Lovci stínů

• USA The Hunting Party (více)

Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život.
Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

arcticsky

Takový bastardní film - chvíli drastický, potom lehce vtipný a hlavně neskutečně naivní - pokud se týče oblasti ve které se odehrává. Ale herci jsou dobří a exteriéry nádherné. ()

Driscoll

Zajímavé téma zabíjí nedotažený scénář, nekompaktní děj, multižánrovost, řemeslná nevyzrálost a místy i trocha té pravé nefalšované nudy. Škoda přeškoda, že si tuhle "Srbskou road movie" nevzal do parády někdo talentovanější. Nezbývá než dodat, že Richard Gere se už poměrně dlouho úspěšně zazdívá v podobných běčkárnách; film si zcela nepokrytě utahuje z Chucka Norrise, ale být Richardem, sakra bych se bál, jestli se moje kariéra neřítí podobným směrem. ()

fNdEsIECLE

Chachá, už dlouho jsem se takto nepobavil, to už překoná jen vypelichaný sokol s naší Libuší Oráčovou. Srbsko - zaostalá země, Chorvati - pašeráci, Řecko - casting na porno, chatrčí jak z Podzámčí a tak dále. Tož to si nechám líbit. Klišé na klišé, co dialog, to do kamene tesat prosím. Fuck jsem měl pocit, že je fucking dobře, že sedím ve vyspělé Americe u bedny, a nedej God, abych se vydal někde mimo 51 států, tam se teprvá dějí věci. Jenže. Závěr osvětluje zvrhle nablblé myšlení, já si myslím, že Američané jsou pitomci, a oni si myslí, že jsem vidlák a komunista. Achichouvej. ()

DHDV

Takové lehce komické nahlédnutí na jednu z nejhorších lidských vlastností. Film je koncipován do takové hodně „free“ pohádky, která se dobře sleduje (přehledná dějová linie) ale má docela hodně hluchých míst anebo ze scén nevyčerpá všechnu atmosféru. Herecké výkony sou docela dobré (hlavně Gere v těžké životním alkoholovém období) a ten závěr je takový hodně americký…. 3+ za zajímavý film! ()

Olík

„Když poprvé pijete slivovici, v rohu místnosti sedí ďábel a směje se“. Simon (R.Gere) a Duck (T.Howard), jeden z nejlepších válečných zpravodajů a jeho kameraman, který s ním prošel vše. Když se po pracovní stránce rozejdou, změní se i jejich dosavadní životy. Zatím co cenami ověnčený Duck dostává dobou práci v teplíčku studia, Simon klesá na dno a střídá televizní stanice jako ponožky. Jejich cesty se opět protnou při pátrání po jednom z nejhledanějších válečných zločinců s přezdívkou liška na, kterého je vypsána odměna 5 miliónů dolarů. Žánrová neujasněnost, při které se neustále potácíte mezi válečným filmem, novinářským dramatem, politickým thrillerem a dobrodružnou komedií. Přidejme k tomu autentičnost poválečné Bosny, černý humor, neškodnou naivitu, dynamičnost děje nebo třetího vzadu v podání Jesseho Eisenberga a dostaneme nejlepšího Gera za posledních deset let. ()

Yancl

Nemastné, neslané a přitom lákavé dobrodružství z válečné scény. Je zajimavé sledovat pozici reportéra v ohrožení života a i když zde jsou občasné nesmysly ve formě hrdinství, musím pochválit jak se celý film drží v hezké reálné lajně, což dodává na přirozenosti. Nejvíc mě dostalo gradující napětí, které je ve finále parádně zúročeno a nenechá vydechnout do závěrečných titulek. Ovšem z celkového pohledu vidím tento film jako lehce nadprůměrný, ničím vybočující ze standartu. [62%] ()

