Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy. V divadelním dramatu, nabitém emocemi - láskou, žárlivostí, nenávistí, se řeší otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků, který projeví nezvyklé přání: poprosí herce, aby zahráli jenom pro něj. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti... KARAMAZOVI jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy. (oficiální text distributora)

miki68cz

Syrové, industriální zpracování klasického tématu. Úžasné herecké výkony, neskutečná muzika. Chmela, Novotný, Holub, Trojan, Myšička, čeho se chopí to zvoní. Zítra si objednávám knihu. Děkuji a DOPORUČUJI ()

Romanka89

Příjemné překvapení, protože jsem vůbec nevěděla na co to budu koukat. Rodiče filmu vytýkali přílišnou divadelnost, ale podle mě díky tomu měl film grády, kdyby to bylo jako film, ne divadlo, myslím že by to nebylo tak silné, ale kdo ví. Bravurní herecké výkony. ()

macetoma

Proč jsou všichni Ruští autoři tak těžcí? Asi neznali nic než vodku, robotu a vodku. Když navíc přidáme těžkou Polskou železárnu, tak z toho máme těžkou hlavu na celý večer. Je až s podivem, jak jsou některá témata nadčasová. Herci skvělí, je to drámo, dávám 4 hvězdy. ()

nula87

Zelenka se opět nenechal vtáhnout do nějakých škatulek, a natočil látku, nad kterou by většina mávla rukou, a ptala se "A jak to jako chcete udělat?". Divadlo ve filmu, to už tady samozřejmě taky bylo, ale Zelenka narouboval Dostojevského do ruin polských hutí vyzdobených komunistickými hesly a obrázky z porno časopisů ("Starej dobrej bobr, to už se dneska nevidí"). A ruská tragédie zde nabývá dalšího rozměru podpořenými skvělými výkony herců (do jednoho!), z nichž každý je ve své roli ponořen až na dřeň. A divák dostane silný, neotřelý, originální zážitek. 95% ()

Belbas

Konečně kvalitní český film, který dokazuje, že i v Čechách jsou skvělí herci i schopní režiséři. O svých kvalitách mě znovu přesvědčil hlavně Ivan Trojan. Podle mého názoru jsou Karamazovi jedním z nejlepších českých filmů poslední doby. Trochu mě mrzí, že jsem neviděl divadlo na živo. ()

gicous

Originální podívaná se skvělou hudbou a naprosto famozním Ivanem Trojanem. Jedná se v podstatě o divadelní představení natočené pro velké plátno. Nicméně je to představení, při kterém se divadelní herci nepohybují pouze jevišti, ale také mezi divaky a především je to vše zasazené do starých slévaren. Toto prostředí ve spojení s herci a hudbou činí z tohoto filmu skvělou zábavu. ()

rob_troy

Ano, ano a ještě jednou veliké ANO. Film s obrovským nádechem a zároveň obrovskou inspirací a touhou přečíst si Bratry Karamazovy. Bál jsem se českých herců, ale zbytečně. Protože se velké role uchytil sám Ivan Trojan a dokázal mě rozesmát i uzemnit. Velký potlesk pro verzi Karamazovců a pokud se to někomu nelíbí, ať si co...? Pro porovnání nehodlám koukat na Běloruskou verzi filmu z roku XXXX. Děkuji Pánům Trojanovi, Holubovi a Chmelovi. ()

gidzitka

Jsem divadelní ignorant, který ač nekuřák tisíckrát radši snese začouzené prostředí filmového klubu, než aby šel na prkna, která znamenají svět. Ač Češka český film jako takový mě nezajímá a nebaví, poněvadž mám pocit, že už jsem si vypěstovala alergii na všechny ty tragikomické komedie jakoby vylisované z jediné formy, u níž mě už pointa vtipu - možná i zdařilého - nemůže překvapit... Jistě si tedy dovedete představit ten neuvěřitelnej "wow" efekt, který mi přivodil poměrně značný šok asi ještě větší, než když moje milovaná Kometa postoupila do finále. Následné postfilmové šílenství mě přinutilo najít toho času -(všichni ostatní šli na Charitu)- mého jediného mončičáka a popsat doma jeho prostřednictvím, proč je film tak úúúžasný a jak je ještě nezbytnější než mít filipa na něj prostě zajít. Dostojevskij byl bezesporu génius a jeho díla vizionářsky čtou naši dobu i nedávnou minulost. Zelenkovo zpracování je možná trochu uspěchané a přídavek na stopáži by tomu jedině prospěl, ale mé tetelení se blahem je natolik veliké, že mohu velkoryse oko přimhouřit, zvláště když pro uši je to hotová ambra a mana v jednom. Prostě... "Bude jako Bůh, a všechno mu bude dovoleno!" Jen škoda že tento SVĚTOVEJ film nezískal alespoň nominaci na Oscara, protože když už ne ten, tak kdo? ()

Pitryx odpad!

Tak opět film, který mne absolutně nezaujal. Ani jsem se to nesnažil pochopit. Autor si asi hrál na umění. Výsledkem je pro mně polodivadelní šedivost. Ten čas jsem ztratil zbytečně, měl jsem je strávit užitečněji. 150820119658/9945 ()

Maica

Moc zajímavé, dost složité, ale sama jsem byla překvapená, jak se mi snímek líbil. jen mi strašně vadilo, že jsem na to musela koukat s anglickými titulky, takže jsem pak moc nerozumněla Polákům (slyším to v polštině, čtu v angličtině a překládám do češtiny) a některé věci mi úplně tak neodcházely. Těším se, že se na film znovu podívám. ()

kubilov

To je tak když přivezete Dejvické divadlo a pár dalších do současného Polska aby zahráli Dostojevského Karamazovi. Petr Zelenka opět boduje, originální a zjednodušené zpracování bratrů Karamazových v hyperindustriálním prostředí jakési krakovské ocelárny kombinované s osobním životem aktérů a s jednoduchým propojením samotné hry s životem jednoho z dělníků. Ivan Trojan a Radek Holub herecky absolutně na výbornou. ()

JosefTomas

Zelenka překvapuje. Dokáže spojit dvě neslučitelné média, divadlo a film, do jednoho, aniž by se navzájem rušilo. Dokáže z herců dostat to, co by z nich jiní ani dostat neuměli. Dokáže přebíhat mezi tím vším, chytře vypointovat záběry a ještě k tomu nahlédnout do zákulisí herecké branže. Tleskám, protože nikomu jinému se nedaří v dnešní době dělat to, co jemu. A hudba je mimochodem absolutní špička. ()

PlysovyMacko

Ansábl hercov z pražského divadla hra Bratov Karamazov v poľskej továrni vrámci artoveho festivalu. Dej hry je silný a herci sú vynikajuci. Napriek zaujímavým kulisam by ma to bavilo, aj keby išlo len o divadelný záznam. ()

Miloško

Dokonalé divadlo prenesené do starej depresívnej fabriky,z neskutočnými dialógmi,neskutočnými hercami,výbornou dramatickou hudbou.najmä ten Ivan Trojan zahral úlohu starého Karamazova excelentne,démonicky. Bravó,český film,bravó.Nápad,preniesť Dostojevského román s českými hercami,ktorí idú do Poľska do starej huty,sledovať súbežnú skúšku hercov,ktorá je vlastne samotnou hrou s problémami mnohích hercov,alebo s problémom toho polského robotníka,tak tento nápad si zaslúži obrovskú pochvalu režisérovi a scénarsitovi Petrovi Zelenkovi...Ale pozor,toto dielo je určené hlavne tomu inteligentnejšiemu divákovi,ktorý ocení aj iné umenie ako len triky hoolywoodskeho biznisu.(DVD,24.12.2008). ()

jack_scott

Nejsem znalcem divadla,ale samotná hra v pojetí filmu působí velice zajimavě a poutavě, ten nápad s prostředím je skutečně velice dobrý. Takže dávám 80% ()

Goodmen

Skvělá kombinace divadla, filmu a skutečných herců ve velmi syrovém prostředí + excelentní Ivan Trojan, bravurní David Novotný a skvělý Igor Chmela. Pod dlouhé době český film, kterému se může říkat evropský (ne-li světový). ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy