Lovci stínů

• USA The Hunting Party (více)

Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život.
Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Mě se tahle novinářská pomsta líbila. I když ani Gere ani Howard nejsou moji favoriti, tady byli opravdu perfektní. K tomu trocha nadsázky a bylo to moc príma pokoukání. ()

jenik71

Průměrný pokus o politické drama, navíc poněkud naivní. Úvod vypadá celkem slibně, ale potom má všechno nějak menší spád, než by si film zasloužil. Zapracovat více na ději, mohl to být výborný film. Ale zahrané to není špatně. ()

ssfan

Velmi zajímavý film. Děj je dosti originální, místa, kde se to odehrává rovněž, herecké obsazení je také slušné. Na začátku bylo na můj vkus až příliš mnoho keců, ale potom už se začalo něco pořádně dít, nechybělo napětí, občas trochu vtipu. Akce nebylo mnoho, ale to mi nevadí. Přesto všechno velmi složité zařadit do nějakého konkrétního žánru. Nejlépe asi thriller, který si ty 4 hvězdy zaslouží. ()

Soweek

Co mě na téhle věci nejvíc štve je fakt, že režisér nedokázal navodit atmosféru realičnosti. Prostě z toho nevyzařuje to co by mělo a všechno se zdá býti takové umělé a místy nereálně či nesmyslné. Jinak sympatický T Howard a nestárnoucí R Gere tvoří ještě s nováčkem dobré dobrodružné trio. ()

ZkuKol

Přes velmi pomalý a nevýrazný rozjezd, nabírá příběh postupně na síle a smyslu. Lehce černohumorné podání, je mnohdy nutné, protože jinak by některé absurdity (válka, OSN, celý svět apod.) ani vyjádřit nešly. Možná by pomohlo to tak o deset minut prostříhat a být citlivější při výběru hudby. Jinak velká pochvala za politicky nekorektní konec... ()

3 AM Code

Hollywood se na strasne spatnou praci mezinarodnich organizaci pri honbe za valecnymi zlocinci rozhodl poukazat strasne spatnym filmem. Vyrazy "schematicnost", "zjednodusovani" a "scenaristicka impotence" pri sledovani Hunting Party zahambene zalezaji do rohu. Takle se to dela.. ()

slovan1

Bohužel, i poté, co jsem se na film docela těšil, velké zklamání. Lovci stínů jsou podprůměrný film, který nezachrání ani hvězdné obsazení a zajímavé lokace příběhu. Velká škoda, že film podle skutečných události u mě dopadl takhle... ()

Pavlík

31. 10. 2009 (296.); chycení válečného zločince Simonem, Duckem a mladíčkem Straussem se mi zdá trochu nereálné ()

Spike23

Vůbec nevím, co k tomu dodat. Skvěle zpracovaný film se skvělým námětem a ještě lepším prostředím lesů v Bosně. Příběh dvou válečných reportérů, jdoucích po stopě jednoho z nejhledanějších zločinců mi připadá jako skvělé oživení všech těch žánrů, které se tu vyskytují a působí to skvěle. Celou dobu jsem se u toho bavil a to, že i když si to rozhodně nezaslouží 5*, přesto je musím dát, protože tenhle film se mi prostě nedaří a nedaří dostat z hlavy. ()

iXtr3m3

Zvláštny film. Väčšinou to píšem vtedy, keď sa neviem rozhodnúť, či bol dobrý, alebo zlý. Toto nie je ten prípad. Film bol natoľko pútavý a to obsadením, výpravou, námetom a pod., že určite nebol ani zďaleka zlý, ale naopak dosť dobrý, len ten koniec mi priešiel taký "unáhlený", pozerám na hodiny pri sledovaní, vidím, že do konca pár minút a všetko v kýbli a ono to nebolo v kýbli, len to nebolo také, ako by som si prial. Ale nevadí. Herecké trio Richard Gere, Terrence Howard a Jesse Eisenberg si sadli skvelo a vidieť ich v takýchto úlohách a na takých miestach, to sa len tak nevidí. ()

Hanys_

Pro mě osobně jeden z nejlepších Gerových filmů. Vemte docela nepředvídatelný scénář, solidní herecké výkony a černohumorné dialogy a máte báječnou dobrodružnou oddychovku. 7.5/10 ()

cab

Bud je cely snimek myslen z nadsazkou (zaverecne titulky vysvetli pro nechapave nebo nerozhodnute ke kteremu hodnoceni se priklonit), kterou jsem nepocitil a nebo jsem zabil sto minut ze dne sledovanim teto zhovadilosti. 35% ()

bloodcountes

Celkem koukatelné, ale nesmím zapojit mozek. Pokud to udělám, ....a sakra, už se to stalo..... takže klišovité, povrchní, laciné a nechutně americké. Ideologická propaganda o hodných muslimech a děsuplných krutých srbech. Ne, opravdu nebudu sympatizovat s američany a jejich humanitárním bombardováním, s jejich pomocí muslimům, ne ve světle dnešních dní. Dávno se vědělo, že ihned po smrti Tita se Jugoslávie rozpadne na několik států. Přišlo to až za deset let a kdoví, možná že by se to bez "laskavé pomoci" CIA ani nestalo. Ale jakýsi zájem na válce tu byl a z pohledu roku 2017 už víme, jak ve světě působí slavné USA se svým slavným NATO. Takže fokof, ideologická fraško. ()

Jeržik

WTF Chuck Norris?! Od první do poslední minuty všudypřítomná(s jedninou vyjímkou) komediální a těžce nadnesená atmosféra, úplně brání prožitku jakkékoliv dramatické scény. Shepard svým dobrosrdečným přístupem sice hned neřekne, že "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí a všichni bodu žít šťastně až navěky" ale každému to díky jeho přístupu bude ihned jasné(proto to není spoiler). Nechápu záměr režiséra, proč něco takového točí, není to bláznivá komedie ani drama z poválečné bosny. Je to nesourodý mix dobrých herců, slušných forů a zbytečně vážně braného zbytku filmu. 7*/10* a po závěrečných titulcích to vyznělo, že režisér skutečně zamýšlel jen tu komedii. ()

panmroz

přiblble konspirátorský vhled na konflikt v Jugoslávii - "Liška, to je ten parchant, co za to všechno může." Nepravděpodobnost zápletky je obhajována přímými svědectvími reálných reportérů, úvodním a závěrečnými titulky. Ale film je udělán tak podivně žánrově rozcepeným stylem, že to vážně všechno působí nedůvěryhodně - podobný pocit ve mě vyvolával naposledy Lord of War Andrewa Niccola, což je ovšem režisér, kterej té formě dá určitou zábavnost, takže co u něj působí absurdně je tady jen přiblblý. Postavy ztvárněné Gerem a Howardem spolu navíc existují v bizardním a nepříliš pochopitelném pa-vztahu, a celé jejich dobrodružství nejvíc ze všeho připomene případy Rychlé roty. ()