V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

wampire23

Tak toto bol pohľad Amíkov na vojnu s terorizmom. Snaha o natočenie politického akčného thrilleru takmer vyšla. Ale niečo tomu chýbalo. Najzaujímavejšie na filme je posledných 20 minút. Prestrelka natočená veľmi pekne, takmer sa zdá ako by divák bol sám priamo v konflikte. Ale viackrát by som do toho už asi nešiel. ()

Kingpin

nejlepsi citace z konce filmu a paralelni: "Don't be afraid, we kill them all". Nutno si pustit, ale jsem si jisty, ze si na me nakonci vzpomenete a zamrazi vas stejne... Taktez me pri tomto filmu napadlo, ze se valna cast americke kinematografie ubira smerem na vychod. Dzihad, Usama, muslimove, hodni, zli, spatni, dobri...Tak me zajima jestli ten boom uz opadne a my se posuneme nekam jinam? ()

bolan

1) Když slyším slovo FBI, nedej bože že něco vyšetřuje FBI, obvykle nemám chuť se s takovým filmem vůbec zatěžovat. 2) Když jsou vyšetřovatelé FBI ke všemu parta sympatických a příjemných lidí, nedej bože charismatický tvrďák + sofistikovaný černoch + mladá kráska, pak je to další alarm k předčasnému ukončení. 3) Když jsou tito ambiciózní a oduševnělí Američané bráni jako ochránci celosvětového míru, pak obvykle vypínám hned. I když moje sympatie k muslimskému náboženství a zemím středního východu jsou na žebříčku od 1 do 10 bodů někde mezi 0 a mínus 9, mám těhle sraček o tom kdo je zlej a kdo dobrej dost. 4) Podle všech vypsaných bodů, kde zaujatě remcám o lascívnosti tohoto filmu, by mělo být jasné jak na mě zapůsobil, ale kupodivu The Kingdom nepostrádal nápad, napětí a dokonce i slušně vyvedený konec. 5) Oh My God, nikdy mě nenapadlo, že tohle někdy napíšu ! ()

Kratoc

Řemeslně výborné, ale trochu nudné a předvídatelné. Dovedu si představit, že něco takového by se snadno mohlo stát, na druhou stranu některé zkratky ve filmu mi přišli až příliš náhodné a místy se více povídalo než jednalo. Naštěstí nuda končí v závěrečné půlhodince, kdy akce začne být pěkně od podlahy svižná a ani závěrečná věta o tom "jak vznikají další nepřátelé Ameriky" nemůže už nic změnit. Takže solidní tři hvězdy. ()

M1k9

Inspirativní video před hrou Counter Strike? Druhá polovina byla o poznání lepší než trapný úvod a pedofilní sklony Ronalda (J. Foxx). Hra s pocity tam neměla být. Pan režisér je v této oblasti amatér. Naopak dobře provedená akce s přiměřenou délkou a velmi dobrá závěrečná pointa, přidává body. Jednostranný pohled na svět kde spojené státy statečně bojují proti zlu, mě ani tak moc nepřekvapuje, ale už se mi to zdá dobré jen pro lidi s IQ 50. Bez nadsázky. K tomu všemu B-kategorie herců. Opravdu na to ani jeden neměl. 1.5/10 ()

petikacka

Další můj oblíbený film v režii Petera Berga...Výborné akční drama...Sqělý scénář i herci...Nemám co dodat...Za mě 90% ()

majec4

Nebolo to zle, ale vysumi to rychlo. Ponate to je trochu inak ako byvaju podobne filmy, takze z toho ide ina emocia. Mne kus vadilo, ze ked zacane poriadna akcia, tak to o chvilu skonci. Inak celkom uveritelne, no ten zaver zanechava divne posolstvo. Neviem ci som cosi nepochopil, no takto som si koniec filmu nepredstavoval. Btw, Garner sa mi pacila, fakt drsnacka. ()

Bukysh

Priemerný námet, v priemernom prevedení. Nedá sa povedať, že by to nebavilo, ale ani, že by to bavilo. Sú aj lepšie filmy z blízkeho východu. PS: Posledná veta spravila film o 10% lepším. /70%/ ()

Ulrich

Typicky kickass film se vsim vsudy.. Ackoliv rype do hodne citliveho bolaku dnesnich dni, tak se kupodivu nesnazi nastolovat nejake otazky (v tomto ohledu je asi stejne ideove "primitivni" jako Scottovo Kralovstvi nebeske) - proste Americane dostanou pres drzku, tak jedou na druhy konec sveta aby vratili uder. Kolem toho je vytvorena hutna atmosfera, kdy clovek porad ceka, jak vse vyhroti. A vyhroti to opravdu majstrovsky - ve finale, plnem akce, vybuchu a roztresene kamery. Jsem rad, ze tvurci rezignovali na politizovani typu - budeme vsem merit stejne a ukazeme treba jak se teroristou stava chudy farmar, co chce uzivit svoji rodinu. Takove sceny jsou zredukovany asi akorat na sceny s arabskym plukovnikem/ Tim, ze je vse vylucne zamerene na tym kolem Jamie Foxxe, tak si nemusime lamat hlavu s nejakymi mezinarodnimi politickymi problemy a muzeme se nechat unaset odsypajicim a remeslne skvele zvladnutym thrillerem s dobrymi hereckymi vykony. ()

Šmoula

Proč ne, bylo to docela super, závěr mi hodně připomínal Černýho jestrába, což mi lichotilo, takovýhle filmy prostě miluju. Ale dokonolý to taky nebylo, na začátku na vás vvychrlí spousty jmen, který už nikdy neuslýšíte a osoby ani neuvídíte tudíž jsou úplně k ničemu a vy se soustředíte na úplný zbytečnosti, který nepotřebujete. Scéna bylo pořád nějak v pohybu, sem tam se mihnul nějakej arab s raketometem ,ale jina klid a vyšetřování. Samozřejmě drsnej výraz Jamieho Foxxe tomu dodal šťávu. ()

Bull.Nulla

Peter Berg natocil celkem slusny akcni snimek ale velmi neohrabane zabaleny do drama/thriller kabatu odehravajici se v Saudske Arabii. Cely snimek je az smesne americky a proto i vyzdihovane protiklady mezi temito kontinenty pak vyzneji do prazdna. Najit nejakou delsi cast filmu, kde vas atmosfera chyti a nepusti je v tomto snimku nemozne. Skoda ()

Grizzly

Propracovany pribeh o ctyrech agentech FBI, kteri prijedou vysetrovat bombovy utok v Saudske Arabii, ale narazi nejprve na byrokracii a pozdeji se ocitnou primo ve valecne zone...skvele sestaveny film, ktery je nejdrive politickym thrillerem, aby se ke konci zmenil v napinavy akcnak. Jen ten Jamie Foxx mi tam nejak nesedel a jeho nevyrazny projev mi ani nedovolil si oblibit hlavni postavu. To ovsem nic nemeni na faktu, ze je to perfektni film... ()

Martyr

Efektovka ako sa patri. Precital som si mnoho komentarov o zaujatosti a primitivnosti pribehu, kedze motiv vystrielania zopar desiatok americanov je uplne klasicky ako v inych pripadoch a ako inak 4-ka pomstychtivych americanov poodchadza z tazkej akcie s leukoplastmi na krku a usiach. O to mi vsak prepkvapujuco vcera neslo. Pre cloveka, ktory vidi dalej ako za potok nie je ziadne prekvapenie, ze v novodobych snimkoch o araboch sa musi vyskytovat aj zo zleho tabora aspon jedna pozitivna postava, ktora zabrani vseobecnemu 'rasistickemu pohladu' na nejake etnikum (tym si samozrejmetreba kryt chrbat). Neuveritelne zobrazenie akcie a situacii, z ktorych mavam zimomriavky este spred udalosti trapneho 11.septembra donutili moje srdce buchat o nieco rychlejsie ako je zvykom a mam pocit, ze pocit predstihol aj cenami opradeneho Black Hawka. Krvilacni arabi, The best team of America a ich rozdielne a pritom rovnake idey. Prijemna akcna oddychovka. Ako politicky nekorektny film ani nahodou ( to uz zrejme nie je mozne a myslim, ze je to aj zbytocne) 77% ()

kowalski

Už titulky byly tak parádně udělané, že jsem na ně koukal s otevřenou hubou (to se mi ještě nikdy nestalo). Na celé jsem na to koukal jako nějaký mix mezi Black Hawk Down a Syriana. Berg mě opravdu příjemně překvapil ať už výběrem hlavní čtveřice nebo perfektně zvládnutými akčními scénami. Ohledně kamery v akčních scénách bych si dovolil NESOUHLASIT s "Limou" a řekl bych, že to je úplně naopak. Například automobilová honička po Moskvě v Bournově mýtu, je k zblití ale ve smyslu roztřesené kamery, kdy se mi dělalo blbě a začal jsem šilhat. V Bergově Království vím co se celou akční scénu děje. Narozdíl od víše zmiňovaného filmu. Kdo předvedl také nadprůměrný výkon byl: Ashraf Barhom v roli Farise. Vystřílení buňky na konci bych přirovnal k přestřelce v Heat. Celý film byl i originálně ukončen paralelou: "zabijeme je všechny" Takže pro mě na výbornou zvládnutý film. Já jsem si pochutnal. ()

strangercz

V celku pomalý film, který nesází na okázalou akci ale spíš na pomalé vyšetřování. Ale na konci se to rozjede a nabídne nám jednu z nejlepší akčních scén loňského roku. Taky se mi líbilo že ve filmu nejsou strany rozdělení na Hodný Američany a zlí Araby. ()

melloun

Z filmu jasně vyzařuje myšlenka arabský svět vs. západní civilizace. Podle mě nikdy nekončící boj, který se povedlo velice dobře zachytit. Parádní začátek a ještě lepší konec, u kterého zjistíte smutnou podstatu celé války. ()

Mat21 odpad!

Saudská Arábie - s celosvětovou vzrůstající konzumací ropy přišlo bohatství a s bohatstvím přišla moc a chuť dosáhnout, pro náboženským fanatismem nedotčeného člověka stěží pochopitelného, vyššího cíle. Po sérii bombových útoků na civilisty a vzrůstajícím napětí je do Saudské Arábie vyslán vyšetřovací tým FBI o 4 lidech, aby odhalil zákulisí utajované války. ● Film Království mi dal zabrat, ale po několika přestávkách jsem zvládnul shlédnout celých 45 minut! Více bohužel již bylo nad mé síly. Opravdu bych velmi dlouho vzpomínal, kdy jsem zatratil film ještě před jeho polovinou a z milosrdenství k tvůrcům neprotrpěl děj k závěrečným titulkům, což více než-li svědčí o "kvalitách" tohoto filmu. Film Království je strašný film, nenašel jsem ani náznak něčeho zajímavého, který by mi dal byť jeden důvod vydržet do konce. Kamera je příšerná, na mnoha záběrech jsou první snímky rozostřené a až poté následuje zaostření na hlavní objekt. Hlavní představitelka Jennifer Garner je taktéž příšerná. Snaží-li se o emoční grimasu, divák je odměněn rozšláplou bramborou. Co s ní jen tvůrci provedli od filmu Elektra, který naopak udržela nad vodou, od té doby snad musela projít plastickou operací. Děj filmu je příšerný, nudný a nezáživný. O akčním filmu může být stěží řeč, jeden pyrotechnický kousek, několik výstřelů ze samopalu a poté utopení v diskusi - cestě autem - dialogu - výslechu v arabštině bez dubbingu a titulků - rozhovoru. ║21.6.2010║ ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)