V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

yvona

Hm, hodně dobrý film po všech stránkách (pomíjím ale známé otřepané americké klišé, díky kterému by pak nešel hodnotit žádný americký film). Dneska by to už nenatočili. Kde je ta doba, kdy stačilo dát hodného černocha do hlavní role a mohl se točit film o teroristech? ()

Soul

Království je rozhodně film na aktuální téma. Málokoho asi nezamrazí, když sleduje záběry na muslimské fanatiky, schopné prakticky čehokoliv. Souboj imperialistického západu s nepřáteli nemuslimského světa tu reprezentuje ke všemu odhodlaná speciální jednotka FBI a teroristická skupina tajemného následovníka Bin Ládina Abú Hamsy. Filmu nechybí autentičnost (skvělé úvodní titulky popisující celé podhoubí konfliktu), samotný teroristický akt a také vyšetřování s aurou nenávisti ve vzduchu. Bohužel zvlášť v závěrečné třetině přehnaná gloriola amerických agentů a zbytečné prvky patosu tohle dílko trochu srážejí na úroveň obyčejného akčního filmu. 70% ()

Jakubik

3+ začátek se jmény byl chaotickej. Jinak to celkem šlo. Co se mi docela líbilo bylo že "iráčani, saudové" mluvi jiným jazykem než američani přidávalo to ději lepší atmosféru. ()

Nšoči

Zajímavý thriller z místa, které je nám hodně vzdálené stylem života a pro mě nepochopitelné hluboce zakořeněným náboženským fanatismem. Snímek nepostrádá realistické podání vztahů mezi Saudy a Američany, kvalitně zpracované akční scény a kvalitní herecké výkony. 90 % ()

jay.lee

Ze začátku se království tváří jako politický thriller, který se zvrtne v pořádnou akční jízdu!!! Super! ()

Gixian

Tento akční thriller z netradičního a fascinujícího prostředí, s v rámci možností rozumným scénářem, oplívá aktuálním námětem, kvalitním vizuálem, slušnými herci, napětím a dobrým tempem. Má jen jedinou nevýhodu: Je typickou ukázkou filmů, které dobře pobaví, ale za pár let si už možná ani nevzpomenete, že jste je viděli. Horší 4 hvězdičky. ()

Skleni

To že sa film odohrával na vymedzenej ploche mi pripadalo akoby režisér dostal proste zaracha a nemohol odísť zo štúdií. to je veľký deficit tohoto filmu.62% ()

n0ty

Film na téma z trošku jiného soudku řekl bych. Postupně se rozehrávající akce, zapadání střípků do sebe a ukázka odlišnosti názorů jak domácí scény v USA, tak názorů na středním východu. Film se mi líbil snad až do závěru, kdy celkem poklidnou atmosféru naprosto přerušila akce jak z filmu "Komando" a zde 4 "mušketýři" vyřeší vše po svém... Celkově ale dobré zpracování, scénář byl solidní, kamera a efekty pěkné a i herecké výkony nejsou nejhorší... Horší **** ()

Modus

Musím uznat, že od filmu jsem očekával opravdu hodně a rozhodně mě nezklamal…Ale ani nepřekvapil…Dostalo se mi precizně natočeného thrilleru s velice dobrými herci a skvěle natočenými akčními scénami…Nejedná se o akční jízdu jak by se mohlo zdát z ukázek ale o thriller, který se zabývá silným tématem - světového terorismu…Film není dlouhý a plyne v poměrně rychlém tempu a nestane se aby se u něj divák nudil…To, co nám tvůrci předváděli v prologu, tak v závěru dovedli k dokonalosti…Peter Berg se postavil proti proudu a v jednoduchém příběhu bez nepředvídatelných zvratů odvážně a chytře ukazuje paradoxy dvou rozdílných světů…Bohužel ale právě díky tomu, že si je vědom, čím se tento film liší, strká některé myšlenky až příliš okatě do popředí…Možná chce pomoci divákům, kteří by si hned nedali dvě a dvě dohromady a režiséra by tak mrzelo, že podstata námětu nebyla vymačkána do poslední kapky…Trochu mi to dějem připomínalo celkem povedenou Syrianu, která poukazovala poměrně na stejný problém…Na závěr chci říci že po shlédnutí tohoto filmu jsem rád že žiji na klidném místě, kde lidem v mém okolí nehrozí bombový atentáty…Jinak perfektní role Jamie Foxx, Chris Cooper, krásná Jennifer Garner…Rád se k tomuto filmu vrátím… ()

Lucas87

Měl jsem pocit, že si pouštím blbost pro zabití času, nakonec se z toho ovšem vyklubal docela zajímavý film, který se tématikou terorismu zaobírá zajímavým pohledem. ()

Don Carlos

Nebýt úderné závěrečné věty, zůstal by dojem pouhé bohapusté střílečky. Díky preciznímu závěru je však z akčního Království rázem drama o nikdy nekončícím boji mezi východem a západem. ()

Ondr@932

Realistický, skutečný příběh s dobrým hereckým obsazením. A navíc poslední půlhodina přímo luxusní! Plno akce, plno palby, nářez! Dávám 7/10 ()

Stíba

No, v poslední době jsem filmů s tématem američanů na blízkém východě viděl víc a tenhle z nich ve mně zanechal asi nejmenší stopu. Je to tak 3,5* ale občas se člověk musí přiklonit taky na opačnou stranu :-) ()

Kingjiri

Peter Berg je zručnej režisér, protože umí točit kecací (dramatický) i akční scény. Občas bych byl radši, kdyby v jeho filmu převládala první skupina scén, tentokrát ale měla dominovat akční složka, protože pěkně nakroucenýho úvodního atentánu a závěrečný přestřelky z ulic Saudský Arábie bylo prostě málo. Ale jak už jsem naznačil, i "vyšetřovací" scény byly vesměs koukatelný i napínavý, byť jim scházel větší spád. Herecký obsazení kvalitní - hlavně Jamie Foxx a Ashraf Barhom. Závěrečná pointa spolu s Elfmanovou hudbou a vyváženym příběhem v rovině USA-Saudská Arábie (aneb dobrý a špatný lidi jsou všude), potěší. Svižnější tempo vyprávění a větší množství akce by však snímku slušelo mnohem víc, tři silnější hvězdy. ()

Ivo

U podobných filmů je pro mě vždycky hodně iritující jak tam "realisticky" nasadí nějakou krásku z vogue a předstírají že takové tam v reálu opravdu běžně jsou ... ()

papaguy

Království má solidní základ, na který nastaví cosi obtížně stravitelného. V polovině se film přehoupne do akčního nášupu. Takže divák prožívá schízu, jestli se chtěl vlastně dívat na přemýšlivý film, nebo na nějakého Ramba. ()

Dm1tr1j odpad!

Vlastne je to odpad americkej prooagandy. Takže hviezdy čo som chcel dať za umeleckú a technickú stránku sú zmazané. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)