Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Maza2222

Tohle snad ne!! Měli skončit 3 a ne točit tuhle kravinu. Atmosféra šla ho háje. Terminátoři nezajímaví, herci byli hrozní, akce špatná a příběh postupem filmu šel do p*dele. První půlka byla nudná, nezajímavá a jedním slovem ODPAD! Scéna na Skynetu ušla, ale jedna věc je plus 1* a to je ta, že se jako jediný ze série odehrává v budoucnosti. Nejvíc mi ale chyběl Arnie a z Johna udělali blbečka. Já u toho chcípal nudou a už po 20 minutách od začátku filmu jsem se modlil, aby tenhle nezajímavě akční sci-fi thriller skončil. Skončím tím, že mi bylo po filmu špatně a já už nějakou dobu neudělil filmu špatné hodnocení.I když kulisy zničeného města byli hezký, film nezachránily. Rozhodně nedoporučuji. Zkazí vám to celou sérku jako mě. Nebo vás to bude bavit. Mě to teda nebavilo. 40%=20 za scénu na Skynetu, 20% za to, že se odehrává jako jediný v budoucnosti. Jinak je to fakt hrozný. ()

Mike_Doe

Christian Bale nie je môj obľúbený herec, ale ako J. Connor mi prišiel z pomedzi  predstaviteľov v T3 a T5 presvedčivejší. Scenár filmu nadväzujúci na predchádzajúcu časť mi vôbec nevadí aj keď si myslím, že to malo celé skončiť pri T2. Veľmi kvitujem zobrazenie starých T typov pred T-800. Neviem prečo je táto časť považovaná za najslabšiu. T-Genisis a T-Drak Fate sú jednoznačne slabšie. ()

energo

Důstojné pokračování slavné série. Skvostný apokalyptický fim s napínavým dějem a na úrovni zrežírovaný. Vůbec mi nevadilo, že film až tak příliš nenavazuje na předešlé díly a také mi tam nechyběl klíčový herec z předešlých dílů. Právě naopak. Ta temná atmosféra by se dala ve filmu krájet a samotné centrum Skynetu, bylo uděláno tak chladně a krutě, že se to těžko překoná. Bylo z toho cítit stroje. V samotném ději rozhodně překvapuje role nastrčeného terminátora do řad lidí a tak i scenáristicky to není vůbec přímočaré, ale naopak komplikovanější, než by se dalo očekávat. ()

Duffman 97

Tento díl jede ve stylu který nastolila T3 .Takže je to opět akční nářez.Christian Bale je skvělý herec a i v době kdy byl spojován hlavně s Batmanem,si uměl poradit i se scela odlišnou rolí.Co mně ale dostalo byl příběh.Je to vlastně prequel i sequel zároveň.Takže za mně i přesto že už se T2 nenatočí( nedej bůh aby se o to někdo pokusil) spokojenost. ()

Camfour

Konečně to taky někdo uchytil něják jinak. To však ani náhodou nestačí na to, aby z toho mohl být dobrý film. Kromě té hromady dějových děr mi nejde do hlavy, proč se stroje páraj s nějákým vězněním lidí a nepošlou jim olovo do ksichtu. Vyřešilo by to hromadů problémů s dopravou a možná by někdo přišel s nápaditějším příběhem. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Myslíš si, že jsi člověk?" - "Já jsem člověk." Napůl člověk, napůl stroj... Robocop. Alespoň toho si já představím pod tím pojmem. McG viděl polidštěného Terminatora v postapokalyptickém světě, kde nakonec uprostřed pouště věnuje své srdce hlavnímu nepříteli strojů. To nás mělo asi rozplakat. Film má jen jeden takzvaný wow moment. Víte, který to je? Ten s počítačovým Arnoldem. Díky slušným efektům, solidní akci a Christianu Baleovi, nešlo o úplný průser. - 60%. ()

P3rcy

Přiznávám, že jsem se tento díl naučil uznávat až po dlouhé době. Je škoda, že v této post-apokalyptické sérii nepokračovali, protože tento díl byl jediný, který nepošlapal první dva díly Terminatora. ()

TaToten

Tento film vôbec nieje taký zlý. Tvorcovia pochopili, že Terminátor nieje frančíza, ktorá môže nadvezovať na koniec dvojky (aj keď paradoxne urobili trojku) a rozhodli sa ukázať nám iný príbeh z tohoto sveta, príbeh ktorý vlastne poznáme už od prvého Terminátora. Škoda, že prevedenie nebolo až tak bravúrne a vadilo mi tam niekoľko vecí, no nie až do tej mieri, aby som film zavrhol. Je pravda, že vymýšľať terminátorov, čo vyzerajú ako z Pacific Rimu je trochu také no...jednoducho sa to nehodí do tej celkovej estetiky. Taktiež aj tie vodné terminátorie hady. Ale čo už no... Každopádne je škoda ako tento film dopadol ako dopadol. Podľa môjho názoru je obdobie ako sa John Connor dostal do čela odboja až po vyslanie Kyle Reesa výborný nápad na seriál, ktorý by dokázal túto značku trocha oživiť. ()

Elanornegra

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal, ale prijemne má prekvapil. Christian Bale zahral Johna Connora tak ako som si predstavoval. Tie mamine nahrávky čo si počúval, ale aj Sám Worthington bol veľmi uveriteľny. Menšie postavy ako Ironside, či digi Arnie fajn, veľa odkazov, či už prostredie ktoré mi pripomínalo Mad Maxa, skvele, aj Ironside svoju úlohu vo hviezdnej pechote. Či Samova filozofia z Blade Runner. Záver sa chcel príliš páčiť a kopíroval dosť T2, to až to až tak nevyšlo.hudba potešila iba fakt obcas škoda. Sumár 80% ()

Ospalek

Nevím zda to můžu brát jako součást série o Terminátorovi, nebo na to nahlížet jako na samostatný snímek, který má podobu se sérií akorát ve jménech a trošku v tom kam se ubírá děj. Každopádně akční scény jsou průměrné a skoro každá končí velkým výbuchem, nic moc oslnivého. V hercích bych ani tak problém neviděl, to ne, hrají dobře, opravdově, ale ten chatrný děj prostě přehlédnout nejde. ()

andy60

S touhle sérií to začíná jít s kopce. Po akční stránce se na to kouká hezky, jakmile ale přijde na mluvené slovo, působí film poněkud neohrabaně a nedotaženě. Nejvetší slabinu vidím v samotném scénáři, kde se to nelogičnostmi jen hemží. Jsem zvědavý na pokračování, ale velká očekávání nemám. ()

Milan2511

Tohle je jasný a vůbec první náznak toho jak tato značka začala upadat . Neříkám že ten film je úplný propadák ale určitě scény byli zbytečné a lehce nudné a v pár chvílích a hlavně na konci jsem si říkal že tenhle díl je tak trochu zbytečný a že nechápu vůbec proč vlastně vznikl . Kdyby nevznikl tak by se nic nestalo a vůbec my to nevadilo ale svým způsobem je to ještě koukatelný díl téhle série. Ale chybí tu hold ta hlavní role našeho dobrého Arnolda. ()

MartinCS

Sam Worthington byl skvělý, ale Christian Bale je pořád ten samý - ten, kterého upřímně nesnáším už do dob Batmana... Škoda. ()

Steparu

Jde cítit tu snahu dát nový dech a pohled Terminator universa, ale ten výsledek je bolsetivý. Vše co se mohlo pokazit během produkce se pokazilo a jde to znát. Škoda, já bych se do post apo světa skynetu rád podíval. Náznaky v jedničce a dvojce jsou zajímavé ()

Fakof

Kde začať, asi tam, že by bolo dobré celého Terminátora započatého Čiernymnegrom už konečne adekvátne ukončiť. Človek je zmätení z časovej osi, a rôznych paradoxov, ktoré sa v tomto filme a celkovo posledných filmoch s terminátorom objavujú. Salvation je jediný film zo série, ktorý je dosť suchý, má hnusné farby, no zase vyniká pomerne dobrým hereckým obsadením. Nechápem ako na niečo takéto nalákali Balea, lebo toto bolo riadne laciné. Ale v skutku fajn, ide o priemernú jednohubku, ktorá ako celok funguje pomerne dobre a oplatí sa vidieť. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013