V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

dANo

Na celom filme sú zaujímavé iba 2 veci: úvodné titulky a posledná veta. Všetko ostatné je priemerné, aj napriek tomu, že téma je to ozaj citlivá a aktuálna, tak sa tvorcom v ničom nepodarilo spraviť tento film zaujímavým... Viem si predstaviť thriller s podobným námetom, ktorý by vo mne zanechal silnejší dojem, ako len ten, že ocením úvodné titulky a záverečnú myšlienku. Pre mňa trochu sklamanie, aj keď som veľa neočakával. ()

Brandon

Nehledejte v Království nějaké poselství, hlubší myšlenku, závažná sdělení o neutěšeném stavu dnešní civilizace, film vás poté svoji atmosférou vtáhne a dokážete si ho teprve užít. ()

VanTom

Přestože se snímek snaží vypadat jako vysoce realistické drama poukazující na politické, ekonomické či kulturní podtexty, ve své podstatě jde o přímočaré vyšetřování zločinu na nebezpečném nepřátelském území, které se ve finále zlomí do akčního inferna záchranné akce (malý tým dobrých proti nepoměrně větší skupině zlých). I když se naznačuje neřešitelnost situace na Blízkém a Středním východě, záporák je zde jeden konkrétní a hnacím motorem je především pomsta za zabité kolegy. Přes značné zjednodušení ale Království zdaleka nepůsobí hloupě, "greengrassovsky dokumentární" styl mu sedí, jenom se tváří vážněji a významněji, než jaké ve skutečnosti je. ()

Jacob23

Mno rozhodne jsem necekal ze to bude takhle podarene.Tady to hlavne vyhrali s vyberem mista(filmu ze Saudske Arabie moc neuvidite)a dali si zalezet na autenticnosti prostredi a postav.Rezie neni spatna,ale zas ta kamera-nj je to trend.Kazdopadne plusove body ze se pustili do zavazneho tematu.Celkove i scenar je fajn a zaver podareny-cele to ale drzi predevsim J.Foxx za spoluprace Ashrafa Barhoma ()

Blackberry

Tvorcovia nám chceli okrem stále viac horúcej téme terorizmu, taktiež vysvetliť, že keď sa raz vojak či agent dostane do epicentra snovania vražedných útokov, čelí im zoči-voči vlastnou kožou ale dostane sa z toho živý, už nikdy nie je tým, kým býval pred tým (viď napríklad odovzdanie pátričiek Ronaldovii pri odlete z Arábie s posolstvom uľaveniu duši) a je poznačený na celý ďalší život. Mnohé scény sú skutočne pohladením duše vyznavača akčných snímkov, mnohé sú zase príkladom citlivosti tejto globálnej problematiky. Tentoraz ustupujem od kritizovania nedostatkov, ktorými by mohlo byť obsadenie Jennifer Garner do pozície nie príliš sebavedomej agentky, keďže ju zrejme mnoho ľudí pozná ako extra profesionálnu agentku Bristovovú alias Alias. A chvalabohu po počiatočnej politickej miešanke došlo k jej zahmleniu pre prospech deja. Snímok nie je dokonalý, ani zvlášť originálny, ale je predsa len inak urobený. S prižmúrením oka je to štvorka. ()

homerr

Parádní úvod filmu, který nás mezi titulky seznamuje s vývojem vztahů SAE a USA. Dobré je vykreslení arabského světa, ale pouze pomocí postav, okolí a ulice moc k vidění není, což je škoda. Na mě trochu přehnananá závěrečná akční scéna, ale celkově povedená práce. ()

Scar

Pár veľmi podarených scén a veľa dobrých scén, nič medzi tým a nič pod tým. Nenudil som sa ani chvíľu a to od filmu očakávam. Niekedy mierne chaotické, inokedy drsne realistické. Len mi v pamäti ostal pocit, že tá telocvičňa pokazila "výpravný" dojem, na stenách ruší anglický nápis nejakého basketbalového mužstva a klučky na dverách fakt vyzneli veľmi americky. ()

Musak

Nemá smysl psát znova co už napsali jiní. Sdílím názor s těmito komentáři: FilmWave, fastum, trojtmberk, Renton ()

MI-380

Skvělý úvod (stručné dějiny Saúdské Arábie) má po třech minutách krvavou tečku. O dalším pokračování je jasno hned za minutu. Vydá se FBI na horkou arabskou půdu? A co na to Saúdové? Velkolepého akčního policejního zásahu se každopádně dočkáme. Shrnuto: kombinace slušného politického thrilleru s atraktivně natočeným akčňákem ve stylu Tony Scotta. A politické pozadí - to je na dlouhou diskuzi, nějak už to nevidím tak jednoznačně jako před pár lety. 75%. ()

Autogram

Horúca téma terorizmu a boja proti nemu, ktorá je aj pár rokov od vzniku filmu stále horúcejšia. Spočiatku som mal obavy, že ak si film zachová tempo úvodu zobrazujúceho históriu americko-saudských ropných vzťahov 80 rokov v štyroch minútach, tak mi asi praskne hlava. Ďalšie tempo bolo už voľnejšie, predstavy vyšetrovania terorizmu z arabskej strany sú diametrálne odlišné od amerických a FBI im musela ukázať ako na to. Po prekonaní všemožných prekážok a ponorení sa do jamy dôkazov je úspech na dosah a posledná akcia prekonáva aj mnoho čistokrvných akčných filmov, nevadilo mi ani superhrdinstvo a nepriestreľnosť. Nikomu nesmie ujsť často vychvaľovaný záver, pošepkanie do ucha v sebe nesie kus histórie a bohužiaľ aj budúcnosti. ()

KASUGI

Vytočil mě ten muslimský klučina na konci... Krucinál někdo zastřelí, policistu - spolupracovníka, ohrozí i naše životy, tak ho snad sejmu, ne? Co mělo znamenat to oživování? "Proboha, je to ještě kluk." WTF? Typický pseudohumanismus, který zničil desítky nadějných filmů (např. Ctihodný občan). To jako oživíme chudáčka, aby nám za deset let odpálil v usa školu? Kdyby tu rodinu ze vzteku postříleli celou včetně těch neozbrojených, vsolil bych i 5hvězd. ()

Jaro.Krafcik

Film o vojne akých je v dnešnej dobe strašne veľa. Ešte k tomu o islamskom štáte kde zazneje asi 3 krat alah agbar. Vyber hercov ale potešil a pridal na kvalite. Ale prva polovica priam nudila. Akčnejší a napínavý záver to aspoň trochu vynahradil. 3* ()

Almásy

POMO to tentokrat absolutne vystihol. dobre a kvalitne rieseny thriller ktoremu ku koncu dochadza dych a ked sa chce nadychnut, tak ho berg nemilosrdne ukonci. skoda, inac je to ten typ filmu ze 5 oscarov ()

Madlene

Po zralé úvaze dávám nakonec za tři, jakože za dobře, ale poněkud lepší dobře... O trochu méně klišé a bylo by to za 4. ()

Corey

Nemůžu si stěžovat že by mě ten film nezaujal, ale podle mě tomu chybí pohled z druhé strany...vysvětlení proč jsou Američané tak nenáviděni..ne jen z nich dělat oběti něčí nesmyslné války... ()

dinsdale

Kvalitní akční snímek, až jsem to nečekala. I když by mě zajímalo, jestli by skutečně existovala taková saudsko-americká spolupráce, či je to opět jen americké vidění světa. Každopádně děj je přímý, plyne rychle kupředu, rozechvělá dokumentární kamera přidává na napětí, u jedné z finálních scén jsem málem ani nedýchala. Akce v poslední půlhodince skutečně svižná a nadupaná, jen ten americký klišoidní závěr si hoši mohli nechat. Celá čtyřka vyšetřovatelů herci sympaticky civilní, mimo ně výrazný Ashraf Barhom. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)