V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Jillen

Otec má známého co jezdí do Saudské Arábie jako bodyguard nějakému místnímu "šejkovi" a tak při pohledu na některé situace jsem se jen usmíval. Přesně to sedělo s tím co se tam děje, takže na realističnosti nejen akce si tu někdo dal sakra záležet. Filmu jsem se zpočátku vyhýbal, ale nakonec mě Jamie Foxx a produkce Miachaela Manna ( který v tom ale moc své tvůrčí práce nemá ) přesvědčili o tom, že tomu dám šanci. A vyplatilo se. Věta "Zabijeme je všechny." ze dvou různých úhlů pohledu, ale vlastně úplně stejného vypovídá za vše! Dávám 90% ()

UncleG

Nejsilnější moment celého filmu spatřuji hned v úvodních titulcích - z 3D grafického ukazatele celosvětové spotřeby ropy se posunem kamery stává jedno z newyorských dvojčat. Při tomhle momentu mi přeběhnul mráz po zádech. Celému následujícímu obsahu už se nic podobného nepovedlo. Zbytek filmu jest dalším společensko-výchovným vejplachem o rodinných hodnotách a nejlepčích bad-ass machrech, co dělají "správnou" věc. . ()

GodComplex

Dalsi z rady tzv. Allah Akbar filmu, tentokrat ale s dobrou hudbou, sympatickym tymem a pusobivym dovetkem, takze to neni uplne marny. 6/10 ()

Her0.89

Tomuto filmu dám s klidným srdcem 5*. Pro mě to byla perfektní podívaná. Bombastický začátek i konec. Film zkrátka neztratil na tempu - a to se mi líbilo. Příběh (od kterého jsem nic nečekal ) mě prostě dostal. A ta poslední věta.... to byla třešnička na dortu. MYslím si že to bylo lepší něž třeba Černý jestřáb. Doporučuji... ()

buldock

Velmi zajímavý , vizuálně oku lahodící a poutavý film , který trpí pomalejším rozjezdem , ale vše nám vynahrazuje nevšedním prostředím , spoustou překážek při vyšetřování teroristického útoku v Saudské Arábii a velmi povedenou závěrečnou pasáží zakončenou přestřelkou , která je pastvou pro všechny smysly fanoušků akčních scén a ještě musím zmínit poslední větu obou znepřátelených stran , která spolu s nádherně destrukčním závěrem vynáší film do vyšších pater kvality a hodnotnosti. Pro mě příjemné překvapení , určitě si jeho projekci zopakuju a mohu jej s čistým svědomím doporučit ;-) Film: 82% ()

Sawyer815

Už před shlédnutím filmu jsem se rozhodl,že na Kingdom udělám komentář.Ovšem asi po hodině filmu jsem si říkal "co já tam jen napíšu?".Film je rozhodně kvalitně natočený,o tom nejsou pochyby,bohužel pro mě dobrý film musí obsahovat emoce a musí se mnou něco "udělat",to se u Kingdom nestalo.Abych řekl pravdu bylo mi úplně ukradené jestli atentát američtí skautíci vyřeší nebo padnou do jednoho.Závěr si trošku napravuje reputaci.Jamie Foxxe normálně nemusím,ale tady mi nebyl tak protivný jako v Collateral nebo Miami Vice,asi mu dám ještě šanci.Pochybuju,že si v nejbližší době tento film pusím znovu.Jestli vůbec někdy. ()

Freemind

Tak tohle bylo těžké rozhodování. 3/4 filmu ubíhají zdlouhavě a měl jsem stokrát chuť se na to vykašlat a vypnout tu bídu - finále je však natočeno velmi, velmi dynamicky, sladkobolné vyklidnění zase příjemně zmrazila pointa. V tu chvíli jsem dokonce přemýšlel o čtyřech hvězdičkách, pak mě to ale přešlo. Kdyby byl Jamie Foxx herec a ne "herec", kdyby scénárista líp zapracoval na postavách, kdyby tam zase nenarvali šišlavé dětičky a kecy o tom, že vrtulník dělá ft-ft-ft a kdyby mi nebylo od poloviny filmu jasné, že odfláknou arabského oficíra (protože to je dobračisko a má škvíru mezi zubama), tak bych tomu dal hvězdiček i pět. I ta akční půlhodinka mohla být mnohem silnější, kdyby dali více prostoru kameramanovi a méně střihači. A ještě jedno - ta jako-že-hand-camera je tak provařený a primitivní postup, že by to mělo být trestné. ()

J3dla

Tohle je aktuální ožehavé téma, do kterého se berk nebál rýpnout, by nemělo zůstat bez povšimnutí. Ta silná bariéra mezi západním a islamským světem až děsí. Atmosféra hutná, člověk se tu cítil všude jako cizinec obklopený samotným peklem. Až na zbytečný heroický výkon 4 statečných Američanů na konci, kdy všichni přežili to obklíčení, kdy radikálové kryli všechny budovy(jako Black Hawk Down), to byl film, který se nevidí každý den. ()

vorheese

Jak mi jednou pravila vyučující na rétorice: "Můžete klidně plácat celou dobu blbosti, ale lidi si stejně zapamatujou jen to moudro, kterým to zakončíte." Že by na té hodině seděl Peter Berg se mnou? ()

kaylin

Válka proti terorismu je celkem zajímavé téma, ale filmy o něm už tak zajímavé nejsou. Nemůžu si pomoct, ale tohle je další z těch kousků, co se strašně moc snaží oslnit skvěle natočenou akcí, která je navíc celkem drsná, i když ne až tak moc, a pak se snaží ohromit citovými a citlivými momenty. Jenže to v konečném důsledku nakonec tak nějak nefunguje a já se do filmu nemohl dostat. ()

