Lovci stínů

• USA The Hunting Party (více)

Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život.
Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

Martin741 odpad!

Rezisera Richarda Sheparda teda vobec nepoznam, asi to bude pekna lama. No nic, pribeh ma nieco do seba, ale vsetko ostatne - herecke vykony, tempo, dialogy, rezia - jje doslova katastrofalne. 0 % ()

Figu

Pro mě Richard Gere ve velice netypické roli, kterou odvedl však na jedničku, nicméně byl to prostě uplně jiný Gere než ho všichni známe. Drsný příběh ovšem komediálně podložený, ve kterém i Ríšovi báječně sekundoval Terrence Howard a spolu tvořili tu správnou dvojku k "polapení" Foxe Boghdanoviče. Nebyl to žádný trhák, ale i přes to jsem rád, že jsem viděl skutečnou pasáž ze života novináře Simona Hunta. 60% ()

rakovnik

V jednom z klíčových momentů filmu si uleví hlavní hrdina: "Ty vole, to se mi snad zdá!" Řekl bych, že tato věta celkem trefně chrakterizuje dobrou polovinu filmu. Velice vážné téma (po)válečného filmu o honu na zločince masakrů v bývalé Jugoslávii je zpracováno velice nevyrovnaně. Na jednu stranu je zde poctivá filmařina, sympatické obsazení na obou stranách barikády, reálný základ příběhu a autentické reálie, na druhou stranu až příliš velké množství málo uvěřitelných momentů a chvil, kdy jsem si říkal tu samou větu hlavního hrdiny, již cituji v úvodu komentáře. Vyplatí se čekat na samý závěr filmu, kdy se objevuje zajímavá pointa příběhu a následné okamžiky, které nutí k zamyšlení tak silně, že bych zvedl hodnocení možná i výše.Přestože je film zajímavý a docela umně natočený, přece jen ve mně zůstávají smíšené pocity. Každopádně domnívám se, že dostane při repríze opět šanci. ()

Rodriguez

Slušně nabitý filmeček o pohybu novinářů v Bosně hledající nejhledanějšího muže světa. Lákavá odměna 5milionů dolarů je nezastaví před ničím ani před vlastní smrtí. Když ho nenašlo NATO, Společenství národů, FBI, CSI, tak mají šanci je najít tyhle tři muži?! ()

dezorz

Film podla skutocnosti, ale v skutocnosti bolo hrdinov pat a nie tri, v skutocnosti to bolo tak a nie tak a vobec, preco natac tak matuce filmy podla skutocnosti, ked skutocnost je len jedna, ta skutocna. ()

sulimo

Amíci jsou prostě odborníky na to, jak zmrvit jinak dobré a zajímavé téma tím svým stupidním patosem, ale pořád si říkám, že mohlo být hůř, takže průměr. Škoda, tahle problematika by si zasloužila lepší zpracování. ()

pakobylka

----- "Nevěřil bys, kolik válek najdeš na světě, když hledáš." ----- Silně nevyvážené, co se přístupu k tématu i vlastního zpracování týká. Mám se snad po letech začít cítit líp, že má země v tu "pravou" chvíli vstoupila do spolku, který se za krvavé občanské války v bývalé Jugoslávii bez nejmenších zábran přidal na jednu stranu konfliktu a následně vybombardoval Srbsko ? Pravda: "Humanitárně", na to nesmím zapomínat ... to je něco docela jiného, když vám na hlavu spadne humanitární bomba svržená z humanitárních důvodů. Kromě toho - pokud jste Srb, jste dozajista padouch či alespoň padouchy podporujete, tudíž si nic jiného ani nezasloužíte. Takže abych se vrátila k filmu: Jestliže pominu černobílý pohled, který je sice nebezpečný, ale lze ho ospravedlnit určitou osobní zainteresovaností jednoho z hlavních hrdinů, 1) asi je úplně normální, pokud do rozvrácené země přiletíte s VIP synáčkem (na něhož máte víceméně dohlížet) - a vůbec se nerozpakujete zatáhnout ho do dobrodružství, které s vysokou pravděpodobností skončí špatně; 2) asi je úplně normální, pokud se ve třech a beze zbraně (!) pohybujete na nepřátelsky naladěném území s bohulibým úmyslem nalézt toho největšího zločince našich dnů (který je ovšem pro tamní komunitu hrdinou) - a kamkoli vkročíte, všude se o tom mezi sebou hlasitě vybavujete ... a vůbec - chováte se jako stádo slonů ve skladu porcelánu. Já tedy nevím, ale co se mě týká, považovala bych vás za partu krajně pochybných individuí ... nikoli snad proto, že bych vás podezírala z napojení na CIA - spíš bych sázela na nějakou pěkně rozvinutou psychickou poruchu. Upřímně: Vážně si myslíte, že za takových okolností byste měli třeba jen mizivou šanci na úspěch ? P.S.: Rádoby černý humor (či neumělé pokusy o něj) tentokrát neberu ... nějak se nedostavila ta správná nálada, která by mi umožnila ho akceptovat. ()

Juto

Najlepšie na tomto filme je, že vás zaujme. Sem-tam to trochu poučuje, ale celkovo robí film to čo požadujete: pobaví. Ak hľadáte pomerne intenzívne 100 minútové rozptýlenie, tu ho nájdete. 6/10 ()

zette

Jako dobrodruzny film s akcnimi prvky si myslim, ze dobry. Ma to spad a dej se odehrava pro film v atraktivnim prostredi... ALE... Slozity valecny konflikt je zde pojaty zapadni optikou, kde jedini spatni jsou srbove. Staci, kdyz ti tri sasci prejedou srbske hranice a uz do konce filmu nepotkate nikoho normalniho. Tohle uz podruhe videt nechci... ()

c.tucker

Nevím kolik z toho opravdu bylo pravdivého, ale jestli většina, tak to je pravda to, že všichni hledaní zločinci jsou celosvětové veřejné tajemství. Gerea moc nemusím, ale byl docela dobrej a nějak tak si představuju šílenýho válečnýho novináře z terénu. Terrence Howard opět v dobrém světle svého umu. ()

laik_60

film by bol podla mňa zaujímavejší, bez humorných až komediálnych vsuviek. Prostredie a udalosti ktoré sa tam v nedávnych rokoch počas vojnového stavu odohrávali, si rozhodne zaslúžia vážnejší tón. ()

Radiq

Zajímavej snímek, kterej dělá ještě zajímavější to, že to je pravděpodobně podle pravdy. Ono je to na tom vlastně to nejzajímavější. Autenticita Bosny je podle mě autentická dost (až na všechny ty anglicky mluvící občany). No prostě všechno, co se dozvíme na konci ve žlutejch titulkách, mělo zůstat tak jak bylo a ne tak, jak to změnil scénárista (Diane Krueger jako ta ženská, co jim pomáhala by byla mnohem autentičtější jako chlap. Když chtěli tvůrci aspoň jednu ženskou, která měla mužské diváky navnadit, tak ji měli dát radši na tu jachtu). No ale jako celek mě to bavilo a ta hláška o Bin Ládinovi na konci - nezbývá než kroutit hlavou... ()

SeanLSD

V obrazovej zložke veľmi realistické, natáčané na autentických miestach, to bolo príjemné. Herci veľmi fajn. Ale tým bohužiaľ klady končia. Myšlienka ok, ale jej spracovanie je strašne pochybné. Do polovice je zaujímavé aspoň to, ako sa trojica rozlične skúsených a založených novinárov zaplieta do dezinformácií, ale potom je to už strašne zbrklé a náhodné a naivné...aj na pohľad zvonka... Ubehlo to ako voda, ale dojem, že sledujem len akúsi kostru obratú o všetko mäso ku koncu brutálne narastal... Napokon sa THE HUNTING PARTY javí viac než plnohodnotný dotiahnutý film výstižne popisujúci prostredie a vyčerpávajúci svoju tému, ako iba symbolický príbeh, ilustrujúci nejaké tézy, ako napr. že po vojnových zločincoch sa nepátra kvôli vyšším záujmom atď. a okrem toho nanešťastie potvrdzujúci stereotypy o tajomných, drsných a večne chľastajúcich Srboch (ktorých je vo filme všehovšudy 10). Škoda. Všetky potrebné aspekty, poznanie domáceho prostredia a rešpektovanie jeho špecifickosti, ako aj poctivá snaha dobrať sa ako-tak objektívneho pohľadu zasväteného pozorovateľa zvonku a súčasne kombinovať ťažkú drámu s komédiou sa neskonale lepšie podarilo filmu PERFECT DAY. ()

dzira

Jedna hvězda za to, že čistě z filmařského hlediska (jedná se přeci o zcela fiktivní thriller velmi volně inspirovaný skutečnými událostmi) to celkem slušně šlape. Protože se to ale snaží tvářit jako pravda vnášející konečně světlo do válečného konfliktu v Bosně a Hercegovině, zasloužilo by si to hodnocení, které v běžné CSFD stupnici ani není..... Nebezpečný film..... ()

Tomasso001

Film je zajímavě natočený, hlavní postavy hrají dobře, ale celkově nevím co si o něm mám myslet. Zčásti komedie, zčásti thriller, z části válečný film, ale ani jedno pořádně. Děj utíká svižně a divák se nenudí, myslel jsem, že se do toho Gere nebude hodit, ale zvládnul to na výbornou ()

venison

Námět na film velmi nadějný, morální pointa výborná, skvělé herecké obsazení, bohužel bez jakékoliv lepší přidané hodnoty, takže sklouzává do průměru.. Já jsem se nad jejich amatérským počínáním při stínání válečných zločinců v čele se zkrachovalým alkoholikem bavila :-) ()

Tereza666

Film jsem měla možnost zkouknout asi před rokem. Nemusím Gerea a Howard mi taky nic neříká. A ted musím říct. ŠPIČKOVÝ FILM. prvních pět minut bylo skvělých. Film se zbytečně netáhl, nechyběl humor, snad i Gere u mě stoupl a Terrencovi to seklo. A konec? Konec byla parádní tečka za tímhle nezapomenutelným snímkem. ()

davidek

Bral jsem tenhle snímek jako válečný a proto vážný. Celkem se mi líbil, ale jestli mám hledat humor ve válečném prostoru, musím se někdy podívat ještě jednou. Nějak jsem to nehledal a ani mi nepřipadalo, že by tam nějakej humor byl. Třeba získám jiný pohled. ()