Halloweenská noc

Haloweenska noc

Horor / Komedie / Thriller / Drama / Povídkový

USA / Kanada, 2007, 79 min

• tron

„Šťastný Halloween.“ – „Vyser si oko.“ Nečudujem sa, že relatívne atmosférický poviedkový morbídny horor z produkcie Bryana Singera (odohrávajúci sa počas Halloweenu, v Amerike 31. október), americké publikum nezaujal a u nás išiel rovno na video. Je slabý, nudný, priemerný. Čierny humor mi pripadal detinský (SPOILER chlapík na záhrade zakope drzé obézne dieťa, ktoré sa prepcháva sladkosťami a potom s vlastným synom idú „vyrezať oči“ – a čo ako? SPOILER), triky a masky vzhľadom na neveľký rozpočet „nič moc“, herecké výkony nezaujímavé (od Briana Coxa cez Annu Paquinovú po Dylana Bakera), jednotlivé príbehy ma nebavili, takže som bol rád, že to má ledva hodinu a dvadsať minút. Občas dobrý nápad, občas nápaditá kulisa alebo scénka, ale ako celok to na mňa nefungovalo. Asi nemám slabosť pre „halloweenske horory“ (pritom je ich tak málo...). Nepomohlo dokonca ani to, že som si snímku pozrel 31. októbra v sychravé studené skoré ráno.(27.5.2011)

Soundtrack Michael Dougherty: 1. Main Titles ,2. Meet Charlie ,3. It's Halloween, Notÿhanukkah ,4. Charlie Bites It ,5. Father and Son ,6. Meet Rhonda ,7. To the Quarry ,8. The Halloween Schoolbus Massacre ,9. The Elevator/Laurie On the Prowl ,10. Halloween Prank ,11. Not a Trick/Red and Black ,12. Laurie's First Time ,13 Old Mr. Kreeg ,14. Pumpkin Shooter/Meet Sam ,15. The Bus Driver ,16. The Neighborhood ,17. Trick 'R Treat ,18. End Credits(9.5.2011)

Já sem to říkala, že ta Karkulka je nejinteligentnější a nejkrásnější pohádkové děvče!(30.10.2009)

• HorrorVamp

Inu jako kulisa uprostřed halloweenské noci proč ne, ovšem jako horror, který bych si pustila i jindy během roku docela tragédie. Byla to zplácanina všeho možného od vlkodlaků, upírů, čarodejnic a úchylných sousedů, až po nádhernou atmosféru tisíců rozsvícených dýní a rozvěšených bubáků po zahradách i verandách. Napočítala jsem zde čtyři různé příběhy odehrávající se ve stejné ulici uprostřed halloweenské noci a snad krom toho prvního, který nám ovšem rozluštili až na úplném konci ani jeden nedával žádný smysl. Nebo to byl úmysl, když byl ten Halloween? Kdo ví? Možná ten chaos byl záměrný.(15.11.2009)

• Flipnic

T(22.10.2009)

• - Film se v žebříčku nejlepších 20 hororových filmů desetiletí na webových stránkách Bloody Disgusting, která se zaobírá kritikou hororů, umístil na deváté místo. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Marca Andreyko, ilustrovaného Fionou Staples. (Terva)

• - V roce 2009 Michael Dougherty oznámil, že bude pokračování. V roce 2011 se v USA na svátek všech svatých objevil v některých kabelových televizích trailer na druhý film. V roce 2012 však nezačalo ani natáčení. (Terva)