Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Yetikuty

Saw je pro mne srdcová záležitost nemohu hodnotit jinak:-) Už od prvního dílu je to film podle mého gusta a až na pokulhávající druhou část je to krvavá a trestající jízda,která se zaryla hluboko do mého zvráceného srdce. ()

Cicuch

Myslím, že tento scénar bol trocha prehnaný. Nájsť kazetku v žalúdku a zabíjanie pokračuje ďalej. Bolo to dosť zamotané a veľa urobených sekov. Preskakovanie z scény na scénu. Čím viac časti sa snažia robiť tým je to zamotanejšie a nezmyselnejšie. ()

Rieux

Ked som sa dopocul ze sa chysta dalsia cast, nechapal som co este... Po zhliadnuti musim uznat ze ta prvotna myslienka - nechcem spoilovat tak nepoviem aka - ktora vysvitne na konci je prekvapiva a po nudnej trojke opat ukazuje kvazi sokujuci koniec. Ale kamenom urazu je dej, ktory takisto ako minula cast sa nesie v duchu hnusnych sposobov zabitia, ktore su az prilis pritiahnute za vlasy a suvis s hlavnym dejom nema velku spojitost, prinajlepsom nahodnu. Ak by nebolo flashbackov s Tobinom Bellom, v ktorych sa dozvieme viac o postave Jigsawa predtym nez zacal vrazdit a ktore vnasaju trocha zaujimavosti do pribehu, tak by som to hodnotil rovnako ako trojku - zbytocne natahovana nuda so zbytocnou zalubou v ludskom utrpeni... ()

brasek

Začiatok geniálny, krásna pitva... potom film podľa mňa upadá dejovo do priemeru a drží ho hore brutalita a niektoré originálne pasce. ()

@nthr4X

Stále se rozrůstající příběh až zbytečně zamotaný ...jde z toho hlava kolem. Je téměř nemožné abyste shlédli tento film bez shlédnutí předchozích dílů a to ještě nejlépe hned po sobě abyste si dali tu jednu velkou skládačku do sebe a po tomto dílu to stejně nekončí..a přestává mě s dalšími díly pomalu ale jistě bavit...40% ()

kishi_SO

trvam na tom, ze je to zbytocny diel serie, ale nakoniec az tak nenudi. Nelogickost a nuda striehne na kazdom kroku a vy iba netrpezlivo cakate na dalsiu brutalitu, aby Vas alespon nieco prinutilo vymanit sa z letargie. ()

djtotal odpad!

V predoslych komentaroch su vyztizne opisane : prekombinovanost, mizerny strih. Ja dodavam ze kamera je ako zo zakladnej skoly. Je to taky pokus o film. K deju je mi tazko sa vyjadrovat je to vec pohladu, mne osobne to nic nehovori. Je to taka fantasmagoria z ktorej sa pokusaju urobit vazny film. Ked som sa horko tazko dostal s pozeranim na koniec filmu , tak uz som si ani nepamal co bolo na zaciatku - taky roztrzity je ten dej. Moja stuzkova slavnost natocena na VHS je oproti tomu majstrovske dielo. ()

Kozlowski8

Jigsaw a Amanda jsou mrtví. Proto mne překvapilo čtvrté pokračování. Jednak tím, že vůbec vzniklo a po shlédnutí tím, že jsem z něj nebyl zklamaný. Dokonce, co se příběhu týče, vůbec není špatný. Jenom mám pocit zbytečnosti některých scén a závěr se mi poprvé v sérii až tolik nelíbil. 55%. ()

PanPyzamo

První dva díly série považuji za zdařilé horory. Hlavně teda ten první. Trojka už pro mě byla průměrná a teď mám za sebou čtvrtý díl. No, nebudu chodit okolo horké kaše. Sice se mi to líbilo víc než trojka a vlastně to nebylo špatné, ale kvalita už se nikdy nedostane k jedničce, která byla originální svým nápadem a ačkoliv se nové díly snaží být opět něčím nové v podobě například větší brutality, tak podle mě se jim to nedaří. Jednička měla své kouzlo v jedné lokaci, dvojka byla zas něco jiného. Trojka sice zas měla jednu lokaci, ale ta mě nudila a čtyřka už má těch lokací zase víc a rozhodně mě bavila víc než trojka, ale stále ne natolik, aby mělo smysl jí dělat. Jak to jen říct. Saw IV není podle mě špatný film. Má své dobré momenty, jako třeba minulost Johna Kramera, což film ve finále hodně zlepšilo, ale jinak nenabízí nic moc nového. Odhalení na konci bylo fajn, ale nebylo to něco, z čeho bych se posadil na zadek. Za mě nadprůměrný horor, který bych doporučil jen fandům série. 6/10 ()

david141474

No musím říct, že tenhle film obsahuje jednu z nejnechutnejších scén v kinematografii a tou je pitva Johna Kramera. Není to sice nic příjemného na pohled, naštěstí to trvalo jen krátce a pak děj pokračoval dál. Děj nebyl úplně solidní, ale nenudil a to se cení. Celý film sledujeme velitele Rigga, který na konci (spoiler) zkape a to nejen on. Smrti a vraždy byly udělaný dobře. Minulost Johna Kramera zde byla opravdu kvalitně představena a natočena. Byl zde představen Kramerův nástupce nebo spolupracovník Hoffmann. Soundtrack taky nebyl špatnej a smrti nebo hry taky nebyly špatný. Za mě spokojenost a zatím mě žádnej díl nezklamal, což je celkem zajímavé. 8/10 Opět to nebylo špatný! ()

Lilith03

Série těchto filmových hororů mám velmi ráda, bohužel trojka šla s kvalitou dolů a čtyřka stejně tak... Příběh šel vyvinout daleko lepším způsobem a samotné hry se mi stejně jak ve čtyřce nelíbí. Bylo tu ovšem pár zajímavých momentů a postav. Pro více mých názorů si mě přidej do oblíbených. ()

Dombzila

Po velmi vydařených třech dílech přichází lehké zklamání. Saw IV rozhodně není špatný film, ale nedosahuje takových kvalit, jako zbytek série. Nejdříve začnu pozitivy. Skvělý gore je už stálice této série, a ani tento film není výjimka. Vše vypadá hodně surově a realisticky. Dále musím pochválit skvělé prostřihy, které vypadají sakra dobře. Na druhou stranu tu jsou (s výjimkou úvodního mauzolea, které se povedlo) slabší a méně zajímavé pasti, než v ostatních dílech. Poté je tu zvrat, který opět není špatný, ale na poměry série je slabší. Saw IV i přesto, že patří mezi horší díly série, stojí za shlédnutí. 60% ()

Jason13

Za mě o chlup lepší než trojka.. Pasti solidní (nože vedou), flashbacky nevadily, konec opět překvapivý.. Jasně, scénáristi v tomhle bodě už museli dost fantazírovat, takže to někdy zaskřípe, ale pořád mě to baví! ()

F2003F

Štvrtý diel ešte ako tak zvládnuteľný. Dosť nechutný začiatok, potom akože pokračovanie predošlého záveru (kazeta). Čiže sa to oprávnene vracia k jednotlivým scénam trojky kvôli vysvetleniu. Ako dovŕšenie ságy by to bolo ok. Dejová línia s policajtom sa celkom dá, koniec tiež dokáže dostať. Ale zvyšok trápny. Pokus zahrať na city cez zničené tehotenstvo s banálnou hrou voči páchateľovi a ešte viac nelogickým skočením do žiletiek. Plno plno hluchých momentov hlavne bočné hry ako oči-ústa. Ako celok ale stráviteľné. Ešte zatiaľ menej zničený sequel pred nasledujúcimi ()

Majoslav11

Štvrtý diel a v tomto bode, ak ste nevideli žiadnu z predchádzajúcich častí, už Saw nebude dávať zmysel. Z nie úplne jasných dôvodov sa film vracia k dávno ukončeným udalostiam a vytvára tak naozaj kompaktný, celistvý príbeh, vyrozprávaný v pomerne krátkom čase. V priebehu štyroch filmov, svojho času tak v priebehu štyroch rokov. Film inak neponúka vôbec nič nové, v tom dobrom zmysle, i v tom zlom. Brutalita i gore výborné, ako soľ ale potrebujeme inteligentnejší scenár s lepšími hercami. A iným režisérom. Nedám viac ako jednu hviezdu. ()

hrabě_olaf

překombinované, vykrádající sama sebe a za každou cenu pokračující vydělávající pokračování - hmm.... jo, a abych nezapomněl - strašlivej střih, asi snaha o dynamiku, či co... - mno, nic mnoho, zkrátka nastavovaná kaše - 12,452% p.s. - kam se poděl příběh???!!! ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš