Lovci stínů

• USA The Hunting Party (více)

Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život.
Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

jns

Jedno klišé za druhým. Navíc honba za válečným zločincem ilustrovaným spoustou vážně míněných hrůz, ale inscenovaná téměř komediálním způsobem - to prostě nemůže klapnout. ()

jojoping

Žánrovo neujasnený film, nie je mi jasné, či to mal byť pokus o realitu, dobrodružstvo, akciu, komédiu, alebo nedajbože paródiu. Snáď to aspoň režisér vedel. Podľa mňa je to typický americký pohľad na vojny vo svete – trojica neohrozených novinárov sa snaží o celosvetový mier. ()

Boulderman

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Počátek filmu byl hrozně naivní, neustále tam osočovali Srby, ale zapomínali dodat, že i Bosňáci měli na kontě mnoho vypálených vesnic a mnoho znásilněných žen. Z Republiky Srbské tam dělali jámu lvovou a ze Srbů samé fanatiky. Na druhou stranu i tyto nedostatky byly určitě lepší než největší sračka v dějinách kinematografie - Uloupené Kosovo. Od středu filmu až po jeho konec se však naivita vytrácí a nakonec je to i celkem dobré. V Bosně jsem byl, mnohá místa jsem poznal, takže i tohle na mě působilo o to realističtěji. Liška měl předobraz v Karadžičovi, kterého v roce 2002 také hledali ve vesnici Čelabiči. Mimochodem existuje ještě jedno Čelabiči u Konjice a tam byl za války chorvatský koncentrák, kde věznili Srby a muslimy z okolních vesnic. Mnohem lepší výpověď o válce v Bosně však poskytují Válečníci od BBC, což je jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. je jasné, že válku v jugoslávii rozpoutali dva náckové - tudjman a miloševič, srbové se pak pokoušeli etnicky vyčistit bosnu, část chorvatska a nakonec i nešťastné kosovo. Vyhlašovali všude možně autonomní republiky, ale když totéž udělali albánci na kosovu, tak to bylo nelegální... mrzí mě, že lidi u nás vidí všechno jen z jednoho úhlu pohledu, možná i proto hledím na filmy jako tento. každé dílo o něčem vypovídá, ale málokterému je rozumět ()

hackstolle

Nejak jsem se cely film moc nebavil a pripadlo mi to tak divne natocene. Nektere zabery naprosto hrozne. Ale ten zaver ma neco do sebe. Zvazuji vsak jen tri az ctyri. Richard Gere je mozna pro zeny sympaticky herec, ale mne uz od dob, kdy si zavdal hlavni roli po boku Julie R., nejak nesedi. 60 % je az az. ()

V.N.

Koukatelný ale naivní, podivně režírovaný a nakonec i podprůměrně zahraný film. Mám z toho asi takový pocit, jako by pan režisér napsal scénář během vykonávání velké potřeby na roli toaletního papíru, hodinu před začátkem natáčení. To že se takový příběh opravdu mohl na balkáně odehrát, neznamená že bude divákovi předložen tímto neobvyklým způsobem, který mi dost zavání filmovým amatérismem. Některé scény jako by byly natočeny o několik let dříve a pro úplně jiný film, výkon R.G. je vyloženě nevyrovnaný, Diane Kruger ve své roličce nemá co předvést a Terrence Howard je oba i se svým standardním projevem strčí do kapsy. Ale i tak nemůžu tento film s čistým svědomím úplně odsoudit, protože přeci jen jakési poselství obsahuje, nebo si to alespoň chci myslet. ()

sovereign

Prijemny a rozhodne velmi zaujimavy film vykreslujuci konflikt v Bosne. Avsak paradoxny: komedialne vsuvky boli sice fajn, ale miestami sa mi zdali trochu nevhodne zaradene; dalej - az dokumentarnu vernost zhadzuje tak trochu jednostranne hadzanie srbov do jedneho mecha a vykreslenie republiky Srbskej ako krajiny fanatikov, kdezto moslimov ako nevinnych obeti (najme v uvode); stretnutie s hladanym - velmi nepravdepodobne... Nacrnutie istych novych teorii, sugestivnost (+-), vyprava - to vsetko hodnotim pozitivne. Takmer **** ()

Elegnor

Zajímavý dílko, vtipný, dynamický, občas realistický, Richard v roli, která pro něj není zrovna obvyklá.. Chápu místní nepříliš dobrý hodnocení, ale stejnak je to pěknej kousek na dívání :) ()

