Halloweenská noc

Trick 'r Treat

Haloweenska noc

Horor / Komedie / Thriller / Drama / Povídkový

USA / Kanada, 2007, 79 min

Totální pecka, jsem nečekal, že se budu takhle bavit. Jeden z nejpromyšlenějších hororů za poslední dobu, který si maximálně hraje s klišé a každá povídka končí nečekaně (naprosto dokonalou pointu má povídka s karkulkou a vlkem, která se zvrhne naopak.... nechci spoilerovat) a hlavně to do sebe všechno krásně zapadá. Nadsázka a černý humor je z lehkostí podáván a není tam násilně vložen, i když člověk u toho neumírá strachy tak to napětí a atmosféra se zde najde, a hlavně se člověk celou dobu baví. Dobře hrající herci(ani nahota nechybí a je tam i skvělý „striptýz“:-)), místy strašidelné zvuky, hudba oldschool a komiksové titulky ala staré Tales of Horror potěšující. Dnešní vyvražďovací a rádoby šokující hororové produkci je tento návrat ke klasickým hororům opravdu svěží. Tento rok je to s Drag me to hell zatím to nejlepší co jsem z tohoto žánru viděl. Mé hodnocení 4,5 hvězdičky…(10.10.2009)

Nevím co to bylo za potvoráka s hlavou dýně, ale líbil se mi. Jen škoda, že v tom neměl prsty Burton. Mohl se z toho stát kult. Takhle je to "jen" zábavná hororová legrácka s velice dobrou atmosférou a komickými scénami. 75%(30.8.2011)

Nejvíc mi to připomínalo čarodějnické speciály ze Simpsonů. Nápad prostříhávat mezi jednotlivými, relativně samostatnými povídkami mi nepřišel nejšťastnější. Kdyby zůstaly každá zvlášť, bavil bych se asi líp. Každopádně je potřeba pochválit atmosféru a výtvarnou podobu.(29.9.2009)

Soundtrack Michael Dougherty: 1. Main Titles ,2. Meet Charlie ,3. It's Halloween, Notÿhanukkah ,4. Charlie Bites It ,5. Father and Son ,6. Meet Rhonda ,7. To the Quarry ,8. The Halloween Schoolbus Massacre ,9. The Elevator/Laurie On the Prowl ,10. Halloween Prank ,11. Not a Trick/Red and Black ,12. Laurie's First Time ,13 Old Mr. Kreeg ,14. Pumpkin Shooter/Meet Sam ,15. The Bus Driver ,16. The Neighborhood ,17. Trick 'R Treat ,18. End Credits(9.5.2011)

Nemám moc rád horory, které jsou říznuté komedií, tady to ale až tak nevadilo. Ve filmu je vlastně několik různých příběhů, které se navzájem prolínají a jako celek nepůsobí špatně. Kulisy a masky jsou dost zajímavé, atmosféra je slušná, prostě celkově dobrá zábava. Což jsou u mě tři hvězdy.(16.10.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Marca Andreyko, ilustrovaného Fionou Staples. (Terva)

• - Film měl premiéru na Butt-Numb-A-Thon filmovém festivalu v Austinu, kde se dočkal vřelého přijetí. (Terva)

• - V roce 2009 Michael Dougherty oznámil, že bude pokračování. V roce 2011 se v USA na svátek všech svatých objevil v některých kabelových televizích trailer na druhý film. V roce 2012 však nezačalo ani natáčení. (Terva)