Lucas87

Tenhle film si ode mě zaslouží jen vysoké hodnocení, filmy o válečné Bosně sem si v poslední době zamiloval, je zde i trochu sarkistického humoru, který já rád zbožňuji. Nejvíce se mi líbil konec jak s Liškou vyjebali. No tenhle film má naznačit, proč jsou někteří váleční zločinci nepostižitelní, to je podle mého názoru taky zajímavá myšlenka, akorát s tím Karadžičem v závěrečných titulcích už to dávno pravda není. Ten Liška mi spíš připomínal Mladiče s dlouhými vlasy :) ()

Kvasekus

Když by to bylo bráno jako komedie nebo spíš parodie tak bych to bral, ale tohle se nepovedlo. Už jenom to, že by dělal Gere zahraničního zpravodaje mi příde přinejmenšim úsměvný. No ale za to, že sem se tam párkrát od srdce zasmál, tak dávam dvě hvězdy. ()

Acrobat

na kvalitne dielo to nieco postradalo. Nedokazalo ma to strhnut svojou snahou o realnost. Gere mi tam vadil to je jasne. Je to kscicht do romanitky, komedii, muzikalov, a nie na Balkan preboha!! Ale snaha sa ceni, preto tomu doprajme 3 hviezdy. ()

Bbronx

Film, který překvapí jak kvalitou obsazení tak kvalitou natočení. Děj není zbytečně natahovanej vše je tam kde je. A navíc Liška je sviňa. 80% ()

deLaFere

Tenhle film opravdu neví, čím chce být a tím pádem je to dost špatně koukatelný paskvil. Nemá smysl komentovat tradičně stupidní americký náhled na Evropu a na tu postkomunistickou obzvlášť, ale dějově je to také velmi hloupé, byť řada náznaků ve snímku měla velký potenciál, především kritika OSN či případný náhled na více stran občanské války v Jugoslávii. Místo toho je ve filmu zdánlivě vše a zároveň vůbec nic. Je to škoda, protože protagonosté měli potenciál a byly vybrané výborné lokace, které byly schopné navodit atmosféru BiH či Republiky Sbrské. ()

Lichty

Je to rychlé, je to svěží, dokáže to být i vtipné a herecké trio je zde opravdu hodně sympatické. Po vlažném Matadorovi se Shepard vylepšil a napsal si netradiční scénář o expedici tří novinářů do srbského pekla. Richard Gere bere v poslední době velice zajímavé role a postava Simona Hunta je možná jeho nejlepší a nejpříjemnější part v herecké kariéře. ()

winstonik

Kopec peňazí premenených na neuveriteľnú koninu. Primitívny scenár, schémy a klišé o udatných novinároch, konšpirácii mocných a fuj-fuj-fuj Srboch. Jednoducho: fuj-fuj-fuj. ()

DavidWebb

Celkom zaujímavý námet prevedený lacným, televíznym spôsobom, preto má podľa mňa najväčší podiel na priemernosti celého snímku režisér. Môže to mať väčšie grády pre obdivovateľov Richarda Gereho, ku ktorým nepatrím. Naopak, od jeho hereckých začiatkov až doteraz (čo je už pekná kôpka rokov) ho pokladám za slabého herca. Určité fluidum mu uprieť nemožno (hlavne asi pre ženské publikum) a nie je ani vyložene zlý herec, ale ani dobrý. Spomínam to preto, lebo jedine hlavná postava mala šancu to potiahnuť o level vyššie, nanešťastie sa nestalo. Celý flik je dosť nevierohodný, lacno vyzerajúci (ani sa nedivím, budget 25M a máte tam Gereho a Howarda, tak si spravte matiku). Vedľajšie postavy dosť možno hrali len za coca-colu a hamburger a tak scény, v ktorých malo gradovať napätie, vyzneli skôr smiešne. Navyše, fliky s podobným námetom sa nevyhnú zaujatosti, čo sa samozrejme stalo i tu a aj preto odkaz, ktorý mal byť divákovi doručený, u mňa doručený nebol. 50% ()

Shanen29

Zajímavě natočený snímek, ikdyž i humor zde má svou roli.Sice naivita je cítit,ale chyba byla,že Shepard si neověřil ty pravé vnitřní záležitosti. ()