Sharleen

Toto akože čo chcelo byť?? Jediný pozitívny bod filmu v osobe Diane Kruger, ktorá bola na obraze asi 5min. aj to v úplne nemožnej úlohe. Komentár uživateľa Djokera to asi vystihol najpresnejšie. ()

Guran

Poprvé jsem myslel, že se bude jednat o příběh, kde se bude střílet na každém rohu a ne, že tři novináři budou chtít najít jednoho Srba. Film mi spíš přijde spíše jako komediální než drama či válečný. Nakonec se mi líbil z hlediska komedie, viděl jsem ho několikrát a nelituji toho. ()

subic

Jak je možný Simone, že když jsem s tebou, jde mi pokaždý o život? Krom pár slabších míst je to vlastně dobrodrůžo od začátku až do konce. Je to jeden z filmů, který sejde z mysli co by dup, ale mě se to líbilo. I ta pravdivá fakt uvedená na konci jsou dost zarážející. 70% ()

TonyStark

Netuším, jak moc je to natočené podle skutečných událostí - ale jestli hodně, tak si kluci novinářský užili pěknou jízdu. A zřejmě mají devět životů. Jako životní příběh je to pecka, ale jako film je to dejme tomu průměr. Richard Gere hraje přesvědčivě - zbytek nic moc. Ti srbsky hovořící američtí novináři, co tam znají každou zatáčku, působí stejně věrohodně jako neopren na Sahaře. A celé je to takové ujeté. No jak říkám, jestli je to alespoň z poloviny podle pravdy, tak je to neuvěřitelný :) ()

cinema_cz

Překvapivě málo naivní film založený na reálných faktech osciluje mezi dramatem a černou komedií. Zamrzí mravokárné finále. (Kristýna Pleskotová, Ci 08/2008) ()

miistr

Nevím jestli mě dostala ta krutost základu příběhu a nebo děj, který se snažil dokázat, že i skoro nenalezetelné osoby jdou nalézt. Možná ještě zapůsobila vtipnost dabingu. Asi každá z těchto částí mě zaujala, že měl film na mě jenom dobrý dopad. Hrdinům jsem fandil už do začátku, ale nejvíce překvapující byl výkon Richarda Gerea. V pro mě nečekané roli zabodoval a podpořil tím výsledek celého filmu. ()

lobo87

Paráda... Áno, dali by sa tomu vytknúť chybičky, ale na to nevidím dôvod. Film ma úžasne vtiahol do deja a po celý čas ma udržoval v napätí. Hlavne úvodné vojnové reportáže mali silný náboj. Prvé dielo tohto režiséra ma veľmi príjemne prekvapilo. Výborný Richard Gere a jeho zaujímavá postava skrachovaného vojnového spravodajcu Simona Hunta, ktorý v povojnovej Bosne hľadá zadosťučinenie za utrpenie národa i seba samého. Osobne sa mi veľmi páčil zmätený Boris a jeho špionážne hry. Záver bol pre mňa prekvapivý a veľmi emotívny, jediné, čo ma trochu sklamalo boli záverečné "vtipné" titulky, ktoré sa k pointe príliš nehodili. Vrelo odporúčam... 85%. ()

Florentyna

Nejprve se ve mně vše kroutilo - taková dojemná sladká limonáda! Ale nakonec, vzhledem k reálné předloze, vzhledem k zaobírání se touto tématikou a vzhledem k pádné kritice, která je stále obecně aktuální (velmocenosti, které by mohli zmírnit či skončit utrpení - kdyby ovšem chtěli. Ale výhodnějším se zdá být sledování vlastních zájmů. Jak typické, OSN v Africe), dávám za čtyři - výstižný komentář má i Subjektiv. Jo a - R. Gere je zde opravdu výborný. ()

maraHCV

K zpracování filmu nemám jedinou výtku,je to napínavé i vtipné...ALE každého člověka musí praštit do čela ta všudepřítomná démonizace srbů,která je až urážejícíHodně se o toto téma zajímám a některé scény byly na zdvižené obočí!Bohužel nic není černobílé,jak si tvurci představovali! ()

silak_xup

Příběh o třech novinářích, co se snaží najít válečného zločince kdesi v horách. Super téma, které mě ale tak průměrně zabavilo, chybělo mi více napětí a dobrodružství a občas to působilo kýčovitě. Průměrná zábava. ()