MareT.

Vynikající rekonstrukce brutalního zločinu spáchané v 60. letech minulého století. Ne brutálního, protože zemřela desítka obětí, ale proto, že ho způsobila matka 6 dětí, katolička z nižší třídy. Nepředstavitelné utrpení, které způsobavala dívce, o kterou se starala. Film fascinuje a zaroveň šokuje právě tím, že nám nepředhazuje vinnou přímo, ale spíše poukazuje na to, kam to dotáhla kombinace pomsty (pouhopouhá dětinská žárlivost), pomluvy, problematika nezaměstnanosti a v neposlední řadě i církev. Děti, které "mají dovoleno od mámy" mrzačit holku ve sklepě, vlastní sestra, která má strach jakkoliv zasáhnout a dívka, která všechno rozpoutala jsou jen na "krajnici" nejohavnějšího příběhu, který jsem viděl podle skutečné události. A to hlavně proto, že nejsou obětmi desítka lidí, ale jeden člověk. PS: Ellen Page je naprosto geniální ve své roli. Je to perfektní herečka. ()

SirSez

Nenávidím bezpráví , nemůžu vystát vyšinuté jedince naší společnosti. Jak jednoduché je tvarovat dětskou psychiku? Jak se někdo může nazývat rodičem? Odporné , zoufalé , mrazivé i přesto že na světě jsou hrůzy další a větší . ()

Lewisek

Je mi z toho špatně a běhá mi mráz po zádech. Atmosféra výtečně popisuje dobu, ale režie není tak úchvatná (něco málo tomu chybí). Děj je srdcervoucí a je podle skutečné události! Bál jsem se, že snímek ani nedokoukám, jak mi Sylvie bylo líto. Ellen Page jednoho dne získá Oscara, na to dám jed.. Díky ní dávám plný počet. ()

provitamin

koniec bol zaujímavý, trochu mysteriózny a vlastne pozdvihol hodnotenie tohto filmu minimálne o jednu hviezdu. ale napriek všetkému nemôžem ísť vyššie ako 70%, keďže rôzne druhy mučenia ako napr. vypaľovanie cigaretou do kože vo mne vzbudzovali odpor. ()

Roman Albach

Děsivé. Druhá polovina filmu je jen pro silnější povahy. Týraní nebohé Sylvie dětmi nevydrží každý. Film vás nutí přemýšlet, kde se to zlo v lidech bere, jak je možné, že se nikdo nevzepřel. Napadla mě paralela s koncentračními tábory a vzpomněl jsem si tak na starého, dobrého Simona Wiesenthala, lovce nacistů, který v jedné své knize napsal: V mnoha lidech je pud zla držen na uzdě strachem z trestu. ... Mnohé to vysvětluje. Ty děti neměly obavy, že by se jim něco mohlo stát, protože to dělali i ostatní a dospělý na to dohlížel. Ellen Page zahrála Sylvii dechberoucím způsobem, Catherine Keener byla neuvěřitelně přesvědčivá. Vidět tento film však znovu nechci. Jednou stačilo. ()

VIPerson

...opravdu silný příběh,který se opravdu stal a především se opravdu mohl stát takto.Lidé jsou opravdu krutí a vyšinutí jak dospělí tak i v dětském věku dokážou být leckdy krutější.Tak trochu bych to chtěl srovnat s Výměnou od Eastwooda,která mi přišla o fous zajímavěji ztvárněná,ale o to utahanější měla konec,kdežto u Amerického zločinu mi přišly hluchá místa častější,ale konec byl daleko vygradovanější a celkově emotivnější.Takových filmů si budu vždy vážit,ale plný počet jim nejspíš nikdy nedám. ()

Paity

Těmto filmům vždycky dodá na autentičnosti, když víte, že jde o příběh podle skutečné události. Navíc jakmile jde o týrání dětí, je to ještě více silné. ()

HArna

Přestože se jedná o závažné téma, nedokázal jsem se do filmu položit. Všichni se chovají divně a když má dojít na některou násilnou scénu následuje okamžitý střih. Je to strašně nedůrazný, možná kvůli režii. O'Haver nemá s podobnými filmy moc zkušeností, byť se určitě jedná o jeho nejlepší film. Americký zločin měl napsat někdo povolanější například Fincher - to by byl nářez. ()

FiliPP

Celý film se mi chtělo brečet a od začátku filmu jsem si přál, aby už skončil a já se nemusel koukat na týrání té malé holky. Je to silný zážitek a když si představím, že je to podle skutečné události a jestli to bylo ve skutečnosti ještě horší, tak se mi chce brečet ještě víc. Herci byli skvělí a Ellen Page je pro mě čím dál lepší a oblíbenější herečkou. Je to skvělé drama a já ho jenom doporučuji, ale slabší povahy by si měli rozmyslet, zda se na to podívat, protože to je opravdu silný zážitek. Hodnocení 88%. ()

