Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Baker

Přestože se to podle traileru může zdát, V Bruggách není uhláškovanou gangsterkou, ale tragikomickým, dojemným příběhem. Děj plyne příjemně pomalu a je tedy škoda, že anotace filmu prozrazuje děj více jak do dvou třetin. V té době se také objeví Ralph Fiennes (do té doby jen jako extrémě sprostý hlas v telefonu) a z poklidného dramatu plného černého humoru se stane lehce klišovatá akce. Na plný počet to ale pořád stačí. ()

KatanaCZ

Hodně zvláštní film, který ve mě po celou dobu vyvolával rozporuplné pocity, v jednu chvíli jsem si říkal: "hmmm, docela nuda", ale pak se děj vždy někam stočil a nuda šla stranou. Vytknout tedy můžeme určitou vleklost děje a občasnou nudnost, pozitiv je mnohem více, např. originální příběh, opravdu dobré herecké výkony a zvláštní atmosféra celého snímku. ()

czejny

Na film jsem se těšil jak malé děcko. Čekal jsem od něj hodně...a mé očekávání se naplnilo. Bruggy je opět jeden z těch filmů těžící z úchvatného prostředí. Avšak není to jeden z těch filmů, které to prostředí znásilní a výsledkem je nějaký zparchantělý blaf. Přidejme k tomu pro mě neokoukanou pózu Colina Farrella, jenž byl svou deprimovanou impulsivní nervozitou opravdu sympatický. Neméně sympatická byla i se svou andělsky čistou tvářičkou Clémence Poésy. No a do party ještě připočtěme úchylně zásadového Ralpha Fiennese. A samotný příběh? To nelze nazvat nijak jinak, než propracovanou komedií (černou, samozřejmě). Žánr akční u mě zůstává až někde hluboko v pozadí. Je to především o oné vtipné znechucenosti hlavního hrdiny Raye, na němž to stojí. Pak už jenom takové prvky jako zfetovaný trpaslík, hlášky na Bruggy a všechny okolo, jednooká buzna, atd. To neustálé plkání o odpuštění, o pekle, o očistci jsem bral něco jako výklad průvodce při plavbě bruggským kanálem, kterého stejně nikdo neposlouchá. Výsledný efekt z celého snímku je podobný jako z mé návštěvy v Bruggách. Kouzelné město, kde jsem si dosti užil a nasmál se (na věži jsem nebyl), In Brugges jsem si užil také a nasmál jsem se neméně dobře. ()

AdaMM

Nevím - mě to nějak nesedlo. Není to ani gangsterka, ani komedie a na cestopisný snímek z Belgie jsem se dívat nechtěl. Nemá to úplně špatnou režii ani scénář, ale "něco" v tom skřípe. ()

3n3my

Podľa môjho názoru (a na počudovanie!) Colin Farrell najmä v prvej polhodine prehrával. Naproti tomu bol Ralph Fiennes napriek menšiemu priestoru o dosť presvedčivejší. Inak sa jedná o slušne vykreslenú gangsterku v zaujímavom prostredí. Nič viac, nič menej :-) ()

tom88

Celkovo vydarený takmer nekomerčný film o dvoch gangsteroch. Farrell aj Gleeson sú fajn herci + R. Fiennes, ktorý im ide po krkoch. Na moje prekvapenie tu nebolo ani kúsok nudy alebo zbytočných scén. Všetko pekne plynulo zrozumiteľne a dynamicky. Niektoré scény boli aj vydarene vtipné, čo som v podstate ani nečakal. Ako režisérov režijný celovečerný debut je to veľmi fajn a film si určite pozrite. Ja rozhodne neľutujem. 80% ()

okkac

Z počátku lehce komediální gangsterka, kde vtip vychází hlavně z dialogů (velmi sprostých), aby pak zabrousila do vážnější polohy a přihodila trochu celkem drsné brutality (dopad Gleesona, trpaslík na konci) a k menší škodě i nejednoznačný závěr. Sympatické ústřední duo a hodně vyšinutý záporák Ralpha Fiennese. K tomu minimalistická režie McDonagha dávající znát jeho divadelní původ a krása Brugg samotných, že bych tam hned zajel. (Prostě nejlepší reklama) 8/10 UPDATE: O pár let později jsem v Bruggách byl a je to opravdu nádherné místo s uhrančivou atmosférou. ()

sator

Po první třetině jsem to chtěl vzdát. Nakonec za totální neschematičnost **** Jedno teplý pivo pro mýho teplýho kámoše, pro mě normální, protože jsem normální...😎 Dabing Filip Švarc. ()

