Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Eržik

Nájemní zabijáci! Už jako malej jsem si představoval jak musí jejich život vypadat, s postupem věku jsem přemýšlel jak se asi musí cítit a jak fungovat v běžném životě, no a k tvorbě těchto představ mi sloužila pěkná sbírka filmů na tohle téma, samozřejmě s vizí bří Wachovských a jejich Assassins na prvním místě. Ale tahle vidina je rozhodně nejvtipnější a přitom až docela reálně psychicky pojatá. Absurdita, tohle slovo mi většinou mezi záchvaty smíchu kanulo na mysl, ale vůbec ne v negativním smyslu, naopak tohle mi dávalo odpověď na mou dětskou otázku a hodlám se s ní spokojit. Pobavil jsem se, zamyslel a pokochal ( Clémence Poésy ). ()

Carlossss

Už podruhé tento týden mě ten kluk Farrellovic mile překvapil svým uměním. Sice podobně jako v Kasandřině snu je na pokraji svých psychických sil (překvapivě skoro kvůli tomu samému), ale zvládá to jiným způsobem a ne tak tragicky. Když si ke Collinovi, jako nejhoršímu turistovi na světě, přidám krásné město, Clémence Poésy, rasistické trpaslíky a očistec, dostanu jako výsledek skvěle gradovanou zábavu u které mám na konci pocit, že jí stejně něco chybí... ()

ilemas

Proč kurva ve zkurvenej Bruggách? Byl jsem tam a je to jedno z nejkrásnějších měst-pohádka. Film mě moc nelákal, ale zhlédl jsem ho jen proto, že je to v Bruggách a já Bruggy miluji.Vůbec to nebylo špatný,dobré hlášky,černý humor. Zvláštní zimní atmosféra, nádherné Bruggy, hudba. Rozhodně nejsou Bruggy prdel světa. Rád se do Brugg znovu podívám už díky tomuhle skvělému filmu a těším se na druhé zhlédnutí. ()

Des2

Oceňuji originální dialogy i zápletku - nejede po předem zajetých kolejích, ale překvapuje nás každou minutou, každou akcí i reakcí. Až budu v létě v Belgii, asi se do Brugg podívám, třebaže je to taková "shithole". ()

Scylla

Akčnímu krimi traileru se podařilo absolutně mystifikovat diváky. Čekáte-li nevinnou taškařici, rychle zapomeňte. Colin Farrell si zahrál roli, která se v mnohém podobá té z Cassandra's Dream a osud jeho hrdiny není zrovna lehký... Skvělé prvky drama/krimi se mísí s černým humorem, který je dost natvrdo "vsazen" i do vypjatých scén, kde by ho čekal jen málokdo (místy to na mě působilo dost rušivě...). Herci jsou skvělí (všichni tři:))), hudba je příjemně neoposlouchaná a moc se mi líbila kamera. Příde mi, jako bych viděla dva filmy: drsnější komedii s vtipným Farrellem, kterak mlátí ženy a Kanaďany... a atmosferické krimi drama zaobírající se pocitem viny a nápravy. Ve výsledku vcelku příjemná záležitost. ()

Cl3ricK

Bruggy jsou prdel světa aneb dva Irové s prožízlou držkou na návstěvě v Belgii. Bruggy jsou krásné město, trochu mi to připomínalo po historické stránce tu naši krásnou Prahu. Záběry jsou opravdu hezké. Ralpf Fiennes je kurva borec. Fuckuje si poanglicku. Jinak co se týče hlavní dvojice, pro mě to byli sympaťáci. Pokud je něčeho v tomhle snímku požehnaně, je to bezpochyby černý humor. Prdel byla jak sviňa. Ale to nejlepší co film nabídné, je grandiózní hudba. Opravdová krása, která lahodila mým uším. Prostě další evropský biják, který stojí za to vidět. ()

kagemush

Takhle by to možná notočil i Mistr Tarantino,kdyby to takhle uměl.Ovšem nebýt Mistra,vypadal by tenhle kousek tak jak vypadal?- A co na to Menší mistr Ritchie? Nic. A Velmistr Joel? Ten samozřejmě tvrdí,že to umí taky a líp,a asi má i pravdu.Jenže takovýhle filmů jako Bruggy je zatraceně málo a já jsem za ně rád.---Jindy Farrella moc nemusím,ale tady, jako empatický lehce jakoby mile nablble působíci vrah ,úplnej šmudlík(moc mě bavil),z Fiennese jde strach(to von umí),dále trpajzlík co je vlastně lilipután a chce rozpoutat válku mezi bílími a černými,i když,nebo právě proto ,že je míšenec,-ale hlavně(!)Gleeson!!Teda já tohle minimalistický herectví vždycky žral (Gaben,Hrušínský,)(ta jeho úprava obleku před....!!!,nebudu prozrazovat),-to byla pro mě největší radost v těch blbejch Bruggách. A že sem tam skoronoir, (i přes ty občasný ftipný krindypindy) to jen třešinka něžně položená do kaluže krve. ()

KoRniky

Mám ráda anglány a ten jejich typický humor, který je mi mnohem sympatičtější, než americký, a vlastně než jakýkoli jiný. Je mi úplně nejsympatičtější. A přistihla jsem se při tom, že asi začínám mít docela ráda Colina. V Bruggách je podařená, tak trochu jiná gangsterka, která ma všechno, co jsem si mohla přát. Nejsem z ní sice úplně odvařená, ale pobavila jsem se výborně. Ale ať jsou Bruggy sebekrásnější město, nemám ráda belgičany. Jednou jsem Belgií s kamarády projížděla, ztratili jsme se, a neochota místních lidí nám poradit, kde jsme, nebo aspoň říct nám kde koupit mapu (na benzinách ji nehledejte) byla ohromující. Bruggy jsou možná pohádkové město, ale belgičani jsou neochotní ignoranti!! ()

BitlDjus

Ani ne tak komedie, spíše drama. To je snímek In Bruges, místy napěchovaný černým humorem, velikou dávkou citových zhroucení a hlavně také skvělou atmosférou tohoto města. Colin Farrell zde zahrál svoji roli parádně, stejně tak jako Ralph Fiennes. Po tomhle skvělým snímku si Bruggy musíte zamilovat. ()

berusche

Musím se přiznat, že i když bych do Brugg klíďo jela na dovolenou, asi bych na tom byla jako Colin, páč bych raději pila po nocích a na věž bych se tedy rozhodně nevydala (nj, ale proti gustu). Problémem ale je, že ačkoli je to místy neskutečně vtipné, jindy naopak dost smutné a přátelství tu má několik mezí, hluboký film o odpuštění a napravení to pro mě rozhodně není. Naopak, kluci se chtějí zachránit, Fiennes jim to rozhodně nedovolí, oni to vědí, tak se s tím smíří (no, tady teda smíření je, ale že by teda takové, které se dostaví v běžném životě?). Herecké výkony, jak řekl cheyene, předčí děj samotný, už tu také bylo, že začátek je značně zmatený, a v neposlední řadě, tohle opravdu není Colinova nejlepší role (no tfuj, vždyť to byla jedna z jeho neměnných tváří, myslím, že toho umí víc). ()

easaque

o tomto filmu se hodně mluvilo v superlativech v komentářích k filmu Sedm psychopatů, který jsem nedávno viděl a tak jsem neodolal a pustil si ho. Kromě toho, že se v obou filmech objevují zabijáci, tak mají společné i netradiční pojetí a zvláštní humor. Situace, do kterých se dostávají hlavní postavy jsou často překvapující až absurdní. Tady je však děj mnohem víc uvěřitelnější a o to víc u mě stoupá v hodnocení. Na druhou stranu musím odebrat hvězdu za neustálé "fuckování" - asi to tam patří, ale po čase omrzí a já toto nedokážu překousnout. Škoda, jinak by to byly jasné 4 hvězdy - atmosféra, prostředí i herecké výkony za to stály. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Nuala

Martina McDonagha, respektive jeho divadelní hry, znám moc dobře z Ostravy. Měla jsem možnost vidět dvě z jeho nejznámějších inscenací-Pána Polštářů a Poručíka z Inishmoru. A musím říct, že pokaždé to byl opravdu nevšední zážitek. Proto mě velmi zajímalo, jak si McDonagh poradí s celovečerním filmem. Přece jen filmové zpracování pracuje s úplně jinými prostředky než divadlo. Klade se zde důraz na jiné věci, pro divadlo významné detaily se zase odsouvají do pozadí. Ale McDonagh si s tímto poradil velmi úspěšně... Máme tak možnost shlédnout film plný propracovaných dialogů, perfektně vykreslených postav a pohybů a intonace dotažených do posledního detailu. Zárověň se ocitneme v pohádkové atmosféře vánočních Brugg, gotických památek a bizarním světě zabijáků, prostitutek a trpaslíků. A to vše umocněno velice emotivním a citlivým hudebním doprovodem. *** Nevšední režijní zpracování by však samo o sobě nestačilo. A tady na scénu nastupuje plejáda kvalitních, léty prověřených herců s obrovským charismatem, které dokáží dokonale vtisknout do postav, vdechnout jim duši a perfektně proniknout do jejich nitra. Colin Farrell, jenž si zde uvnitř sebe nese vinu, touhu se vším skončit a vyhnout se výčitkám svého svědomí, již několikrát dokázal, že svou postavu umí doslova vyždímat do posledního pocitu, do poslední emoce. Brendan Gleeson jakožto starostlivý společník, který i přes svou profesi neztratil smysl pro krásu a snění a dokonalý Ralph Fiennes, jehož postava do filmu vnese vysmívající se krutost, posedlost a pozorovat veškeré kroky této postavy je opravdu hodně zajímavý zážitek. *** Na závěr mi nezbývá než smeknout před bravurním počinem McDonagha, který je mému srdci zase o kousek blíž, a doporučit jak návštěvu kina, tak divadla. Bude to opravdu nevšední zážitek.. ()

Joe321

Opět jeden z filmů za poslední dobu, o kterém jsem nečekal nic extra. Ať pohádkové nebo zk*rvené, gangsterské Burggy jsou dobrým filmem. Ze začátku pomalé nastiňování děje, který končí velmi našláplým napínavým finále. Film je o gotice, cynických dialozích a situacích, liliputánech, kodexu cti a také trošku o romantické lásce. Dohromady to funguje výtečně, podbarvené temnou hudbou. Ačkoliv Farrella moc nemusim, tady mu to sedělo. Z Gleesona sálala pohoda a z Fiennese na konci přesný opak. Takže In Bruges doporučuju, ačkoliv si ještě nejsem jistý hodnocením, zatím pět. -"If I'd grown up on a farm and was retarded, Bruges might impress me, but I didn't, so it doesn't." ()

johny89

hezká hudba, nádherné město, nadměrný vyskyt slova "fuck" :D z počátku nuda ale nakonec celkově povedená podívaná :) ()

MartinNDL

Pojďme si něco vyjasnit. Sem jedinej člověk, kterej by o Bruggách neřek na prvním místě, že je to komedie? Nejde popřít výborně napsaný dialogy často černohumorný, ale jinak je celej film o tom či onom utrpení. Když si Židi v Osvětimi udělali z chleba zábavný figurky, taky se z koncentračního nestal pionýrský tábor. Už mnohokrát se potvrdilo, že když jeden umí psát a udělá pak film a la divadlo, muže to být levný a super. Colin Farrell je super snad vždycky, ale co je výjimečný? Využití Brugg. Rozdílný pohled na specifický město jednak skrze postavy, ale taky už samotným příběhem a režisérem. Tenhle film je zábavná, drsná, smutná báseň o citech zabijáků. ()

Morloth

Film jehož první věta zní: "Poté co jsem je zabil..." působí již od začátku dosti zvláštně. Člověk povětšinou očekává méně razantní vtažení do děje. Oč je poté více překvapen, když následujících několik minut věnuje turistickým vyjížďkám po městě Bruggy? V Bruggách je film kombinující francouzský šarm Amélie z Montmartru s laskavým a milým humorem filmů Guye Ritchieho, jako jsou Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k. Že to nelze? Podívejte se na V Bruggách. Atmosféra města podbarvuje příběh o nájemných vrazích, lásce, odplatě a nenávisti. Emoce oscilují na obou hranicích svého pásma, tedy jak na té veselé, tak i na té smutné. Vše podpořeno vynikajícími hereckými výkony všech představitelů. Dokonale melancholickou hudební kulisou a precizní režií. Navíc hlášky o válce černých a bílých trpaslíků mohou přijít někomu jako zcestné a pro efekt, ale mě baví. Vypiplaný film. ()

HappySmile

Skvělá gangsterka nabytá anglickýma hvězdama první velikosti jako je Brendan Gleeson, Ralph Fiennes nebo Colin Farrel. Všichni odvedli pozoruhodný výkon. Se slovníkem postav se taky nikdo nijak nepáral, holt mafiáni nebudou mluvit spisovně a tak mi tam to fuckování vůbec nevadilo. Taky tady bylo několik dobře vtipných situací. Správný mix černého humoru a gangsterské story. ()

Lischai

Podivně morbidní poetika nájemných vrahů, londýnského přízvuku a mrtvých dětí. Ale tak nějak - po tom všem - přeci jen poetická. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky