Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy. V divadelním dramatu, nabitém emocemi - láskou, žárlivostí, nenávistí, se řeší otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků, který projeví nezvyklé přání: poprosí herce, aby zahráli jenom pro něj. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti... KARAMAZOVI jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy. (oficiální text distributora)

Goodmen

Skvělá kombinace divadla, filmu a skutečných herců ve velmi syrovém prostředí + excelentní Ivan Trojan, bravurní David Novotný a skvělý Igor Chmela. Pod dlouhé době český film, kterému se může říkat evropský (ne-li světový). ()

JanHá

Rafinovaně poskládaný film, v němž se hravost a vtip prolíná se závažnými filosofickými a etickými otázkami (obsaženými v Dostojevského literární předloze), herecká akce s žitým světem, realita (opravdovost) s hrou (předstíráním). Meditace o dobru a zlu, lidském i společenském… ()

sendisis

Silný námět Dostojevského románu dal Petru Zelenkovi těžký úkol. Zpracovat toto velké ruské dílo, převést ho na plátno a přitom jen nenatočit divadelní hru a dát tam něco ze svého. Zelenka nezklamal. Šokoval trochu, jen trochu ale tou civilní línií, ještě dlouho budu přemýšlet, co to vůbec mělo znamenat, ale jedno vím, že se mi tohle pojetí líbilo. Něco na něm bylo, něco co vás fascinuje, ne jen skvělý čeští herci - to, že Ivan Trojan nezklame jsem nepokrytě předpokládala :-) - překvapil mě David Novotný, který roste v úžasného představitele dramatických rozporupných postav, jeho Míťa byl věrným obrazem Dostojevského předloze... člověk by tu mohl popsat každou postavu dopodrobna a recenzovat a vykádrovat každý momentík děje, ale lepší než psál o filmu, je ho vidět. Pokud tohle vás nedonutí přemýšlet o životě a smrti, lásce a nenávisti, vztazích a všem tom kolem, tak už nic Je toho hodně.... moc.... člověk film musí vidět víckrát, protože když film skončí tak máte takový ten pocit. Wow, co to jako mělo být? ()

chrustie

Tentokrát sem se rozhodl vyhodnotit toto dílo na 2x. Je právě polovina filmu. Trojan je drsný, opravdu drsný a začínám přemýšlet, že budu chodit do divadla. "Kaša" bohužel nevím jak se herečka jmenuje, je hlavně ze začátku taky dost drsná. Poctivej bobr a hudba ve filmu, je taky drsná a taky fakt dobrá. Čekal sem úplně něco jiného, co, to je jedno, ale i přesto, sem prozatím dostal něco, co mě přikovalo k obrazovce a i přes podle mne nicneříkající děj, mě to táhne dodívat se do konce. Zbytek bude na konci :-)....... Bohužel musím dodat že film postupně ztrácí na tempu. Ke konci sem se nebavil tak moc, jako ze začátku. Osobně musím vyzdvyhnout Andrzeje Mastalerza, který pro mě byl hlavní tahoun, vedle Trojana. Omlouvám se všem příznivcům, ale Trojan je psychopat. Po Rodenovi druhý nejlepší český herec pro mě.. ..... Je pravda že na 5* to pro mě není, ale už pro můj pocit..... JO, TOHLE MUSÍTE VIDĚT... ende :-) ()

DooFooS

Neustále jsem se rozplýval a obdivoval hereckým výkonům a kulisám, abych se vzápětí dezorientovaný utápěl v ději, neději. Divadelnímu experimentu na filmovém plátně bych dal za pět, ale filmu samotnému nemůžu dát víc než tři, protože jsem jistojistě nepochopil vše potřebné k porozumění. V průměru to tedy dělá nadprůměrnou záležitost. ()

pasqviL

Co říci k Karamazovím, asi to že Zelenka je prostě v současné době nejlepší český režisér, a Trojan zase herec. Ve filmu mě ale rušil nic neříkající meziděj s polským dělníkem a jeho synem. ()

