V Bruggách

In Bruges

V Brugách

Drama / Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 107 min

Osobitá gangsterka, která genius loci zachytila ještě suvereněji než Manahattan.(21.11.2008)

Štýlová, silne neamerická, politicky neodolateľne nekorektná, ultra drzá gangsterka, úchvatne sa pohrávajúca s balancom medzi tragickými slzami a hlasitým smiechom. Niet divu, že je McDonagh divadelný režisér. Jeho zastrčené belgické mestečko je iba provizórnou kulisou pre parádne rozohranú charakterovú partiu morálne pokryvených pošukov v podaní fajnšmekersky si to všetko užívajúcich hercov v pre nich nie úplne typických rolách (ehm, to je veta! :). Povinnosť pre fanúšikov tarantinoviek, ritchieoviek a mojej obľúbenej SEXY BEŠTIE. Nebyť jej záporáka Dona Logana v podaní geniálneho Bena Kingsleyho, Ralph Fiennes by si tu nestrihol svoju najlepšiu postavu od Amona Goetheho. Zaslúžený potenciál dlhodobého kultového statusu.(9.5.2008)

Film V Bruggách se tváří jako zatraceně cool černá komedie. Skutečnost je mnohem prozaičtější. Pakliže se tvůrci snažili vytvořit kult ve stylu Trainspotting nebo Pulp Fiction, tak musím říct, že šlápli do pěkného hovna z Brugg. Chtěl jsem původně napsat bruggského hovna, ale zní to debilně, podobně debilně jako je debilních většina dialogů. Tihle dva mafiáni prostě nejsou z Pulp Fiction, Tarantino je v tomto nedostižitelný. Bruggy jsou možná krásné město, v podobných superlativech však o této komedii mluvit nemohu. V tomto stylu můžu maximálně odplivnout: It´s a big fucking shit.(11.5.2009)

Zasraný Bruggy, teď tam budu muset sám zajet...(11.1.2009)

In Bruges mě překvapilo, dost pobavilo a trochu dojetí vyvolalo... což jsem ani nečekala, o to víc mě výtvor Martina McDonagha okouzlil. Samozřejmě za přispění Colina Farrella a Brendana Gleesona, kteří jako nájemní vrazi Ray a Ken byli vskutku výteční. Mám ráda černý humor a zde mi byl servírován v neobvyklém balení, pod jehož slupkou jsem objevila drsnou realitu, vtipné situace a intimní bolístky. To vše protkáno akční atmosférou s dávkou temného důvtipu a špetkou dojetí a já toužím jet do Brugg, potkat nájemního vraha, který nabančí bývalému a bude nadávat na krásu těchto míst... a já budu úplně paf z jeho otevřenosti a šarmantního vtipu. Jo... fakt se mi to líbilo... a málem i slza ukápla.(7.11.2008)

• - Colin Farrell prohlásil, že scénář bylo to nejlepší, co kdy četl. (don corleone)

• - Colin Farrell v rozhovoru pro deník The Sun prohlásil: „Jestli si někdo myslel, že nemám smysl pro humor, tak jsem ho snad v tomto filmu přesvědčil o opaku.“  (Olík)

• - Snímek je vítězem ceny BIFA za nejlepší scénář, asociace New York Film Critics Online pak film ocenila jako nejlepší režisérský debut. (BLANIK.)