V Bruggách

In Bruges

V Brugách

Drama / Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 107 min

Vždyť je to kurva pohádkový město, nebo snad ne? Jak to může někoho nebavit? To mi teda kurva řekni jak všechny ty kanály a mosty a dlážděný uličky a kostely a všechny ty kurva pohádkový věci, můžou někoho kurva nebavit!..... Veľmi vydarené !!! Jedna z najlepších gangsteriek čo som videl. Plná humoru, emócií, drzosti, parádne napísaných dialógov, dobrých hercov s výraznými charaktermi a celkovo príjemným KULTovým feelingom. Prirástlo mi to k srdcu a síce som tomu pôvodne dal 4*, po každom pozretí sa bavím kráľovsky. Prečo teda tomu nedať kurva 5*? Mením hodnotenie. Mladší brat Pulp Fiction..... Bruggy jsou prdel světa(8.9.2011)

Tak já nevím - do sebe zahleděné dialogy, haprující tempo, velký chlad. Artoidní gangsterka. Nic pro mě.(15.6.2008)

McDonagh nabízí v celovečerním debutu přesně to co by divák znalý jeho krátkometrážního snímku (popřípadě i u nás často hraných divadelních her) čekal. Akorát omezený prostor jednohu vlaku nahrazuje neokoukané historické centrum Brugg, přibyl jeden rasistický trpaslík a fenomenálního Rúaidhrího Conroye nahradil Colin Farrell. Jen by mě zajímalo co by na tohle irské řádění v Belgii řekla zajisté velmi početná komunita vietnamských černošských trpaslíků žijící v Kanadě. Asi musí být stejně nadšena jako ta naše pražská, která v kině plesala nadšením. To snad ani jinak nejde. Zápory v pravém slova smyslu tu sice nejsou, ale ty jeho divadelní hry mi přijdou přeci jen ještě o chlup lepší (hlavně teda Pan Polštář v Činoheráku, o Osiřelém západu raději vůbec nemluvě).(8.5.2008)

Štýlová, silne neamerická, politicky neodolateľne nekorektná, ultra drzá gangsterka, úchvatne sa pohrávajúca s balancom medzi tragickými slzami a hlasitým smiechom. Niet divu, že je McDonagh divadelný režisér. Jeho zastrčené belgické mestečko je iba provizórnou kulisou pre parádne rozohranú charakterovú partiu morálne pokryvených pošukov v podaní fajnšmekersky si to všetko užívajúcich hercov v pre nich nie úplne typických rolách (ehm, to je veta! :). Povinnosť pre fanúšikov tarantinoviek, ritchieoviek a mojej obľúbenej SEXY BEŠTIE. Nebyť jej záporáka Dona Logana v podaní geniálneho Bena Kingsleyho, Ralph Fiennes by si tu nestrihol svoju najlepšiu postavu od Amona Goetheho. Zaslúžený potenciál dlhodobého kultového statusu.(9.5.2008)

Velice zajímavý a trochu netradiční snímek, kterému dominuje překrásné historické centrum Brugg. Z Colina Farrella se stává velmi kvalitní herec, což jen potvrdil výkonem "v bruggách". Ralph Fiennes se na plátně moc neohřeje, ale i to málo stačilo. Společně s Brendanem Gleesonem je skvěle doplňuje pěkná Clémence Poésy. Kromě kvalitních výkonů, špičkového výběru lokality stojí za zmínku i pěkná hudba a kamera. Myslím, že povedenější celovečerní debut si Martin McDonagh ani nemohl přát......(29.7.2008)

• - McDonagh trval na tom, že se všichni herci potkají tři týdny před začátkem natáčení při zkouškách scénáře. Během nich se podařilo vybrousit dialogy mezi postavami "k dokonalosti". (don corleone)

• - Natáčení trvalo 2 měsíce, během kterých se město několikrát zahalilo do vánoční dekorace a zase odstrojilo. Vánoční dekorace se tak ve městě nacházely i uprostřed března. všichni obyvatelé Brugg dobře věděli proč se tak děje. (don corleone)

• - Úřady neměly problém povolit natáčení, kdekoliv si štáb přál. Film je tak díky tomu jako filmová pohlednice města se všemi jeho památkami. (don corleone)