V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

zolo23

Peter Berg je naozaj talent čo dokázal aj touto snímkou,ale zdalo sa mi to nejako neucelené, rýchle. Táto tematika by si zaslúžila možno aj dlhšiu minutáž. Záverečných 20 minút stálo naozaj zato. ()

BuryGol

Agenti FBI jdou posbírat zbytky obětí bombovýho útoku v Rijádu. Musej se ale vyrovnat s Arábií jako takovou. Solidní akčňák, kterej umí zabavit a má hlavu i patu. Jamie Foxx roste s každym filmem a i zbytek byl dobrej. Nemůžu si pomoct, ale vojenskej průvodce mi hrozně připomínal kolegu Rolfiho a snad i za to je to na solidní 4 hvězdičky. ()

Aqualung

Těchto filmů je víc, třeba Syriana.Spojuje je meritorně konflikt mezi mentalitou západní civilizace vedené racionálními a komerčními motivy a náboženskými motivacemi islámského světa.Ropa a věci s ní související daly určité části arabského světa nesmírnou moc a ohromné peníze.A také pochopitelně možnost užívat luxus a to, co bylo vymyšleno v západních státech, které naopak zase potřebují ropu.Byla vytvořena jakási rovnováha, ale a nicméně tak vzniklo schizma v arabském světě.A tento hluboký rozpor trvající a zesilující v běhu času se projevuje děsivými formami.A sice ať už v rodinách královských klanů, tedy v komorní rovině-viz Syriana, posléze, a to řeší tenhle film, útoky na příslušníky cizí kultury v zemi Saudů a konečně homérským způsobem 11.září.Tento nábožensko-politicko-kulturní propletenec se nedaří řešit, ale to bych se už dostal s úvahami mimo rámec filmu a báze.Film myslím dobře postihuje komplikovanou situaci, kdy se míchají politické, kriminální, policejní, náboženské,vlastenecké a etické zájmy a motivace obou zainteresovaných stran.Osobní motivace na vyšetření masakru jsou silné, ale jak běží vyšetřování, odkrývají se skutečnosti, které by neměly být otevřeny...... ()

Soweek

Celkem mi to připomnělo Černého jestřába, 5 Američanůa ani jeden nezemře a asi sto Arabů padne, tak trochu americky vyhoněné téma, navíc Jamie Foxx mě nepřesvědčil v Miami Vice,nepřesvědčil mě v Dreamgirls a rozhodně mě nepřesvědčil ani tady. Co se týče kamery a režie...rozklepaná kamera je vhodný prostředek k znázornění akce, ale rozklepaná kamera po celý film je vhodný prostředek k nevim vůbec čemu. ()

ArdathBay

Mannův feeling je cítit a já tu vůni mám hodně rád, vyhledávám a vychutnávám ji plnými doušky. Berg servíruje moderní thriller dynamicky a hutně, super jsou scény s přesuny v autech, které opravdu působí dojmem, že se musíte bát každého auta okolo. Přestřelky jsou na jedničku (žák se učí od Mistra :). Elfmanova hudba špičkově působí hlavně v emočních momentech. A poslední věta je zárukou, že na tento film jen tak nezapomenu. ()

ethos

Do tohto filmu sa mi velmi nechcelo lebo sa mi to zdalo ako taka radova hoolywoodovska sracicka a ono som sa uplne nemylil malo to silne momenty a hlavne co pre mna zachranilo zazitok z filmu bolo ze bol naozaj totalne akcny co mu neuvertelne pomohlo. Nemam rad tu american hero nablblost co tam bola najma na zaciatku, povedal by som ze scena zly politik a super agent FBI, ktory je rozculeny lebo kvoli politike si nemoze robit svoju pracu uz trocha vysla z mody ale tak co uz. ()

bloodvomit

Zajímavý případ dal vznik celkem slušnému akčnímu filmu, který ale v dnešní době nijak nevybočuje z průměru. Je tam pár zajímavých momentů a pěkných scének, jinak nic víc. ()

dr.jacoby

Nemám rád filmy, kde skupina hlavných hrdinov bez problémov a prakticky bez žiadneho šrabanca vypráši niekoľkonásobnú presilu. Smrť saudského policajta bola tiež očakávateľná. ()

KR4T4S

No musím říct, že díky krátké stopáži a závěrečným cca 20 neskutečně nadupaným minutám (ala Black Hawk Down) jsem šel s hodnocením nahoru. Zbytek byl totiž docela nuda. Těsných 60%. A Foxx má vlasy jako igráček. ()

vanderbart

V některých ohledech zajímavé, ale například akční scény stylu zběsilé kamery a frag za fragam mi vadily... Je jednodušší to udělat takto, než si záběry pořádně promyslet, aby dávaly, co se celkového rozpoložení scény týče, smysl. Sem tam nějaké to kliše, ale stravitelné množství. Toť můj názor. Spíše slabší 4* ()

pavcas

110 minut svižný akce, jejíž strhující finále ve vás zanechá hořkosladkou pachuť. Protože každý vítězství je vykoupeno utrpením a bolestí a vítězství v jedné bitvě neznamená v žádném případě konec války. Obzvlášť když si obě strany přejí jediné..odplatu. Následky střetu našeho světa s tím arabským pak vidíme doslova v přímém přenosu. Posadil mně na zadek ten film. ()

sedm.1

Filmů z území islámských států, zabývajících se tématikou terorismu a činností amerických různorodých jednotek právě v těchto oblastech, je už tolik, že by v podstatě už mohli tvořit svůj vlastní subžánr, a právě z tohoto pohledu musím Bergovo Království hodnotit veskrze průměrně. Vytknout této podívané každopádně musím v první řadě dost rozvleklý úvod, který bez mála trvá půl hodinky a divákovi tak hned na začátku krapet sebere vítr z plachet. Po příjezdu čtyřčlenného týmu FBI na území Saúdské Arábie pak sice začal být film daleko záživnější a dynamičtější, nicméně do skutečně fungujícího tempa mi bohužel přišlo, že se až na jisté výkyvy už děj nedostal až do závěrečných titulků. Druhou výtku pak musím směřovat k samotné zápletce, která na mě nezapůsobila příliš přesvědčivě, a to přestože se tu vyskytovalo i nemalé množství vážně strhujících a napínavých scén a momentů, jako celek to ovšem prostě nešlapalo. A ještě mě nemile překvapila absence emocí, které zde měli podle mě hrát jistě důležitou roli, ovšem já z toho cítil jen chlad a odtažitost. Zbytek lze ale považovat za slušnou podívanou, Berg hodně zaválel, co se atmosféry týče, ta působila velmi znepokojivě, syrově a nebezpečně, pokud došlo na akci, která se dostala ke slovu především tedy v závěru, tam též nelze co kritizovat, to je Bergova velice silná disciplína, její zpracování v režisérově provedení je osobité, stylové a prakticky již nezaměnitelné, a i přes poměrně rychlý střih, což nemám moc rád, tak mě fakt baví. A opomenout nemohu ani vážně silné obsazení, v čele s Jamie Foxxem a jednou z nejvýraznějších postav filmu Ashraf Barhomem, a třeba naopak Jennifer Garner mi tu vůbec neseděla, neboť do této role se mi zkrátka a jednoduše ani trochu nehodila. Každopádně, Království je určitě sice nenudící, politicko-akční thriller, který mě nezklamal, nicméně zároveň mi nedokázal nabídnout ani cokoliv zajímavějšího, originálnějšího, nápaditějšího, prostě nic, co by mě vážně strhlo, či nakoplo do koulí. ()

Maynard.

Úvodní titulky perfektní, něco ve stulu Argo, prostě sem se během celkem krátký doby dozvěděl docela dost o Saudský Arábii. O zemi, která by mě (a všem lidem na Světě) byla uplně ukradená nebejt toho, že má pod sebou mraky černýho zlata... Jamie Foxxe celkem můžu, vočko si u mě udělal v Djangovi. I ostatní herecký ikony tady sehrávají zajímavou partii, která mě ovšem uplně ukolíbala a přiznám se, že sem cca posledních 16 minu ani nedokoukal. A když sem se probral, tak sem to ani neměl chuŤ dokoukávat, což je známka toho, že to není uplně film pro mě... ()

casioa....

V podstate môžem suhlasiť s bratom /Danoo/-je to prístupnejšie...ako Syriana...ale aj komformnejšie-a to je u mna mínusom!Pre mna bude aj tak Krvavý diamant ešte o niečo lepším filmom--pretože...v Královstve...cítim...príliž veľa...ameriky. Isto všetci viete...čo tým myslím! Je to to isté...ako ked to raperi hrajú na pozy..ghetto...a retiazky... pritom-žiadne ghetto...nie je :D A tu sa to...zasa hrá na vlajku s hviezdami .-)) na zlých teroristov....a na vyšetrovateľov :) A ako spieva ujo raper The Game....."Hate it..or Love it"......vyberte si ....u mna za 60% ()

Rozy

Musím říci, že tento snímek ve mile překvapil. Po rychlém úvodu se film dostavá do celkem nudné fáze, kterou bych nazval spíše dokumentem nebo kriminálkou, ale z této fáze se mistrně dokáže dostat pomocí rychlého dějového zvratu a tak ke konci už hltáte napětí a akci jak jen to jde. Pokud o tomto fimu uvažujete tak to není žádná ztráta času, ale nedoporučuji pro slabé žaludky. ()

chmíří

Zajímavý film kde se toho kromě začátku a frenetického konce zas tak moc neděje, by si zasloužil asi spíš 3*. Ale za věrně podané chování a přesné realie arabů (saud. arabie) a za "vtipný" konec 75% ()

chef

Celkom slušný thriller s peknou pointou na záver. Pri svojej technickej premakanosti však moc nevyčnieva, určite však neurazí a nie je to ani strata času. 70% ()

Han22

Hodně slušný film. Čekal jsem nudu ve stylu Syriany, ale Království si jede svoji cestou. Nabízí v podstatě klasický akční příběh o agentech FBI, kteří přijíždějí vyšetřit atentát na americké občany v Saudské Arábie a nakonec po veliké přestřelce dostanou padouchy. Líší se ale způsobem vyprávění - Berg používá dokumentární kameru, nutné zlo poslední doby. Tady ale zas tak nevadí, protože Berg pokračuje v realismu i ve způsobu vyprávění - komunikace, dialogy, arabské reálie a všechny problémy, kterým agenti čelí, CSI způsob vyšetřování. Všechno působí opravdově a díky tomu člověk za chvíli zapomene na kameru. Na nějakou akci si musíme počkat až téměř do konce, ale pak to stojí za to. Přestřelka v ulicích a postupné dobývání komplexu je natočeno opravdu luxusně, kulku sviští kolem hlav hrdinů, teroristi schovávající se na střechách a v oknem pálí z RPGček, odletující kusy zdí, vybuchující auta, stříkající krev. Nedá se to popsat, ale po dlouhé době jsem zas měl ten adrenalinový pocit, že jsem přímo u toho a podvědomě uhýbal kulkám. Berg se navíc může opřít o s přehledem hrající herce, včetně těch arabských (zvlášť ten co hrál toho poldu byl skvělý). Takže ve finále - slušná alternativa k nudné Syrianě či Labyrintu lží. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)