HonzysKISS

Jestli vás zajímá víc brutalitky, tak si spíš pusťte „The Girl Next door (2007)“, je to stejné akorát víc mučení a mnohem víc tu ženskou budete nenávidět. Tenhle film je spíš dobrý pro ten soud, ale že by to bylo kruté, to bohužel moc ne. Každopádně je i tak hodně zajímavý, třeba pro školy… ()

Ondis

Silný film o týrání mladé slečny, kterou skvěle ztvárnila Ellen Page. Situace hrdinky Sylvie musela být opravdu příšerná, a proto děkuji scénáristům a režisérovi, že nám nenabídli další scény, čím Sylvie prošla. Třeba se jednou za pár desítek let dočkáme i filmového ztvárnění českého příběhu sester Mauerových, po vzoru American Crime. Slabších 5* ()

Káronoš

Skvěle zpracované, a poutavě silné drama, děsivé svojí otřesnou pravdivostí (lépe řečeno strukturní teorií, podle výpovědi zůčastněných osob) a lidskou krutostí, která nemá mezí a "lidskosti". Výkony nadějné a talentované Ellen Page či přesvědčivé a zde zaslouženě dominující Catherine Keener, dodávali příběhu potřebnou "šťávu" a velice kladně ovlivňovali celkové citové vyjádření filmu. An American Crime se mnou citově zacvičil a doslova šokoval svojí dějovou linií, pukud se v onom domě stalo cokoli horšího, nechci to vědět, protože už tohle bylo na hranici mého pochopení a úzkosti a případné zjištění by tu hranici porušilo a já se zcela určitě emotivně zhroutil. Silné kafe pro každého občana, slabší povahy upozorňuji na dějovou výpověd bez sebemenčích servítek. Hodnocení: 8.5/10 BTW: Pokud jste dosud nečetli info či neslyšeli o pravdivém soudním líčení v kauze Gertrudy Baniszewski, nekonejte tak ani pro nyní a vychutnejte si snímek bez sebemenšího tušení. ()

Angelino

Podľa názvu som mal úplne iné očakávania. Našiel som film, ktorý ma prekvapil, šokoval a určite nesklamal. Je o psychike človeka keď nezvláda. O bezmocnosti detí, keď sú manipulované. O krehkosti a ovplyvniteľnosti detskej duše. O tenkej hranici medzi morálnym a nemorálnym. Ostala vo mne hlboká stopa. Na túto tému som viedol už niekoľko zaujímavých diskusií. Teraz znova veľa rozmýšľam. O výchovných fackách. O právach dieťaťa. O tom, čo je správne. Môj pohľad sa mení. Ešte rozdýchavam. Pán O´Haver, ďakujem. ()

pih-poh

Šokující příběh o lidské lhostejnosti a krutosti. O slabošských lidech z kterých se v moci davu stávají zrůdy. ()

decay

Strašné. Čoho všetkého sú ľudia schopní. Katastrofa. V priebehu som musel odskočiť na cigo, proste som to už nemohol rozdýchavať. Toto je typ filmu, ktorý nemám rád. Dôvod je zjavný, ale je dobré, že existujú aj takéto. ()

Bety88

Ještě nikdy jsem nebyla po skončení filmu tak morálně rozhořčená. Já bych dotoho vězení poslala všechny, nejenom tu babiznu, ale i ty její haranty, žádná polepšovna pěkně natvrdo. Film určitě nedoporučuji slabým povahám, se mnou to cukalo už od první čtvrthodinky. Kdyby to šlo, tak jsem tam vlítla a tu babu zmlátila jak nezralý žito. ()

Standito

Od dôb Funny Games som nemal takúto chuť ocitnúť sa vo filme a dať všetkým tým hajzlíkom na držku. Silný film...a to sa cení. ()

Ještěřák

Rozhodně je to obsahově cenný film z kategorie "déčko pro celou rodinu", akorát je to místy příliš zmatené a hlavně, duchové mrtvých holčiček a sorry-ování s k pomodlení zaťatýma pěstičkama týhle matky roku do vážného filmu s údajně věrohodným skriptem ze soudní síně prostě nepatří, to se na mě pane O'Havere (kdo to sakra je?) nezlobte. _____ Jestli klučina z IDI I SMOTRI potřeboval na place dětského psychologa, kohopak asi využily zde se mihnuvší dětičky po čas svých největších "chuťovek"? _____ Při filmu jsem si hned několikrát vzpomněl na BOYS DON'T CRY, takže výsledná katarze bude asi v něčem obdobná (dále též na KLANSMAN, AMERICAN BEAUTY, SCHINDLER'S LIST). ()

iampatrik

95% Silný snímek, který však už snad raději nechci vidět znova. I takovéto (bohužel) skutečné událost mohou dát vzniknout úžasnému filmu. Svou surovostí by hravě strčil do kapsy i kde jaký horor. Film ve mě zanechával jak během tak i po filmu plno různých pocitů, myšlenek. Spolu s výbornými hereckými hereckými výkony a atmosférou se Americký zločin se zařadil mezi mé top filmy. ()