SKA

Film *** , hudba ***** , ve výsledku vcelku koukatelný film. Zajmavé a povedené převedení divadelního představení na filmové plátna. Příběh s údržbářem a jeho synem se mi zdál poněkud podivný. ()

karlos-rio

A je tady další film který, má několik cen, ale já nechápu za co. Jediné co bych na filmu ocenil je fantastický Ivan Trojan, ostatně jako vždy, ale to je bohužel vše. Čekal jsem od filmu mnohem víc, celkovej dojem navíc ještě kazí naprosto zbytečný a celkem trapný příběh během divadelního představení ()

wocicko

Zelenku mám moc ráda, Karamazovi mě zklamali. Musím pochválit velmi dobrou divadelní dramatizaci, úryvky hry byly vážně impozantní, ale příběh, do kterého bylo zkoušení vloženo pěkně priblblý, umírajícího chlapečka a zrádce prken, jež znamenají svět, prchajícího před kameru si vážně mohli odpustit - ale to by tam nic nezůstalo. Velká škoda. ()

mr.bredok

Karamazovi jsou natolik silné téma, že by byl příběh dost silný i bez bočního motivu smrti chlapečka a tragické sebevraždy jeho otce. Je to v tomto filmu nadbytečné. ()

RaDiNeK

Čtu tu samá pozitiva , ale přesto si nemůžu pomoci. Mě film absolutně nebavil. Být v kině tak snad odejdu ještě před skončením, jelikož nemám proč a na co dál čekat. Herecké výkony sice dobré, Trojan jako vždy excelentní, ale já se chtěl koukat na film, ne na divadlo. Kdybych chtěl divadlo, tak zajdu do divadla. Když k tomu připočtu kolik jsem od Karamazovů, díky dobrým ohlasům, očekával, mé zklamání je velké. Wasting time 30% sorry :( ()

sunjata

Jako divadelní představení převedené do filmu úžasné, herecké výkony skvělé, kulisa hutě syrová a podmanivá. Bohužel ta druhá rovina, civilní život představitelů Dostojevského hry je pouhým slabým vývarem. Co se dozví divák o vztazích jednotlivých postav v jejich civilním životě? Takřka nic. Tahle stránka filmu je naprosto hluchá, neobsažná a banální. Čekal jsem další drama na pozadí dramatu Dostojevského. Toho se mi ale nedostalo. Měl bych dát asi jen tři hvězdičky, ale zážitek ze silného divadelního tématu to ve mě zanechalo silný. ()

Jack.Pott odpad!

Jak je v Praze zvykem, jednou se přiživíme na legendě o Monte Christovi, podruhé na legendě o Kleopatře, pak na legendě o Drákulovi, Johance z Arcu, Bídnících atd. atd. Tentokrát se známý sociopat Zelenka stal parazitem geniálního Michaila Fjodoroviče Dostojevského. Industriální prostředí na mě nepůsobí avantgardně, jsou to prostě jenom kulisy. Doprovodné gagy, třeba sexistické fórky při příjezdu do Polska, jsou ve filmu s názvem Karamazovi uměleckou svatokrádeží. Smrtelně vážné a notoricky známé jádro snímku - příbeh o třech ruských bratrech - tvůrci pouze obalili tlustou vrstvou svých egoistických sraček. ()

migsee

Přes šátek? - Přes šátek! ... aneb film, u něhož budete sedět jak přikovaní a to i v případě, kdy vás nebude bavit, protože Ivan Trojan se opět a zase překonává! ()

Demoiselle

Milovaná kniha, milovaný Dostojevskij a teď i milované filmovo-divadelní zpracování! Hranice mezi divadlem, filmem a realitou je kolísavě vyvážená, obsazení mi vyrazilo dech - měli obrovský prostor a bylo vidět, že si ho užívají! David Novotný čím dál víc upozorňuje na svůj nepopiratelný talent, spolu s Igorem Chmelou! Jeden z nejzajímavějších filmů za posledních pár let! ()

Thovt

Zelenka zvládnul udělat ze záznamu divadelního představení plnohodnotnej film - to se počítá, i když v divadle bych u toho asi uronil nějakou slzu navíc... ()

rysafi

tvrdím, že po revoluci se u nás objevili jen tři superfilmy (když vynechám disputace o českých sodách apod.): Dědictví, Ulovit miliardáře a Karamazovi. sice jsou Karamazové doják na druhou, což mi nevyhovuje. chválím ocelárnu! ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy