Gandalf7

Na nového Bonda jsem se do kina hodně těšil a musím přiznat, že mě film zklamal. Daniel Craig sice opět předvedl fantastický výkon, i bond girl Olga Kurylenko se mi dost líbila, bohužel mě nepřesvědčil Marc Foster. Nevadí mi, že se odklonil od starých bondovských zvyků, ale akční scény se mu prostě vymkli z rukou. Působí na mě dost zmateně (moc rychlé střídání záběrů), stejně tak i scénář. Nějak sem nepobral osobu Mathise, u kterého dodnes nevím jestli byl záporák či opak. Oproti Casinu Royale je tento film určitě zklamání. ()

benyy

Kiežby to každý, kto túži po pomste zvládol tak efektne ako Daniel Craig v 22. Bondovke. Quantum Of Solace dostojne zdvíha vyśšie vysokopostavenú latku Casino Royale. Odpovedá niektoré nezodpovedané otázky a hlavne ponúka vskutku drsný akčný film, pri ktorom nezostáva nič iné iba držať Jamesovi palce ()

Weirdman

Nemám prakticky žiadnu väčšiu výhradu... Bond č.22 je ultimátny akčný nárez aký som od Forstera ani vo sne nečakal. Chalan rozhodne vie ako okrem artu servírovať aj adrenalínovú akciu a reči, že ju len odkopíroval od Bourna osobne odmietam akceptovať, pretože Bondov adrenalín ma kus iný feeling, a narozdiel od civilného Greengrassovho poňatia je QoS MEGAHUGE :)) ... Taktiež som nadšený z nekompromisného a definitívneho narúšania ošúchaných schém, ktorých sa 007 držal až po Casino Royale. Veď po dvadsiatich reprízach ošúchaného, šablonovitého a hnusne uhladeného snobstva bola nekompromisná zmena priam akútne potrebná... Avšak čo sa titulných piesní týka, tam by až tak veľmi experimentovať nemuseli, lebo tá im tentoraz vôbec nevyšla :)) ... (●) ()

djPeťál

Tak ačkoliv jsem se nemohl rozhodnout, co bych měl od spolupráce pánů Bonda a Forstera očekávat, výsledek mne nakonec potěšil. A to vzhledem k tomu, jak já jsem to vnímal, že v dějovém kontextu minulé a této současné bondovky mi Marc Forster se svým odlišným filmařským stylem oproti režisérům předchozích dílů přišel vhodnější, než by byla jiná, pro tento typ filmu asi typičtější volba na jeho post. Quantum Of Solace mi totiž ve Forsterově podání přijde výmluvné v aspektech konfliktu Bondových vnitřních démonů, směrujících jeho další cestu stejně tak, jako tvořící se vztah s M, protože se přece jen ještě náchází někde po začátku své kariéry. A protože mi z tohoto filmu krystalizuje to, že právě tyto stránky jsou v této části příběhu o agentovi 007 na pořadu dne, je Forster mužem na svém místě a podává Bonda, který je aspoň pro mě takovým povedeným přerodem a příště už asi zase dostaneme něco klasicky akčně-špionského. ()

vdv

po prvním shlédnutí sem byl na vážkách, na podruhé to pro mě stále není ta pravá bondovka, ale jinak je to skvělý film a vynikající podívaná ()

Goodmen

Po velmi našlapaném Casinu jsem čekal od Quantum trochu více. Craig zůstal pořád stejně drsný, ale akční scény jsou poněkud nedotažené a hlavně je vidět, že jsou odkoukané od Bournea, nepovedené psychologické prohloubení Bonda, zbytečná Olga Kurylenko a možná by se toho našlo i víc. ()

TomasB

Bond bez Bonda a bondovskych veci:/ Nedal si martini, nerekl Bond James Bond a zklatil jen jednu zenu, a to mi prislo jeste takove hodne silou do scenare napsane. Samozrejme nesmim zapomenout na chybejiciho Q, pripadne jeho mladeho nastupce a vsechny ty hracicky cim 007 zasoboval:/ Obcas jsem se v tom celem ztracel, ale jinak pekne akcni sceny. ()

ShotgunED

Komentář PSHIMI mi značně mluví co se týče akční stránky filmu. Skvělé nápady na scény,ale natočené to je naprosto na nic,a to že nejsou k vidění bond-hlášky s chlastem a HI-TECH ptákoviny mi nijak nevadí. Srovnání s CASINO ROYALE se nelze ubránit a můžou si za to tvůrci sami,když to pojali jako pokračování a zde QoS prohrává. Vyrobit to komplet tým od CASINO ROYALE mohlo to dopadnout vše jinak. Snahy o silněji vykreslené postavy skutečně selhávají a ač je příběh jednoduchý je složitě podaný. Nicméně to co se mi značně líbí je dravost a bezohlednost jakou se film a hlavně Craig nekompromisně od začátku do konce dere dopředu,jak tady někdo vyjádřil "jako pitbull". A to mě skutečně bere,nevím proč ostatní si stěžují na nedostatek akce. Akce je od začátku do konce až na jedno hlušší místo stále přitomna,jen není pořádně vidět :-D ()

worm14

Tenhle nový Bond se rozhodně liší od svých starších předchůdců. Tempo je rychlejší a scény jsou mnohem více akční. Hned úvod filmu naznačí, že nový úroveň bude vysoká. Líbili se mi herecké výkony v hlavních rolích, celkově i děj, vynikající natáčecí lokace... Výborná byla například scéna v rakouském divadle. Jediné co mohlo být ještě lepší byla hudba, třeba titulní skladba mě moc nezaujala. To už je ale věc osobního názoru a Bond vypadá přesně tak, jak by v dnešní době měl. Určitě za 5* ()

Orhalmi

Slabší než obvykle. Akční scény to vše vyvažovaly, bond girl pěkná. Jinak opravdu slabé. Ničím zvlášť nevynikal. Řadový akční film, který má do bondovek daleko. ()

Filipes

Až uvidíte tenhle film s agentem 007 v podání Daniela Craiga, budou vám ostatní bondovky bez něj připadat jako zbytečné parodie. ()

(fjw)

Opravdu to je dojezd předchozího filmu. Bohužel už jen dojezd. Těšil jsem se už opravdu na toho pravého Bonda, obzvlášť proto, jak skončilo Casino. Bond v obleku, se svým tradičním představením svého jména. Co se mi na filmu líbilo byl hlavní záporák Mathieu Amalric, který byl boží (ty jeho oči:). A také bondgirl - Olga:) Ale proti Evě Green nemá:) No tak tvůrci, příště ať to má chuť pravé bondovky. Ale Daniel valí:) ()

dražis

Hmm, tak musim říct, že to jde od desíti k pěti. Já chápu, že by hodinky s laserem, raketky v nárazníku a všechny ty "high tech" serepetičky v dnešní době vypadaly poněkud směšně, ale přeci jenom to z Bonda dělá Bonda a bez nich už je to jenom horší BOURNEOVO ULTIMÁTUM. ()

D.e.a.t.h

Quantum of Solace není nic jiného než pokračování Casina Royale, které podle mě nezapadá do mého očekávání filmů s Bondem jako víceméně samostatných celků. To, co pro mě v CR bylo příjemný novým větrem, už jsem v QoS vidět nechtěl. Nemá to pořádný začátek, konec také ne. Celé to postrádá jakousi bondovskou elegantnost a samotný příběh jde jakousi neurčitou cestou. Také mi chybí nějaký tradiční záporák, kterého ve filmu nehledejte. Craig mi v jeho roli celkem sedí, ale Olga Kurylenko byla zklamáním, protože jsem ji v celém filmu nějak nepostřehl, ale pohled na ní je hezký. Akorát by všichni nemuseli být věčně potrhaní a někde v poušti. V konečném hledisku jde pouze o obyčejný průměr na pozdní sobotní odpoledne, který si zaslouží těsně nad 50%. ()

Blazis34

Další velice očekávaný díl Jamese Bonda ze začátku naladil skvělou akční jízdou, která po první čtvrthodince utichla a navenek vyšel zajímavý, pro mě trochu divný, problém o kterém v tomto dílu šlo. Záverečná fáze se nesla znovu v akční jízdě, která se mi líbila. Tento díl se trochu podobá Casino Roayale, ale ostatním bondovkám vůbec. Zvykejme si tedy na novou éru a je otázka, zda je to lepší či naopak. Posuďte sami... ()

Sicky

Myslím že už by sme sa konečne mohli oslobodiť od toho sentimentu k starým Bondovkám a zvykli si na nového pána Bonda. Vlastne si ani nemusím nejako extra odvykať od všetkých tých starých gentlemanov, lebo toto je podľa mňa jednoznačne najlepší Bond. Nechcem aby to vyznelo nejak bez rešpektu, lebo som mal všetkých rád aj s ich krásnymi autíčkami, technickými vychytávkami, suchým Martini a frázou Bond....James Bond. O všetky tieto vecičky, okrem Astonu na úplnom začiatku filmu, je nový Bond ochudobnený a vôbec mi to nechýba. Ak sa chceli s novým Bondom niekde pohnúť, tak takáto radikálna zmena bola zapotreby a určite sa rozhodli pre ten správny smer. Nikto z nás sa nechcel pozerať na tú istú nemennú postavu ďalších 15 rokov. V porovnaní s Casinom má QOS o niečo viac akcie, ale pomer je vyvážený a scény pôsobia celkom reálne. Zdá sa že hlavný zloduch je iba súčasťou niečoho väčšieho čo dáva predpoklad k ďalšej nemilosrdnej akcii. Už sa teším. ()

Efreeti

Bondovka-nebondovka. Quantum of Solace pokračuje ve stopách Casino Royale. Přidávám půl hvězdičky za krásnou Olgu Kurylenko! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter