dthwinter

Nepamatuji se, že by mě kdy nějaký film takhle vzal. Tolik emocí se vě mně neprobudilo snad od té doby, co Slavia vyhrála titul. Ale to jen pro odlehčení atmosféry, což je snad jediná věc, kterou film postrádá, což je ovšem pro celkové vyznění samozřejmě dobře. Tenhle snímek se těžko popisuje, myslím, že komentováním jen snižuju jeho uměleckou hodnotu, což vlastně možná není pravda. To, že celou dobu víte, že se to opravdu stalo, prostě ovlivní vaše celkové rozpoložení, takže hodnocení je vlastně především za neskutečně tragický, avšak pravdivý příběh. Pravdou je, že pokud se takového scénáře chopí alespoň trochu schopný režisér, vznikne z toho toto... Nicméně 90 % ()

tomino28

Je trochu zvláštní pocit psát svůj první komentář zrovna k tomuto filmu, ale po jeho zhlédnutí jsem plný emocí a musím s nimi zkrátka ven. Musím říct, že film jsem sledoval s narůstajícím užasem a během 90 minut se ve mně hromadil úžas, že něco podobného se skutečně stalo, a také obrovská nenávist vůči tyranské matce, které jsem na konci filmu nemohl přát jiný trest, než aby se jí stalo to samé, co sama činila druhým. V každém případě je to jeden z mála "pětihvězdičkových" filmů, které už nechci znova vidět. Opravdu silný zážitek. ()

burton-ka

Nechápu jak takový bestie můžou přijít na svět, natož mít děti !!!!! Ellen Page zahrála Sylvii naprosto důvěryhodně, jsem otřesená co se v lidech najde. Jsem otřesená, že je vůbec tento přběh podle pravdy... !!!! Doporučuji jen pro silné jedince... ()

jaňule

Dost silný zážitek. Trochu mrazení. Rozhodně by si paní zasloužila podobný trest. Ne si jen v klídku odsedět ve vězení. Co dokáže člověk udělat, nad tím zůstává rozum stát... rozhodně ne film pro slabší povahy, mě osobně utekl jako voda, i když jsem si ho pustila až v nočních hodinách, což pro mě značí jistou dávku kvality a poutavosti. Pro mě jiná možnost než 5* není. Naprosté vtažení do děje, probuzení emocí (což u filmového cynika není lehká práce). Vše, co od skvělého filmu očekávám, se dostavilo. ()

Sanas

Děkuji všem tvůrcům tohoto filmu. Problém týraných, zanedbávaných a zneužívaných dětí je stále více aktuální. Pro velmi silné povahy, přečtěte si knihu podle skutečné události ,,Už nejsem vaše dcera". Vždy budu bojovat o krásné dětství všech dětí. Z mé pozice alespoň trochu mohu...... ()

Sethiel

Těžko se hodnotí film, který je po všech stránkách výborný ve své snaze vyvolávat ve vás ty nejnepříjemnější emoce. Takže nehodnotím - jedná se o velmi kvalitní film, který je již čtvrtým filmem, který jsem neměl nervy dokoukat. // EDIT: Nakonec mi vadí neohodnocený film, takže budu hodnotit kvalitu filmu podle hesla, že zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný. ()

Kozlowski8

Příběh podle skutečné události o týrání a mučení svěřeného dítěte. Příběh neskutečně krutý - ne kvůli naturalistickému zobrazování násilných scén, ani ne tak kvůli samotné skutečnosti, že někdo týrá dítě. To samo o sobě je hnusné a odporné, ale ten hnus ještě umocňuje skutečnost, že se ho účastnilo tolik osob a ani jedna z nich nenašla v sobě trochu citu, odvahy a smyslu pro spravedlnost. Naopak - na všem se většinou aktivně podílely. Postupně gradující příběh plný zla, který myslím nemůže nechat nikoho chladným, čemuž notně přispěly skvělými výkony obě ženy v hlavních rolích. Především Catherine Keener byla tak přesvědčivě hnusná, že její postavu Gertrudy ani poměrně dlouho po shlédnutí nemůžu vypustit z hlavy. Ani nevím, proč jsem nedal 5*, možná proto, že mi ta lhostejnost připadla až neskutečná. 85%. ()

FOndra

Tohle je hodně silné kafe. Jen pro silné povahy...Z Gertrude Baniszewski udělali ve filmu ještě na pohled sympaťačku. V reálu byla zrůdná i fyzicky. Ellen Page opět mistrovský výkon ... ()

collinduff

Precízne natočený, znepokojivý film s výbornými hereckými výkonmi. Najhoršie je, že bol natočený podľa skutočných udalostí. Ľudská krutosť nemá hranice. ()

Luraj

Asi bych měla dát tomuto filmu pět hvězdiček, protože na mě hodně silně zapůsobil, pořád o tom přemýšlím, nemohu z toho spát, nechápu jakých hrůz jsou lidé schopni. To že se to skutečně stalo, to je na tom to nejhorší, že lidská bytost skutečně taková muka prožila. Čtyři hvězdičky dávám proto, že už ten film a filmy mu podobné nechci nikdy vidět, nezvládám to, nechci aby se někdy něco takového ještě stalo, rozumem se nedá pochopit, že se vůbec něco takové děje.Zrůdy, které jsou něčeho takového schopni by mezi námi neměli žít, nejsou to totiž lidé! ()

Ilus

Z toho, co se přede mnou odehrávalo, mi bylo jednoduše na zvracení. Nejvíc asi z té hodňoučké zbabělé sestřičky. I když Sylviina poslušnost a odevzdání mi přišly zbytečně přehnané, tentokrát je to za plný počet. ()

Leník

Skvěle natočeno, skvělí herci, ale toto je další z filmů s natolik hnusným a depresivním dějem (nemluvě o tom, že skutečnost byla ještě horší, než co ukazuje film), že už je nechci nikdy vidět. ()

Simba72

Nikdy nepochopím tých ľudí, ktorí týrajú deti a už vôbec nechápem tých, ktorí sa na to len nečinne pozerajú. Tento film je presne o nich. Násilia je tam viac než dosť a fakt, že film je natočený podľa skutočnej udalosti vás prinúti uveriť kam až sú ľudia schopní zájsť a akí bezcitní dokážu byť. Myslím si, že film ako taký celkom ujde. ()

Rodriguess

Tazko si spomeniem na film pri ktorom som sa citil tak sklucujuco az neprijemne. Bolo to naozaj o zivot a kazdu sekundu som prezival s nimi. ()

Miska2712

Hrozný skutočný príbeh. Ak si divák uvedomí, že sa toto naozaj stalo, prichádzaju na rad zimomriavky a zhrozenie. Je naozaj udevujuce, že niekde na svete existuje človek, ktorý je niečoho takéhoto schopný. Čo takýchto ľudí vedie k týmto činom už naozaj nikto nevie, ale táto realita, že ani neviete čo sa všetko v ľudoch skrýva a čo su schopný urobiť je hrǒzostrašné. Nikto si nevie predstaviť to utrpenie, ale pri filmovom zážitku sa len divák pozastavuje nad skutočnosťou tohto celistvého problému. ()

joxerveliky

Naprosto děsivý snímek! Čeho všeho je člověk schopen, když je součástí ostatních! A co teprve děti? Co dělí člověka od okamžiku, kdy se z něj stane zrůda? "...zkus to, maminka to dovolila..." Nejhorší na tom je, že se podobné příběhy odehrávají po celém civilizovaném světě :( ()