Pája=)

neuvěřitelně osobitá gangsterka s neodolatelným Colinem Farrellem, kterou podtrhuje úžasná hudba a skvělá kamera. /po druhém shlédnutí musím nutně tu jednu hvězdičku přidat. Tohle je prostě masterpice s tak vypracovanými postavami a dialogy! a je to úplně něco jiného než co znáte. ()

vesper001

Památky, nadávky, násilí, hlášky. Z násilí vám občas zaskočí, ale chuť k jídlu neztratíte, u hlášek se nebudete usmívat, ale nahlas smát. V hlavních rolích vytrvale remcající Colin Farrell („Kdybych byl retard a vyrost´ na vesnici, tak by se mi tu líbilo.“), belgickým kulturním dědictvím okouzlený Brendan Gleeson („Pojď, postavíme se do fronty a sáhneme si na to!“), jejich sprostý, ale zásadový šéf Ralph Fiennes - a Bruggy, které jsou pro někoho pohádkou a pro jiného synonymem pekla na zemi. K tomu trpaslík-rasista, jogín, skinhead a pár pořádných traumat. Tak tomu říkám film. ()

Radiq

Ze začátku nenápadně a zdlouhavě, přitom vtipně a pak sjetě, sem tam depresivně až sebevražedně a gangstersky chladně, pak s přechodem na gangstarsky ukecaně, trpaslíkovsky přítomně a ke konci dost gangstersky krvavě až brutálně, zakončeno japně i nejapně, leč né trapně, ale líbivě a hodnocením velmi kladně. ()

CatcherBlock

Už samotné město Bruggy jako takové, při pohledu působí na člověka jako balzám na duši, stačil by o něm klidně jen 10-minutový dokument se zádumčivou instrumentální hudbou, natož pak v těchto "kulisách" natočit film, který se opírá o jejich krásu a vyobrazuje všechny skvosty, které se tu dají najít. Je hodně filmů, které nemají smysl a kdyby se nikdy nenatočily, tak by se nic nestalo, možná by to naopak všem prospělo...Říkám to proto, protože chci zdůraznit, že V Bruggách k těm filmům nepatří... Chci říct, že kdyby se V Bruggách nikdy nenatočilo, tak by byl svět filmu o hodně chudší a přišel by o skutečně KULTOVNÍ film, navzdory tomu, že je to film nový, tohle přízvysko mu čestně náleží...Je ale nutno říci, že samotné krásné Bruggy a jejich památky a uličky dělají v tomto filmu sice neodmyslitelný, ale ne zase tak ůplně ten hlavní a rozhodující aspekt --- Ohromilo mě jakou nedůležitost kladly hlavní postavy sami sobě a místo toho, lpěly na kodexu cti a na tom, dodržet svoje zásady...Neuvěřitelně silné a v různých i jiných situacích ohromně motivující. Tvůrci vyobrazili přesvědčivý rozbor chování postav, nejvíce U Colina Farrella, na nemž je rozervanost a vyčítání si osudového skutku patrné minutu od minuty a spěje do silně emočního a vytříbeného finále, kde se ukáže pravý charakter všech zůčastněných --- Stálo to za to, co hrdinové kázali toho dostáli. Dopadly tak, jak jim káže hrdost, chtě, nechtě následkům, bolesti, nebo citům. To je jeden z hlavních důvodů, proč je výraz kult u tohoto filmu více, než na místě. Jde silně proti proudu, jde proti trapným a předvídatelným dějům a jde si po své vlastní vyšlapané cestě. Srší černým humorem, obrovským vtipem, který dokázal několikrát vehnat slzy do očí a vůbec celým filmem se line jakási všudypřítomná nit zpackaných osudů a přitom ohromně charakterních postav. V Bruggách není jen film, je to taky výčet vlastností, jaké jsou v dnešní době většině lidem už nahony vzdálené a nicneříkající, významům jako čest a hrdost. Je to geniální scénář, přetavený v ještě geniálnější film s poselstvím, které člověka dojme, rozbrečí, rozesměje i donutí zamyslet se... ()

Mylouch

Tragikomedie jak řemen se šklebem boschovské drobnokresby o tom, že prosperující podnikání nemá vždy překážky jen v bruselských úřednících. Pro Čecha je v této - české produkci tak vzdálené - nejsoučasnější invenčnosti jedinou útěchou ♫ janáčkovský názvuk hlavního hudebního motivu, moderní i po 100 letech. Kamera, Colin, Brendan, historie, labutě a horní dvojky Clémence Poésy ()

dr.fish

Musím říct, že recenze zcela vychválily film, který mne v podstatě vůbec nebavil. Neviděl jsem nic, co by ve mně vyvolalo jakékoli pocity. Smůla. 50% ()

URBAN

Mám ​rád černé komedie a navíc když to někdo umí pořádně uchopit a naladit to na takovou správnou depresivní linku, je to pořádná zábava a překvapivě, ač je to komedie má to svůj promyšlený příběh, scénář postavy nebo děj. ​​( 31.8.14/MAC ) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky