Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Zabiak

Film sám o sobě není špatný, kdyby se nejmenoval Terminator . Tohle do série rozhodně nepatří a jako pokračování Terminátora ho nepovažuji. ()

Ros_tik

Pro mne zklamání. Od pokračování série o terminátorovi jsem čekal více, mnohem více. Vždyť ani John Connor nebyl ústřední postavou, ale nějaký Marcus. ()

Korra

Začátek dobrý, konec dobrý, jen to neměl být konec, ale překvapivý zvrat někde po první třetině filmu. A pak mělo přijít smysluplné řešení a konec. Vlastně jsem měla pocit, že sleduju dlouhou epizodu televizního seriálu, kdy se závěru objeví "To be continued" a divák bude napjatý do další epizody. Ta ale nebude, takže výsledný dojem nic moc. Jedna hvězdička za charismatické Worthingtona, druhá za výpravu. ()

RiverJohny

Nesrovnávejte film s předchozími Terminátory s Arnoldem a budete spokojeni. Salvation je něco úplně jiného. Má své kouzlo (ta postapokalyptická atmosféra je boží!). Jednoduchá zápletka, slušná akce a dobrý film je na světě. Láry fáry, žádné čáry. Jo a Bale je dost nevýrazný oproti skvělému Woringhtonovi. ()

neo101

Nyní jsem si dal všechny Terminátory za sebou. Jednička a dvojka jsou bezkonkurenční , je to úplně jiná liga. Salvation se pokusil napravit reputaci po velmi špatném třetím pokračování, ze kterého se napětí i strach vytratili a legenda sklouzla k trapné komedii. Už angažování terminátorky byla hloupá volba a ač se snaží sebevíc, Arnoldovi z jedničky nebo Patrickovi z dvojky se nemůže rovnat. Je málo sadistická, málo akční, bitka v koupelně působí hloupě a tak jediná dobrá scéna je paradoxně blbinka s jeřábem. Salvation komediální linku opustil, což mu přidává na vážnosti. Nicméně ze zasazení děje do války se dalo vytřískat mnohem víc. Přeci jen pásy přejíždějící po lebkách daly mnohem víc než pár dezorientovaných šestistovek.Connor měl být podle prvních dílů ten, kdo zvrátí stav a naučí odboj bojovat a stroje likvidovat a zatím se projevil jen jako kecálek do rádia.Vyznívá to bohužel tak, že kdyby ho sejmul druhý terminátor, nebo jeho matku ten první, tak by se vlastně vůbec nic nestalo. ()

lahvi

Film sam o sobě strašnej neni. Ale vzhledem k tomu, že je to snaha o pokračování něčeho kultovního, tak je to podle mě hrůza. Zprznění Terminátora, tak jak ho známe. Zprznění stylem, jakym se dneska točí akční filmy. Stylem, kterej mi nic neřiká. Je úplně jedno, jestli se koukáte na Terminator Salvation, na Transformers nebo na novej Souboj Titánu apod. Všechny ty filmy jsou úplně stejný a je jedno jestli tam bojujete s robotama nebo s mečem v ruce. Je to všechno stejný a je to o ničem. Přitom z tohodle námětu by mohl bejt nezapomenutelnej film. Kam se podělo to napětí, taková ta správná depresivní apokalyptická úzkost, ta temnota, obava nad budoucností, která hlavně samozřejmě z dvojky jen sálá... Nic. Todle neni žádnej Terminátor, kterýho já si pamatuju. ()

beaverkiller

Proboha proč? Jak někdo může takhle zkurvit tak skvělou sérii? Tenhle film se snad ani nedá nazvat Terminátor. Jestli se někomu líbili předchozí tři díly (nebo dva), tak by se na tohle neměl ani koukat. Tohle by nezachránil ani Arnie. ()

Hansolo35

Tak jako da se. Obcas zajimavi roboti a honicky a la Sileny Max. Druha pulka trosku skripe. Treba komunikace pomoci vysilacek...to by Skynet musel byt natvrdlej, aby neposlouchal, nebo nenapodobil vysilani Johna Connora. Sam je prkenny jako obycejne a dostavi se dokonce i Arnold :-) ()

jericho001

Je pravdou že jsem byl v očekávání jak to dopadne bez Arnieho,ale nakonec jsem byl mile překvapen.Ano je to sice jak přes kopírák,ale atmoška je dobrá a vize postapokalypsy je skvělá.Navíc tu máme více mechanických potvůrek(mototermouši,ty velky mrchy co berou lidi jako zajatce,hydrotermouše,T-600).Sam Worthington to zahrál skvěle a krade si celej film pro sebe,čímž Christiana "Batmana"Balea nechá hrát druhé housle.Moon je krásná žena a Bryce Dallas má krásný pohled.Takže to zhrnu:Akce ****,Napětí ***,Hudba ***,Herecké výkony ***. Jo a ten souboj s tím T-800 byl docela dobrej. A možná se ukáže i na pár okamžiků sám velký Arnie(i když digitální). ()

Hnedoocka1

Konečně jsme pořádně viděli ten svět, ovládaný umělou inteligencí Skynet. Už od prvního dílu, jsem se na tuto část fakt těšila a nemůžu nic vytknout. Film mě zaujal a bavila jsem se od začátku až do konce. ()

Monikasson

Aby som bol úprimný ... asi prvých 30 minút ma to nebavilo a v duchu som nadával,čo za somarinu som si zase pustil,ale potom prišiel ten veľký robot a ejhle .. nestačil som kukať.Film začal naberať akoby nový rozmer a neskutočne nudou zaplavený začiatok vystriedalo celkom solídne peklo strojov Skynet-u.Je vidieť ,že rozpočet filmu bol využitý a efektami sa nešetrilo.Atmosfericky som si film uvedomil až niekde ku koncu,ale to pri tej akcii ani nevadí.Christian Bale tu podal priemerný herecký výkon no kyberneticky vylepšený Sam Worthington ... to bolo už iné kafé.Mňa film milo prekvapil a oproti začiatku aj pobavil.Takže sa mu nehanbím nahrať do systému 75%. ()

Sekyn

Jako fanoušek série Terminátora za tento film (díl) tleskám. Oproti téměř trapné Vzpouře strojů, která značně znehodnotila, jakožto pokračování, Cameronovo mistrovské dílo Den zúčtování, je Salvation dle mého názoru přinejmenším filmem vracející hodnotu zpět do svých kolejí a pokračuje v příběhu, který se formuloval v předchozích třech dílech. Scénáristé měly zřejmě plné ruce práce retušovat škody, které Vzpoura strojů napáchala. Nakonec to třetímu dílu pomohlo a stal se tak důležitým článkem děje. Salvation má výborné efekty i hudbu a herecké výkony za nimi nijak neklopýtají. Celý film jsem v kině s úctou hltal a dal mi na konci víc, než jsem upřímně očekával. V beznaději, že Terminátor končí druhým dílem jsem nedoufal v ducha, který byl Salvationu vdechnut, obzvláště závěrem v citaci o síle lidského srdce či závěrečným vzkazem Johna Connora. A i když možná mnozí namítnou, že zde bylo hlavně vytaženo jen to nejlepší ze starých dílů, mě osobně to bylo spíše příjemné. Ono lze těžko překonat nepřekonatelné. Ale kdo ví, třeba nám to předvede pátý film, čemuž ale nedávám velké naděje. P.S. I když pro mě je stále nejlepším dílem Den zúčtování, přidávám do svých oblíbených filmů Salvation. Zaprvé - dívám se na nějrád znovu. Zadruhé - je modernější verzí, pln pěkných efektů, které já rád. A zatřetí - ten film si to zaslouží!! Nechápu opět nízké hodnocení :-/ ()

Fuego

Terminataor Salvation je bezesporu prima akčňák jak má být. Rychlý, nijak extra vážný a „přemýšlecí" příběh, spousta vizuálu, tuny utracené munice, semtam nějaká bitka a autohoňka. Jenže Terminánátor je něco víc - Terminátor je kult! Stejný a stejně ojedinělý kult jako Rambo. Prostě Arnie a Sly tady byli první a jen oni mají nárok na označení první akční hvězdy. Do Svaté Trojice ještě řadím Jeana-Clauda van Damma, protože jejich filmy z osmdesátých a devadesátých let to byli, které jsme hltali na videích či při pokoutních pomítáních v takřka nerozpoznatelných kopiích VHSek ještě hluboce za komančů. Ale Terminátor Salvation se prostě měl jmenovat jinak, neboť mu podle mě chybí vážnost předchozích T 1 a T 2 (T 3 mne příliš nenadchl), jejich doslova dunivá monstróznost příběhu a samozřejmě Arnie. Pánům Baleovi a Worthingtonovi to zde samozřejmě velmi sluší, oba jsou to nejen hezcí chlapi, ale ani charisma jim nechybí, což není totéž, ale furt to prostě je jedna z mnoha postapo scifáren z blízké budoucnosti, sice prímově zmáklá po řemeslné stránce, ale pořád ne T. Tři skutečnosti mě tu ale nadchly a za každou dávám po hvězdě: postapo realm - první hvězda, Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II (jo, přesně ten hnusnej bitevník, kterej je tak vošklivej až je krásnej a tady byly hnedle dva) - druhá hvězda a Ivan G´Vera ve vedlejší roli, kterého jsem poprvé viděl v Četnických humoreskách, kde se mi moc líbil, ostatně jako celý cyklus - třetí hvězda. Jedna skutečnost mne ale dost rozčilovala - zvuky robotů. Tyhle mi evokují Cruisovic Válku světů nebo jinou emzáckou scifárnu a strašně, strašně mě štvali. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013