Rakosnicek77

Aktuální téma, jako je islám, terorismus apd. je v tomhle filmu opravdu velice reálně vyobrazeno. Bouhžel realita je dnes taková, že to co se ve filmu odehrává na půdě emirátů, je dnes už realitou našich běžných životů a našeho světa. ()

Remedy

Závěrečná půlhodina je jedním z nejintenzivnějších a nejpůsobivějších finále, co jsem kdy viděl. Ke všemu navíc je tu naprosto odzbrojující finální myšlenka, která je krystalicky jednoduchá, ale v kontextu celého filmu nesmírně silná. Jamie Foxx předvádí v jedné ze svých nejlepších rolí parádní performance nekompromisního agenta FBI, kterému kromě důvtipu a hrubé síly není cizí ani lidskost a empatie. Casting se celkově hodně povedl a při absenci patetického či jinak křiklavě smířlivého konce se skutečně jedná o výstavní žánrový kousek. Společně s Lone Survivor asi nejlepší dílo od Petera Berga. ()

slunicko2

Pěkné akce. Jen jsem moc nepobral, co vlastně chce snímek říci, kromě toho, že Američané jsou jedničky a ti, co s nimi spolupracují, taky. ()

scroochy

Království jsem viděl už asi čtyřikrát a pokaždé se mi líbí snad ještě víc než předtím. Výborná akce, geniální úvodní titulky, parádní herci a skvělá hudba. Ze čtyř hvězd jsem musel hodnocení změnit na 5. Film si to zaslouží. ()

Thomassi

Realistický thriller zasazený do skutečného světa. Světa, který v současnosti utváříme, ať se nám to líbí nebo ne. Terorismus je v nynějším světě všem vyspělým i nevyspělým zemím jako osina v zadku. A když příjde na řadu Amerika, je z toho poprask i ve vzdálenějším vesmíru. Nicméně snímek Království si s divákem pohrává ze začátku svým chytrým příběhem a na konci pak rozpoutá akční nářez, ze kterého se tají dech. I když se jedná čistě o americký příběh, v tomto případě jsem nezaregistroval žádnou nepříjemnou propagaci, která by mi lezla na nervy. Děj se prostě snaží ukázat život na Dálném východě takový, jaký je. A proč takový je. Důvodem jsou suroviny, nejvíce ale ropa. Pak aby se svět nezbláznil, když tyto suroviny postupně mizí. Když se člověk trochu zamyslí nad tímto, ale i jinými podobnými filmy, třeba si uvědomí, že současný svět není až tak bezpečný, za jaký ho pokládame. To, že tam Amíci vsunou trochu patriotismu a skvělou akci, je bonusem, který je u těchto filmů jen vítaný. Silné čtyři hvězdy. ()

Derek

kralovstvo zacina dost brutalnou masakrou nevinneho americkeho obyvatelstva v saudskej arabii, kde teroristi nesetria ani deti. hned na to sa presuvame do ameriky kde sa skupina agentov fbi rozhodne konat na vlastnu pest a zistit kdo za tymto utokom stoji. clovek by cakal ze sa z toho vyvinie nico ako rambo v sudskej arabii, ale je to skorej "CSI ryiad" ale nakrutena nonstop sa hybajucou kamerou takze i kludne pasaze vas nenechaju chladnymi. potom pride zvrat a z vysetrovania sa stava variacia na "black hawk down" (alebo mne to skorej pripomina call of duty 4). no a zaverecna bodka je vazne skvela! ()

Aiax

Tak se nám přičiněním Petera Berga narodil další potomek nové hollywoodské vlny - syrový, realistický, angažovaný, uvědomělý, nepřeslazený, který se nesnaží dělat z diváka blbce, ale naopak jej zábavnou a svižnou formou alespoň trochu seznámuje s problémy současného světa. Samozřejmě že i u těchto filmů lze najít mouchy, tu více, tu méně, ale já osobně jim nadržuju. Jsou zkrátka vzácné a důležité a já jim prominu věci, za které bych obyčejné popkornové fláky nemilosrdně ztrhal. Věřím, že Peter Berg ještě určitě dozraje, příště zaměstná kameramana bez abstinenčního třasu a natočí ještě větší pecku (tajně doufám, že to bude právě Duna). ()

Toshiro

Další z filmů co na hrdinském příběhu v pozadí ukazují problémy současného světa. Slušně se podařilo předat aspoň několik faktů - ne všichni Arabové jsou zlí, spolupráce je možná a krevní msta je zlo. Osobně jsem měl dost problém rozeznávat Araby od sebe. Naturalisticky natočené přestřelky byli fajn, jen nemohoucnost těch zlých něco trefit byla skoro tak směšná jako u Stormtrooperů :). ()

FilmFan24

Úvodní stručné dějiny Saúdské Arábie a pak už to jede! Strhující akční jízda zachycující práci agentů FBI v terénu. "Království" povedeně skloubí akční stránku s politickým přesahem... ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)