V Bruggách

In Bruges

V Brugách

Drama / Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 107 min

In Bruges mě překvapilo, dost pobavilo a trochu dojetí vyvolalo... což jsem ani nečekala, o to víc mě výtvor Martina McDonagha okouzlil. Samozřejmě za přispění Colina Farrella a Brendana Gleesona, kteří jako nájemní vrazi Ray a Ken byli vskutku výteční. Mám ráda černý humor a zde mi byl servírován v neobvyklém balení, pod jehož slupkou jsem objevila drsnou realitu, vtipné situace a intimní bolístky. To vše protkáno akční atmosférou s dávkou temného důvtipu a špetkou dojetí a já toužím jet do Brugg, potkat nájemního vraha, který nabančí bývalému a bude nadávat na krásu těchto míst... a já budu úplně paf z jeho otevřenosti a šarmantního vtipu. Jo... fakt se mi to líbilo... a málem i slza ukápla.(7.11.2008)

Netradiční, neholywoodské a příjemně nekorektní dílo povětšinou zdařile (i když místy trochu násilně) kombinující temné mafiánské drama cti s černohumornou krimikomedií, která jakoby z oka (nechci říct ono sexistické "z pera") vypadla Guyi Ritchiemu. In Bruges zůstává skromné pojetím (jedno staré městečko, pár postav a na první pohled jednoduchý příběh), avšak je o to sugestivnější v detailech. Postavy jsou dobře rozpracovány, dialogy mají náboj (a to nikoliv slepý) a Colin Farrell také předvedl patřičnou dávku charizmatu... Hodnocení k 5* nakonec převážily ony zmiňované charaktery, neboť - ač gansteři - vždy budu obdivovat muže, kteří si stojí za svými morálními principy... 9/10(28.11.2008)

Najmilší film o nájomných vrahoch. Ak máte už po krk besných videoklipových gangsteriek v štýle Guya Ritchieho (nič proti nim!), toto vás svojou atmosférou príjemne prekvapí. Skvelý Colin Farrell a Ralph Fiennes v úlohe muža, ktorý by Voldemorta naporcoval na kúsočky. P.S.: Bonusy na DVD obsahujú čarovnú vystrihnutú scénu, v ktorej Fiennesova postava jedným šmahom zabije istého Pottera. Konečne!!! :-D(15.12.2008)

Tarantino zkřížený s Coenama a navíc dokáže přidat k hláškování, dialogům a cynismu i zvláštní melancholii a cit (poetika města, hudba). Vůbec to přepínání nálad mě dostalo. Moc dobré.(9.5.2008)

Kdyby z celého filmu netrčela úporná snaha ukázat „Podívejte, jak úžasně originální a vtipné dialogy dokážu napsat !“, tak bych hodnotil i pozitivněji, protože ta melancholická nálada, která celým filmem prostupuje, byla moc fajn (za ní a za mého oblíbence Brendana Gleesona 3*). Někomu zjevně stačí rádoby kultovní dialogy o střetu bílých a černých trpaslíků a nevadí mu, že se hlavní postavy chovají jako idioti, mě ano a tak se do zástupu spokojených diváků nezařadím. Těžko uvěřitelný rozhovor po skoku z věže a závěrečný čin gangstera Watersa pak spadají někam do sfér absurdní sebeparodie ála Monty Python.(12.6.2008)