Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Topco

Na môj vkus pomalý rozjazd, avšak so slušnou dávkou britského suchého humoru. Neskôr ale bizarný dej dostáva po jednom telefonáte pekné obrátky . A po príchode Ralpha Fiennesa na scénu je radosť sa pozerať! 8/10 ()

zuzinka2

Velmi zajímavý a originální snímek. Můj oblíbenec Colin Farrell a pro mě do tý doby ne příliš známý Brendan Gleeson odvádějí skvělý výkony, stejně tak jako Ralp Fiennes (který se ve filmu objeví jenom na několik minut, ale stejně stojí za to) a J. Prentice v roli rasistickýho trpaslíka. Černý humor se mi líbil a některé hlášky byly opravdu skvělé. Celkově velmi silné 4 hvězdičky. P.S. Bruggy vypadají vážně nádherně. P.S.S Napodruhé zvedám na 5 hvězdiček. ()

starbrejkr

Pozoruhodné. Z mého pohledu rozhodně zvláštní film, ale má strašně moc do sebe. Většinu času je královskou zábavou postavenou na osvědčeném receptu nesourodé dvojice. Tato klasická poloha je ale okořeněna nejen atmosférou "zasraných Brugg", ale hlavně neotřelým humorem. Zároveň ale občas během filmu a na konci obzvlášť probublávají hlubší polohy k zamyšlení (k němu už jen jen vztah mezi oběma zabijáky) vrcholící krásnou symbolikou na filmovém place. Colina Farrella jsem nikdy nemusel, vždycky na mě působil dojem libového frajírka, ale tady se celkem vytáhl, o svých obrovských kvalitách mě opět přesvdědčil i Ralph Fiennes. Po prvním zkouknutí mi neseděly některé odbočky, zejména s trpaslíkem, ale jak už to bývá, napodruhé tyhle detaily už naprosto zanikly před smrští jedinečnosti a neobvyklosti, kterou tento snímek nabízí. Zkrátka jedinečný filmový zjev posledních let, který nelze k něčemu jinému připodobnit. ()

cubajz

nenápadná gangsterka oplývající černým humorem, sázející hlavně na chemii dvou zcela rozdílných herců, krásné exteriéry belgických Brug a bezvadný konec. Každopádně to není nuda (jak tu pár uživatelů píše), jen se musíme dostat do takové správně smířlivé nálady - to pak proplujete celým filmem s lehkým úsměvem na rtech (a nemám na mysli smířlivou náladu s pomocí lehkých drog, jak by se mohlo zdát:). ()

ifa

Drze neotřelá a neotevřená krabička bonbónů z pravé hořké belgické čokolády, made in brugges. Kousneš, první dojem nic moc, poválíš po jazyku, hmm, čekáš, čekáš a pak-kakaovníkové kulky začnou šimrat po jazyku, což vyvolá zasmání se od srdce cynického, přivřeš oči, zaposloucháš se do na míru šité hudební znělky belgického výrobku. Oči otevřeš koukáš po okolí, které je jako ze sna a už jen vychutnáš, chuť, aroma a závěrečné sousto. Chutná skvěle, pravých a zasloužených 80% filmově čokoládových. ()

bukowski83

Drsně hodný Brendan Gleeeson, zlý, ale zásadový Ralph Fiennes, zvláštně krásná Clémence Poésy a naprosto skvělý herecký výkon podávající Colin Farrell.To mě tak strašně překvapilo, nečekal jsem, že dokáže takhle zahrát.Ten jeho irskej přízvuk je boží a jeho utrpení a bolest jsem mu prostě od začátku do konce věřil.Nádhernej příběh se spoustou hlášek, například ten rozdíl mezi nebem a očistcem - U weren't really shit, but U wern't on that great either - like Totenham!90% ()

TommyLeeJape

"Of course you can't see! I just shot a blank in your fucking eye!" Skutečně komorní gangsterka, která mě tak dostala, že se ji ani neodvážím zdlouhavě komentovat. Fantastico! ()

tomtomtoma

Svérázná drsná komedie plná urážek, násilí a středověké architektonické nádhery města Brugg. Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson), nájemní zabijáci, tráví nuceně vánoční čas v kouzelně pohádkovém městě. První má být potrestán za pracovní přehmat, druhý má tento přehmat trestat. Ale zbavit přítele života není jednoduché. První si pobytu začne užívat až díky seznámení s půvabnou živočišnou Chloë (Clémence Poésy), druhý nasává kulturně-estetické vjemy. A tak na scénu vstupuje drsný Harry (dobrý Ralph Fiennes), svérázně zásadový šéf zabijácké dvojice, aby vzal situaci a potrestání do svých rukou a začíná nelítostná honba a boj. Z dalších rolí je zde těhotná majitelka rodinného hotelu Marie (Thekla Reuten), rasistický sjíždějící se lilipután Jimmy (Jordan Prentice), Harryho bruggská spojka Jurij (Eric Godon), a žárlivý bývalý Chloin přítel a podvodníček Eirik (Jérémie Rénier). Svérázné, drsné, vtipné, napínavé. A podmanivá krása starobylého města, protknutého kanály. ()

dubinak

In Bruges je hodně snová, příjemná, zábavná, ale i dojemná tragikomedie se spoustou dobrých a neokoukaných evropských herců, která dokáže krásně pohladit duši. A to především tím, s jakou gráciií a půvabem je natočená a naservirovaná divákovi. Ten může nejen sledovat velice svěží námět, ale také se kochat romantickým belgickým městem, kde se děj odehrává. Jsem strašně ráda, když narazím na něco, co nesrmdí po Americe. Tudíž je černý humor přiměřeně stupňován a nepohorší. Film navíc obsahuje hodně charakteristických postav. Farrella jsem vždy nějak vesměs považovala za přehlídnutíhodného, ale čím víc s ním vídám filmů, tím víc mě přesvědčuje, že herectví ovládá s velkou vervou a dokáže upoutat. Konec snímku pak už jen krásně hraje na emoce. P.S. Tento film je o moc vtipnější, pokud jste už Brugy navštívili. ()

laik_60

V krásnych starodávnych Brugách osadený príbeh dvoch (troch) vrahov - zmrdov - ktorí mi akosi nezvyčajne ľudsky pripadali. Vynikajúceho Farrella dopĺňal Gleeson. Film vhodný povšimnutia milovníkom krimi a nevtieravej komédie. ()

C0r0ner

Vtipné, drsné, dobře napsané a zahrané. K tomu to má takovou zvláštně jedinečnou atmosféru, kterou člověk jinde neuvidí. Škoda, že to někde kolem poloviny na čas ztratilo tempo, jinak by to byla bomba. Asi nejlepší scénou je rozhovor mezi Farrellem a Poésy o tom, co kdo dělá. Vymyslet něco takového, to už je teda talent. 90% ()

Flynn

Hodně zvláštní, ještě více zajímavé, herecky hezky zvládnuté, prostě fakt dobrá podívaná. Město má neopakovatelnou atmosféru a film se nese v klidnější notě až do vygradovaného závěru. Ovšem stejně vás vtáhne. Na Colina se lepí smůla a nečekané momenty ve velmi povedeném stylu :o) ()

Wormboy

Pekne natocene, slusne odohrate, miestami vtipne, ale celkovo som cely film cakal, kedy sa uz konecne nieco zacne diat a kam sa to bude uberat. No a ked sa zacalo, tak film skoncil. Takze finalny dojem z filmu? Jedno velke "WTF???". 2,5/5*. ()

lakikaki

BOŽSKÝ Farrell, (skvelý Gleeson,) božšký Fiennes, božšký scenár, božšký soundtrack, božský koniec, božšká zábava. In Bruges funguje na úrovni všetkých žánrov, do ktorých by sa dal zaradiť - dramatická časť je skutočnou drámou, akčné scény sú skutočnou akciou a vtipné scény či dialógy sú vynikajúcou komédiou. Prvotriedna zábava a ani trochu tupá. A nájdete tu aj prekrásny bonus v podobe Thekly Reuten. ()

carly

odchádzala som z kina ako by ma niekto udrel po hlave minimálne panvicou. svoje dojmy však dosť dobre neviem vtesnať do slov. snáď iba, že Ralph aj Brendan boli skvelí a Colinov prízvuk je stále rovnako sexi ako keď som ho počula prvý krát. aj keď sa väčšinu filmu správal ako päťročný chlapec, ktorému na pieskovisku zobrali jeho obľúbenú lopatku. a film mal neuveriteľne úžasnú hudbu. a možno sa do tých Bruges pôjdem pozrieť. ak sa tam zrovna nestrieľalo, pôsobili ako celkom milé mestečko. ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Colin Farrell + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Brendan Gleeson ()

Dannysek4U

Tak tohle je jedno z nejvetsich herecko-rezisersko-scenaristickejch maslicek, co jsem za posledni roky videl. A vyber lokace + jako tresinka na dortu. A to rozfazovani rychlosti toku deje, no balada. Vazne vynikajici zazitek. ()

Andre3000

"Já nechci zemřít, já tak moc kurva nechci zemřít. Možná jsem už v pekle. Bruggy jsou zasraný peklo. " Pokud jsou Bruggy peklo tak bych se sem chtěl co nejdřív podívat. Opravdu zajímavě ztvárněná černo černá komedie, spíše tedy drama se skvělými herci. Občas si člověk říká, že je to blbost, za minutu si zase říká jak je to super udělané... ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky