, potom nahneat sa, odpustit..... Problem je,ze politicko moralisticky dej tuzi dodat kvalite umenia, ale to sa, pokial viem, ziadnemu umeleckemu dielu doteraz nepodarilo. ()

Pugo

Päť hviezdičiek ako za čisto film pre zábavu, tri za film s hlbším posolstvom obsiahnutým aj tak len v poslednej vete. ()

bogomira

Po vcelku nudný první polovině se Království rozjede do parádních obrátek a tím tu první polovinu vykompenzuje na lepší průměr. A ty závěrečný věty? No copak jsme to už nevěděli? ()

Rocky88

Hodně mi to připomínalo Mannovo Miami Vice (čím to asi bude, že?). Na začátku nás navnadí akce, potom následuje sáhodlouhé vyšetřování, a nakonec se strhne hrozná mela, kde se zásobníky a kečupem nešetří. Čekal jsem nějaké dramatické vysvětlení vztahu křesťanského a muslimského světa, jenže jsem dostal opravdu jen vizuálně hezkou detektivku. Na Bergovu obranu ale musím uznat, že to zfilmoval velice zručně a připadá mi, že si tímhle krokem (přizvání Berga k režii) Mann trošičku podřízl větev (páč to schéma, které jsem zmínil v úvodu, Berg zvládl lépe než Mann). 65%. ()

Petoss1

Je to rýchle má to akciu nič viac a nič menej ale stačí to aby ste si na tých 110 min. oddýchli a zabavili. Skutočne slušný akčný film. 79% ()

Wladi.mir

Další film o američanech a blízkém východě. Obyčejný průměr, asi bych musel být američan, ale nejsem. Takže mě už tyto filmy nikterak nezaujmou. Filmů s podobnou tématikou už je fůra, tak tedy slabé tři, za dobrý konec. ()

Kwaichi

Vojna je krutá a nikto nebojuje férovo. Ide len o víťazstvo a je jedno akým spôsobom ho dosiahneme. Film pôsobil realisticky, za čo udeľujem kladné body. ()

laik_60

spravodliví američania, nespravodliví arabi, takýchto "vojenskych" filmov má amerika viacej, ... kurnik takýto komentár som už bol niekde písal ....dá sa to pozerať, ale len to je šecko :( . no a ten "futuristicky" záver filmu ???? to je natočené asi aj pre priaznivcov a filmových fanúšikov z arabského sveta? ci ako to pan scenárista myslel ??? NEBOJ SA SYNKU MY ICH VŠETKÝCH ZABIJEME !!!! :( ()

C0r0ner

Všechno bylo vlastně úplně v pořádku, jak po technické, tak po obsahové stránce. Akorát mě to prostě nebavilo. Odjakživa jsem moc nemusel špionážní thrillery (základ averze vůči Bondovi?) a Království je přesně tímhle typem filmu. Berg je sice dobrý režisér, ale vůbec se mu nepodařilo mě čímkoli zaujmout. 60% ()

agathon

Mno, tak za ctyri, protoze je tam mnoho povedenych zaberu a situaci a stejne tak mnoho vylozenych mezicivilizacnich, hcete-li mezikulturnich prehmatu, ktere tomu skvelemu havu ubiraji na ideologicke prijatelnosti. Po kouscich jako Nepohodlny nebo Shooting Dogs dalsi dukaz o tom, jak hluboko v paradigmatu "kulturniho kolonialismu" jeste (pohrichu nejen) americka zabavna tvorba dli. Me by to jako Araba asi dost nakrklo. Proc musi byt Zapadan v podobnych zemich - pro nasince vonicich exotikou - vzdy jakymsi "divake" podobnych (vice ci mene) ohranych pribehu? proc jedinym skutecne vystiznym filmem o blizkovychodni situaci zustava Syriana?.... zkratka, bavil jsem se, ale po projekci ve me vyvstala cela rada rozpornych otazek. Btw, taky vam nekomu ten uvodni prepad v izolovanem akvariu necim podprahovym pripomenul prepad Dharma Initiative v LOST?:-) ()

Flynn

Jasných 5 hvězd, film naprosto příjemně překvapil, tohle téma mám docela rád, a myslím že ho zde zachytili skvěle, některé scénky jak se modlí muslimové mi lehce připomněly Let č.93, no a závěr, naprosto vygradované napětí a špičková akce, s koncem, který je tak pravdivý až to bolí, mám na mysli poslední větu.... ()

Wormboy

Zrucne natoceny, avsak inak uplne priemerny thriller, ktory sa snazi spravit dieru do sveta, no v mojich ociach sa mu to vobec nedari. Zvezovanie ruk pri vysetrovani, teroristicke utoky na civilistov, absurdita takychto utokov, to su vsetko zaujimave temy, ale Berg z nich nejako nedokazal vykuzlit to, co by mohol niekto zdatnejsi. Skoda...2,5/5* ()

Juto

Veľmi dobre vyrobený geopolitický triller. Celkovo je film inteligentný a pútavý, a ak hrá trochu obavy z budúceho veľkého teroristického útoku, robí to bez pocitu vykorisťovania. 8/10 ()

emo

Kráľovstvo je celkovo vzaté slušný thriller. Jediné, čo mi na ňom vadilo bol príliš americký prístup k problematike a miestami nudné a samoúčelné scény. Herecké výkony aj napriek skvelému obsadeniu nijako neohúria a tak v podstate jediným dôvodom, prečo si tento film nenechať újsť je jeho akčný a pekelne adrenalínový záver, ktorý hravo tromfne aj to najlepšie z Bournea... ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)