V Bruggách

In Bruges

V Brugách

Drama / Krimi / Thriller / Komedie

Velká Británie / USA, 2008, 107 min

Scénář: Martin McDonagh .. Pro milovníky Colina, pro milovníky Belgie, pro milovníky zvláštních filmů, vydařených debutů, pro milovníky zkurvených Brugg. ___ Pokud jste alespoň v jedné kategorii pozitivní, máte vyhráno. Snímek oplývá kouzelnou zimní atmosféru, v náladách je rozkolísaný, baví svým černým humorem, hřeje přátelstvím, pestrým hudebním doprovodem, prostě baví.(13.5.2008)

Jó, Bruggy jsou fakt pěkné..... sem tam nějakej psychopat z Anglie, kolem Vánoc se lehce zvýši jejich počet, ale pohoda všude... Já nevím, ale náhodou nehraje ten Farrell tak nějak sám sebe?(9.5.2012)

Štýlová, silne neamerická, politicky neodolateľne nekorektná, ultra drzá gangsterka, úchvatne sa pohrávajúca s balancom medzi tragickými slzami a hlasitým smiechom. Niet divu, že je McDonagh divadelný režisér. Jeho zastrčené belgické mestečko je iba provizórnou kulisou pre parádne rozohranú charakterovú partiu morálne pokryvených pošukov v podaní fajnšmekersky si to všetko užívajúcich hercov v pre nich nie úplne typických rolách (ehm, to je veta! :). Povinnosť pre fanúšikov tarantinoviek, ritchieoviek a mojej obľúbenej SEXY BEŠTIE. Nebyť jej záporáka Dona Logana v podaní geniálneho Bena Kingsleyho, Ralph Fiennes by si tu nestrihol svoju najlepšiu postavu od Amona Goetheho. Zaslúžený potenciál dlhodobého kultového statusu.(9.5.2008)

Čakal som gangsterskú krimikomédiu, ale tento film s Tarantinovkami či Ritchieovkami nemá veľa spoločné. Zo všetkého najviac pripomína skutočne skôr divadelné predstavenie s väčším počtom výstupov. Komorné ladené interiéry a exteriéry Brúg, jednoduchá zápletka postavená na dialógoch mi v tomto dáva za pravdu, hoc plne chápem, že išlo o zjavný úmysel, rovnako ako časté používanie klavírneho sprievodu s cieľom zvýraznenia jemnej melanchólie. Lenže práve spôsob uchopenia tohto sľubného námetu je pre mňa oproti úplne odlišným očakávaniam sklamaním a skvelo hrajúci Ralph Finnies či slušný zvyšok to dokáže zachrániť už len čiastočne.(11.6.2008)

Scénar 5 hviezd, Soudtrack ďalších 5 (hneď po filme som ho musel mať! ) Niekedy je pekné nevedieť či sa v ďalšej scéne budete smiať, alebo plakať. Ja som sa plno krát zasmial a niekedy som neveriacky krútil hlavou, nad scenárom, ako takúto zápletku mohol niekto vymyslieť. Čakajte, drsných chlapcov, fetujúcich trpaslíkov, kanály a staro novú atmosféru 11-15 storočia Brúg. A Farrell konečne potešil.(23.7.2008)